Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle to jak było z es'ami 10gen sprzedawanymi przez Chińczyków? Czy to te laptopowe potworki czy zwykłe na 1200, kiedy były sprzedawane? Jestem ciekaw kiedy pojawi sie coś 11gen na taobao. I w sumie zastanawiam sie nad zmianą na z490/590 + jakiś es 11gen właśnie (chociaż najchętniej znowu bym wpakował jakiegoś laptopowego składaka na obecne z170 ale z tego co wiem to coś średnio jest to możliwe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopowe CometLake  już masz zmutowane na podstawkę 1151 ? I zastanów się, czy faktycznie potrzebujesz zmiany, czy brakuje mocy? CPU w czymś nie wyrabia? Czy tylko zmiana dla zmiany na też już nierozwojową platformę gdy niedługo później wchodzi 12th gen z nowym RAM i na którą wg  nieoficjalnych info ma wyjść aż 3 generacje procesorów.

RocketLake to jest nic innego jak zapchajdziura przed LGA1700, oraz rozwiązanie dla tych, co już posiadają płyty s1200 dające im możliwość upgrade`u. Osobiście sadzę, że jak ktoś ma  dobre CPU 8/9gen, to z powodzeniem może olać 11 gen i przeskoczyć od razu już na 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie potrzebuje tak tylko z ciekawości ale no wymieniłbym.. dla samego faktu wymiany mmm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmieniaj nawet się nie zastanawiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QTB2 + delid + aio 360(zaraz będą kupony na aliexpress i będzie można nabyć za jakieś 70$) i zestaw na lata ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, forfun napisał:

QTB2 + delid + aio 360(zaraz będą kupony na aliexpress i będzie można nabyć za jakieś 70$) i zestaw na lata ;).

Qtb za 70$?? No to powijam! A tak serio to skladam sobie custom lc więc żaden procek nie będzie stanowił zagrożenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta za 70USD za darmo do czipsow moze jeszcze :D Teraz te kupony co beda to max 10% od 80USD w gore. Swoja droga uwazam, ze te skleljkowe laptopy to tylko 6/12. 8/16/ 10/20 do krecenia to bym juz nie bral bo zwyczajnie wolny ram nie wykarmi tych rdzeni i beda sie nudzic. Swoja droga ogarniajcie dobrze ceny bo sklepowy 1060KF jest za 1100RMB a esy 10600K sprzedaja za 1000 :P

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QTB2 to zwykły desktopowiec, a nie mutant, więc prowadzi pamięci normalnie.

Pewną wadą QTB2 jest fakt że potrzebuje płyty Z490, które mimo że już spadły nieco z ceny to nadal do najtańszych nie należą.

Te 70$ to się odnosiło do chłodznia Aio, a nie do procka (najtańszy QTB2 na aliexpress kosztuje 362$).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paw79 napisał:

Te 70$ to się odnosiło do chłodznia Aio, a nie do procka (najtańszy QTB2 na aliexpress kosztuje 362$).

Wiem i dlatego też postanowiłem potrolować ;3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qtb2 ma chyba jednak lut więc zabawa w delid łatwa(tania) nie będzie i takiej różnicy nie da by się chyba opłacało ryzykować. Pytanie czy cię interesuje to co płyty z490 wnoszą. Pewnie będę się pozbywał z490 Phantom itx + ten qsrj(niski silikon + chyba fajna sztuka) na nową premierę. Ceny raczej rynkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie są możliwości OC takiego ES'a QTB2 ? macie jakieś linki do testów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw do ostatniego biosu bez tego SAM (była to wtedy beta jeszcze przed świętami) es odpalał.

Auć :E

edit: to scam

 

580,41 zł 17%OFF | Intel Core i5-10600K-Sześciordzeniowy i dwunastowątkowy procesor, 10600K, taktowanie 3,5 GHz, L2 = 1,5 M, L3 = 12 M, pobór mocy 125 W, podstawka LGA

https://a.aliexpress.com/_BOQw7A

 

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epacket z superbuy zawitał! Blisko 60 dni :D. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2021 o 16:27, forfun napisał:

Epacket z superbuy zawitał! Blisko 60 dni :D. 

uuu co zamówiłeś? 

 

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW Jak jest z kontrolerem pamięci w QTB2? działa to identycznie jak w 10900k? tzn. oc pamięci 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. Nie ma z qsrj problemów nad to co ogranicza sama płyta. Tylko że ten qsrj to silikon jak w tańszych comet czyli usprawniony 8700k a nie 10core. Nie śledzę i nie wiem czy ktoś się tym chwali. Inna sprawa że już jest kolejna zmiana mikrokodu i me i pewnie wraz z nią pożegnam się z obsługą qsrj(na to już nie mam odwagi póki nie sprzedam płyty). 

Tak btw to źle podszedłeś do wypytywania :D

@forfun

Przyznaj się że nie działa :Up_to_s:

Edytowane przez wii
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są różnice między qqls a qtj1? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chce tanio zupgradować CPU i sie zastanawiam nad mutantem QNCT(70$ na ali). Czy jest jakaś konkurencja dla tego CPU(za około 300zl)?
Dotychczasowa konfiguracja:
MOBO - Asus strix b250h
CPU - Intel Pentium G4560
Też chciałbym wiedzieć jak zmodyfikować bios pod mutanty(jakie mikrokody trzeba dodać i czy można zostawić te do obsugi skylake'ów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

 

 

qtj2? trochę droższy ale też trochę wyżej taktowany. No i jest jeszcze to co ja mam czyli odblokowany qqlt ale to już 120$ przed świętami czy coś były kody na poniżej 100$. No ale już skończyły i nie wiadomo kiedy będą takie promki. Możesz zostawić mikrokody do obsługi skyleków jakiś albo no jakiekowiek chcesz możesz wgrać. 906EC to chyba mikrokod do laptokowych es;ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QNCT z podniesionym mnożnikiem dla 3.3 all core osiąga podobną wydajność multi i single core jak X79 Ivy Bridge 1650 V2 @4.1 po niewielkim OC o 0.2GHz (również 6/12). Także warto dołożyć do czegoś lepszego j.w.

Źródło

https://forum.pclab.pl/topic/1279096-poradnik-tani-upgrade-pc-na-x58-x79-x99-lga-2011lga2011-313661356/?do=findComment&comment=16266596

Test 1650 V2 @4.1 w grach

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_zestawu_z_chin_intel_xeon_e5_1650_v2_i_plyta_glowna_huanan_x79-7694.html

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do x79 dużo bym musiał dopłacić wiec raczej kupie qtj2(który wydaje sie dobrze wyceniony). Dzięki za opinie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie taktowania(all core) ma QTJ2? Można spekulować co do wydajności. Po OC to jest i5 10400.

Kurde, dawno nie zaglądałem na ceny procesorów na taobao, a tam QSRK za 725CNY, a QSRJ za 930CNY. Obniżka chyba przed premierą kolejnej generacji ESów ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10TH  COMET LAKE    QTJ2   0000   2.4G   6C12T    BGA TO LGA 1151
 
0000 2.1G
Integrated GPU: UHD 630
# of Cores and Threads: 6C12T
Base Frequency: 2.4G
Boost Frequency: 4.3G
Support for Overclocking:YES(All core 4.0)
Memory Support: up to DDR4 2666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, forfun napisał:

A jakie taktowania(all core) ma QTJ2? Można spekulować co do wydajności. Po OC to jest i5 10400.

Kurde, dawno nie zaglądałem na ceny procesorów na taobao, a tam QSRK za 725CNY, a QSRJ za 930CNY. Obniżka chyba przed premierą kolejnej generacji ESów ;).

Obnizka jest bo 10600kf sklepowy kosztuje ~ 100CNY wiecej xD Odnosnie przesylek to niezla loteria. Wyslane z Chin jakies bzdety 17 stycznia polaczyli w jedna przesylke i poszlo aliexpress standard shipping. Wlasnie dostalem sms wiec pewnie paczka bedzie jutro. W tym samym czasie wyslalem do Holandii pamieci na RMA (poleconym priorytetem) i do tej pory wisi status: Wysłanie przesyłki z Polski :P    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Mam płytę główną Asus Z370 tuf plus gaming, i zastanawiam się nad wymianą procesora z i5 9400f na lepszy i zaciekawił mnie intel core i9 9900 ES który występuje pod nazwą qqbz oraz qqz5 w zależności od rewizji.

No i teraz mam małe pytanie dotyczące tego procesora, a mianowicie ile on zużywa prądu pod pełnym obciążeniem . Bo wiem że sklepowy i9 9900 z zablokowanym mnożnikiem potrafi zużyć nawet 180 W, a to może być już za dużo dla sekcji zasilania mojej płyty. Ale wiem że intel qqbz lub qqz5 mają nieco obniżone zegary do 4.4 Ghz w Turbo (4.1-4.2 na wszystkich rdzeniach), więc może by zużywał mniej prądu niż sklepowy i9 9900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...