Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

A gdyby nie wgrać modyfikowanego biosu to płyta nie wstanie czy uruchomi sie ale w trybie awaryjnym z dziwnymi napięciami?

Edytowane przez Zwyczajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Michaelred napisał:

BTW w razie jak zmienie plyte. Flaszowaliscie tez zapasowy bios czy tylko glowny?

Na giga zawsze flashowałem oba (dla świętego spokoju). Ale z tego co zauważyłem GB można flashować programowo (np. przez intel FPT), bo FD jest u nich domyślnie w pełni odblokowany (i tak, podmienia ME).

1 godzinę temu, Zwyczajny napisał:

A gdyby nie wgrać modyfikowanego biosu to płyta nie wstanie czy uruchomi sie ale w trybie awaryjnym z dziwnymi napięciami?

"tryb awaryjny" ?
Nie, płyta z ME blokującym dany procesor nie wstanie w żaden używalny sposób. Z tego co pamiętam zwykle zaświecą się diody na ułamek sekundy i płyta zgaśnie.

9 godzin temu, blubaju napisał:

Do programatora ch341a najlepiej użyć oryginalnego softu "CH341A Programmer".

Opinia... z którą się nie zgodzę ;) Flashrom lepszy :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MitycznyJeż napisał:

"tryb awaryjny" ?
Nie, płyta z ME blokującym dany procesor nie wstanie w żaden używalny sposób. Z tego co pamiętam zwykle zaświecą się diody na ułamek sekundy i płyta zgaśnie.

To prosze powiedz czy jak włożę pamięci 3200 a max obsługiwana szyna 2666 to po prostu zejdzie z częstotliwości do max obsługiwanej i wtedy regulacja ręczna timingów, czy tez nie wstanie na tych pamięciach i musze szukać 2666 do odpalenia i zmiany w bios NON-XMP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cywilizowany bios powinien domyślnie ładować tylko profile JEDEC. Te na modułach mających deklarowane zegary w profilu XMP wynoszą zwykle 2133/2400.

No, jeżeli płyta z defaultu by próbowała od razu wbijać XMP, to faktycznie na BGA mógłby być problem. Wtedy nie przychodzi mi nic innego do głowy poza modyfikacją domyślnej konfiguracji setupu przy użyciu AmiBCP, albo ręcznej zmiany IFR.

Edytowane przez MitycznyJeż
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2021 o 10:24, MitycznyJeż napisał:

Cywilizowany bios powinien domyślnie ładować tylko profile JEDEC. Te na modułach mających deklarowane zegary w profilu XMP wynoszą zwykle 2133/2400.

No, jeżeli płyta z defaultu by próbowała od razu wbijać XMP, to faktycznie na BGA mógłby być problem. Wtedy nie przychodzi mi nic innego do głowy poza modyfikacją domyślnej konfiguracji setupu przy użyciu AmiBCP, albo ręcznej zmiany IFR.

Po zawodach, czekam na wszystkie części i dam znac co wyszło. Aktualnie sprzedałem kompa za 850zł (H97 + 4690K z chłodzeniem + 4x4 -16gb ddr3)

Kupione mam GA-Z170-D3H (170zł), Vipery 2x8Gb 3200 CL16  (260zł), Czekam na QQLT (470zł) = 900zł. Ciekawe czy wszystko ruszy, bo taki upgrade za 50zł wydaje sie zaje... zobacze jak dojdzie proc

 

 

Edytowane przez Zwyczajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2021 o 10:40, Zwyczajny napisał:

 Aktualnie sprzedałem kompa za 850zł (H97 + 4690K z chłodzeniem + 4x4 -16gb ddr3)

 

 

gdzie takiego lola znalazles na te czesci? Jako komplet to pchnales czy osobno?

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2021 o 23:40, Michaelred napisał:

gdzie takiego lola znalazles na te czesci? Jako komplet to pchnales czy osobno?

Uważam,że uczciwa cena? pamięci ballistix tactical, chłodzenie spartan 923 dodałem, dorzuciłem zasilacz 600W. Nie tanio, ale też nie drogo gratis dałem usmażonego radeona R9 z artefaktami i zielonym obrazem. Po prostu nie widzialem już przyszłości dla tego kompletu i tyle chciałem wziąść. 

Czekam już na QQLT bios na Z170 poflashowany pamięci będą jutro. Myśle,że mimo wszystko dobry deal zrobilem.

Sprzedane razem w komplecie. Wkładać do budy i grać-jak ma grafike, a jak nie to wbudowana do neta i biura

W dniu 19.02.2021 o 23:40, Michaelred napisał:

 

Edytowane przez Zwyczajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Zwyczajny napisał:

Uważam,że uczciwa cena? pamięci ballistix tactical, chłodzenie spartan 923 dodałem, dorzuciłem zasilacz 600W. Nie tanio, ale też nie drogo gratis dałem usmażonego radeona R9 z artefaktami i zielonym obrazem. Po prostu nie widzialem już przyszłości dla tego kompletu i tyle chciałem wziąść. 

Czekam już na QQLT bios na Z170 poflashowany pamięci będą jutro. Myśle,że mimo wszystko dobry deal zrobilem.

Sprzedane razem w komplecie. Wkładać do budy i grać-jak ma grafike, a jak nie to wbudowana do neta i biura

No kurde :D to pisz, za co konkretnie a nie wymieniasz 3 podzespoly raptem i sie chwalisz dealem :P

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Michaelred napisał:

No kurde :D to pisz, za co konkretnie a nie wymieniasz 3 podzespoly raptem i sie chwalisz dealem :P

Ważne że klient zadowolony :)

 

Edytowane przez Zwyczajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to mam pytanie. Procesor mam już w europie więc czas sie zakręcić za resztą. Jaki użyć rodzaj termo przewodnika?

Pastę gęstą( gelid extreme)

Paste rzadką zalecaną do lapków (mx-4),

czy ciekły metal np. ten z allegro https://allegro.pl/oferta/ciekly-metal-liquid-metal-2-5g-10420588511?utm_medium=app_share&utm_source=facebook ?

Goły krzem w QQLT chłodzenie to blok wodny H100i V2 od korsair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko metal. Miałem mx-2, teraz mam thermal grizzly conductonaut i jest znacząca różnica ponad 10 stopni. Możliwe, że to indywidualna kwestia jaki masz ostatecznie styk z chłodzeniem, u mnie z pastą był taki sobie. Z metalem na powietrzu spokojnie można dawać 1.4v i temperatury są w normie.

Podkręcasz ten procesor? Mutanty raczej wymagają więcej voltów niż normalne desktopowe. Ciekawe czy można dobić do 5GHz na sensownym napięciu (poniżej 1.4v), bo sprawdzając pobieżnie to jeszcze takiej sztuki nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MrHardy napisał:

Tylko metal. Miałem mx-2, teraz mam thermal grizzly conductonaut

Możliwe, że to indywidualna kwestia jaki masz ostatecznie styk z chłodzeniem, u mnie z pastą był taki sobie.

Ciekawe czy można dobić do 5GHz na sensownym napięciu (poniżej 1.4v), bo sprawdzając pobieżnie to jeszcze takiej sztuki nie widziałem.

Możesz mi powiedzieć na ile takich aplikacji wystarcza 1g conductonaut na ten przykład? Raczej ile cm2 mniej więcej powierzchni można nim pokryć? 

Widziałem jakieś 5Ghz na mutantach w recenzjach na ali, ale nie wiem który to był. Sam jestem ciekaw co uda sie na mojej sztuce. Tylko jestem troche zniesmaczony, bo kupiłem ram 3200 i okazuje sie,ze jest na kościach hynix DJR a przy 2666 może nie udać sie zejść z timingami za mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na multum... Tego nie leje się ile w tubce no chyba że lubi się "eksperymenty"

Jest po ciekły metal więc prąd przewodzi. Pomalować cienką warstwą(bardzo cienką) rdzeń i taką samą chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie metal, pasta rozjeżdża i ucieka z gołego rdzenia. Łatwo wtedy o 100 stopni i throttling. 1g metalu starcza na minimum 10 rdzeni wielkości QQLT

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem więc Conductonaut. W MediaExpert jest promocja 41.90 i mam odbiór pod nosem. dzieki za rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z Was, że WER nałożył na ali stardard shipping (poczta polska) vat? moja siedzi na WER od piątku i zero słuchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta ma tam coś coraz większe problemy. Taki urok korzystania z niej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem jeszcze w tym roku nic z Chin ale podobno od 2021 mają bardziej sprawdzać i nakładać VAT na towary z dalekiego wschodu. Mówiąc krótko, skończyło się babce sr**** :zadek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to zaczynam.. Takie początki, teraz doszlifować.

Napięcia CPU zostawić auto, czy na sztywno ustawić? Na auto daje rade. wahania 1,160-1,226v max pokazywał hwinfo.

Musze z pamięcią pokombinować timingi zejść troche.

https://ibb.co/k3XhbrQ

https://www.userbenchmark.com/UserRun/40462141

Edytowane przez Zwyczajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ustaw sztywno 1.35v i kręć ile wlezie

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Ocho napisał:

Ustaw sztywno 1.35v i kręć ile wlezie

Piszesz o Ram?

U Ciebie 5Ghz jest na sztywno z napięciem 1.44? nie korzystasz z zmniejszenia taktowania w bezczynności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze o cpu. Z początku nawet nie wiedziałem że korzystam XD ale tak mam tą funkcję włączoną. W normlanym użytkowaniu mam wtedy od 1.00v do niecałych 1.3v w stresie oczywiście 1.45 dobija

Jak się zepsuje no to cóż, będe zmieniać na qtb1/ może qqls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
26 minut temu, Ocho napisał:

Pisze o cpu. Z początku nawet nie wiedziałem że korzystam XD ale tak mam tą funkcję włączoną. W normlanym użytkowaniu mam wtedy od 1.00v do niecałych 1.3v w stresie oczywiście 1.45 dobija

Jak się zepsuje no to cóż, będe zmieniać na qtb1/ może qqls

Przywróciłem ustawienia fabryczne bios i zmieniłem tylko taktowanie turbo na manual i tym sobie reguluję dopałke (oczywiście schodzi nawet do 800mhz w bezczynnosci). Elegancko przyjął mi profil XMP ale zamiast 3200 dał domyślny 2800 ale i tak więcej nie poleci. Teraz zabawa z pamięciami, aktualnie od tego obrazka https://valid.x86.fr/pmdcv0 zszedłem do cl14 ale szukam jakie powinienem ustawić pozostałe parametry dla optimum dla ram - kości to DJR od hynix

Edytowane przez Zwyczajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię ten temat to odkopię. Taka rada jak ktoś z tymi prockami laptopowymi i nie tylko ma problem w sensie musi dawać wysokie napięcia by cokolwiek ustawić itp to polecam przeczyścić spód procesora i socket. Nasikałem w opór IPĄ na socket i tym samym przeczyściłem spód procka i jest o wiele lepiej. Poprzednio by osiągnąć stabilne 5GHz musiałem dawać 1.45v teraz max 1.4v starcza i jeszcze wyniki się polepszyły 
cpuz: https://valid.x86.fr/ffwec9 w R15 1510pkt z chromem w tle i paroma innymi programami, a to wszystko bez OCniętych ramów i ring : > 
 

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...