Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

///att

Moderacja działu sprzedam i ostrzeżenia

Rekomendowane odpowiedzi

# 1 Pragnę wyrazić swoją opinię, bo mam straszny ból dupy o jedną rzecz. W regulaminie jest zapis o częstotliwości podbijania wątków i proponuję dodać podobny zapis odnośnie "zamykania" tematów.

 

Wielu robi to w najlepszy sposób - edytuje pierwszy post z tytułem wątku, dodaje napis "nieaktualne" w tytule lub po prostu przekreślenie i wszyscy są zadowoleni. Wątek spada, nikt nie wchodzi - nieaktualny - zapytań o produkt brak.

 

Wielu jednak nabija sobie posty, pisząc w swoim temacie "sprzedane, do zamknięcia" - po co? Temat spadł na trzecią stronę, minęło kilka dni, a taki debil musi napisać w swoim temacie i podbić go na samą górę działu... Jeśli macie wiele zapytań o produkt - edytujcie wątek i po sprawie. Nie podbijajcie starych i nieaktualnych wątków, bo te nowe, aktualne są spychane i takim sposobem w wasz stary podbity wątek wejdzie 500 kolejnych osób, tylko po to, aby dowiedzieć się, że "sprzedane, można zamknąć".

 

Czy naprawdę jesteście takimi idiotami i ciężko w jakiś sposób pomyśleć? Jest to swego rodzaju "ucieranie nosa", tym którzy wybrzydzali i nie chcieli kupić, a "ja" i tak to sprzedałem "od ręki" komuś innemu na forum?

Postawcie się w sytuacji odwrotnej - chcecie coś sprzedać, ale wasz wątek jest spychany przez te podbijane i nieaktualne. Warto?

 

Zatem propozycja, aby to dopisać do regulaminu - za podbijanie nieaktualnych wątków, podwójny dodatek do poziomu ostrzeżeń. Jest to w końcu pisanie w swoim temacie tak? Czyli oprócz łamania regulaminu to także zaśmiecanie forum, nabijanie postów, a tym samym SPAM! Niestety przechodzi to bez echa - czasami modek zamknie temat, często jednak jest po prostu pozostawiony sam sobie i ludzie w niego wchodzą i wchodzą...

 

Na koniec, dla przykładu kilka takich debilnych zachowań z ostatnich 24h:

http://forum.pclab.pl/topic/1159098-Logitech-G9G9X-Office-2007/

http://forum.pclab.pl/topic/1160094-Sprzedam-Dysk-25-320gb-i-35-500gb-Hitachi/

http://forum.pclab.pl/topic/1159579-Zestaw-komputerowy-Z97-MSI-GTX-750Ti-Monitor-27-Samsung-S27D590PS/

http://forum.pclab.pl/topic/1144077-LG-L7-II-P710/

 

# 2 Mniejszy ból mam o ilość moderatorów w dziale sprzedam. Może warto dać moda komuś, kto bywa nieco częściej lub podzielić moderację na mniejsze działy? Zaglądam na forum bardzo często i brakuje w wielu momentach kogoś od porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, dodałem nowy punkt do regulaminu działu Sprzedam, pewnie będzie musiało minąć trochę czasu zanim ludzie się dostosują do nowych zasad.

 

I o to się biłem wielokrotnie. Naprawdę aż musiałem wątek założyć i wylać gorzkie żale, aby było to zauważone? Wielokrotnie nawet odpowiadałem w podbitych tematach, że to bezsensowne i nikt tego nie zauważył...

 

Skoro zapis już dodany, to proponuję również przekonstruować punkt nr 8 w regulaminie działu, bo 8 i 12 sobie w pewnym stopniu przeczą. Z tych dwóch najlepiej zrobić jeden spójny, albo je faktycznie przebudować.

 

Dzięki za szybką reakcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Zamiast dodawania nowego punktu trochę rozbudowałem i doprecyzowałem punkt 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście opisywałem dwa problemy. Pierwszy pomysł został zaakceptowany, wdrożony choć bez bardziej widocznych efektów. Teraz jednak chciałbym rozwinąć drugi.

 

Dział "sprzedam" jest bardzo popularnym działem. Panuje tam również niezły... po prostu burdel. Dziennie od kilku do kilkunastu osób nie spełnia regulaminu działu, nie stosuje się do wymienionych zasad. Raportowanie często nie pomaga. Może warto pomyśleć o dodatkowych moderatorach, którzy bywają w tym dziale dużo częściej? Na forum może i są, ale ten szczególny dział potrzebuje więcej uwagi i częstszego zaglądania niż raz na dzień. Dzieje się tam naprawdę dużo i robi się bałagan, bo niemal każdy robi co chce.

 

Poza tym proponuję trzecią opcję. Wprowadzenie limitu nowych wątków w dziale? Ewentualnie sprecyzowanie w jakiś sposób zamieszczać przedmioty sprzedaży, bo ostatnio była sytuacja, w której jeden z użytkowników założył 12 wątków jednocześnie. W połowie z nich były pamięci ram, co spokojnie mogło wylądować w jednym wątku - nie tylko pamięci, ale i cały ten zestaw ogłoszeń. To już chyba spam, co?

 

Zdaję sobie sprawę, że to nie jest serwis ogłoszeniowy i w ogóle, ale jeśli jest już taki dział i mamy możliwość sprzedaży oraz jest to na tyle rozwinięte miejsce, przez co dużo się dzieje, to proponuję zadbać troszeczkę bardziej o porządek, aby wszystkim nam przyjemniej się sprzedawało i kupowało, a nie zostawiać dział w samopas i niech się dzieje co chce.

 

To nie jest także moje forum, ale zaglądam tutaj co kilkadziesiąt minut lub parę godzin i poważnie boli mnie to. Naprawdę da się to usprawnić, da się to zrobić lepiej niedużym kosztem i przy niewiele większym zaangażowaniu. Potrzebna jest jednak systematyczność, regularność i reakcja na zgłoszenia innych.

Duże forum, a mam wrażenie, że zatrzymało się w czasie jak jakiś PRL-owski moloch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, masz rację. To kto jest chętny na stanowisko moderatora lokalnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tyle, ile mi płacą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, masz rację. To kto jest chętny na stanowisko moderatora lokalnego?

 

Gdzie takie kandydatury można trzeba składać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość affinity

Pewnie, masz rację. To kto jest chętny na stanowisko moderatora lokalnego?

Chetnie. :E

Do loga nie zagladaj, to wszystko nie prawda. :angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...