Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pentium D

[Zwrot towaru]Zakupy na AliExpress, bezpieczne?

Rekomendowane odpowiedzi

słusznie napisane z telefonami - ale zaraz dostaniesz argumenty, że jednemu czy drugiemu nic się nie psuje, więc teoretyczna gwarancja im nie przeszkadza. No i przecież te telefony mają taki rewelacyjny stosunek papierowych parametrów do ceny, bo przecież nie przepłacasz za markę i podobne mądrości... Szkoda klawiatury na dyskusje :kwasny:

W tym temacie obie strony często piszą głupoty.

Po jednej stronie są ludzie, którzy podchodzą do tego bezkrytycznie, a po drugiej co widzą same wady. Obie strony są przekonane, że mają racje i szkoda im klawiatury na dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancja to fikcja, wyslesz towar na gwarancję i na tym sie skończy, nic mu nie zrobisz zleje cie z góry na dół.

 

ps ten procek to podróbka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczaiłem na AliExpress ciekawą ofertę na procesor i7 Skylake w wersji ES i zastanawiam się czy taki zakup jest bezpieczny i czy paczka w ogóle by doszła. Wysyłka China Post Registered Air Mail albo PostNL.

 

https://pl.aliexpress.com/item/Engineering-version-does-not-show-models-ES-QH8F-1151-I7-6400T-2-2G-CPU-65W-DDR4/32674917388.html?isOrigTitle=true

 

Ktoś coś wartościowego kupował na Ali i może się podzielić wrażeniami, jak z cłem?

 

Jak przyjdzie matka boska pieniężna to chyba się skuszę na coś takiego+z170 i ddr4. Bo sam procesor w przeliczeniu na dolany to około 500 zł, nawet jeśli doliczą cło, vat czy cokolwiek tam jeszcze to i tak będzie warto.

 

Ja zjem i lecę na Ali na zakupy :E, ciekawe co dziś wpadnie ciekawego :P

 

Uwaga to uzależnia.

 

Potwierdzam, taniochy radzę nie kupywać, ja już kupiłem "odtwarzacz mp3" na którym można słuchać muzyki przez 30 minut :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, taniochy radzę nie kupywać, ja już kupiłem "odtwarzacz mp3" na którym można słuchać muzyki przez 30 minut :E

 

Po 30 minutach rozpadła się w ręku czy chińska elektronika baterie wpierdzieliła całą?

 

W sumie na tych chińskich shopach, zaopatrują się chyba wszystkie chińskie sklepy w Polsce. Jak się wchodzi do takiego marketu to czuć ten ryż obok którego leżały te wszystkie graty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancja to fikcja, wyslesz towar na gwarancję i na tym sie skończy, nic mu nie zrobisz zleje cie z góry na dół.

 

ps ten procek to podróbka

 

 

My nie rozmawiamy o tym procku tylko o próbce inżynieryjnej i to nie fejk bo choćby użytkownik wii korzysta z tego procka od jakiegoś czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps ten procek to podróbka

 

Jak większość tego badziewia, które tam sprzedają. No ale najważniejsze, że tanio. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ps ten procek to podróbka

 

Sam jesteś podróbka, sporo ludzi w Polsce go ma nawet z tego forum.

 

Jak większość tego badziewia, które tam sprzedają. No ale najważniejsze, że tanio. :P

 

Trzeba wiedzieć co kupować, ja podróbek raczej nie kupuje.

 

 

Lenovo, Xiaiomi, Meizu.

 

 

Do tego podzespoły elektroniczne typu Atmega, Arduino, i masa innych rzeczy. Ale wiadomo większość ludzi kupuje tam szajs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko taki przykład ,a tyczy się tego samego często "fikcyjnej" gwarancji .Bo ta cena często 2-3 niższa niż w PL nie bierze się z dobroci serca chińczyków czy też znikąd :)

 

gwarancja to fikcja, wyslesz towar na gwarancję i na tym sie skończy, nic mu nie zrobisz zleje cie z góry na dół.

W Polsce gwarancja to też fikcja. Autoryzowane "serwisy" naprawiają po sześć raz tę samą usterkę aż gwarancja się skończy. Albo wysyłasz towar żyleta jak z pudełka wyjęta z drobną usterką, a zwracają ci porysowany, poobijany szmelc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancja to fikcja, wyslesz towar na gwarancję i na tym sie skończy, nic mu nie zrobisz zleje cie z góry na dół.

 

ps ten procek to podróbka

 

 

Czapka od Core 2 Duo :lol2:

 

No ale to co chce Pentium to faktycznie szkajlejk ES, ty że słyszałem wczoraj jakieś pierdu pierdu że najnowsza rewizja ma problem z PCIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i się trochę cykam :cold::E

 

497,12zł poszło. Mam nadzieję, że nic nie zrypałem z tym cashbackiem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś jest nie tak to rozpoczynasz dyskusję ze sprzedającym i jak nie możecie się dogadać to ali zwraca kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No paczki zaczynają schodzić, w piątek były 2, wczoraj też 2 i dziś 1 :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, chytry dwa razy traci, dlatego ja u chińczyków nie kupuję. ;)

 

Aforyzmy wybrane Shadowmana, tom II, strona 47 :E

 

Kupujesz bez przerwy, non stop, tylko opłacasz importerów i marże. Ot cała różnica.

 

A podróbki są, pewnie. 5 minut czytania i juz wiesz jak ich uniknąć. No chyba, że chcesz zegarek Swath za 5$, to trudno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki status "Oczekiwanie na Przesyłki Pozostały Czas przetwarzania: 8 Dni 14 Godziny 58 Minut" to znaczy, że kasa przeszła i chińczyk pakuje paczkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Teraz ma 9 dni na wysłanie paczki. Jak tego nie zrobi i nie zmieni statusu przesyłki to z automatu dostajesz zwrot kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się wkurzyłem, polecony z Chin nie zmieścił się do skrzynki a mnie nie było w domu. Musze teraz grzać na pocztę, albo sobie zamówię ponowne dostarczenie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Zamawiałem tam raz, od razu 3 przedmioty od różnych sprzedawców- wszystko przyszło praktycznie dokładnie po 3 tygodniach. Jakość dobra, fajna sprawa, że jest feedback od kupujących co i jak z rzeczywistymi zdjęciami.

Na pewno zrobię tam zakupy jeszcze nie raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cebula wypatrzona na pepperze. Nie powiem, trochę się zdenerwowałem bo 20zł taniej mogłem kupić :/

 

Kupony zniżkowe na Aliexpress. -5$ przy MWZ 39$

Można wygenerować cztery kupony na konto.

Tutaj:

https://coupon.aliexpress.com/getCoupon.htm?aff_platform=link-c-tool&sk=bqBmyN7Un%3A&cpt=1470741424517&aff_trace_key=363b946b57714d8eba1bfa532873c891-1470741424517-00979-bqBmyN7Un

Wpisujemy jeden z czterech kodów:

Misspetitep

Bboxfred

BlogdaReh

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupować, kupiłem na ali łącznie 13 produktów

 

Z czego 3 nie dotarło ale zwracają kasę. Z tym nie ma problemu. Tylko w takiej sytuacji z żółtkami trzeba ostro cisnąć, bo większość z nich jeszcze gorsza niż nasze rodzime janusze i nie chcą zwrócić kasy i jeszcze kombinują aby odwołać spór. Wtedy escalate dispute, i ali już się tym zajmuje.

Najdłużej czekałem na paczkę 40 dni, najkrócej 14 dni od zakupu.

 

Najlepiej kupować z przesyłką rejestrowaną wtedy nic nie ginie. Albo szukać aukcji z taką opcją za darmo, albo dopłacić do takiej wysyłki. Jest teraz coś takiego jak aliexpress standard shipping dopłaca się za to 1,40 USD i jest paczka rejestrowana no i też dzięki temu można ją śledzić całą drogą. Właśnie czekam na taką, zobaczymy po jakim czasie dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciężko z cierpliwością, co parę godzin sprawdzam czy chińczyk wysłał paczkę a tam ciągle to samo :E

 

Kupowałem przez tego givingasista aby mieć cashbacka i od kilku dni nic się nie zmieniło więc kupiłem folię na telefon za 2zł aby sprawdzić czy coś drgnie i nadal nic jedynie kilka cashback klików doszło. Jak się nic nie zmieni to napiszę do nich, że coś się zrypało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wlasnie dopieprzyli celnicy VAT i CLO za telefon 166 USD :/

Kupuj na alli zawsze trzeba miec swiadomosc ze tak moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wlasnie dopieprzyli celnicy VAT i CLO za telefon 166 USD :/

 

 

Coś kręcisz, ma telefony nie ma cła... Stawka wynosi 0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cla nie ma na elektronike. Malo tego od 1 lipca tego roku w zasadzie juz w ogole cla nie ma nawet na sprzet medyczny.

Musisz sobie poszukac na necie.

 

Jedynie VAT musisz zaplacic. Z czego pewnie i tak zanizyli wartosc paczki o polowe. VAT nie jest problemem tylko oplaty za zrobienie oplaty VAT. Mi DHL policzyl 70zl netto za to ze dokumenty za mnie oddali co celnikow. Samego VAT mi cos kolo 28zl naliczyli.

Chinczyk chcial mi zrobic prezent na swieta pare lat temu i zamiast zwykla poczta wyslal mi DHL za free bo to ktores zamowienie z kolei.

Poczta bardzo rzadko trafia na oplaty celne. Sam jestem ciekaw czy cos doliczaja czy tylko sam VAT

 

Camis jak wyglada sprawa z PostNL. Jedna paczka mi szla z chin i doszla w 2 tygodnie ale najpierw to wyslano do holandii i wedlug numeru przesylki paczka byla nadawana z Holandii. Tak przynajmniej nasza poczta widziala.

Jak wtedy wyglada sprawa z oplatami celnymi w razie czego? Technicznie paczka idzie z Holandii wiec powinna byc bez oplat... aczkolwiek VAT wewnatrz UE tez jest naliczany jak sie kupuje na FV. Nie wiem jak w sprawach konsumenckich

 

Pentium D mi tych kodow nie przyjmuje. Po zalogowaniu do Ali nic sie nie dzieje i kuponow nie widac. Czasem wywali jakis blad i pisze zeby sprobowac pozniej.

 

Najbardziej mnie ciekawi moje zamowienie tasmy dwustronnej 3M akrylowej za 1,4$ z wysylka gratis :E wolalem z chin bo wysylka gratis a u nas bym wiecej za wysylke zaplacil niz za tasme.

Jezdzac po miescie szukajac to wiecej paliwa spale niz 1,4$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pentium D mi tych kodow nie przyjmuje. Po zalogowaniu do Ali nic sie nie dzieje i kuponow nie widac. Czasem wywali jakis blad i pisze zeby sprobowac pozniej.

 

 

Kody były ważne do 12.08

 

Trochę śmiechłem, zamówiłem wczoraj folię na telefon za 2 zł i paczka już w drodze a procek za 500zł nadal cisza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta bardzo rzadko trafia na oplaty celne. Sam jestem ciekaw czy cos doliczaja czy tylko sam VAT

 

Camis jak wyglada sprawa z PostNL. Jedna paczka mi szla z chin i doszla w 2 tygodnie ale najpierw to wyslano do holandii i wedlug numeru przesylki paczka byla nadawana z Holandii. Tak przynajmniej nasza poczta widziala.\

 

Jak wtedy wyglada sprawa z oplatami celnymi w razie czego? Technicznie paczka idzie z Holandii wiec powinna byc bez oplat... aczkolwiek VAT wewnatrz UE tez jest naliczany jak sie kupuje na FV.

 

Poczta nie pobiera opłat za obsługę. Co do PostNL to niestety tak to nie działa, Holandia jest tylko krajem "tranzytowym", paczka nadal się liczy jako nadana w Chinach.

 

Tak wiec nie gwarantuje to brak VAT :E. W sumie nie miałem jeszcze takiego przypadku ale na forum o zakupach w Chinach jest to tak opisane.

 

 

 

Najbardziej mnie ciekawi moje zamowienie tasmy dwustronnej 3M akrylowej za 1,4$ z wysylka gratis :E

 

Ale co ciekawi? :E , normalnie dojdzie. Jak zamawiałem towary za 5 centów z wysyłka gratis i po 3 tygodniach były.

 

 

 

W piątek dostałem 6 paczek :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...