Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DanieGW

GTX 1070 - który model wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Poczatkowo nie mialem w planach kupna GTX 1070,ale to co sie dzieje z tanszymi kartami sprawilo,ze postanowilem dolozyc te kilkaset zl i kupic mocniejsza karte. I teraz ktora wybrac? Myslalem o MSI Gaming X,ale 2400 zl to troche przesada. Gainward,Palit? Za ok 2100 zl moge miec Inno3d HerkuleZ Twin z Niemiec wraz z przesylka lub osobiscie odebrac. Co sadzicie o karcie Inno3d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia tylko jest chlodzenia

 

MSI gaming- zalety to 2 slotowa, wady w porownaniu do konkurencji to cena, a chlodzenie w cale nie góruje nad konkurencja, gwara podobna jak u reszty

 

oczywiscie MSI lepiej wypada patrzac na asusa czy gigabyte, czyli wśród takich znanych mark to i tak najlepsza propozycja, tylko czy warto doplacac te 200-300zl za firme?

 

teraz polecanym to PALIT, niska cena i praktycznie najlepsza kultura pracy chlodzenia, dowolna wersja, z tym ze wersja rock ma dualbios, a tak chlodzenie to samo i roznica w taktach ktore mozna sobie ustawic przeciez dowolnie... to samo chlodzenie ma tez gainward, wiec co wybrac to kwestia ceny i przekonania do marki bo wiadomo kiedys to trzeba bedzie sprzedac...

 

inno3d zobacz na watek o pascalach tam ktos kupil tego z 2 wiatrakami ostatnio i pisal jak to sie sprawuje

z tym ze PALIT podobna cena wiec ja byl jednak bral pewniaka co do kultury pracy...

jeszcze jest ZOTAC, tu plusami mozna nazwac gware ktora z 2 lat mozna rozszezyc za free do 5, ale pozostaje kwestia ze to trzeba po 2 latach odsylac do producenta i wskazane przez niego miejsce, najblizszy serwis ZOtaca z tego co mi wiadome to DE

co do chlodzenia ciezko powiedziec bo nie ma testow tej wersji z 2 wiatrkami na jakis portalach zeby mozna bylo porownac tam ja np do msi, a uzytkownicy pisza skrajne opinie...

 

a tak asusu czy gigabyte to jak komus nei zalezy na najcichszym chlodzeniu bo ma np bude dosc glosna inaczej wg mnie odpadaja...

 

i jeszcze EVGA tu wg mnie na ta chwile to dobre warunki gwarancji, reszta przecietna, to bym rozwazal jakbym mial np. oferte zakupu po bardzo dobrej cenie bez dowodu zakupu, to tu gwara jest bez takich papierkow u producenta wiec taki zakup ma sens, albo jakbys potrzebowal dodatkowo rozszezyc gware do 5 czy 10 lat, to za oplata EVGA daje taka mozliwosc

 

PS.

moj faworyt to PALIT pozniej ZOTAC przy zalozeniu ze testy chlodzenia beda tak dobre jak msi czy palita

MSI by byl ok jakby cena od konkurencji roznila sie moze z 50zl a nie 200-300zl, to przy odsprzedazy wole te 200zl obnizyc cene i szybciej sprzeda sie karta niz tryzmanie ceny na drogiego msi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wersję MSI Gaming X sam niedawno stałem przed wyborem jakiego wybrać producenta.Początkowo był to właśnie Palit z racji swojej kultury pracy,niskich temperatur i ceny.Koniec końców wybrałem MSI ponieważ sam wygląd bardziej do mnie przemawiał jak i jakość wykonania,oraz niklowane rurki heat-pipe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI chetnie bym wzial,ale jest o 200-300 zl drozsza od innych co jest przesada.Gdyby kosztowala 2200 zl wzialbym ja,ale 2400 nie dam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest prosty. ( oczywiście jeśli nie jest się fanboyem danej marki i nie kupuje danej karty bo przemawia bardziej wyglądem ) :lol2:

 

Ktoś pisał, że ściemniają z dostępnością, więc lepiej się upewnić.

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gtx1070-jetstream-8gb-ddr5256bit-dvihdmidp,69460.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI chetnie bym wzial,ale jest o 200-300 zl drozsza od innych co jest przesada.Gdyby kosztowala 2200 zl wzialbym ja,ale 2400 nie dam

Palit kosztowal na poczatku w techplanet 2070zl.

w UK mozna kupic w okolicach 2000zl

wiec to nawet nie 200zl roznicy ale w skrajnych wypadkach nawet 400zl :)

jak mozesz czekac, poczekaj na wieksza dostpenosc kart to ceny i u nas spadna tego palita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W myśl zasady mam to polecam tylko Palit.

Gainward i Palit to samo chłodzenie ta sama kultura pracy ale... Gainward tam gdzie patrzyłem 2 lata GW Palit 3 lata to po pierwsze.

Z Palitów to albo Game Rock/Game Rock Premium albo SJS wszystkie mają dual biosy, to samo podświetlenie i według strony producenta Graphics Card Power ustawione na 170W a zwykły JetStream na 150W.

Czy to marketingowy bełkot czy faktycznie może się to przełożyć na OC tego Ci nie powiem ale lepiej mieć niż nie mieć tym bardziej że praktycznie w tej samej cenie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

Gdyby kosztowala 2200 zl wzialbym ja,ale 2400 nie dam

Ani 2400 ani 2200 za taką cene mozna kupic 6600k + np asusa pro gaming i 16giga pamieci jakim cudem wam wmówili ze ponad 2tys za samą karte to cena którą powinniscie zapłacic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pisałem, że ściemniają z dostępnością. Grafik nie mają na miejscu, sprowadzają z hurtowni. Złożysz zamówienie po 16 to oni złożą swoje do hurtowni dopiero na kolejny dzień, a do nich przyjdzie na jeszcze kolejny i wtedy wysyłają. Jak zamawiałem w środę około godziny 18, tak dowiedziałem się, że zostanie wysłana w piątek. W piątek informacja, że nie mieli w hurtowni. Zachowują się niepoważnie wystawiając sprzęt jako dostępny w sytuacji, kiedy go fizycznie nie mają i nawet nie wiedzą, czy będą mieć. Z drugiej strony ktoś inny na forum pisał, że zamówił w środę rano i karta do niego została wysłana w czwartek. Polecam przedzwonić i się dowiadywać, żeby się nie okazało, że chcieliście kupić, a złożyliście opłacony preorder.

 

edit

Karta ciągle widnieje jako dostępna, co jest zwykłym oszustwem. Mogli je mieć w hurtowni, kiedy składałem swoje zamówienie, ale kiedy wczoraj dzwoniłem i pytałem o dostępność, pracownik nie potrafił mi powiedzieć, czy hurtownia będzie mieć sprzęt i zaoferował zwrot pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej trzeba dzwonić. Polecę esc.pl pierwszy raz tam kupowałem, zamówione w czwartek o 15.30 w piątek o 15.30 karta w domu a z Gdańska do Wrocławia kawałek jest, ale też dzwoniłem czy wyślą jeszcze w czwartek powiedzieli, że tak kartę mają na stanie i za to dla nich piona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie te porownanie:

 

Inno3D GeForce GTX 1070 iChill X3 8GB (bardzo dobra karta)

 

Cena w DE 469 EUR - ok 2060 PLN

 

Cena w PL w Morele.net - 2730 PLN

 

Masakra jakas - prawie 700 PLN roznicy

 

Chyba zamowie tego Inno3D z Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Polak musi zarobić najlepiej dwa razy na czymś co w normalnym kraju kosztuje kilkaset złotych mniej :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie te porownanie:

 

Inno3D GeForce GTX 1070 iChill X3 8GB (bardzo dobra karta)

 

Cena w DE 469 EUR - ok 2060 PLN

 

Cena w PL w Morele.net - 2730 PLN

 

Masakra jakas - prawie 700 PLN roznicy

 

Chyba zamowie tego Inno3D z Niemiec

tylko ze ta cena w morele jest z d. wzieta, zapewne nie maja jej tylko dali by oferta byla bogatsza, jak ktos sie upiera to zamowia

 

ale ta cena nijak sie ma do wartosci inno3d, ktora jest chyba najtansza oferta...

 

zamawianie z DE za 70zl roznicy do zamowienia w PL PALITa, karty ktora gorzej wypada to taki biznes dla Ciebie? do tego inno bardziej abstrakcujna marka niz palit w naszych realiach przy sprzedazy...

a bierz co chcesz....

 

PS.

po za tym piszesz o karcie inno3d X3 ze dobra, a cene podajesz wersji Twin czyli X2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym karta Inno3D X3 jest gorsza od Palita? Zobacz sobie jak Inno3d ma fabrycznie podniesione zegary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma fabryczne oc do tego, czy karta jest dobra, czy nie? Wiesz, że możesz sobie sam zrobić takie oc i jeszcze wyższe, przesuwając jeden suwak w msi ab? Palit wygrał tę generację. Jego karty:

1. Są w ogóle. Ciągle wielu grafik nie kupisz, bo jest problem z dostępnością.

2. Są najcichsze we wszystkich testach, jakie widziałem.

3. Są najtańsze ze wszystkich niereferentów.

4. Mają świetny układ chłodzenia (2,5 slotowy).

 

Jedynym powodem, dla którego wahałem się nad msi armor, było dwuslotowe chłodzenie. Na szczęście okazało się, że kabelek od płyty głównej, który przeszkadzałby mi w podłączeniu palita, był od przednich usb 2.0, z których nie korzystam, tak więc 170zł (!) zostało w portfelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje sie na tego Palita. Czy oplaca sie dolozyc do Super Jetstream?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.palit.com/palit/vgapc.php?mid=2&subid=282&lang=pl

Porównaj jetstream i superjetstream. Super ma wyższe taktowanie i zjada 20w więcej. Chłodzenie takie samo, podwójny bios w obu. Dlaczego chcesz dokładać i ile? Jak mówiłem, zrobienie z JetStream Super JetStreama to kwestia suwaka. Nie wiem, jak wygląda kwestia poboru z gniazdka, jeszcze nie mam swojej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Jeszcze 1 pytanie-czym sie rozni Jetstream od Gamerock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegary bazowe i kolorystyką, a ze zegary daje sie dowolnie to tak naprawde kolorystyka...

 

http://www.palit.com/palit/vgapc.php?mid=2&subid=282&lang=pl

Porównaj jetstream i superjetstream. Super ma wyższe taktowanie i zjada 20w więcej. Chłodzenie takie samo, podwójny bios w obu. Dlaczego chcesz dokładać i ile? Jak mówiłem, zrobienie z JetStream Super JetStreama to kwestia suwaka. Nie wiem, jak wygląda kwestia poboru z gniazdka, jeszcze nie mam swojej karty.

to ze zjada 20W wiecej to wynika wlasnei z wyzszego OC, jak JS tak przestawisz tez bedzie tak samo zjadalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy aż będzie poniżej 2000zł nie frajerzymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie ponizej 2000 zl - przeciez wyjdzie GTX 1060 gdzie ceny niereferentow beda w granicach 1500-1700 zl - gdyby GTX 1070 byl ponizej 2000 zl wtedy nikt nie kupi GTX 1060. 2130 zl za tego Palita to i tak nienajgorsza cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiemy jaka cena będzie dla GTX 1060, poza tym jak będzie mała sprzedaż to obniżą ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekamy aż będzie poniżej 2000zł nie frajerzymy

Czekajcie ile chcecie.

 

Jeszcze nie wiemy jaka cena będzie dla GTX 1060, poza tym jak będzie mała sprzedaż to obniżą ceny.
Gdzie obniżą ceny? W Polsce, w której podwyższają ceny 480, gdy kiepsko się sprzedaje? Stawiam 1060 na około 1600zl. Nie obniżą cen 1060 na zachodzenie, bo karta będzie się sprzedawać. W Polsce nie obniżą, bo konkurent pod postacią 480 kosztuje podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie obniżą ceny? W Polsce, w której podwyższają ceny 480, gdy kiepsko się sprzedaje? Stawiam 1060 na około 1600zl. Nie obniżą cen 1060 na zachodzenie, bo karta będzie się sprzedawać. W Polsce nie obniżą, bo konkurent pod postacią 480 kosztuje podobnie.

Skoro podwyższają to znaczy, że ktoś jednak je kupuje. Janusze biznesu chcą najpierw wydoić niecierpliwych i najbogatszych, potem jak karty przestaną schodzić (pytanie kiedy)będą zmuszeni do zniżek, chyba że wolą jak im karty zalegają w magazynach. W sumie to mnie już nic nie zdziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro podwyższają to znaczy, że ktoś jednak je kupuje. Janusze biznesu chcą najpierw wydoić niecierpliwych i najbogatszych, potem jak karty przestaną schodzić (pytanie kiedy)będą zmuszeni do zniżek, chyba że wolą jak im karty zalegają w magazynach. W sumie to mnie już nic nie zdziwi.
Sprawdź, ile zeszło 480 na morelach. Podpowiedź: gdy nie mogli przebić granicy 10, ceny poszły w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mnie ciekawi jeden aspekt bardzo mocno. Wiadomo że topowy blackwell to zespawane dwa chipy. A 4090 była mocno ścięta względem pełnego AD102 (w porównaniu do 3090 vs GA102). Czy 5090 to będzie 1/2 (czyli jeden czip) blackwella a pełny czip będzie w jakimś wyczesanym TITAN RTX 5000 z odblokowanymi funkcjami pro jak pierwsze titany? Czy RTX w ogóle nie zobaczą pełnego czipa 1+1 i max co będzie to tylko jeden pełny rdzeń.
    • A żeby było ciekawiej już od soboty ocieplenie. W poniedziałek w tych regionach gdzie teraz nocami jest przy gruncie -10, ma być nawet +26 w dzień.
    • https://www.facebook.com/LowcyBurzLodzkie/posts/pfbid0QUKddpwnKouxDEZ5JiQZ1Dv2tVCpv2aCbdmEFmZc1mdV7okToA95yJM6zjMkmwdel   Uprawy strasznie ucierpiały.       https://geekweek.interia.pl/technologia/news-winnice-ogrzewane-smiglowcem-polacy-wpadli-na-pomysl-jak-rat,nId,7468592#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome        
    • Witam Może na wstępie podam specyfikacje kompa. Procesor: Intel Core i5-8400, 2.8 GHz RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 (https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/) Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Karta Graficzna: GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6 Dysk SSD: SSD GOODRAM IRDM 240GB 2,5 SATA III   Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 3.5" SATA III   Na dysku SSD zainstalowany jest system + utworzona druga partycja na gry. Z racji, że to mało miejsca, a dysk HDD już nie daje rady przy nowszych tytułach, chciałbym zastąpić go nowym SSD. W ciągu 1-2 lat planuję wymienić również procesor i w razie potrzeby płytę główną z zasilaczem. Na razie jednak jest kolej na nowy dysk i na nim teraz się skupiam. Nie jestem na czasie jeśli chodzi o obecny rynek dlatego potrzebuję pomocy. Czytałem trochę o dyska NVMe i przemawiają do mnie dużo bardziej. Myślę, że pojemność 2 TB będzie wystarczająca. Natrafiłem na model KC3000 firmy Kingston polecany przez wiele osób. Moje główne pytanie jest takie czy ten dysk pasowałby do mojego komputera? Wiem, że to PCIe 4.0, a w płycie głównej mam 3.0, ale podobno też pasuje, a skoro w przyszłości wymieniałbym płytę główną, to już z PCIe 4.0. Czy dokładając ten dysk nie obciąży mi się za bardzo zasilacz (o ile w ogóle będzie mieć na niego wpływ, bo znajduje informację, że pobór mocy to około 3W, ale nie wiem ile w tym prawdy)? Czy nie będzie żadnego problemu, żeby wszystkie dane ze starego HDD przenieść na nowy SSD?   Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.      
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...