Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DanieGW

GTX 1070 - który model wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepie MEGARE.PL hest za 2112zł brutto. Kupował ktoś od nich? Ja do podobnego konfigu co @JeRRy_F3D szukam 1070tki. Myślę pomiędzy Geinward (ale gwara 24M)/ Palitami i EVGA (ale 100-200zł drożej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki... rozumiem, choć nie do końca ;) bo... ten "lepszy" na techplanet jest (pojęcie względne - jest, jeżeli jest na stanie :) kilka grosików tańszy.

 

Ceny w sklepach dyktowane są aby zachęcić klienta do większych zakupów!

Pisałem tobie, że większość przypadków to różnica w kolorach.

Jakie firmy robią selekcję "podkręcalności" GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie MEGARE.PL hest za 2112zł brutto. Kupował ktoś od nich? Ja do podobnego konfigu co @JeRRy_F3D szukam 1070tki. Myślę pomiędzy Geinward (ale gwara 24M)/ Palitami i EVGA (ale 100-200zł drożej)

No ja ma tego Gainwarda 1070 w wersji GS i w sumie to się kręci tak samo jak i wszystkie inne czyli tak do 2050 MHz. Fakt, że gwarancja dwa lata ale mam nadzieję, że mi się po gwarancji od razu nie rozleci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzę na gwarancję pod kątem późniejszej sprzedaży. Zawsze to łatwiej sprzedać z gwarą producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie MEGARE.PL hest za 2112zł brutto. Kupował ktoś od nich? Ja do podobnego konfigu co @JeRRy_F3D szukam 1070tki. Myślę pomiędzy Geinward (ale gwara 24M)/ Palitami i EVGA (ale 100-200zł drożej)

Cena zacna ! Info mało (gwarancja / koszt wysyłki)

Ktoś zna ten sklep? Czy za 2 miechy słuch po nim zaginie? ;)

 

Ups...

To nie rokuje zbyt dobrze :(

http://tinyurl.com/jjczh9l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie MEGARE.PL hest za 2112zł brutto. Kupował ktoś od nich? Ja do podobnego konfigu co @JeRRy_F3D szukam 1070tki. Myślę pomiędzy Geinward (ale gwara 24M)/ Palitami i EVGA (ale 100-200zł drożej)

To śmigaj tu ;)

Właśnie zamówiłem (nie ważne że piątek), bo pewnie szybko zejdą ze stanu w takiej cenie ;)

Myślę, że extra cena na dziś za tego PALIT JetStreama ;)

Rozpoczynają się "wyścigi zbrojeń" cenowych !?!? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam póki co bo widzę że ceny spadają, a teraz do końca lipca nie będę miał czasu na granie więc jeszcze nie ma sensu kupować. Ciekawią mnie też niereferenty od AMD - może one coś namieszają z cenami Nvidii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki będzie najlepszy wybór gtx 1070 do max 2200zł?

Myślę nad

-gigabyte windforce

-palit jetstream

-msi armor

-gigabyte g1

-zotac AMP ediiton

 

Która będzie najlepsza? Ewentualnie jaka inna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-palit jetstream
Mam i polecam na lewo i prawo. Jest najtańszy po referentach (z dedykacją dla Artura) i ma najlepsze chłodzenie. Gwarancja 3 lata, wygląda jak karta graficzna, a ledy wyglądają tylko trochę źle. Na techplanet mają dobrą ofertę - 2070 (ja kupiłem u nich, ale za 60zł drożej przed dwoma tygodniami). Brać i się cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy warto jest brać 3-wiatrakowego gigabyte g1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lepiej wybrac MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5 czy MSI GeForce GTX 1070 ARMOR OC 8GB GDDR5? Czym się te karty ogólnie różnią??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy warto jest brać 3-wiatrakowego gigabyte g1?

Jeżeli lubisz dźwięk lądującego helikoptera, jak najbardziej. Widziałem posty przynajmniej dwóch osób na forum, które zwracają 1070 od gigabyte z uwagi na hałas przypominający niekończące się suszenie włosów.

 

A lepiej wybrac MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5 czy MSI GeForce GTX 1070 ARMOR OC 8GB GDDR5? Czym się te karty ogólnie różnią??
Aktualnie jedynym słusznym 1070 jest JetStream i nie ma co się czarować, że pozostali producenci robią coś, by go dogonić. MSI nie jest złe, ale kosztuje od 200 do 400zł drożej (czyli 10 do 20%) i żeby utrzymać podobne temperatury, wiatraki muszą chodzić szybciej -> jest głośniej. Z tych dwóch weź tę tańszą. Czytałem o armorze ,chłodzenie daje radę. Jeżeli koniecznie chcesz wersję od msi, naprawdę nie widzę sensu dopłacać 200zł więcej do gaminga względem armora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając do wyboru Palit Jetstreama i Gamerocka w tej samej cenie oczywiście lepszym wyborem bedzie Gamerock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)MSI nie jest złe, ale kosztuje od 200 do 400zł drożej (czyli 10 do 20%) i żeby utrzymać podobne temperatury, wiatraki muszą chodzić szybciej -> jest głośniej. Z tych dwóch weź tę tańszą. (...)

 

Nie czytajcie tych bzdur, MSI ma jedno z najwydajniejszych i najcichszych chłodzeń obok Palita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z wyborem ale poczekaj parę dni

 

Piotr Lipton Szymański którego znajdziesz na FB lada dzień będzie testował większość gtx 1070 i wtedy będziesz miał odpowiedz co kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytajcie tych bzdur, MSI ma jedno z najwydajniejszych i najcichszych chłodzeń obok Palita.

 

Akurat sam je piszesz, a wystarczy jak już nie wierzysz opiniom ludzi z forum(przynajmniej 3 osoby w wątku o Pascalach mają Palita 1070 i 2 1080) poczytać recenzje i bezpośrednie porównania. GTX 1070 Gaming w testach wypada podobnie jak Palit 1080, a 1080 Gaming MSI jest głośniejsze przy zachowaniu zbliżonej temperatury co Palit 1080(niereferencyjny).

Sam mam Palita Jetstream 1080 i szczerze też wątpiłem przed zakupem w niektóre recenzje(wygrała cena w Techplanet) ale jestem baardzo zadowolony, kultura pracy zdecydowanie lepsza niż mojej poprzedniej karty czyli MSI Gaming 970 ME, wczoraj testowałem niewielkie o/c.

Podczas 2godzinnej sesji w Divisiom rock stable trzymała karta równiutkie 2 GHz, Hwinfo podawało max pobór na 185 W.

 

Znajomy testował na 1070 Jetstream, różne biosy, na biosie od Gamerock karta ma wyższy power limit i większy potencjał o/c bez throtlingu. Ale dla mnie 50-100 MHz różnicy nie robi, wolę mniejszy pobór prądu i kulturę pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat sam je piszesz, a wystarczy jak już nie wierzysz opiniom ludzi z forum(przynajmniej 3 osoby w wątku o Pascalach mają Palita 1070 i 2 1080) poczytać recenzje i bezpośrednie porównania.

 

Mam MSI i mogę potwierdzić, jest niesłyszalna. To, ze ktoś kupuje Palita, to dlatego że jest najtańszy, a potem będzie stękał przy odsprzedaży, ze nikt nie chce więcej dać. Chłodzenie w MSI jest naprawdę potężne (porównywałem do śmiesznego G1) i schładza ją rewelacyjnie. Mam na ściance wentyl, który wieje na nią bezpośrednio i obecnie jak pisze ten post mam 34 stopnie w "łindołsie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lek - MSI 1070 ma bdb chłodzenie ale nie jest niesłyszalne pod dużym obciążeniem, może być "niesłyszalne" jeśli wentylatory obudowy robią przewiew - ale wtedy te wentylatory będą "słyszalne", no chyba, że testujesz w słuchawkach zamkniętych to wtedy nawet Gigabyte będzie ok. W spoczynku większość niereferencyjnych kart(MSI, ASUS, Palit, Gainward) będzie "niesłyszalna", szczególnie w połączeniu z porządnym zasilaczem(mniejsza szansa na piszczenie cewek)...

 

Takie same banialuki o "niesłyszalności" ludzie wypisywali przy MSI 970 Gaming, akurat sam miałem te kartę i kilku znajomych nadal ma, pod obciążeniem tylko głuchy mógł ich nie słyszeć - są po prostu "cichsze" niż np. Gigabyte, nawet w dobrze wentylowanej budzie pod dużym obciążeniem np. w Wieśku 3 słychać pracę wentylatorów na kartach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Palita/Gainwarda wentyle kręcą się ok. 200 rpm wolniej niż MSI Gaming, przy maksymalnym wykorzystaniu gpu.

MSI Gaming gtx1070 jest oczywiście bardzo cichy i ogólnie karta jest bardzi udana, ale Palit wypada tu jeszcze lepiej, tylko kosztem rozmiarów chłodzenia. Jak komuś nie przeszkadza 2.5-slotowy klocek, to nie ma co się zastanawiać tylko wybrać Palita, tym bardziej że MSI pojechało z ceną konkretnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1070 Gigabyte i nie wiem o czym mówicie, siedzi w Aquariusie, w idlu 34 stopnie, a w stresie max jaki widzialem to 68 i było cicho. Mam bude na podłodze jakby co :) Nie wiem jakby było jak ktoś ma przy uchu na biurku, ale chłodzenie i sama karta jest jak najbardziej ok. OC bez podnoszenia napięcia +75 na rdzeniu. (power limit 111%)

 

PS. Nie mam porównania do innych firm, ale ani piekarnik ani helikopter to to nie jest (a miałem wcześniej głośnego 380x więc wiem jak to jest :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1070 Gigabyte i nie wiem o czym mówicie, siedzi w Aquariusie, w idlu 34 stopnie, a w stresie max jaki widzialem to 68 i było cicho. Mam bude na podłodze jakby co :) Nie wiem jakby było jak ktoś ma przy uchu na biurku, ale chłodzenie i sama karta jest jak najbardziej ok. OC bez podnoszenia napięcia +75 na rdzeniu. (power limit 111%)

 

PS. Nie mam porównania do innych firm, ale ani piekarnik ani helikopter to to nie jest (a miałem wcześniej głośnego 380x więc wiem jak to jest :P )

a moze wlasnie nie wiesz jak to jest bo przesiadles sie z mega glosnej karty na glosna i ciszy to Ty jeszcze nie znasz. Zreszta to jest pojecie wzgledne i naprawde bez pomiarow ciezko porownywac.

U mnie cichy komputer to taki, kiedy nawet w grach ktos wchodzi do pokoju i nie slyszy komputera. W idle jest bezglosny. Dlatego tez tak ciezko mi sie zdecydowac na karte. Korci mnie na 1070 aczkolwiek, raz ze cena, dwa, ze chyba wole kosztem wydajnosci wziac karte z niskim tdp (1060) i miec gwarancje ciszy i czeste granie w trybie pasywnym karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, wszystko zależy od człowieka, dla mnie jest ok, dla kogoś innego niekoniecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...