Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomek_pol

gtx1070 czy używany gtx980ti ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

zastanawiam się na zmianą mojej karty Radeon HD6870, na coś nowszego.

Mam monitor 2k, i najlepiej byłoby pograć w tej rozdzielczości.

Optymalnym wyborem wydaje się GTX1070, tylko ta cena.. 2150zł za EVGA lub 2000zł za ref.

Dlatego szukam czegoś tańszego. Zastanawiam się na używanym GTX980ti, tylko czy warto? (wyższe temperatury, brak lub krótsza gwarancja). Powiedzmy, że mam okazję kupić nie referencyjną za 1700zł, czy to dużo w porównaniu do nowej generacji?

A może do rozdzielczość 2560x1440 wystarczy gtx980? Wydaje mi się, że w stronę AMD nie ma co brnąć? Racja?

Ile właściwe są warte teraz 980ti i 980 ? (chodzi mi o rzeczywistą wartość, a nie o oferty typu 2000zł za używany model). Jakie są wasze typy?

 

Pomóżcie, bo sam już nie wiem co wybrać.

Moje podzespoły w sygnaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980Ti i 1070 mają tą samą wydajność, na czym Ci zależy to już musisz sam stwierdzić, wszystkie 980Ti legalnie zakupione mają nadal gwarancję, więc wszystko zależy od ceny, 1070 można dostać już za 1950zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fan Speed 82% szczerbaty.gif

 

Bierz Palita za 2k i nie wydziwiaj :) No chyba, że rzeczywiście masz tą 980ti za 1700 i 300zl to nie wiadomo jaki majątek trudny do dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bobrix - dla niektorych taka doplata to spory wysilek - nie uogolniaj zatem.

 

Co do kart - zdecydowanie 1070 - lepsza kultura pracy, pobor energii, temperatury, itd. Mimo, ze karta bylaby te ~300zl drozsza, to jednak warto w nia zainwestowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 1550zł ?

 

Co przez to rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980Ti OC z wydajnością 1080 stock :E

1070 też może mieć wydajność 1080 na stock ;)

 

Wydajność między tymi kartami jest podobna w zależności od gry, jeżeli wydajność idzie po ROP'ach to wtedy 980Ti troszkę odjedzie, jak po SP to jest na równi.

 

980Ti 250W

1070 150W

 

:E

 

R380OC 200W ~ +5% GTX 960 :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepach widzę że gtx 980ti jest droższy od 1070 i też jestem w kropce myślałem tak że nad konsolą ps 4 ;p

może za jakiś czas ceny spadną chociaż by gtx,a ;p ale kiedy to nie wiadomo

Ale wydaję mi się że lepiej kupić 1070 bo na allegro chodzą po 1900zł gtx 980ti to lepiej już dołożyć i kupić nówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepach widzę że gtx 980ti jest droższy od 1070 i też jestem w kropce myślałem tak że nad konsolą ps 4 ;p

może za jakiś czas ceny spadną chociaż by gtx,a ;p ale kiedy to nie wiadomo

Ale wydaję mi się że lepiej kupić 1070 bo na allegro chodzą po 1900zł gtx 980ti to lepiej już dołożyć i kupić nówkę.

 

Jak do głowy mogło ci przyjść PS4? :D Różnica jakości/wydajności i ceny to tak jak.... :D

 

w sklepach widzę że gtx 980ti jest droższy od 1070 i też jestem w kropce myślałem tak że nad konsolą ps 4 ;p

może za jakiś czas ceny spadną chociaż by gtx,a ;p ale kiedy to nie wiadomo

Ale wydaję mi się że lepiej kupić 1070 bo na allegro chodzą po 1900zł gtx 980ti to lepiej już dołożyć i kupić nówkę.

 

Jak do głowy mogło ci przyjść PS4? :D Różnica jakości/wydajności i ceny to tak jak.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 1550zł ?

 

Masz na myśli 1550pln za gtx 980Ti niereferenta z gwarancją? Jak tak to jak najbardziej warto.

 

1700pln za używkę 980Ti gdy nówka Palit JetStream 1070 kosztuje 2004pln. To nie jest żaden mega deal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używka OK, ale wcześniej sprawdzasz go w kompie sprzedawcy osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używki to bym chyba raczej nie kupił (może EVGA ze względu na serwis) bo nie wiadomo na co trafisz "tzn. czy ktoś z nią nic nie kombinował". Niestety prawda jest taka że podkręcony gtx 980 ti jest wydajniejszy od 1070. Wg. mnie z biegiem czasu różnica w wydajności między 980 ti vs 1070 będzie się zwiększać na niekorzyść 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to na niekorzyść 1070, przecież dx12, wincyj ramu , ubijanie sterownikami poprzedniej generacji szczerbaty.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to na niekorzyść 1070, przecież dx12, wincyj ramu , ubijanie sterownikami poprzedniej generacji szczerbaty.gif.

 

Zobaczysz że przyjdzie czas że te 256 bit się zachłyśnie. Takie jest moje zdanie widząc po testach na youtube wyniki w WQHD i 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ No to zobacz analogiczną sytuację z 780 Ti i 970, pomimo tego, że w czasie premiery Maxwelli, 780 Ti była wydajniejsza od 970 a skok wydajności między Keplerami a Maxwellami nie był tak duży jak ma to miejsce teraz z premierą Pascali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz że przyjdzie czas że te 256 bit się zachłyśnie. Takie jest moje zdanie widząc po testach na youtube wyniki w WQHD i 4K.

 

Usprawniona kompresja koloru i wyżej taktowany vram w GTX 1070 pomoże. Ani gtx 1070 ani 980Ti to nie są karty stricte do 4k. Raczej większe problemy będzie miał 980ti ze względu na 6GB vram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używka OK, ale wcześniej sprawdzasz go w kompie sprzedawcy osobiście.

Kartę sprawdzę na pewno osobiście.

Czy ktoś się orientuję jak wygląda gwarancja MSI na Europę? tzn. karta kupiona w Norwegii będzie objęta gwarancją w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę sprawdzę na pewno osobiście.

Czy ktoś się orientuję jak wygląda gwarancja MSI na Europę? tzn. karta kupiona w Norwegii będzie objęta gwarancją w Polsce?

Nie,muszisz odesłać kartę do sklepu w którym była kupiona.

Jesli jest to faktura to na 90% musi to zrobić osoba która ja zakupiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ No to zobacz analogiczną sytuację z 780 Ti i 970, pomimo tego, że w czasie premiery Maxwelli, 780 Ti była wydajniejsza od 970 a skok wydajności między Keplerami a Maxwellami nie był tak duży jak ma to miejsce teraz z premierą Pascali.

 

Głupotki pleciesz, 970 od początku była szybsza od 780Ti dopiero po czasie 780Ti praktycznie z minimalną stratą wyrównało z 970, a różnice między keplerem i maxwellem były znacznie większe niż między maxwellem a pascalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem architektury owszem ale ja miałem na myśli różnicę w wydajności między tymi seriami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...