Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

shakal84

GTX 1070 przycinanie gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie dawno zmieniłem GPU z GTX780 na GTX1070,z racji tego zainstalowałem parę gier aby nacieszyć się full detalami ;) Niestety po mimo wysokiego fps są widoczne ścinki obrazu, tzn licznik fps-ów pokazuje 90-150 a gra regularnie szarpie, tak się dzieje np w Dynig Light czy w GTA V obojętnie czy detale są na max czy na minimum czy rozdzielczość FHD czy 800x600 gry po prostu skazczą, nie istotne też czy jest włączony V-sync czy nie. Na starym GTX 780 takiego efektu nie było. Sterowniki najnowsze, BIOS najnowszy, wyniki w 3D marku są ok 13 900 w Fire Strike. Temperatury również w normie GPU max 70*C a CPU max 61*C Walnięta karta ? czy moze coś innego jest nie tak ? Dodam że tego efektu nie mam na w Asseto Corsa tam jest wszystko OK. Natomiast w reszcie gier szarpanie jest odczuwalne bardziej luib mniej po mimo wysokiego fps, ktoś ma jakiś pomysł ? System WINDOWS 7 64 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszesz o liczniku FPS to jak byś odpalił V-Sync (nie wiem jaki masz monitor stawiam, że 60 FPS) to powinno Ci ściąć do 60 FPS i wyeliminować zacinki. Mam GTX 1060 i jak gram bez V-Sync to także mam zaciachy i tzw. przekłamania obrazu. Pokombinuj z tym V-sync, może w sterach masz wyłączone? A najlepiej ściągnij stery ze strony nvidia i wykonaj "czystą instalację" (opcja dostępna przy instalowaniu sterów). Czy to przypadkiem nie jest windows 10 anniversary update?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to także mam zaciachy i tzw. przekłamania obrazu. Pokombinuj z tym V-sync,

 

Tu nie chodzi o przekłamania obrazu tylko gra po prostu tak jakby na pół sekundy stopowała (obraz się zatrzymywał) i tak co 2 sekundy, regularnie. I tak się dzieje bez względu na V-sync (monitor mam 144Hz)

 

Efek jest podobny do tego na filmie tylko że ja mam dzwięk OK.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj jakies starsze sterwoniki i potestuj. Daj znac czy cos dalo

 

Zainstalowałem najstarsze jakie były (a jak na razie są tylko 3 wersje) i dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie dzieje się tak przez bardzo skaczący fps 90-150 daj v synca na 60fps zobacz czy faktycznie jest stałe 60fps !! wtedy nie powinno nic ścinać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ustaw sobie Adaptive V-sync w panelu Nvidia.

 

Ograniczy do 60fps, a jak będzie poniżej 60fps to się wyłączy i dropy nie będą odczuwalne.

 

 

Ps. trochę długie masz te wskaźniki i wchodzą w czerwone, u mnie są króciutkie wszystkie ok 5 kratek zielonych, tylko w ostatnim z 10.

 

Coś jest nie tak, za duże opóźnienia, może jakiś syf w systemie, bo kompa masz mocniejszego niż mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale jak bym nie kombinował z V-sync i cokolwiek z tym robił efekt taki sam, gra żabkuje :-/ Co do wykresów no włąsnie coś nie tak ale co ? Jakiś syf ale jaki ? wirusy ? programy ? ktoś wyżej pisał że Pascale jak na razie mają jakieś problemy ze sterownikami może to o to chodzi ? jutro zobacze jak te "wykresy" wygladają u brata na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to tak wygląda

 

56d00ce9c6df.jpg

 

Na początek przeskanował bym "MalwareBytes Anti-Malware" + Antywirus np. "Avast Free"

 

Jeśli to nie zda rezultatu to odinstalować sterowniki od grafiki (DDU) i od karty dźwiękowej i zainstalować najnowsze.

 

Jeśli nadal nie halo to reinstall Windowsa.

 

 

Up. Pierwsze można spróbować sterów poniżej :) nie wiedziałem że takie cyrki mogą się zdarzyć jak niedopracowane stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po mimo poprawy tych słupków "DPC" GTA jak i Dynig Light nadal są nie grywalne, nie wiem co jest, poczekam na całkiem nowe sterowniki od NV jeżeli to nie pomoże to chyba reinstal WIN7 albo przesiadka na Win 10.

 

c59949ecbe30.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gtx 970 jest to samo w niektórych tytułach, stabilne fpsy a nagle drop na ułamek sekundy co skutkuje "mikro przycięciem". Gry kompletnie niegrywalne z takimi przycięciami. Jak odpalisz sobie gpu-z w tle to zobaczysz że podczas tego przycięcia gpu load spada do 0. Żadne sync, zamiany rozdzielczości nie pomagają, również po formacie bez zmian więc nawet nie trać czasu. U mnie wszystkie nowe tytuły chodziły bez problemu tylko w 2 starszych miałem ten problem więc po prostu je usunąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował scan kompa combofixem.To nie wina karty jednej czy drugiej tylko syfu na kompie.Do tego reinstall sterowników bibliotek DirectX itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki problem w LoL`u jak mialem nieograniczona liczbe klatek to obraz skakal mialem takiego lekkiego strobola pomoglo ograniczenie klatek w samej grze do 120kl/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam, ale nie w każdej grze. W Batmanie nowym, czasami w wiedźminie 3(głównie w mieście kiedy mam 75 fps a tu nagle zaciacha). Ja winię za to swój stary dysk, ale nie wiem czy to on jest winny :D. Przekonam się po przesiadce na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu, mogę ci udostępnić stery ode mnie przy założeniu, że nie zostaną udostępnione osobom trzecim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gtx 970 jest to samo w niektórych tytułach,

 

Może dodaj że na twoim systemie a nie na każdym. U mnie czegoś takiego nie ma i nigdy nie było. Jak ktoś ma syf w systemie to już jego problem.

 

Można jeszcze spróbować sterownika 369.05 od titana z tego tematu, siedzę teraz na nim i jak na razie bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę w diablo 3 pograłem i no cóż :E

Mój link

 

co ciekawe, przy odpaleniu programu ten hard pagefault od razu wskakuje pod czerwony kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na tym forum miał identyczny problem po zakupie GTX1070. Wszystkie dolegliwości ustąpiły po zmianie systemu na Windows 10. Prawdopodobnie wszystko rozbija się o to, że sterowniki pod Windows 7 nie są już wspierane/optymalizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na tym forum miał identyczny problem po zakupie GTX1070. Wszystkie dolegliwości ustąpiły po zmianie systemu na Windows 10. Prawdopodobnie wszystko rozbija się o to, że sterowniki pod Windows 7 nie są już wspierane/optymalizowane.

 

Tylko że ja mam 10 i jak widać na obrazku wyżej była lipa.

zrobiłem obecnie update sterów do sieciówki (wczesniej ze strony asrocka teraz juz z realteak) i po ponad godzinie grania w diablo nie jest jak było wczesniej.

dalej jednak ten hard pagefault jest zapełniony do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...