Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cassidys

GTX 970 - którą wersję wybrać? Wątek zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat jak się weźmie Strixa do ręki to można odnieść wrażenie solidności. Ale z Gigabytem jest podobnie. Pewnie to kwestia backplate'ów.

 

Ale tylko G1 wersja zwykła GIGABYTE bez dopisku G1 jest bardzo skąpo wykonana - obudowa z cieńkiego plastiku (w G1 jest metalowa), brak backplata, mniej ciepłowodów, gorsze wiatraki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt w MSI lubią się dosyć często wentylatory psuć

Podobno MSI naprawiło ten problem poprzez update Biosu.

to jeden z powodów, dla których wybrałem właśnie StriX'a i to, o czym wszcześniej pisałem, ASUS jest wykonany z trwalszych i lepszej, jakości materiałów

Wszytko jeden pies.Wkładasz,zamykasz obudowe i ma działać.Ważne żeby było ciche i wydajne chłodznie i dobre OC.

Azgan opada ci ten Asus w slocie? Czy to kłamstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan opada ci ten Asus w slocie? Czy to kłamstwo?

 

U mnie karta nie opada siedzi sztywno w slocie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra biorę Asusa.Dzięki Azgan za odpowiedzi.Także tego:P

U mnie też nie opada. Też się tego bałem, ale jest spoko :)

 

PS. Nie kłamię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra biorę Asusa.Dzięki Azgan za odpowiedzi.

 

Będziesz zadowolony z wyboru :)

 

strix-gtx970-dc2oc-4gd5-0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą karte wybrać? składam nowy komputer i mam do wyboru te 2 opcje. Prosił bym o podanie argumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się jak tam karciocha jak dojdzie. Ja dziś odebrałem G1 gaming w rev 1.0 i cewki graja jak Commodore 64 ^^

. Karta idzie do zwrotu. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore jednak msi, najnowszy bios usuwa problem wentylatorow i doszedlem do wniosku, ze backplate jest zbedny - nie jest to element chlodzenia, a spod karty graficznej rowniez potrafi sie grzac (jaki jest cel ograniczania go dodatkiem w postaci obudowy) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowne zalety backplate to ochrona pcb przed uszkodzeniami mechanicznymi i estetyka. MSI ma bardzo dobrze chłodzony rdzeń ale już sekcja zasilania i pamięci grzej się jak patelnia. Temp. w szczególnosci sekcji zasilania pozostawiają wiele do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przypomnieć co jakiś czas temu pisał sideband w zbiorczym temacie o Maxwell'ach a on jak mało kto zna się na rzeczy i wie co pisze. Sam się o tym przekonałem jeszcze na MSI GeForce GTX 780 Ti Gaming TwinFrozr IV :kwasny:

 

Msi non stop powtarza te same błędy czyli wiele małych łopatek. Co im z tego przyjdzie przy gęsto upakowanych finach w chłodzeniu, te wentylatorki zaczynają wyć i nie mają dostatecznie dużego ciśnienia statycznego by przepchnąc więcej powietrza przez finy. Ale lepiej robić chłodzenie nie dla wydajności tylko dla oka :lol2:

 

Jak jest dobre chłodzenie jak nie jest dobre, podkręcasz wentylatory i karty zaczyna wyć, właśnie przez te marne wentylatorki. A na auto to masz gotowanie na ekranie i stąd cisza, karta łapie bardzo wysokie temperatury i schodzi z boostem. To samo masz w 780 karta gotuje się , a sekcja wręcz topi.

 

Może inaczej odbierasz hałas, one wyją bo nie mają siły przepchnąć więcej powietrza przez finy i powstają turbulencje powietrza i stąd to wycie. Każda karta o podobnej konstrukcji zachowuje się podobnie, dopiero jak zdejmujesz tą osłonę z wentylatorów jest ok, ale powietrze jest rozpraszane na boki. Dlatego do takiego radiatora wentylatory powinny mieć mniej łopat, ale za to szersze i odpowednio wyprofilowane. Jeżeli nie to idziemy w drugą stronę zwiększamy wymiary radiatory oraz luki między finami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego chłodzenie MSI jest wydajniejsze i cichsze niż ASUSa.Skoro według Sideblanda chłodzenie MSI nie jest dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Altun6277 już Ci na to pytanie Emett odp.

 

MSI ma bardzo dobrze chlodzony rdzen ale juz sekcja zasilania i pamieci grzeje sie jak patelnial. Temp sekcji zasilania w szczegolnosci pozostawiaja wiele do zyczenia

 

Asus ma szersze PCB i lepiej przemyślane rozmieszczenie na nim elementów. Dzięki większej powierzchni płytki znajdująca się na nim elektronika nie grzeje się aż tak bardzo jak na ciasno upakowanym PCB od MSI. StriX posiada też lepszą sekcję zasilania. W 6-fazowym układzie zasilania zostało zastosowane rozwiązanie DIGI+ VRM, które wykorzystuje cyfrowe regulatory napięcia do zmniejszenia szumów zasilania o 30% i zwiększenia sprawności energetycznej o 15%, rozszerzenia tolerancji modulacji napięcia oraz 2,5-krotnego podwyższenia ogólnej stabilności i trwałości.

 

PS. dom1nguez backplate usztywnia kartę żeby się nie wyginała w slocie PCI-E i zabezpiecza tył karty przed uszkodzeniem laminatu. Tutaj w komentarzach http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/ ludzie piszą w minusach że brak backplate i karta MSI wygina im się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, trafiłeś :D Pierdolety typu jeden ekspert udowadniał to, inny zauważył tamto, a mi się grzeje, a mi piszczy... Każda z tych kart, Gigabyte, MSI, ASUS ma swoich przeciwników i zwolenników. Mi się podobało MSI, dobrze się w obudowie z szybką, świeci się, jest cicha i wydajna. Nie ma się nad czym tu wielce rozwodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile srednio klatek 970 jest wolniejszy od 980? Sam posiadam 980 ale zawsze mnie to zastanawiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Asus ma szersze (..) trwałości.

 

PS. dom1nguez backplate usztywnia kartę żeby się nie wyginała w slocie PCI-E i zabezpiecza tył karty przed uszkodzeniem laminatu. Tutaj w komentarzach http://www.morele.ne...ming-4g-649152/ ludzie piszą w minusach że brak backplate i karta MSI wygina im się.

Azgan wyrastasz na głównego przedstawiciela handlowego firmy Asus na terenie Polski:P Każdy chwali to co ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego chłodzenie MSI jest wydajniejsze i cichsze niż ASUSa.Skoro według Sideblanda chłodzenie MSI nie jest dobre.

 

Chodził mi bardziej o takie pomiary

. Generalnie karta chłodna ale miejscami ponad 95*C na pcb. Nie mówię że inne tak nie mają. Ale pytanie było o konkretny model (MSI) to trzeba przedstawić dowody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeczytałem już kilka tematów i zaczynam się zastanawiać czy nie lepszą opcją jest referant (+200pln różnicy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swego czasu sie zastanawialem nad taka opcja. tzn plan byl zeby podmienic chlodzenie na wodne, ale jak podliczylem koszty plytki, pompy i ryzyko ze cos spiepsze to zdecydowalem sie na niereferencyjne 970tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 970 = 100

Gtx 980 = 115

Jeżeli 970 jest taktowana o 100Mhz więcej. Przy takim samym taktowaniu 17-21%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. dom1nguez backplate usztywnia kartę żeby się nie wyginała w slocie PCI-E[...]

Ile razy mam Ci napisać, że backplate nic nie usztywnia, nie ma nic wspólnego z opadaniem karty bo karta opada w slocie, a nie, że jej się laminat wygina :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...