Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cassidys

GTX 970 - którą wersję wybrać? Wątek zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

"Tryb aktywny z obrotami 900 rmp spokojnie mi wystarcza i jest niesłyszalny"

 

jak grasz w sluchawkach chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tryb aktywny z obrotami 900 rmp spokojnie mi wystarcza i jest niesłyszalny"

 

jak grasz w sluchawkach chyba...

 

Głupoty wypisujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. W spoczynku, w mojej ciasnej obudowie, karta ma temperaturę ~35-40 stopni - wentylatory stoją. Fakt jest taki, że po grze, z tych ~60 stopni C chwila mija zanim ostygnie do tych ~40, ale bez przesady. Takie temperatury raczej nie ubiją GPU zauważalnie szybciej niż przy tych 900 rpm. Nie to, że chwalę Asusa czy MSI, ale ten tryb półpasywny jest bardzo wygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że w przeciągu roku lub dwóch coś się stanie, raczej chodziło mi o przełom od 3 lat wzwyż :). Zresztą każdy wie jak to jest z postarzaniem produktów. Np w telewizorach znanej marki producent specjalnie umieszczał elementy elektroniczne blisko zasilacza który oczywiście się grzeje i wpływa negatywnie na długowieczność produktu. Ja po prostu wolę tryb aktywny nawet z minimalnym nawiewem niż tryb półpasywny.

Ale można i tak jak kolega marsic pisze, mieć ciasną obudowę i kartę w trybie pasywnym ale z dobrym przewiewem (pewnie z przodu i z tyłu wentylatory) które hałasują troszkę, więc karta ma dobre temperatury przynajmniej z odczytów czujnika. Ale np sekcja zasilania może mieć wyższe temperatury, tak jak na przykładzie msi prawie 100 *C na sekcji zasilania gdzie czujnik pokazuje 64-70*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś gdzieś kiedyś dał radę zmierzyć temperaturę sekcji zasilania w Asusie podczas obciążenia? Nie mogę znaleźć w internetach. Ciekawi mnie jaki wpływ ma ten bajer, którym Asus się chwali (DIGI+ VRM z 6-fazowym Super Alloy Power) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zdecydowałem się na zakup karty grafcznej GTX 970.

 

Przy wybieraniu myślałem chwilę nad producentem i ostatecznie zostały mi dwie możliwości: MSI albo Gigabyte

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-i5033694114.html#tabsAnchor - Gigabyte

 

http://msi.strefamarek.allegro.pl/msi-geforce-gtx-970-gaming-4gb-ddr5.html - MSI

 

plus do tego jest jakaś inna wersja gigabyte, która w nazwie ma G1 Gaming

 

http://gigabyte.strefamarek.allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming-4gb-ddr5.html

 

Mogłby ktoś powiedzieć czym się rózni od tej pierwszej wersji?

 

I ogólnie, który z tych 3 byście wybrali jakbyście mieli kupować sami dla siebie :P

 

Pozdrawiam i dźieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy tobie na ciszy bierz msi jak nie przeszkadza tobie lekki hałas to gigusia g1. Po 2 każdy będzie tobie polecał tą kartę co posiada. Obydwie karty to dobry wybór. Kwestia gustu i upodobania. Lepiej popytaj prywatnie użytkowników tych kart o ich opinie niż pisać ten temat. I też Google nie gryzą :) aha jak gigabyte to tylko g1 resztę nawet nie bierz pod uwagę jak cenisz sobie wykonanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym Gigabyte G1 a zalety to:

1. Tryb aktywny (niesłyszalne po edycji biosu na 900 - 1000 rmp)

2. Backplate oraz podświetlany napis :)

3. Chłodzenie sekcji zasilania, ramu oraz gpu przez jeden układ chłodzenia

4. Wydajne OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dwóch wersji od gigabyte'a, G1 Gaming ma lepsze parametry i teoretycznie potenciał pod OC, gigabyte robi selekcję i karty z dobrym potencjałem trafiają do serii Gaming, a te z niższym do innych modeli. W praktyce ma się to różnie, wszystko zależy od egzemplarza, jednak biorąc G1 Gaming jest duża szansa na kartę z niezłymi możliwościami OC.

 

 

Teraz tak, miałem obydwie karty Gigabyte G1 Gaming i MSI Gaming 4G. Pierwszą nabyłem G1 Gaming, karta naprawdę dobra, trafiła mi się wersja bez piszczących cewek, jeśli chodzi o wydajność w grach byłem zadowolony, jedyne co mi przeszkadzało to głośność tej karty, o ile w spoczynku karta dla mnie była mało słyszalna, komp pod biurkiem, to już podczas stresu wentylatory potrafiły rozkręcić się do 2150rpm i niestety lekka suszarka się robiła.

Więc po tygodniu zamówiłem MSI Gaming 4G, trafił mi się także egzemplarz bez piszczących cewek, obie karty miałem w domu przez jakieś 5dni (wczoraj odesłałem na zwrot G1 Gaming), i cóż jeśli chodzi o kulturę pracy to MSI tutaj wygrywa, do 65stopni wentylatory w ogóle się nie włączaja, więc w idle jest super cicho, przy przeglądaniu netu etc. temp oscylują między 35~40stopni (na G1 Gaming było to ok. 30~34), np. grając w leagueoflegends karta siedzi na 53 stopniach, więc wentylatory wyłączone :D

 

Ogólnie mówiąc, obie karty są bardzo dobre, G1 Gaming ma trochę lepsze parametry niz MSI, chociaż przy potencjale OC u mnie dużej różnicy nie było, MSI wykręciłem do 1470Mhz, a G1 Gaming 1485Mhz bo wyżej było nie stabilnie, w obu pamięć bez problemu podkręcona do 2ghz.

 

Seledynowy Pou wymienił kilka zalet G1 Gaming, od siebie mogę powiedzieć że u MSI natomias podświetla się smok z boku, mnie to obojętne bo okna w budzie nie mam więc... xD Przy karcie za tą cenę backplate powinien być standardem, i za to MSI powinno oberwać. Co do chłodzenia i temperatur, to G1 Gaming jest podobno najchłodniejszym GTX 9XX, natomias MSI jest tym najcichszym, u mnie temp na MSI są ok 5~6 stopni wyższe niż na Gigabyte (komp stojący pod biurkiem z 1.5m od grzejnika nie pomaga zimą w niskich temp :E).

 

Generalnie jeśli cisza nie jest dla ciebie jakoś strasznie ważna, a bardziej interesują cię potencjał OC i niskie temperatury to G1 Gaming jest tą kartą którą chcesz, jeśli zaś chodzi o ciszę to MSI jest bezkonkurencyjny. A ogólem to jak trafi się model bez piszczących cewek, to którą kolwiek byś nie wziął to będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Strix posiada wszystkie zalety MSI, które wymieniłeś + backplate ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadą wszystkich jest posiadanie 3,5GB, a nie 4GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącznie 4 GB ma, ale ostatnie 0,5 GB jest kulawe ;-)

Z tym, że...póki co to absolutnie w niczym nie przeszkadza, a karta i tak miażdży wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie najlepsze to gigabte G1 ale aby było zjadliwe trzeba pogmerac w biosie .Z pudełka najlepsze bedzie MSi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Strix posiada wszystkie zalety MSI, które wymieniłeś + backplate ;-)

 

Też przymierzam się do zakupu gtx 970, co jest z wersją asusa, że mało polecana?

 

Jest jakieś porównanie wszystkich wersji gtx 970?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wachających się z wyborem karty.Moje wrażenia.

Kupiłem Asusa Strix,którego tak mocno polecał mi Azgan.Jestem zadowalony.Karta według mnie jest cicha.Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie.Być może miałem szczęcie-karta nie piszczy.Jedynym wg mnie dużym minusem tej karty jest uginanie w slocie.W skrócie-gnie się jak żelek(zaraz po zamontowaniu w slocie).Poradziłem sobie z tym za pomocą żyłki..Tak więc nie wierzcie we wszystko co piszą użytkownicy,nawet tacy,którzy mają ponad 2k postów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i bylo mowione, ze backplate jej nie usztywnia, ona gnie sie w SLOCIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak sie gnie jak zelek to jakim cudem ta wysoka jakosć ? Trza było sobie MSi zapodać to byś miał zelek a ciszej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak sie gnie jak zelek to jakim cudem ta wysoka jakosć ? Trza było sobie MSi zapodać to byś miał zelek a ciszej ;)

Wysoka jakość-mialem na myśli obudowę,backplate.Trzeba mieć ja w rękach,żeby to stwierdzić.Dla mnie karta jest cicha.Ciekawe o ile twoja MSI cichsza?2-3dB? Obie karty prezentują podobna kulture pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac amp extreme tak samo, sztywny jak pal Azji :-P. A ciezkie to bydle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podanych zdecydowanie g1. Msi moze i cicha i chlodna na rdzeniu, ale na sekcji zasilania mozna sobie jajka usmazyc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

G1 bym wziął na twoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mam g1 i nic się nie gnie wszystko ładnie działa cewki nie piszcza i dobre oc mi wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i bylo mowione, ze backplate jej nie usztywnia, ona gnie sie w SLOCIE.

Wszystko zależy od danej konfiguracji (mobo/obudowa). U mnie MSI był wygięty jak banan, a ASUS sztywny jak pal azji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...