Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Dodatkowe wentylatory do obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Cześć piszę jeszcze raz w sprawie wentylatorów, bo dopiero mam pierwszy raz PC i jeszcze za dużo nie rozumiem :( A więc mam już 2 wentylatory co były od razu w obudowie, ale chce jeszcze sobie dokupić 2 na dół i mam pytanie gdzie je się podłącza i czy jest miejsce na tej płycie głównej?

 

 

 

 

Płyta główna: MSI H110M PRO-VD /intel H110, DDR4, LGA1151

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black (okno)

Wentylatory które planuje podłączyć: 2x SilentiumPC Zephyr 120

 

Proszę tylko nie obrażać, bo nie każdy się zna na PC a do tego jest forum ;)

 

EDIT: A i czy lepiej 2 wentylatory zamontować na dole czy na przodzie? Chodzi mi najbardziej o GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz, jak masz 2. Do jednego wentylator CPU podłączasz, do drugiego rozgałęziacz, dzięki czemu z jednego będziesz miał 3 czy tam 4, zależy jaka wersję kupisz.

Możesz też kupić wersję podtaczaną do molexa z zasilacza:

http://allegro.pl/bestfan-rozgaleziacz-z-molex-na-4x3pin-2x5v-2x12v-i5233669486.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To wiesz co kupię ten kabelek i podłącze do zasilacza bo wydaje mi się łatwiej :) Tylko minus jest taki że jak podłączę do zasilacza to nie będę mógł nimi sterować prawda?

 

Jeszcze jak można zapytać :) Lepiej zamontować 2x wentylatory na dole? Czy z przodu? Obecnie mam 1 z przodu i 1 z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu daj 2. Ten rozgałęźnik na molexa ma 2 wtyczki na 12V (full) i 2 na 5V (czyli mniej więcej połowa obrotów i oczywiście cichsza praca).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok to dam na przód a na dole czemu nie? można wiedzieć? :) Czyli montuje wentylatory w obudowie i podłączam do zasilacza tak? I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...