Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Guli17

Laptop dla dziewczyny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak w temacie, dodam, że laptop głównie do internetu i worda, ale dziewczyna prosiła by zapytać o te simsy...

Panowie da radę w takim tanim budżecie uciągnąć te simsy?

 

Dodam, że laptop nie musi mieć systemu czy dysku ssd

 

Pozdrawiamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dorzucić do

Dell Inspiron 5558 i3-5005U/4GB/1000 GF920M niebieski

renomowana marka dell, dobry dostęp do niektórych podzespołów, niskie tempratury, pokrywa serwisowa. Laptop posiada dobry serwis i domową gwarancję dell (w razie awarii dzwonisz do serwisu oni wysyłają do Ciebie montera (serwisanta) i laptop jest naprawiany na miejscu). Simsy pogra nie jest to wymagajaca gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Della 5558 to widzę ma on szybszy procesor o 300mhz (ale podejrzewam, że w tych jej simsach to nie będzie dla niej to w ogóle Odczuwalne?)

 

więc zostałby asus i ten drugi dell

 

Różnice to dysk, ale tu akurat mogłoby być nawet 250gb więc tańszy dell w tym "wygrywa" bo jest tańszy ;)

 

Hm z bajerów to dużo się nie różnią - kamerka czy moduł bluetooth to nieważne dla niej.

 

Więc zostaje tylko matryca, led czy mat będzie lepszy wg. was do internetu czy worda?

(Oczywiście pójdę z nią do media i pokażę różnicę w jakiś przykładowych lapkach, bo nie chcę potem słuchać gadania... ach kobiety... :E)

 

Czekoladka mówisz, że do 5h, a to co ten dell wytrzymałby znaczniej mniej np. 3? czy to jest mniej więcej to samo?

 

p.s

A tak z ciekawości

Co do tej gwarancji hm

ona uwzględnia np. czyszczenie laptopa co jakiś czas?

Czy dopiero jak się zwali od temperatur to przyjeżdża ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekoladka aż 70%? gdzieś ty to wyczytał ;p ?

Tu jest napisane, że ok ~20-25%

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i3-5005U-vs-Intel-Core-i3-4005U/m24957vsm7028

Ale to też integra jest słabsza nie wiem czy oni biorą to łącznie czy liczą sam procesor, no ale nieważne

 

20% to jest w stanie uwierzyć, ale 70 ;p? ...

 

to 20% to będzie pewnie z 5klatek w simsach, a w windowsie w ogóle nieodczuwalne, a dopłacać 160zł za 5klatek to moim zdaniem nie warto w ogóle zwłaszcza, że ona chciała do 1400, a resztę ja :E dokładam )

bo za 1200-1400 to tylko do internetu/worda by kupiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jej użytkowaniu to żadna różnica. Co do procentowości to przesada bo obejmuje różnice w integrach - HD4400 i HD5500, a tutaj masz grafikę dedykowaną wiec to nie robi różnicy.

Gwarancja dell'a to najlepsza gwarancja na rynku wśród laptopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, ale ostateczny wybór padł na dell 5558 - blue.

 

Dlaczego?

 

cytat:

 

"Ten niebieski jest taki łaaaaadny!

ale wiesz, że dopłacasz 150 zł tak naprawdę tylko za kolor?

chcę niebieski."

 

i wszystko jasne :E

Dzięki wszystkim za pomoc.

 

edit:

jeszcze znalazłem biało-czarnego z lokalnego sklepu 50 zł taniej z takimi samymi parametrami - rozważa tzn rozważamy :E *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to juz musi sobie zdecydować, biały też ładny ale może sie szybciej brudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wybraliśmy czerwonego della 5558 (920 + i3-5005U)

Wizualnie laptop spoko, techniczne hm Simsy 4 :E chodzą bez zarzutu więc misja wykonana.

 

Dziękujemy wszystkim za pomoc, pozdrowienia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...