Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carny14

GTX 1080 czy Titan X Pascal?

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo. Zamierzam grać w 4k, jak to wygląda, rozumiem, że pojedyńcza 1080 za żadne skarby nie da rady? Ale co z Titan X Pascal? Nie mówię o ULTRA, MSAA X8, chciałbym tylko w Wiedźminie pograć z Hairworks..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detale oczko niżej bo różnicy graficznej i tak niema, i na 1080 bez problemu idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procka chyba mi się zdaje, że gtx 1080/titan xp bd za mocny i to jeszcze do 4k. Jakieś i7 6700k by się przydała podkręcona IMO. Jak się mylę nie wyzywać tylko poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyższa rozdzielczość, tym mniejsze zapotrzebowanie na szybki procesor.

Moim zdaniem i5 6600k 4.6GHz spokojnie poradzi sobie z obiema kartami w 1440p, jak i w 4k.

@autor

Jeżeli chcesz okolice 60FPS w 4k w Wiedźminie 3 to musisz kupić Titana.

Test: http://www.eurogamer.pl/articles/2016-08-10-nvidia-titan-x-pascal-test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie titana masz dwie 1080, które pozostawią daleko w tyle titana, oczywiście musisz liczyć się z niedogodnościami SLI, na 1080 w 4k jak najbardziej można grać komfortowo na wyoskich, ot zjeżdżasz z najbardziej obciążających ustawień o oczko niżej a różnicy nie widać. Wyjdzie z pewnością przed Vegą 1080 Ti, i to byłoby najsensowniejsze rozwiązanie jeśli masz cierpliwość. Titan jest 20-25% wydajniejszy od 1080 a kosztuje dwa razy tyle. Do tego nie wysilili się z chłodzeniem i jest to samo co na 1080, więc jak chciałbyś robić OC i nie mieć suszary i grzejnika to pozostaje WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre gry nie działają w Sli i chodzą tylko na 1 pomimo że masz 2 karty. Ba zdarza się że niektóre gry chodzą na Sli gorzej niż na pojedynczej karcie. Jeżeli gra wspiera Sli to wydajność będzie sporo większa niż na tytanie. Mało jest gier które w pełni wspierają Sli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obecnie karty pozwalającej grać komfortowo w 4K na maksymalnych detalach w 60 klatkach. Jedynie jakieś sick sli 1080 lub nowych tytanów(dwa 1080 mogą osiągnąć 60 fps w wiedźminie 3 w 4k dopiero). Ja bym poczekał na jakiegoś 1080ti, który byłby w podobnej cenie do 1080, a wydajnościowo do tytana jak w poprzedniej generacji i kupił go w sli ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpada...

Titan X Pascal będzie kosztować ok. 6100 zł i zapewne za niedługo po premierze GTX1080Ti znacznie straci na wartości, jak to miało miejsce na przykładzie Titan/Titan Black Kepler i Titan X Maxwell po premierze wersji 780Ti i 980Ti oferującej niemal identyczną wydajność w ok. 35% niższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dupa, bo się napaliłem na 4K, a 2K średnio mi się widzi, bo aż takiego przeskoku nie ma, w dodatku rodziałka dosyć dziwna;.... :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się tak napaliłeś na 4K i masz te 6k do wydania to kup 2x1070 i resztę przeznacz na zmianę procesora na Core i7 i zaoszczędź z 1300zł (po sprzedaży i5), gdyż w wielu przypadkach to i5 będzie hamulcem dla tak mocnych multi GPU nawet przy 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego sensu dopłacać do i7 w 4k, liczy się w 99% moc GPU, wiem coś o tym :). Procesor u mnie chodzi w grach z 30% obciążeniem, w tej rozdzielczości jeszcze długo 6600k nie będzie dla GPU hamulcowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się tak napaliłeś na 4K i masz te 6k do wydania to kup 2x1070 i resztę przeznacz na zmianę procesora na Core i7 i zaoszczędź z 1300zł (po sprzedaży i5), gdyż w wielu przypadkach to i5 będzie hamulcem dla tak mocnych multi GPU nawet przy 4k.

 

Ciekawe po co ma do tego i7 dopłacać, aby zobaczyć wzrost wydajności w 3-4 tytułach na krzyż ?

 

Do tego procka chyba mi się zdaje, że gtx 1080/titan xp bd za mocny i to jeszcze do 4k. Jakieś i7 6700k by się przydała podkręcona IMO. Jak się mylę nie wyzywać tylko poprawić.

 

Mylisz się, w 4k znaczenie procesora spada, po za tym w większości grach i7 6700k jest minimalnie szybszy względem 6600k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, chyba warto na 4K się przesiąść? Bo na 2K tak średnio mi się to widzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto nawet z 1070/1080 o ile nie jesteś niewolnikiem suwaków na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się tak, nie ukrywajmy, że w końcu chciałbym spróbować Hairworks w Wiedźminie itd. Akurat w Wiedźminie mnie to nurtuje :/ Natomiast o ile w takim GTA V nie będzie różnicy między ustawieniami, naprawdę, 4k zrekompensuje te wszystkie bajery to mógłbym się na to zgodzić, tym bardziej, że ceny monitorów 4k/2k są takie same (oczywiście takie jak mnie interesują czyli budżet 3000zł na monitor)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Titan X Pascal będzie kosztować ok. 6100 zł i zapewne za niedługo po premierze GTX1080Ti znacznie straci na wartości

 

Niby skad wiesci ze bedzie 1080ti? Temu titanowi nie ma czego wyciac. Jak potna rdzen to bedzie za blisko 1080, a pamieci przeciez nie wytna. 1080ti nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mają co wyciąć, nic tracąc na wydajności w grach - INT8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mają co wyciąć, nic tracąc na wydajności w grach - INT8.

 

Poczekamy zobaczymy. Jeszcze niebylo takiego TI ktory byl taki sam jak titan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mają co wyciąć, nic tracąc na wydajności w grach - INT8.

Fizycznie nic nie wytną, ponieważ nie ma takiej możliwości. Jedynie mogą programowo zablokujać obliczenia w tym formacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie nic nie wytną, ponieważ nie ma takiej możliwości. Jedynie mogą programowo zablokujać obliczenia w tym formacie.

 

Moga obciać jeden blok jak zrobili w poprzedniej generacji titan / 980 Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moga obciać jeden blok jak zrobili w poprzedniej generacji titan / 980 Ti

 

W poprzedniej generacji wycieli tez polowe ramu. Tu nic nie zrobia i nie bedzie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem nabywców Titanów, x80 tej czy poprzedniej generacji w SLI to dużo lepszy wybór, a cena niemal ta sama.

Wiem nie zawsze SLI cokolwiek daje ale wolę 60% uzysku i czasami nic, niż stałe 15-20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...