Skocz do zawartości
Andrew2

Mount & Blade 2

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś grał w poprzednie części to wie że gra była świetna a wyglądała bardzo brzydko i przez to gracze czasami się odbijali.

Część 2 będzie wyglądała dużo lepiej czyli grafika już nie będzie odrzucać, wróżę tej grze ogromny sukces.

 

Stary gameplay z przed 4 miesięcy

 

Jak ktoś nie wie co to jest to spróbuje ją opisać w prosty sposób na podstawie tego co było w poprzednich częściach.

Gra jest połączeniem RPG, RTS i Sandboksa, wiadomo jak to w grach, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, w tej grze jest całkiem inaczej bo tu każdy element był świetnie przemyślany i dopracowany. To tak jakby połączyć świetne RPG z bardzo dobrą strategią i dobrym sandboksem.

 

Gra a przynajmniej dodatek posiadał Multiplayer.

 

W grze zaczynamy od wybrania wyglądu postaci. Ustawiamy sobie jak postać się narodziła, czy była synem kowala, czy szlachcicem, opcji jest oczywiście dużo więcej niż te 2 które podałem, to jest tylko przykład. To co wybierzemy na początku sprawi to jak postacie w grze będą nas odbierały, jak będziemy majętni na starcie i częściowo wpłynie na nasze statystyki. Potem przyjdzie czas na rozdanie statystyk a jest ich duża ilość, większa niż we większości gier RPG bo ponad 15, lecz jest to tak zrobione że nie przeszkadza, nie zagubimy się w nich bo są prosto opisane. Aby rozwinąć statystyki musimy używać ich na przykład walcząc krótkim mieczem rośnie nam jego statystyka walcząc długim rośnie nam statystyka od długiego i takie tam. Po uzyskaniu poziomu rozdajemy sobie punkty atrybuty które wpływają na nasze statystyki i nie tylko na statystyki, atrybutów jest mniej.

W grze poruszamy się po mapie tak jak w grze Heroes ale nie jest to podzielone na tury po prostu gdy się zatrzymujemy to zatrzymuje się czas i nic się nie porusza, ale w każdym mieści wiosce czy na polu walki mamy widok z trzeciej osoby z za pleców bochatera.

W grze się rozwijamy możemy kupować ekwipunek albo zdobywać go w walkach. W trakcie gry przyłączają się do nas postacie które mają własną fabułę, prócz nich możemy jeszcze rekrutować żołnierzy którzy walczą z nami ramie w ramie. Na początku jesteśmy sami a w końcowych momentach mamy armię składającą się z ponad 100 jednostek mało tego jak dostaniemy tytuł szlachecki a jeszcze lepiej zostaniemy marszałkiem lub nawet władcą to możemy mieć własnych dowódców z których każdy może mieć własne oddziały po kilkuset jednostek.

W grze było ograniczenie do 200 jednostek na jednym polu bitwy ale jeżeli oddziały były większe to jednostki które gineły były zastępowane przez te które w grze jeszcze nie uczestniczyły także walczyć mogły ogromne armie.

Gra niema określonej fabuły bo w zasadzie sami ją tworzymy ale w odróżnieniu od gier sanboksowych fabuła przez nas tworzona jest naprawdę bardzo ciekawa i zawiera wiele zwrotów akcji których niemożna się spodziewać po grach sandboksowych.

Fabuła zależy od tego co się dzieje w grze niema czegoś takiego jak w innych grach że mamy na przykład 10 sztywnych zakończeń tu kombinacji jest naprawdę wiele.

Przykład zaczynamy jako syn kowala ludzie są do nas mało przychylni bo uznają nas za głupka mamy mało pieniędzy i chodzimy w łachmanach bierzemy podstawowe zadania od sołtysa wioski na przykład przegonić owce do innej wsi albo zabić jakiegoś rzezimieszka i tak zaczynamy gromadzić pieniądze, zaczynamy się rozwijać ludzie stają się nam bardziej przychylni ale tylko ci którzy nas znają lub ci którzy o nas słyszeli(System tej gry uwzględnia to że przy spotkaniach na przykład szlachciców są przekazywane informacje przykład zdarza się że spotkamy NPC który powie nam " słyszałem że pomogłeś mojemu przyjacielowi Lordowi .... wyzwolić się z niewoli i to nam podnosi reputację u niego dzięki temu może nas poprzeć na przykład u Króla który zrobi nas szlachcicem albo przydzieli nam wioskę. Zdarza się że innemu lordowi osłabi to twoją reputację bo może na przykład nie lubić osoby której pomogłeś). Przyłączają się do nas jakieś postacie oczywiście sami decydujemy czy chcemy żeby się do nas przyłączyli, one mają fabułę na przykład najbardziej znana. Przyłącza się człowiek który twierdzi że jest prawowitym władcą takiej i takiej krain ale nie pozwolono mu dojść do władzy tylko wyrzucono i grożono mu śmiercią. Możemy mu pomóc odzyskać tron lub nie jak się uda to będziemy mieli władce który będzie dla nas przychylny jak się nie uda to trafimy do więzienia i stracimy część dobytku i żołnierzy. W grze zdarza się że jakiś dowódca będzie pojmany przez jakąś armię i możemy dostać zlecenie aby go uwolnić a wtedy musimy pojechać do miasta gdzie został schwytany poczekać do nocy i spróbować się zakraść do więzienia i go uwolnić. Wygląda po prostu jak zwykła misja wygenerowana przez komputer ale tak do końca nie jest. A dlaczego a dlatego że to musi się wydarzyć naprawdę. W innych grach misja jest po prostu generowana a tutaj powstaje w sposób jaki tu ją opiszę. Dowódca armii podczas potyczki musi przegrać i zostać pojmany przez wrogiego dowódcę ale tamten może go puścić wolno, dowódca ma też szansę uciec z pola walki aby nie dostać się do niewoli. Jak zostanie pojmany to wrogi dowódca zawiezie go do jakiegoś więzienia w jakimś mieście we własnej frakcji. I w taki sposób powstaje zadanie. Jest jeszcze możliwość aby takiego dowódcę wykupić w okupie. To jest tylko malutki fragment tego co się dzieje w grze. W grze możemy dojść do władzy w kilka sposobów na przykład wżeniając się w rodzinę królewską. Żeby uzyskać względy dam musimy odnosić sukcesy w walkach i dama musi o nich się dowiadywać na przykład od znajomych, może by uczyć się wierszy i je im recytować albo brać udziały w turniejach rycerskich lub zaimponować ich ojcom lub pomóc im w walce albo uratować w bitwach. To co pisze nie wygląda jak gra ale jak fantazja ale wbrew pozorom gra ma tak skomplikowane mechanizmy że na prawdę uwzględniają wszystkie szczegóły które tu opisałem. W grze jest kilka frakcji w pierwszej części chyba było 5 każda ma swój zamek głowny(miasto) mniejsze zamki i wsie. Główne miasto jest zarezerwowane dla władcy a wsie i mniejsze zamki są dowodzone przez szlachtę. Gdy wsławimy się i król będzie dla nas przychylny możemy dostać od niego tytuł szlachecki oraz włości na początku jest to jakaś wieś. Wsią sobie dowodzimy rozbudowujemy i mamy z niej profity sami możemy plądrować inne wsie lub je przejmować. Jak się dobrze wsławimy możemy dostać zamek pod władanie, w zamkach są więzienia gdzie możemy przechowywać dowudców których schwytamy i oddawać ich na przykład za okup. Zamki mogą być oblegane przez wrogie armie i to w tej grze jest najpiękniejsze. Oblężenia są świetne od czasu oblężenia zależy czy wróg zdąży zbudować katapulty wierze oblężnicze czy tarany sami jeżeli mieliśmy odpowiednie fundusze możemy przed walką obsadzić maszyny obronne oraz zgromadzić wojsko. To są nie wszystkie aspekty tej gry a jedynie mała jej część ale trochę uwidacznia skalę projektu pierwszej części i dodatku do niej. w 2 części wystarczy że będzie to samo a z lepszą grafiką i gra może się okazać wielkim Hitem a jeżeli będzie jeszcze więcej kontentu to może być jeszcze lepiej. Nasze wojska zdobywają doświadczenie w ten sam sposób co my różnią się tylko tym że przechodząc na wyższy poziom stają się ulepszoną jednostką lepsze zbroje lepsze umiejętności czy Konie na których mogą jeździć. My też możemy mieć konia koń może zostać zabity podczas wali ale może nam się dać udać złapać innego konia jakiegoś jeźdźca który został zabity.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część 2 będzie wyglądała prawie jak gry AAA czyli grafika już nie będzie odrzucać, wróżę tej grze ogromny sukces.

Troszkę się zagalopowałeś, grafika jest, jak na 2016 rok, co najwyżej mocno średnia. Ale w M&B nie o grafikę chodzi.

 

Film z obrony zamku pokazuje, że klimat jest. W poprzedniej części oblężenia były straszne - cała armia wspina się na mury jedną drabiną. Tutaj jest akcja, i wygląda to dużo ciekawiej.

 

Martwi mnie brak daty premiery, co sugeruje, że będzie to nieprędko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zmieniłem początek bo masz rację.

 

Dziwi mnie tylko brak zainteresowania tą pozycją Już pierwszy M&B dawał przynajmniej tyle frajdy co Battlefield a jak widać nawet na naszym forum jakoś ludzie się nie kwapią żeby coś napisać. Te walki na arenie żeby poprawić swoje umiejętności te turnieje rycerskie to na prawdę dawało wiele emocji sam rozwój postaci był naprawde dobrze zrobiony i dawał frajdę nie mówię już o walkach na dużą skalę.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie jest i będzie całkiem spore, po prostu data premiery jest jeszcze nieznana, na resztę przyjdzie czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też na to patrzę i dziwię się że nie wydają. Wygląda to już grywalnie. Kurcze, ja do dziś zagrywam w jedynkę na MP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie macie wrażenia, że cała mechanika względem jedynki pozostała niezmieniona? Bo tak patrząc na zachowanie konia i żolnierzy, celowanie itp. mam wrażenie że to dokładnie to samo tylko w nowej oprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie macie wrażenia, że cała mechanika względem jedynki pozostała niezmieniona? Bo tak patrząc na zachowanie konia i żolnierzy, celowanie itp. mam wrażenie że to dokładnie to samo tylko w nowej oprawie.

 

Być może jakiś usprawnienia dla SI, to wszystko. Jak dla mnie w punkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna gra na którą czekam z wypiekami na twarzy. Dawać mi to ino zara :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza optymalizacja, grafika, lepsze AI m.in formacje w podstawie gry(są mody które to dodają i działa to całkiem, całkiem, więc jak bannerlord tego nie będzie mieć na premierę to będę bardzo zły)

 

Oczekuje w sumie tylko tego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach zabawy w górnika odkopuję temat ;)

 

Twórcy na blogu zapowiedzieli zamkniętą betę modułu sieciowego, wygląda więc, że produkcja gry wreszcie zaczyna zbliżać się ku końcowi i kto wie, może jeszcze w tym roku uda się wreszcie w to pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno gra jest już zrobiona w większej części, do tego zapowiedzieli zamkniętą betę. Ja obstawiam, że w ciągu najbliższych 3 lat bannerlord będzie miał premierę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim ta gra wyjdzie to ja już pewnie dawno zapomnę że grałem w gry :E . A szkoda bo na servery Napoleoni Wars zaglądam po dziś dzień. W podstawce już chyba dobrych serverów nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wyjdzie najprawdopodobniej w 2020. Tegoroczne E3 sobie odpuszczają, ale będą na Gamescomie i myślę, że tam ogłoszą choćby przybliżoną datę premiery. Na żadną inną grę tak nie czekam jak na Bannerlorda, niech zachowają wszystko co najlepsze z Warbanda, dodadzą kilka usprawnień, wszystko okraszą lepszą grafiką oraz zachowają wsparcie dla modów, a będę przeszczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, do 2020 to jeszcze tylko rok, wytrzymałem tyle to wytrzymam jeszcze rok choć to rozbój tyle grę produkować. Jak ją zapowiadali to byłem na studiach, a za rok mam zmianę kodu. Podobne zresztą mam odczucia względem elder scrolls, Skyrim wydany w 2011, a kolejna część kiedy? 2021? 2022?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O TES VI to nawet nie pytaj, może za 5 lat wyjść, jak nie lepiej. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się doczekałem. Oby tylko EA nie ograniczył się do multi. Trzymam kciuki by gra okazała się dobra i szybko wyszła z wczesnego dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się oficjalna data EA tj. 31 marca. Wyciekła przy okazji cena, 50USD / 50EUR. Szału z tą ceną nie ma, liczyłem na jakieś 35-40USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra w top 10 najbardziej oczekiwanych na liście Steam więc na ich miejscu też bym się cenił.

 

Mimo to na premierę nie kupię, a dopiero jesienią z dwóch powodów - po pierwsze chcę zagrać na maksymalnych ustawieniach odnośnie wielkości bitew i na wysokich ustawieniach graficznych (a jesienią właśnie składam nowego PCta), a po drugie gra wyjdzie w EA więc do jesieni pewnie mocno poprawią optymalizację i dodadzą kilka mechanik (na premierę EA nie będzie przykładowo opcji założenia własnego królestwa czy personalizacji broni, a dojdzie to później), może też uda się do tego czasu wyrwać grę nieco taniej. Grał będę głównie w singla (w multi trochę pobawiłem się w zamkniętej becie) więc zero presji by zagrać od razu po wyjściu EA.

Edytowane przez AUTO6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby racja ale to jest Early Access, a nie pełniak. Wolcen w early access kosztował ~60PLN, Assetto Corsa Competizione kosztowało mnie w early 90PLN. Tutaj przy prostym przeliczeniu EUR -> PLN wychodzi ponad 200pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w multi trochę pobawiłem się w zamkniętej becie

 

O, i jak wrażenia. Na filmikach walki wyglądają jakby na poprzednią część nałożono nową skórkę graficzną. Dalej da się sztyletem sparować cios wielkiego topora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć,  Składałem wczoraj znajomemu komputer. Z ważniejszych części: Mobo msi pro z790-p wifi Cpu i5 12600kf Gpu Gigabyte GeForce RTX 4060 Eagle OC 8GB GDDR6 Zasilacz Gigabyte P750GM Reszta chyba mało istotna. Po złożeniu wszystko śmigało. Windows się zainstalował, sterowniki do płyty głównej też. Niestety w trakcie instalacji sterowników do karty graficznej komputer się resetuje i już nie chce się włączyć. Wyskakuje naprawa systemu, która nic nie daje, ewentualnie można przywrócić system, to się włącza. I tak w kółko. Zrobiłem update biosu płyty głównej, bez zmian. Sprawdzałem CPU i ram jakimiś programami do sprawdzania, temperatury są super, nie wywala żadnych błędów. Ale gdy tylko instaluję sterowniki do GPU, następuje śmierć  Mam już zero pomysłów o co może chodzić. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem?   
    • Ostatni duży patch był jeszcze w styczniu, od tamtego czasu cisza, a jak pojawił się jakiś patch z pierdołami. Ta gra jest martwa.
    • Już jak tak się bawimy to skoro jesteś tylko pilotem, to Twoim zadaniem jest wyłącznie latanie, sprawy techniczne, rejestracja lotu itd. realizuje ktoś inny. Natomiast operator drona to osoba, która odpowiada również za całą techniczno-organizacyjną otoczkę lotu dronem   Dlatego napisałem, żebyś przeczytał ze zrozumieniem, bo wszystkie przywołane przepisy i to co wielokrotnie pisałem o tym właśnie mówią, że latać możesz, ale równie dobrze może się to wiązać z konsekwencjami od osób, których prywatność możesz naruszyć wykonywaniem swoich czynności... A czy kręcąc z chodnika kamerą mieliby podgląd na to jak wyglądają działania na całej posesji?
    • Kiedyś jak zacząłem chodzić na siłownię w wieku 17 lat to jak widziałem typów co mieli po 30 lat to od razu myślałem, Jezu co za stary dziad, że to się jeszcze rusza.
    • Ale kim przeprowadzą tę ofensywe? Nie spotkałem się z opiniami analityków żeby mieli jakieś wolne niezagospodarowane wojska w tym momencie. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...