Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bassfreak

Głośniki 2.1 Corsair SP2500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

 

Trochę mnie tutaj nie było ale wróciłem na stare śmieci , jako że mam dziś dzień wolny od pracy postanowiłem skrobnąć małą reckę Głosników Corsair SP 2500 2.1 także zapraszam.

Zdjęcia :

 

http://www82.zippyshare.com/v/2yTf2HrV/file.html Satelity na tle monitora

http://www43.zippyshare.com/v/qvqH4rMn/file.html Satelita

http://www88.zippyshare.com/v/c9Ojn7Gm/file.html Pilot

http://www34.zippyshare.com/v/aiPiIVpV/file.html Subwoofer

http://www41.zippyshare.com/v/Fm249ccL/file.html Subwoofer na tle kompa

 

Dane producenta :

 

Całkowita moc zestawu : 232 W RMS

Pasmo przenoszenia: 35Hz – 20kHz przy +/- 3dB

Subwoofer: 120 W

Satelity: 2 x 56 W

 

Wymiary Subwoofer-a : Wysokość 30 cm x szerokość 46 cm x głębokość 26 cm

Wymiary Satelit : Wysokość 16 cm x szerokość 11 cm x głębokość 12 cm

 

Zawartość pudła z głośnikami :

2 Satelity

1 Subwoofer

Pilot z kablem o długości 1,8m

Kabel Jack - Jack 3.5mm (1,8 m)

Kabel RCA 2x WTYK - 2x GNIAZDO (1,8 m)

Przewody do satelit z wtyczkami ATX4 (1,8m)

Zasilacz

Instrukcja

Podstawki pod satelity

 

Podłączenie oraz źródła :

W związku że posiadam wzmacniacz słuchawkowy Matrix M-Stage głośniki są podpięte pierw do niego (służy jako DAC ? poprawcie mnie jeśli się mylę) a on sam dopiero do karty dźwiękowej którą jest Titanium HD od Creativa , muzę odtwarzam w foobar 2000 90 % to pliki mp3 320 kbps oraz flac ale gdzie niegdzie znajdzie się troszkę gorsza jakość ale to pojedyncze przypadki

 

 

Satelity:

Jeśli mam być szczery to jak na głośniki komputerowe prezentują się cholernie solidnie :thumbup: przeważa czarna kolorystyka z wyjątkiem części membrany w satelitach która jest niebieska. Satelity są 2-drożne , ciężkie i solidne oczywiście posiadają maskownice jako ochronę na głośniki (nie ściągalne "na stałe") serio nie widziałem jeszcze zestawu do PC który może pochwalić się taką jakością satelit a widziałem wiele. Mają one niestandardowe podłączenie a mianowicie wtyczki ATX4.

 

Subwoofer :

Bydle :E a tak na serio głośnik niskotonowy może pochwalić się "konkretnymi" gabarytami , posiada przetwornik 20 cm lecz jest on niewidoczny (w środku obudowy) więc jedynym "wyjściem" dźwięku z niego jest otwór bass-reflex , niestety nie pamiętam jak nazywała się taka konstrukcja subwoofer-a :E posiada nóżki także nie stawia się go bezpośrednio na podłożu oczywiście z tyłu jest sekcja wzmacniacza ze wszystkimi wtykami itd. z przodu widnieje eleganckie logo Corsair.

 

Pilot :

Mały , poręczny nie zajmuje wiele miejsca posiada wyświetlacz do tego cztery przyciski : włącz / wyłącz , głośność zestawu , głośność subwoofer-a oraz menu plus pokrętło do regulacji.

Ma kilka ustawień EQ , dwa wyglądy wyświetlacza , tryb "late night" który po włączeniu całkiem wyłącza subwoofer. Ma wadę fabryczną która występuje często w tym zestawie mianowicie gdy głośniki są włączone słychać jak by ciągły pisk (takie beeeeep) lecz niezmiennie od głośności zestawu jest taki sam więc przy trochę głośniejszym słuchaniu jest niesłyszalny.

 

Dźwięk :

Czyli chyba najważniejsza część , z góry przepraszam za "ubogi" opis ale opisywanie dźwięku nie jest moją specjalnością no ale postaram się jak mogę :) zaznaczam że jedyne porównanie jakie jestem w stanie dać to "legendarne" Logitech Z-2300 które miałem dawno temu.

 

Subwoofer :

Chciał bym zaznaczyć na początku że zestaw jest bardzo dobrze "zrobiony" a mianowicie w porównaniu do innych zestawów 2.1 sub jest odcięty tak jak ma być czyli nisko , satelity grają od 100 hz w górę więc tutaj jestem w stanie się zgodzić że odcięcie suba jest na 100 hz mogę to potwierdzić prostym testem (odpalam generator sinsu-a i lecę od 20 hz w górę i faktycznie w okolicy 100 hz sub przestaje grać a zaczynają satelity) więc nie uświadczymy tutaj dudnienia mid-basem jak w z-2300 w których sub był cięty chyba na 200 hz dopiero :E i znikało po godzinach przestawiania suba oraz EQ , sub schodzi nawet niżej niż deklarowane 35 hz myślę że 30 hz będzie trafną liczbą oczywiście by to usłyszeć kluczowe jest miejsce gdzie stoi. Gra zdecydowanie "filmowo" oraz w grach również spiszę się znakomicie oczywiście w muzyce też daje radę jednak gdzieniegdzie brakuję "mięska" i tutaj również mogę stwierdzić że został zaprojektowany do gier czy filmów ponieważ w rejestrach gdzie muza lubi uderzać (50-65hz) przy większej głośności zestawu oraz suba bass-feflex się dławi i nie wyrabia w tym momencie słychać "pierdzenie" czy świszczenie powietrza (najwidoczniej sub jest strojony na te niskie rejestry jak właśnie wybuchy itd) ale to też zależy od słuchanego kawałka. Bas jakościowo jak na głośniki PC jest wręcz zbyt dobry :E aż nasuwa się myśl że gdyby połączyć jakość oraz zejście suba z tego zestawu z "kickiem" z-2300 powstał by fajny sub ale nie można mieć w tej cenie wszystkiego :P . Filmy ogląda się wręcz wybornie potrafi zejść bardzo nisko i nie tylko zrobić masaż bębenków ale również poruszyć meble czy okno. Bas nie zalewa reszty pasma no chyba że ustawi się go na full ale wtedy jakość traci ja osobiście nie wykraczam poza 3 ostatnie kreski z całej skali to taki optymalny max.

 

Satelity :

Gdy pierwszy raz odpaliłem ten zestaw moje stwierdzenie : Satelity z-2300 nie miały chyba wysokich tonów :E , pełna powaga zresztą nie ma się co dziwić wystarczy porównać gabaryty oraz konstrukcje tutaj mamy solidne 2-drożne satelity które grają pełnym zakresem średnich oraz wysokich tonów jak również część "wysokiego" basu (grają od 100 hz) , jak na głośniki PC nie mam się do czego przyczepić nawet na dużych głośnościach nie gubią się grają czysto i żywo (nie byłem w stanie dać tak głośno aby je przesterować) , wysokie tony nie kują w uszy ani nie drażnią średnica jest lekko wycofana ale jej nie brakuję bardzo fajnie wypełnia tło. Nie wiem czy nie zgrzeszę takim stwierdzeniem ale satelity grają jak tańsze monitory i zjadają większość zestawów do PC jakościowo. Nie brakuje im tak zwanej sceny.

 

 

Podsumowanie :

Głośniki nabyłem jakieś 3 Lata temu za nie całe 1000 zł , czy jestem zadowolony z zakupu ? ogólnie tak moja ocena to solidne 8/10 a czy są warte tych pieniędzy ? myślę że tak ale mogły by być w okolicy 800-900 zł.

Jeśli oglądasz dużo filmów i grasz często jest to zestaw zdecydowanie dla ciebie ale jeśli 90 % u ciebie to muzyka do tego "mało basowa" to poszukaj czegoś innego ;)

UWAGA ! : Ten zestaw jest bardzo wybredny jeśli chodzi o źródło więc nie dziwcie się że podłączycie to pod integre i się rozczarujecie , dobra karta dźwiękowa to podstawa.

 

Zalety :

 

- jedne z lepszych (jak nie najlepsze) głośniki 2.1 do pc

- potężny subwoofer dający nisko schodzący i soczysty bas

- 2-drożne satelity grające pełnym pasmem

- regulacja basu na pilocie

- wygodny w użytkowaniu pilot

 

Wady :

 

- Fabryczna wada "piszczącego" pilota przy jego włączeniu

- Przy dużej głośności zestawu + suba przy bardziej basowych kawałkach bass-reflex się dławi i "pierdzi"

- Krótkie kable od satelit , w sumie ten od pilota równiez mógł by być dłuższy

- Przed zakupem zestawu możecie kazać się pakować sąsiadom :E chociaż sam nigdy nie uświadczyłem wizyty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W związku z niezgodnością z regulaminem działu Sprzedam, wątek zostaje zamknięty i przeniesiony do Śmietnika.
    • Owszem ,ale wszystko do czasu   ,podróżować możesz bez dokumentu ,ale w pewnym momencie sytuacji  owy dokument będziesz musiał pokazać  . Jak obecne działania  nie przyniosą  efektu  ,a na razie  chodzi o to aby tych co przebywają za granicą zarejestrować w komisjach wojskowych  to pewnie będzie dokręcanie śruby .Myslę ze wyłapywanie i odsyłanie   na UA  to kwestia  kilku miesięcy
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki. Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. Pozdrawiam.
    • Ale bez problemu sobie podróżujesz po UE. No i jakoś te miliony nielegalnych imigrantów też sobie są i podróżują po całej UE. Nikt ich specjalnie nie sprawdza i nie zatrzymuje. Na pewno są lub będą fundacje które w tym pomogą.
    • Witam. Komputer z obudową BQ 500DX w której siedzi na stock ustawieniach Ryzen 5700X na którym zamontowane jest chłodzenie Noctua UH-14S z 2 wentylatorami w push-pull Arctic P12 PWM PST. Temperatury są bardzo spoko jednak przy każdym grzebaniu w budzie, czyszczeniu czy też wymianie pasty raz na 6-12msc to już mnie krew zalewa od tych zapinek i demontażu tejże wieży. Buda dość mała więc AIO na górę to można zapomnieć o ALF'ie, a z przodu by nie pasowało estetycznie... Zresztą to komp żony więc "trochę" to utrudnia (wizualnie musi się podobać, a AIO jej się nie podoba...). 1. W oko wpadł mi ostatnio Arctic 36 ARGB - montaż wentylatorów wydaje się znacznie bardziej komfortowy niż te zapinki, wieża niższa, wydajność na papierze wydaje się OK. Jedyne czego się obawiam to 4 heatpipow i czy ram Corsair Vengeance  LPX wejdzie/zmieści się pod spód (obecnie 2 używane kanały pamięci są pod Noctua/jej wentylatorem). Co sądzicie o tym? 2. Coś innego sensownego jeszcze znajdę gdy stawiamy na komfort montażu/demontażu/czyszczenia, cisza, chłód i wincyj światełek jak na choince...?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...