Skocz do zawartości
Andrew2

Heroes & Generals

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwie się że nie znalazłem na forum tematu o tej grze.

Najbliżej tej grze do Battlefielda w czasach WWII ale mechaniki są znacznie bardziej rozbudowane, mapy są kilkukrotnie większe a walka koncentruje się na punktach zapalnych.

Gra jest darmowa i bardzo wciąga. W grze dostajemy poziomy i dzięki temu możemy rozbudowywać swoją postać po osiągnięciu odpowiedniego poziomu odblokowują się możliwości zmiany kariery. Na początku jesteśmy zwykłym szeregowcem z podstawowym uzbrojeniem, gdy dobijemy do następnych poziomów otwierają się nowe możliwości kariery jak kierowca czołgu, pilot myśliwca, Snajper czy spadochroniarz. W grze posiadamy broń którą expimy możemy w niej wymieniać moduły albo zamienić na nową lepszą.

Mechanika walk jest zbliżona do tej w Battlefieldzie ale pojazdy nie są tak uproszczone. Czołgi mają strefy zniszczeń coś jak w World of Tanks i tak samo ma wpływ kont uderzenia pocisku czy grubość pancerza. Czołgi można niszczyć zakupionymi minami, bazukami lub darmowymi pancerfaustami które można znaleźć na mapie.

Grę wyróżnia całkowicie z pośród innych tytułów tryb wojny w którym możemy uzyskać największe profity. Wojna odbywa się na mapie całej Europy która jest podzielona na setki miasteczek każde miasteczko to oddzielna mapa dla graczy w trybie FPS. Na mapie dowodzą Generałowie którzy rozdysponowują zasobami. O co w tym chodzi Generał przemieszcza własne Jednostki po mapie wojny i jeżeli jednostki dojadą do jakiegoś miasta to będą brały udział w walkach w tym mieście. Czyli dużo zależy od tego jak dowodzą generałowie. Zdarzają się bitwy gdzie strona atakująca ma tylko kilkuset żołnierzy piechoty a przeciwnik setki piechoty dziesiątki czołgów samoloty snajperów czy spadochroniarzy to zależy od tego jak dowodzą generałowie może się zdarzyć że w trakcie walki w mieście nagle zostaną dostarczone posiłki i strona przegrywająca nagle uzyska przewagę. Zdarza się że na mapie posiłki dochodzą z innego kierunku i dzięki temu otwiera się nowy front na mapie który idzie z innego kierunku. Oczywiście dla osób które nie lubią nie zbalansowania są tryby w których co prawda zdobędziemy trochę miej pieniędzy i doświadczenia ale obie strony są zbalnasowane co do ilości posiadanych jednostek oraz sprzętu bojowego.

 

Zaczynamy od szeregowca po osiągnięciu 6 poziomu możemy zacząć dowodzić drużyną wydajemy rozkazy przyciskiem "Q" i za to że członkowie drużyny je wykonają dostajemy dodatkowe doświadczenie tak samo oni dostają doświadczenie za wykonanie naszego rozkazu czyli jest to obustronna korzyść. Po dojściu do poziomu 12 otrzymujemy stopień porucznika i dzięki temu możemy dowodzić jednostkami na dużej mapie Europy na początku oczywiście mamy dostęp tylko do piechoty ale w raz z kolejnymi awansami dostajemy dostęp do innych jednostek. Następnym stopniem który daje nam nowe możliwości jest generał który może już dowodzić dużymi oddziałami i różnymi jednostkami dodatkowo daje nam dostęp do magazynu który umożliwia nam wymianę sprzętu między wszystkimi naszymi Bohaterami.

 

Pojazdy są bardzo ciekawie zrobione bo na przykład siedząc w czołgu widzimy tylko mały wycinek ekranu przed sobą, możemy zwiększyć swoje pole widzenia ale wiąże się to z ryzykiem. Możemy wyjrzeć z górnego włazu i tak jechać wtedy widzimy wszystko cały czołg i wszystko do okoła ale każdy może nas zabić byle piechur właduje nam kulkę w plecy a wtedy może nam czołg ukraść co nie dzieje się natychmiast tylko trzeba odczekać pewien czas poza tym zwykły piechur nie obsługuje tak dobrze czołgu jak czołgista. Czyli będąc pojeździe opancerzonym w czasie walki jesteśmy zmuszenie do widoku tylko tego co mamy przed sobą i w małym okienku nic nie widzimy co się dzieje za nami wróg może nam przykleić na przykład specjalne granaty przeciwpancerne lub podstawić minę.

 

Wojny potrafią trwać bardzo różnie, czasem wojnę można wygrać w ciągu 2 dni a czasem się ciągną kilka tygodni. Po wygraniu wojny pokazują się statystyki ilu żołnierzy po jakiej stronie zgineło ile pojazdów itp.

 

Filmiki prezentujące rozgrywkę:

 

 

Strona gry:

https://heroesandgenerals.com/news/

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać pclabowa wyszukiwarka nie daje rady, poza tym gra się rozwinęła od czasu gdy powstał pierwszy wątek.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisz w starym wątku, gra warta jest przypomnienia ale ten zamykam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...