Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vannityy

Aktualizacja - sterowniki Realtek

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

 

Od chwili złożenia zestawu wszystko działało wyśmienicie. Płyta główna MSI Z170A Gaming M3 wyposażona jest w technologię Audio Boost - co zapewnia w mojej ocenie dobre brzmienie głośników i słuchawek. Zainstalowałem fabryczne sterowniki, które zostały dołączone do zestawy na pł. CD i tak oto cieszyłem się konfiguracją.

 

Kilka dni temu postanowiłem zaktualizować BIOS i całą resztę oprogramowania, które zainstalowałem wcześniej. I to był błąd. Po ponownym uruchomieniu komputera za każdym razem kiedy podłączam słuchawki wraz z mikrofonem, oprogramowanie Realtek prosi mnie o wskazanie jakie urządzenie zostało podłączone do gniazda do którego podłączam mikrofon - co nie miało miejsca wcześniej. Ponadto po podłączeniu słuchawek oprogramowanie Realtek nie rozpoznaje słuchawek, tylko oddzielnie głośniki i mikrofon - co również nie miało miejsca wcześniej. Co więcej sam mikrofon pozostawia wiele do życzenia, komfortowe korzystanie z Teamspeak następuję w chwili, gdy w oprogramowaniu Realtek ustawię wzmocnienie nagrywania na max. wysokość, tj. +30% - w przeciwnym wypadku nawet nie wykrywa głosu. Osoby na teamspeak'u twierdzą, że znacznie obniżyła się jakość mojego głosu...

 

A zatem co może być nie tak?

 

W pierwszej kolejności oczywiście odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem poprzednią wersję - bez efektu. Być może Realtek pozostawia w systemie inne pliki, których nie jestem w stanie do końca wyczyścić, mimo że dla pewności przeprowadziłem usuwanie błędów z rejestru za pomocą programu CCleaner-a.

 

Pozostaje jeszcze jedna myśl - z uwagi na to, że poprzednia wersja działa tak samo, co do wykrywania sprzętu. Być może jest to zmiana związana z aktualizacją BIOS-u.

 

Spotkaliście się z czymś takim? Prawdę mówiąc nie chcę formatować dysku systemowego bo mam słabe łącze i naprawdę długo ściągałem GTAV (które de facto zainstalowane jest na dysku HDD, ale tutaj pozostają jeszcze wpisy w rejestrze systemowym, itd.,) więc wolałbym tej wątpliwej przyjemności uniknąć.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś straszny wysyp dzisiaj problemów z dzwiękiem, no co tu można poradzić? inne sterowniki? stary bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, do starego biosu - nie powrócę bo dzięki niemu wyeliminowałem inny problem związany z XMP pamięci RAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może więc nie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada: nie aktualizować nic jeśli dobrze działa. Zwłaszcza tyczy się to biosa.

 

P.s. Co to za problem z XMP był?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada: nie aktualizować nic jeśli dobrze działa. Zwłaszcza tyczy się to biosa.

 

P.s. Co to za problem z XMP był?

 

Zdarzały się sytuacje, kiedy komputer przy włączaniu zanim wyświetlił się ekran startowy BIOS-u, potrafił zrestartować się 2-3 razy zanim prawidłowo się uruchomił. Myślałem, ze to wina pamięci, płyty głównej lub zasilacza, lecz wychodzi na to, iz po włączeniu komputer niejednokrotnie komputer miał problem z odczytem profilów XMP ustawionych dla pamięci RAM co powodowało ww. restarty. Po aktualizacji Biosu problem zniknął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj odinstalowac wszystko od plyty - nastepnie sciagnac sterownik chipsetu, restart kompa i dopiero wtedy najnowsze stery do realteka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzały się sytuacje, kiedy komputer przy włączaniu zanim wyświetlił się ekran startowy BIOS-u, potrafił zrestartować się 2-3 razy zanim prawidłowo się uruchomił. Myślałem, ze to wina pamięci, płyty głównej lub zasilacza, lecz wychodzi na to, iz po włączeniu komputer niejednokrotnie komputer miał problem z odczytem profilów XMP ustawionych dla pamięci RAM co powodowało ww. restarty. Po aktualizacji Biosu problem zniknął...

Zawsze można ustawić parametry ramu ręcznie. Ani to trudne, ani czasochłonne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można ustawić parametry ramu ręcznie. Ani to trudne, ani czasochłonne.

 

człowiek mądry po szkodzie. ciężko jest zgodzić się z Tobą, zwłaszcza gdy zdecydowana większość na forum w przypadku jakichkolwiek problemów od razu zadaje pytanie czy wszystkie sterowniki są "up-to-date".

 

siedziałem na wersji BIOS v.40, zaktualizowałem do v.70 - w mojej ocenie było to zasadne, pozostawałem nieco w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to Asrock pisze na swojej stronie:

"We don’t recommend users to update the BIOS if their system is already running normally."

Jeśli komputer chodzi bezproblemowo jedyne rzeczy które trzeba regularnie aktualizować to sterowniki karty graficznej, plus biblioteki DirectX, Visual C czy co tam potrzebuje nowa gra, zazwyczaj jest to z grą na płytce.

Do tego oczywiście aktualny antywirus i przeglądarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to Asrock pisze na swojej stronie:

"We don’t recommend users to update the BIOS if their system is already running normally."

Jeśli komputer chodzi bezproblemowo jedyne rzeczy które trzeba regularnie aktualizować to sterowniki karty graficznej, plus biblioteki DirectX, Visual C czy co tam potrzebuje nowa gra, zazwyczaj jest to z grą na płytce.

Do tego oczywiście aktualny antywirus i przeglądarka.

 

Do starego BIOS-u już nie da rady wrócić?

 

Cóż, pokombinuję jeszcze w ten sposób:

 

1) odinstaluję sterowniki dźwięku, chipset i zainstaluję najnowsze ze strony dot. chipsetu, a następnie raz jeszcze najnowsze dźwięku;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu mialoby sie nie dac wrocic do starego?

robisz tak samo, jak z nowszym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak. Driver Sweeper, potem unistall sterów tym, potem Ccleaner, potem instalacja starych sterów od Realteka.

Jak nie, to konfigurować panel Realtekowski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak. Driver Sweeper, potem unistall sterów tym, potem Ccleaner, potem instalacja starych sterów od Realteka.

Jak nie, to konfigurować panel Realtekowski.

 

nowy bios, a zatem reinstalacja chipsetu, a w dalszej kolejności dźwięku?

 

czy reinstalacja chipsetu i stare stery realtek?

 

zrobię to jak wrócę z pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...