Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mac47

Czy wymieniać pastę

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeśli zdejmę na chwilę cooler cpu - aby dostać się do złącza eps na potrzebę wymiany zasilacza - nakładać od nowa pastę termoprzewodzącą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie w środku zeschła, jak najbardziej. A formalnie żeby się dowiedzieć jak się ktoś lepszy nie trafi, mozesz porównać temperatury CPU w Real temo, zwłaszcza po kilku dniach, i nam powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli zdejmę na chwilę cooler cpu - aby dostać się do złącza eps na potrzebę wymiany zasilacza - nakładać od nowa pastę termoprzewodzącą?

najlepiej byłoby dać świeżą (jeśli obecna ma już trochę przepracowane), ale jak nie masz żadnej pasty, to możesz przed demontażem sprawdzić temp., później zmontować i sprawdzić jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy :)

Kiedyś kupiłem cooler VGA i na podstawce było jeszcze trochę pasty (Silentium Pactum). Ciekawy byłem jak to by było sprawdzić czy się jeszcze na coś nadaje,rozsmarowałem ją, zamontowałem cooler i tak chodziło to ponad rok, temperaturki niskie były. No ale nie ma porównania do świeżo nałożonej. Jednak myślę że jeśli pasta nie zeschła będzie sie dobrze sprawować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zakładam świeżej pasty jeśli po zdjęciu coolera jeśli stara pasta jeszcze jest mazista. Szczególnie jeśli jest to droższa papka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj preferuję i polecam jednak założyć nową pastę, tym bardziej jak jest okazja po dłuższym czasie do ściągnięcia chłodzenia. Niczemu to nie zaszkodzi, a świeżą pastę zawsze dobrze mieć nałożoną. Druga sprawa, że od razu odpada opcja do ponownej rozbiórki jak się okaż, że po założeniu chłodzenia ze starą pastą procek będzie się przegrzewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, tyle że w temacie nie chodzi o preferencje, tylko o to czy po ponownym nałożeniu chłodzenia na starą pastę nie pogarsza się chłodzenie.

"a świeżą pastę zawsze dobrze mieć nałożoną"

skąd wiesz? Robiłeś testy świeża pasta vs taka, która ma trochę przepracowane? Teoretyzować łatwo, ale dobrze by było żeby ktoś takie testy porobił żeby sprawa była jasna. Taka np. AC MX2 ma wytrzymałość 8lat, także ścieranie jej z procesora i nakładanie nowej np. po roku czy dwóch to marnotrawstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie póki przy ponownym montażu nie złapie się pęcherzyka powietrza w mazi to nic nie powinno się stać...

@sznib

Tylko że rzadko kto kupuje MX-2 w małych ilościach. Bo się nie opłaca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka np. AC MX2 ma wytrzymałość 8lat

bez testów potwierdzających ten fakt, jest to tylko "bajka" producenta - chyba, że chodzi o okres przechowywania samej pasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. producenta:

"In contrast to metal and silicon thermal compound, the performance of MX-2 does not compromise over time. Once applied, you do not need to apply it a second time as it will last over 8 years. "

No ale kto siedzi na jednej konfiguracji tyle czasu żeby to potwierdzić? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. producenta... mało wiarygodne, bo nie ma na to jakiegokolwiek potwierdzenia (analogiczna sytuacja do "świeża pasta vs taka, która ma trochę przepracowane" ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 50% deklarowanego czasu w naprawdę słabych warunkach ( np pod jakieś serwerowe graty - 24h@doba + obciążenie 99% w AC pomieszczeniu ) i tak jest lepszym wynikiem niż np. pierwsza STG od Zalmana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ciężko znaleźć długoterminowe testy past sprawdzające ich działanie np. po roku czy dwóch. Mówię o "dużych" testach na portalach jak np. PCLab. Redaktorzy zazwyczaj protestują tydzień/dwa, naskrobią reckę i zapominają o sprawie. ale na forach można by coś ustalić. no to kto składał sprzęta na MX2 powyżej roku temu i ma gdzieś zapisane jakie miał wtedy temperatury? :) Brać trzeba oczywiście pod uwagę temp. otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orgiusz

 

pierwsze stg, jak i jemu podobne, rzadkie wynalazki na pędzelek są badziewne już same w sobie (bez względu na ich okres wytrzymałości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orgiusz

 

pierwsze stg, jak i jemu podobne, rzadkie wynalazki na pędzelek są badziewne już same w sobie (bez względu na ich okres wytrzymałości)

 

Pomijając CPL :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, tyle że w temacie nie chodzi o preferencje, tylko o to czy po ponownym nałożeniu chłodzenia na starą pastę nie pogarsza się chłodzenie.

"a świeżą pastę zawsze dobrze mieć nałożoną"

skąd wiesz? Robiłeś testy świeża pasta vs taka, która ma trochę przepracowane? Teoretyzować łatwo, ale dobrze by było żeby ktoś takie testy porobił żeby sprawa była jasna. Taka np. AC MX2 ma wytrzymałość 8lat, także ścieranie jej z procesora i nakładanie nowej np. po roku czy dwóch to marnotrawstwo.

Wiem. W skrócie, będzie różnie jak założy chłodzenie ze starą pastą. Zakładając najgorsze będzie miał dwa razy więcej pracy przy tym jak się okaże, że będzie miał wyższe temperatury, a jest na to duża szansa. MX2 może wytrzymać 8 lat, ale pewno "pracy ciągłej", nie wiadomo jak się zachowa jak będzie naruszona.

 

wg. producenta... mało wiarygodne, bo nie ma na to jakiegokolwiek potwierdzenia (analogiczna sytuacja do "świeża pasta vs taka, która ma trochę przepracowane" ;))

Skąd wiesz, że mało wiarygodne? Może producent trzymał ją 8 lat w testowym kompie? :P Potwierdzeniem są słowa producenta, jak by się nie sprawdziła to on za to beknie ;). Pasta przepracowana zawsze będzie gorsza, bo częściowo straci swoje wartości. Analogicznie lepiej wlać świeży olej czy przepalony do silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzeniem są słowa producenta, jak by się nie sprawdziła to on za to beknie ;)

a kto to wyegzekwuje? :E jeśli taki rzeczy byłby karane, to sporo producentów zasilaczy by bekło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartosz302 jakieś przepisy są na to, ale nie każdy wie, nie każdy chce i nie każdego stać na to żeby podać producenta do sądu. Zazwyczaj też marne są szansę żeby w pojedynkę wygrać z firmą, ale jak by był grupowy pozew to już są duże szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walka z wiatrakami - więc piszą na opakowaniach co chcą (to samo, np. dane dot. hałasu i przepływu powietrza/ciśnienia na wentylach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
    • Pokazałem wykresy ale prawda jest tylko jedna - TO NIE JEST TO SAMO "If we look at the common peak white luminance measurements you can see what impact the ‘APL stabilize’ setting is having in this area too. Only the HDR Game and Vivid modes reach up to the panels >1000 nits capability, getting to 1072 nits maximum as the setting is on ‘high’. The other 3 modes all cap out at around 484 nits where it’s set on ‘middle’." I zanim zapytasz "to czemu nie ustawił na APL HIGH pozostałych trybów?" bo ch. dają i tak nie przekroczą 480 peak nitów.   Tylko HDR Game oraz HDR Vivid mogą osiągnąć Peak 1000 w trybie APL HIGH. Potwierdziłem to też po rozmowie z kolesiem który napisał recenzje na TFTcentral i jak ustawisz "domyślny HDR" w APL HIGH to masz max peak w okolicach 480 nitów! Czyli TrueBlack 400!☠️   Mam przyjechać do ciebie z kalibratorem aby pokazać czarno na białym że zwykły HDR z APL HIGH to nie jest tryb Peak1000?    
    • @Camis masz wypowiedź mentzena o tym co dokładnie powiedział na temat tego poboru tylko mężczyzn?
    • @leven Ukryłem, ale jak widać FC widzi wentyl, teraz jest pod Fan3, jak się sparuje i ustawi to nie reaguje na kontrole manualną oraz krzywą.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...