Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michał829

Pomoc w doborze płyty z s1155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę was o pomoc w doborze płyty do mojego komputera najlepiej z socketem 1155. Mój procesor to core 2 quad q6600 i czuję że nie wykorzystuje on pełnego potencjału mojej karty graficznej (radeon HD 7770). Chciałbym do niej wsadzić jakiegoś i5 ale nie wiem czy mój budżet jest wystarczający (450 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym budżetem nie kupisz nawet płyty z procesorem, nie wspominając o pamięci, którą też trzeba kupić, bo na tej platformie jest DDR3, a w starym komputerze masz DDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z i3?

czy feelIII 400atx to udzwignie?

pomyślałem też że może jednak lepiej sprzedać wszystko i kupić nowy komputer na s1155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na benchmarku piszą że i3 jest lepszy.

Po jakimś czasie i tak zamierzam kupić i5.

Ale co myślicie o tym zasilaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz z czarnej listy wysokiego ryzyka. Kup jakiegoś fortrona 350W na allegro i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy, feel III to kompletne dno nie jest, taki fortron wcale duzo lepszy nie bedzie. Bynajmniej nie na tyle zeby inwestowac kolejne paredziesiat zlotych. Jak juz wymieniac to na cos nowszego, z wtyczkami PEG, EPS itp.

i za 450zl mi sie udalo dostac i3 z plyta i pamiecia DDR3, ale to bylo kupowane na szybko i z konkretnymi wymaganiami (typu wyjscie hdmi z integry)

Mozna dostac OEMowe plyty (jak w powyzszym linku) na lga1155, a nawet sa tansze (z tymze jezeli tutaj w komplecie jest chlodzenie to chyba nie ma sensu) MSI MS-7707 - no chyba ze uda sie dostac procesor z chlodzeniem, z tymze ta msi nie obsluzy innych prockow niz sandy bridge (i3/i5/i7 2xxx).

No i pamiec mozna spokojnie uzywana kupic GoodRAM 2x4GB 1600 no i zostaje albo kupic i3 albo dolozyc i poszukac jakiejs i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feel to jest czarna lista i nie ma co go porównywać do porządnego Fortrona. Dobre zasilacze Modecoma to były z serii MC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze ze to jest wspanialy zasilacz, ale nie popadajmy w paranoje, to nie jest mustang ktory funkcjonuje jako pudelko z kablami, faktycznie feelIII ma problemy ze stabilnymi napieciami na +12V ale tragedii nie ma. Myslmy racjonalnie, ja nie widze sensu w dorzucaniu 50zl za zasilacz ktory nie ma nawet PEG.

 

Btw. do jakiej czarnej listy kolega pije? Bo z tego co pamietam umieszczane tam byly modele FEEL I oraz FEEL II a FEEL III o ktorym mowa to juz troche inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na kilku sposrod bardziej akutalnych (2014/2015) sa wlasnie wzmianki o roznicach miedzy FEEL I/II a III, zreszta serwis na B z koncowka mark ma na swoim koncie test wlasnie FEELa III - mozna poczytac - chociaz nie jest on tak rozbudowany jak testy zasilaczy z gornej polki prezentowane obecnie na roznych portalach.

Ja mam porownanie bo w szafie lezy nie tylko FEEL III ale tez m.in. fortron, i o ile elektronikiem nie jestem i nic o ich budowie wewnetrznej powiedziec nie moge to przynajmniej wagowo FEEL III odstaje od starszych braci dosc konkretnie (oczywiscie jest to dosc slaby argument). I nie powiem, feel I 10 lat temu podzialal u mnie 3 dni i zdechl smiercia tragiczna, za to mc przezyl chyba ze 4ry zestawy i poszedl dalej w swiat.

Ale wracajac do tematu, ja po prostu nie widze sensu w inwestowaniu 50zl+ w "lepszy" zasilacz bez PEG i z moca +12V ktora moze nie starczyc do konkretniejszej grafiki. Jak juz zmieniac to na cos "nowszego", kontrukcje z wtykami PEG6+2 (czy nawet podwojna), wieksza iloscia wtykow SATA czy juz konkretna moca +12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie sens zmiany zasilacza jest tylko na cos pokroju Corsaira vs450/Vero L1 500, nooo ew. jakas uzywke mocniejsza. Tak procesor moze byc jezeli nie planujesz zwiekszenia budzetu zeby sie z i5 zmiescic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obsluguje Quada to pare zloty bedzie kosztowac. Mozesz tez zobaczyc na allegro. No i ew. dodac ogloszenie na forum. Jak nie przesadzisz z cena to moze dosc szybko sprzedasz. Ram tez w cenie a i quady q6600 tez cene do 100zl osiagaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...