Skocz do zawartości
Zas

Jaki kabel DisplayPort?

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem wcześniej że to się nie uda, wsadź cienki drucik/igłę w otwór 20pinu po obydwu stronach i wtedy do tego drucika/igły przytknij sondy, inaczej tego nie zrobisz.

... albo "podepnij inne sondy". Moje oryginalne sondy z miernika Brymen nie dały rady, bo choć są super, to mają "większy kąt", ale sondy z UNI-T (choć z tych lepszych: takie) już dotknęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... albo "podepnij inne sondy". Moje oryginalne sondy z miernika Brymen nie dały rady, bo choć są super, to mają "większy kąt", ale sondy z UNI-T (choć z tych lepszych: takie) już dotknęły.

 

 

Mam unit'a, ale seryjne, które były przy UT33C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Dźgałem nawet igłą po tych pinach i nie mogę za nic zamknąć obwodu, a sprawdzałem na kilku :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej że to się nie uda, wsadź cienki drucik/igłę w otwór 20pinu po obydwu stronach i wtedy do tego drucika/igły przytknij sondy, inaczej tego nie zrobisz.

 

 

 

Tak jak wyżej już linkowałem Ednet DP 1.2 w oplocie z odłączonym 20pinem.

 

2m: Mój link

3m: Mój link

 

 

Alternatywnie Delock 1.2 bez oplotu z odłączonym 20pinem (Tutaj radzę uważać bo istnieją kable 20pin i 19pin, te z mojego linku są 19pin. Ednety wszystkie mają 19pin)

 

2m: Mój link

3m: Mój link

 

Wersja przewodu nie ma znaczenia, każdy przewód 1.2 obsłuży Freesync i 1440p przy 144Hz, wymogi odnośnie standardu VESA tyczą się kontrolerów w urządzeniach, a nie kabli które budową nie różnią się nawet między 1.2 i 1.4.

 

PS. Jeżeli ktoś ma przewód DP 20pin i nie chce go oddawać to zawsze istnieje nieco bardziej "ordynarne" rozwiązanie, wystarczy wziąć pęsetę i zwyczajnie wyrwać rzeczony pin, wtedy problem też zostanie rozwiązany. ;)

 

Bardzo Ci dziękuję dobry człowieku! Zamówiłem kabel eden dp 1.2 3m dla rozwiania wszelkich wątpliwości, ponadto wykonałem test miernikiem na kablu Silver Monkey DisplayPort 1.4 według schematu wtyczki i okazało się że na 20-stym pinie jest cisza a na 19-stym jest sygnał, 20sty jest opisany jako zasilanie a 19-sty jako powrót zasilania. Próbę zrobiłem tak że na sondy od miernika nawinąłem jedną bardzo cienką nić miedzianą aby mieć pewność że dotykam pinu. Wychodzi na to że ten Silver Monkey DisplayPort 1.4 też jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu robić testu 19pinu, bo ten jest wymagany do pracy, jeżeli pin 20 jest odłączony to znaczy że mamy kolejny kabelek który można będzie polecić.

 

Nie wiem. Dźgałem nawet igłą po tych pinach i nie mogę za nic zamknąć obwodu, a sprawdzałem na kilku :hmm:

 

Na żadnym z pinów? Coś źle styka.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbijałem szpilę pod różne piny i nic. Jak dotykam od zewnątrz wtyczki tą metalową część to tak, ale pinów ni uja.

 

Jeszcze tak dla pewności... rozkład pinów wizualnie po obu stronach kabla jest taki sam?

 

No ale nawet wkładałem do środka wtyczki szpilkę aby dotykało wielu pinów na raz i też nic :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to ten przewód Silver Monkey Kabel DisplayPort 1.4 - DisplayPort 3m jest teraz na promocji w sklepie X za 29zł.

promocje.xxxxx.pl/telewizory-monitory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem 42 zeta. Niech ktoś zamówi i sprawdzi czy jest ten 20 pin. Może ja coś źle robię nie wiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , który schemat jest poprawny ? Ten wyżej, czy tamten wcześniejszy? Ściągłem osłonke od przewodu dp i do każdego pinu jest podłączony przewodzik, wiec mam 20pin . Nie chce wyrwac nie tego chwasta co potrzeba ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Dobrze wiedzieć, że są takie jaja z kablami. Muszę poszukać dobrego schematu bo ten z wikipedii mnie nie przekonuje. Może są na stronie VESY lub Displayport jakieś informacje. 20 pin robi tyle problemów. Powinni zrobić dwa standardy.

 

 

P.S. Kiedyś kupiłem tani kabel HDMI do TV i używałem go do kompa. Czy HDMI ma też jakieś piny, które mogą robić problemy kompowi albo stwarzają zagrożenie? Wie ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni zrobić dwa standardy.

Standard jest jeden i tak powinno być. Nie było by problemów, gdyby producenci kabli się trzymali standardu (zgodnie z którym jeden pin nie jest podłączony). Jak masz problem z "pinem" (w sensie, że jest podłączony) to znaczy, że kupiłeś kabel firmy, która ma wszelkie standardy w pupie, czyli śmieciowej firmy, lub wręcz firmy krzak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard jest jeden i tak powinno być. Nie było by problemów, gdyby producenci kabli się trzymali standardu (zgodnie z którym jeden pin nie jest podłączony). Jak masz problem z "pinem" (w sensie, że jest podłączony) to znaczy, że kupiłeś kabel firmy, która ma wszelkie standardy w pupie, czyli śmieciowej firmy, lub wręcz firmy krzak :)

 

Czyli jednym słowem Asus i LG też jest śmieciowy skoro dodają często do monitorów kable z aktywnym pinem nr 20. Wystarczy poczytać reddita i forum ROG, żeby się o tym dowiedzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem Asus i LG też jest śmieciowy skoro dodają często do monitorów kable z aktywnym pinem nr 20. Wystarczy poczytać reddita i forum ROG, żeby się o tym dowiedzieć ;)

Sprawdzałem miernikiem mój kabel DisplayPort dodany do monitora LG 32UD99 i pin który nie miał być połączony, nie był połączony (czyli prawidłowo, zgodnie ze specyfikacją). Także radzę sprawdzić samemu.

 

ps. możesz zacytować reddit czy forum ROG, skoro się tam z tym zetknąłeś, do jakiego konkretnie modelu jakiego producenta, dodano wadliwy (śmieciowy) kabel, bo na razie, to rzuciłeś ogólnikiem, który jak widać w moim przypadku nie sprawdził się, bo u mnie kabel dodano prawidłowy. Także nie siejmy plotek, tylko konkretne, sprawdzone informacje.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem miernikiem mój kabel DisplayPort dodany do monitora LG 32UD99 i pin który nie miał być połączony, nie był połączony (czyli prawidłowo, zgodnie ze specyfikacją). Także radzę sprawdzić samemu.

 

ps. możesz zacytować reddit czy forum ROG, skoro się tam z tym zetknąłeś, do jakiego konkretnie modelu jakiego producenta, dodano wadliwy (śmieciowy) kabel, bo na razie, to rzuciłeś ogólnikiem, który jak widać w moim przypadku nie sprawdził się, bo u mnie kabel dodano prawidłowy. Także nie siejmy plotek, tylko konkretne, sprawdzone informacje.

 

 

To nie są plotki tylko informacje z for internetowych od innych użytkowników. Proszę bardzo pierwszy, lepszy temat na reddicie:

 

 

Użytkownik o nicku Hendeith na forum reddit informuje, że jego monitor LG 32GK850G niestety posiadał aktywny pin nr 20 w kablu, czyli sytuacja, która nie powinna mieć miejsca. Sporo użytkowników firmy Asus też skarżyło się na problemy z kablami, choć akurat tutaj nie wiemy czy była to sytuacja związana z aktywnym pinem nr 20. Wiemy natomiast, że Asus mocno skąpi i jakość kabla nie powala. LG również nie jest bez winy bo kable z aktywnym pinem nr 20 mogą zrobić krzywdę naszemu GPU lub całej jednostce. Wychodzi na to, że będzie trzeba sprawdzać multimetrem oryginalne kable, a to już jest przesada :/

 

 

Forum ROG, proszę bardzo, chociaż tutaj nie ma dosłownie mowy o pinie nr 20, ale kable były wadliwe: https://rog.asus.com/forum/showthread.php?101895-PG279Q-flickers-black-when-I-move-away

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: No przecież to schemat wtyczki (albo gniazda, jeden pies w końcu) tylko że dla wtyczki widok od strony źródła, "od tyłu".

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem Asus i LG też jest śmieciowy skoro dodają często do monitorów kable z aktywnym pinem nr 20. Wystarczy poczytać reddita i forum ROG, żeby się o tym dowiedzieć ;)

 

Jeżeli to prawda to znaczy że zaczynają nurkować w szambie, jeszcze jakiś czas temu chociażby Asus dawał do zestawu kabel marki Amphenol który widnieje na stronie VESA, także był 19pin.

Nietrzymanie się w standardu w tym wypadku jest o tyle problematyczne że może prowadzić do usterek sprzętowych.

 

Poraz kolejny wspominam że kable marki Ednet - te w oplocie są wolne od problemu i relatywnie nie drogie, także Delock oferuje kable z odłączonym 20pinem trzeba tylko czytać co się bierze bo mają dwa rodzaje.

Jak ktoś chce tanio to także OEM'owe kable marki HP i Dell są wolne od problemu, można je dostać na allegro w namiętnych ilościach.

 

Dzisiaj odbieram monitor Aorus FI27Q 1440p 165Hz także zobaczymy co za dziadostwo dołączyli do zestawu, ja mam o tyle ułatwione zadanie że nawet multimetru nie muszę wyciągać, wytarczy że odłacze komputer od zasilania i wepnę kabel DP, jeżeli LED'y RGB zapalą się na karcie dźwiękowej i pompce od chłodzenia wodnego to znaczy że do zestawu dołączyli badziewie 20pin.

 

Tak czy czy inaczej, na co dzień używam Ednetów o których pisałem wyżej i sprawdzają się wyśmienicie.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że do monitorów powinni dodawać multimetr w komplecie :E

Jednak dobrze być majsterkowiczem/elektrykiem, ja w życiu w domu multimetru nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak by po prostu produkowali kable 19pin, a nie kable 20pin które mogą, bądź nie mogą mieć odłączony 20pin, wtedy naocznie było by widać co się dostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, ale proste genialne rozwiązania to takie na które najtrudniej wpaść :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co pisałem wyżej, sprawdziłem kabel DP dołączony do Aorus'a FI27Q, wnioski są proste, choć przewód całkowicie noł nejmowy, to jest zgodny ze specyfikacją i 20 pin jest odłączony.

Dla uzupełnienia sprawdziłem też przewód DP-mDP dołączony do Dell'a U2717D i tutaj te same wyniki, także jeszcze nie wszyscy producenci schodzą na psy pod tym względem.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak z tymi kablami DP, chce podłączyć della alienware aw2518hf 240hz przez dp, w monitorze jest 1.2 aby wykorzystać gsync przez opcję free sync

Ten od monkeya będzie dobry ? czy jak kupię 1.4dp to będzie odpowiedni jak w monitorze jest wejście 1.2 ?

 

Zastanawiam się nad kablem od lindy black line dp 1.2 cena też coś koło 50zł ale nie ma pozłacanego wtyku

 

 

=EDIT=

zamówiłem tak jak przedmówcy nakazali https://www.ceneo.pl/46332884;0284-0.htm#tab=click

Delock DisplayPort 1.2 z 20 pinem niekatywnym (w media expert można wybrać droższy 69zł z aktywnym) więc trzeba uważać i patrzeć nr seryjny.

 

Dam znać jak przyjdzie czy działa g-sync, zawsze to jakaś informacja zwrotna jak ktoś będzie szukał w google i go przekieruje na to forum ;)

Ja tak się dowiedziałem o tym 20 pinie i jestem teraz mega zadowolony że nie wkopałem się na mine..

Edytowane przez psiak91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...