Skocz do zawartości
Zas

Jaki kabel DisplayPort?

Rekomendowane odpowiedzi

Na Morelach jest Delock, który według oficjalnej strony ma odłączony 20 pin. 2 metry za niecałe 5 dych, myślę, że nie najgorzej, a na pewno nie będzie sprawiał problemów. Sam o problemie 20 pina wcześniej nie słyszałem i faktycznie większość kabli ma 20 pin aktywny, ale chwila cierpliwości, kilka minut szukania i da się znaleźć coś odpowiedniego

 

https://www.morele.net/kabel-delock-displayport-2m-czarny-83806-946822/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Morelach jest Delock, który według oficjalnej strony ma odłączony 20 pin. 2 metry za niecałe 5 dych, myślę, że nie najgorzej, a na pewno nie będzie sprawiał problemów. Sam o problemie 20 pina wcześniej nie słyszałem i faktycznie większość kabli ma 20 pin aktywny, ale chwila cierpliwości, kilka minut szukania i da się znaleźć coś odpowiedniego

 

https://www.morele.net/kabel-delock-displayport-2m-czarny-83806-946822/

 

No i właśnie o tym przewodzie mówiłem, morele pisze o tym że 20 pin jest odłączony, tym czasem strona producenta mówi inaczej Delock DP-DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwnoknurski

No i właśnie o tym przewodzie mówiłem, morele pisze o tym że 20 pin jest odłączony, tym czasem strona producenta mówi inaczej Delock DP-DP

 

Pomyliłeś przewody, Delock o numerze 83806 ma odłączony pin 20, i producent wyraźnie o tym informuje:

http://www.delock.com/produkte/G_83806/merkmale.html

 

Ty natomiast podałeś link do praktycznie identycznego przewodu ale o numerze 82585, i ten faktycznie ma podłączony pin 20.

http://www.delock.com/produkte/G_82585/merkmale.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz sprawa się wyjaśnia, w takim razie nie rozumiem dlaczego jest tylko wyszczególniony jeden przewód w wyszukiwarce na stronie producenta.

 

Dobra, zamówiłem wersję 2 i 3m jak przyjdą to sprawdzę czy 20 pin jest :thumbup:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwnoknurski

Dla mnie to w ogóle jest paranoja, żebym przy zakupie zwykłego kabla video musiał wertować "tonę" informacji, dokumentacji, katalogów producenta itp.

Też mam objawy "gasnącego" monitora przy podłączeniu przez DP, przy czym u mnie ściemnia się na 1-3 sek. po czym wraca do normy, i tak zwykle kilka razy dziennie, problem nie występuje przy HDMI czy DVI. No nic, kupię ten kabel bez podłączonego pinu 20 i zobaczę czy to coś da (bo może to być sterownik, karta lub ChGW co jeszcze), dobija mnie już totalne dziadostwo dzisiejszej elektroniki (i nie tylko).

 

EDIT:

Po zmianie kabla na Delocka z odłączonym pinem 20 wszystkie moje ww. kłopoty z DP zniknęły, także podłączony pin 20 (3.3v) może (choć nie musi) powodować problemy.

Edytowane przez Dziwnoknurski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dokładnie tego samego zdania, jeżeli już chcą 2 standardy to wystarczyło by dla przewodów 20 pin dać nazwę DisplayPort Power i nie było by problemów, a tak sprawa została pokpiona i trzeba przerzucać tonę informacji.

 

Generalnie znikanie obrazu zdarza mi się tylko w sytuacji gdy jakiś program 3D przestanie odpowiadać, ale nie zawsze, do tego w teście też na DVI to się stało, przez co jestem zdania że to jednak sterowniki, ale wolę dmuchać na zimne i zmienię kable, 100 zł to nie majątek na tle drogich monitorów i drogiego GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to w ogóle jest paranoja, żebym przy zakupie zwykłego kabla video musiał wertować "tonę" informacji, dokumentacji, katalogów producenta itp.

Też mam objawy "gasnącego" monitora przy podłączeniu przez DP, przy czym u mnie ściemnia się na 1-3 sek. po czym wraca do normy, i tak zwykle kilka razy dziennie, problem nie występuje przy HDMI czy DVI. No nic, kupię ten kabel bez podłączonego pinu 20 i zobaczę czy to coś da (bo może to być sterownik, karta lub ChGW co jeszcze), dobija mnie już totalne dziadostwo dzisiejszej elektroniki (i nie tylko).

 

EDIT:

Po zmianie kabla na Delocka z odłączonym pinem 20 wszystkie moje ww. kłopoty z DP zniknęły, także podłączony pin 20 (3.3v) może (choć nie musi) powodować problemy.

 

Mam to samo ale niezależnie czy podłącze monitor kablem hdmi czy dp. Tyle, że mam monitor UHD podłączony do XFX RX470 kabelkami dostarczonymi z monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Po zmianie kabla na Delocka z odłączonym pinem 20 wszystkie moje ww. kłopoty z DP zniknęły, także podłączony pin 20 (3.3v) może (choć nie musi) powodować problemy.

 

Dzięki za info, mi niestety zostaje jeszcze poczekać, 2m już od odbioru a 3m dopiero w przyszłym tygodniu także nie będę na 2 razy ganiać i pojadę jak będzie komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkop, wniosek z tego taki że Delock wydaje się jeszcze większym chłamem od 2x tańszego Qolteca, obydwa przewody podpisane jako 1.2 ale na żadnym monitor 1440p 144Hz nie wstaje, na jednym max 85 Hz i możliwe migotanie (standardowy objaw dla przewodu 1.1) na drugim monitor jest wykrywany, ale obrazu brak, drugi monitor 1080p 60 Hz działa normalnie ma obydwu :mad2:

 

Szkoda że mój TV 4k ma tylko HDMI 2.0, szybko by wyszło czy przewód jest 1.1 czy 1.2.

 

Dla potomnym 20 pin faktycznie jest odłączony, ale to małe pocieszenie, skoro nie bangla jak trzeba.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanie chcę podłączyć ps4 (hdmi) do monitora który posiada tylko displayport czy jest to możliwe ? szukam przejściówki ale wszystkie działają niby w przeciwnym kierunku przynajmniej mi tak z opisu wychodzi

 

z góry dzieki za odpowiedz

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kto miał rację? :)

Afera nie jest wydumana, a i miałem rację, by nie do końca ufać Delockowi :P

 

jeśli to widzisz, DisconnecT, to napisz czy ten Delock giętki i jak trzymają wtyczki. Mnie starczy DP 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kto miał rację? :)

Afera nie jest wydumana, a i miałem rację, by nie do końca ufać Delockowi :P

 

jeśli to widzisz, DisconnecT, to napisz czy ten Delock giętki i jak trzymają wtyczki. Mnie starczy DP 1.1

 

Z tymi kablami to masakra jakaś, musiałem chyba ze 6 obadać żeby któryś wreszcie się do UHD nadawał, a tych 19 pinowych to już w ogóle jest jak na lekarstwo :/

 

Problem jest dość świeży, 19 pinowe kable DP są wymagane w nowszych kartach ale tylko w niektórych modelach, więc trzeba sprawdzać dokładnie specyfikacje jak ma się nowszą kartę, lub napisać do producenta żeby nie było później nieporozumień.

 

Spalić karty 20 pinowe kable pewnie nie spalą ale mogą występować jakieś problemy z wyświetlaniem obrazu lub dźwięku albo z przegrzewaniem karty lub odświeżaniem monitora itp.

 

Ogólnie to kabel kablowi nie równy i mimo że mają taką samą specyfikacje podaną i są wyprodukowane przez tego samego producenta to różnią się czasem tym jak obraz na nich jest przetwarzany lub odbierany.

 

Jedne dają rade a inne wręcz przeciwnie, co według mnie w ogóle nie powinno mieć miejsca i mam nadzieję że kiedyś to się zmieni, i że również będą bardziej dostępne, a szczególnie te 19 pinowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beka, bo do dziś wydawało mi się że w tym temacie opisałem sytuację z drugą parą kabli od Delocka która już działają jak trzeba :E

 

Nikt nie stawia żadnych wymagań odnośnie 19pin lub 20pin, są takie i takie kable, zaczynam jednak nadal uważać ze prawda leży w zupełnie innym kącie a problemem nie są kable.

 

I kto miał rację? :)

Afera nie jest wydumana, a i miałem rację, by nie do końca ufać Delockowi :P

 

jeśli to widzisz, DisconnecT, to napisz czy ten Delock giętki i jak trzymają wtyczki. Mnie starczy DP 1.1

 

Miękki to nie jest, żaden przewód dobrze wykonany nie będzie miękki w końcu DP to forma koncentryka. Od siebie bardziej polecam brać wersje 3m, z dwumetrowymi są jakieś dziwne jaja, częściej są zwroty, a do tego mają gorsze wtyczki, jak ruszam obudową to główny monitor mi przygasa niezależnie którą stroną jest podłączony, a drugi który leci na 3m kablu trzyma jak trzeba, więc pewnie tego swojego 2m znowu wyślę na RMA i dopłacę do 3m wersji.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie stawia żadnych wymagań odnośnie 19pin lub 20pin, są takie i takie kable, zaczynam jednak nadal uważać ze prawda leży w zupełnie innym kącie a problemem nie są kable.

 

Mógłbyś rozwinąć trochę bardziej swoją myśl :hmm::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć trochę bardziej swoją myśl :hmm::)

 

Chodzi o to że nikt nie dyktuje ani nie zaleca jakie to mają być przewody, w zasadzie sam ten temat w wielu miejscach zatacza o voodoo i nikt jeszcze nie udowodnił że wersje 20pin powodują jakieś problemy, a ludzie teraz chodzą i wariują, sam się w to dałem wciągnąć, ale to głównie dlatego że te kable Qolteca co miałem wcześniej po prostu były słabo wykonane i szukałem wymówki aby nabyć coś lepszego, a wszelkie niedogodności 2 monitorów nadal potrafią występować za co jednoznacznie już odpowiadają sterowniki do kart graf. w tym się utwierdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat. Hmm muszę się przerzucić na displayport i nie wiem czy brać pierwszy lepszy czy szukać z odłączonym pinem. Jak to teraz wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło, voodoo teoria dalej mówi że 20pin powoduje problemy, w praktyce nadal nie udowodniono aby 20pin wprowadzał problem, dla bezpieczeństwa możesz brać od razu 19 pin jeżeli nie chcesz się bawić w zwroty itd.

 

EDIT: Dla potomności, problem z przygasaniem monitorów w momencie wywołania menedżera zadań, pod kontrolą aplikacji 3D, to nie była wina kabli, na 19pin było to samo, natomiast sam problem został wyeliminowany jakieś pół roku temu w sterownikach Nvidii.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło, voodoo teoria dalej mówi że 20pin powoduje problemy, w praktyce nadal nie udowodniono aby 20pin wprowadzał problem, dla bezpieczeństwa możesz brać od razu 19 pin jeżeli nie chcesz się bawić w zwroty itd.

 

EDIT: Dla potomności, problem z przygasaniem monitorów w momencie wywołania menedżera zadań, pod kontrolą aplikacji 3D, to nie była wina kabli, na 19pin było to samo, natomiast sam problem został wyeliminowany jakieś pół roku temu w sterownikach Nvidii.

Powiem Ci, że szukam 1.5-2m i bida znaleźć taki z odłączonym pinem 20..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą gwarancję odłączonego 20 pinu masz w kablach Delock, tylko trzeba wybrać konkretny model, gdyż są 19 i 20pin w ofercie. W przypadku Delocka warto wspomnieć iż swojego czasu był problem z 2 metrowymi wersjami, często przychodziły uszkodzone, gdzie 3m chodziły jak złoto, nie wiem jak jest teraz.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkop, ale coś w tym wszystkim ewidentnie jest, jeśli chodzi o te piny.

 

Mam monitor i kartę jak w sygnaturze, podłączone były kablem DP dostarczonym do monitora. Od zawsze był problem, ale nie wiedziałem gdzie leży przyczyna. Objawiało się to tym, że włączając komputer musiałem opracować "procedurę", aby był obraz.

 

I tak, komputer musiał być włączony przed monitorem, w innym przypadku monitor nie łapał sygnału z GPU, tylko ekran włączał się i wyłączał z komunikatem no-signal.

Na włączenie monitora po odpaleniu PC miałem "okienko" około 3 sekund. Jak przekroczyłem ten czas, to efekt jak powyżej.

Co więcej, po niektórych restartach systemu też monitor tracił sygnał (dioda pomarańczowa), wtedy musiałem szybko wyłączać monitor i włączać ponownie aby załapał sygnał od GPU.

 

Było to niemiłosiernie frustrujące. Myślałem, że ten typ tak ma przez DP (na DVI zero problemów). Postanowiłem zaryzykować i wymieniłem kabel z fabryki od monitora na Delock 2m z niepodłączonym 20 pinem.

 

Efekt, wszystkie problemy z wyświetlaniem obrazu zniknęły, nawet mogę włączyć monitor przed włączeniem PC i będzie obraz (wcześniej to było nie do pomyślenia).

Edytowane przez Dreggo11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kabelek LINDY KLIK dobrze wykonany elastyczny w tej cenie chyba nic lepszego nie ma scratchhead.gif nie biorę pod uwagę przewodów, które są w podobnej cenie, a obudowy wtyków błyszczą jak chińskie świecidełka wink.gif

Przewód działa popranie zero problemów z uruchamianiem monitora smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kabelek LINDY KLIK dobrze wykonany elastyczny w tej cenie chyba nic lepszego nie ma scratchhead.gif nie biorę pod uwagę przewodów, które są w podobnej cenie, a obudowy wtyków błyszczą jak chińskie świecidełka wink.gif

Przewód działa popranie zero problemów z uruchamianiem monitora smile.gif

 

Producent nic nie wspomina o ilości podłączonych pinów do wtyczki, więc obstawiam że to standardowo 20pin przewód, tak jak mówiłem czyste voodoo jedynym działa innym nie, przydała by się możliwość stworzenia powtarzalnego testu na podatnym urządzeniu.

 

W cenie wyżej wymienionego Lindy jest jeszcze omawiany Delock który pod względem jakości wykonania stoi praktycznie tak samo, przy czym ma na pewno odłączony 20pin.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważna informacja i przestroga dla wszystkich który zastanawiają się nad zakupem przewodów DP!

 

Przez ostatni rok dywagowaliśmy na temat kabli które nie spełniają specyfikacji w związku z posiadaniem szyny VBus (3.3v) na 20 pinie, jako że nie udało się dojść do ostatecznej konkluzji, sam uznałem iż przewody 20pin mogą co najwyżej powodować anomalie z urządzeniami zgodnymi z DisplayPort, okazało się że takie rozwiązania mogą w rzeczywistości stanowić zagrożenie dla sprzętu!

 

Na co dzień używam dwóch przewodów 19pin zgodnych ze standardem VESA od firmy Delock, ale jak wiadomo z tego tematu na początku używałem tanich przewodów marki Qoltec, nie odczuwałem wcześniej żadnych problemów z tego tytułu, ale w związku z tym tematem postanowiłem zakupić przewody 19pin nieco lepszej jakości, wczoraj po roku, potrzebowałem skorzystać z innych przewodów, podłączyłem więc tanie Qoltec 20pin i niczego nie świadomy kontynuowałem pracę.

Dziś rano włączając komputer okazało się że kontroler USB 3.1 Gen2 10Gbps jest całkowicie martwy, w moim wypadku to duży problem gdyż z tyłu głównie mam porty 3.1

 

Rozkręciłem sprzęt aby zobaczyć organoleptycznie czy są jakieś ślady, jednak niczego takiego nie zauważyłem. TERAZ NAJLEPSZE... Podłączając sprzęt wyjątkowo zapomniałem podłączyć przewód zasilania na początku, jakieś moje było zdziwienie gdy w momencie podłączenia monitora do gołego komputera bez zasilania, zaświeciły mi się diody LED na karcie dźwiękowej... Na szczęście wracając do 19pin przewodów kontroler USB 3.1 Gen2 wrócił do żywych i działa z pełną prędkością 10Gbps, co jest równoznaczne iż zasilanie 3.3v wypuszczone z monitora zakłóciło pracę kontrolera.

 

Zgodnie ze specyfikacją szyna VBus 3.3v służy do zasilania wszelkich urządzeń aktywnych bez własnego zasilania tym konwertery z DP na HDMI/DVI/VGA, jednakże w przypadku przewodów point-to-point 20pin nie powinien być podłączony.

 

Dodam jeszcze że anomalie występujące mogą być zależne od sprzętu, u mnie głównym czynnikiem który się zmienił to karta graficzna, na GTX 980Ti przewody 20pin nie powodowały problemów, natomiast GTX 1080Ti przekazał napięcie 3.3v po magistrali PCIE i cyrk gotowy.

 

Nie wiem jeszcze co z tym zrobię po za przepychanką ze sklepem celem zwrotu pieniędzy za kable (Nie chodzi tutaj o ich wartość, a fakt żeby przejrzeli na oczy jaki chłam sprzedają).

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co? Lepiej kupić jakiś hdmi?

Jestem na kupnie jakiegoś lepszego kabelka do mojego 240hz della z opisu i nie wiem co wybrać. Chce coś lepszej jakości, bo oryginalny uległ uszkodzeniu, nie chcę żadnych przepowiedni że kabel za 20zł niczym się nie różni od tego za 60zł, chce coś droższego, firmowego czy coś

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...