Skocz do zawartości
Zas

Jaki kabel DisplayPort?

Rekomendowane odpowiedzi

Do monitora nie dodali do karty też nie :E.. a ponieważ przydałby mi sie dłuższy kabel niż obecnie posiadany DVI, to pomyślałem, że uda się znaleźć jakiegoś DP.

 

Czy kable DP są trochę cieńsze od DVI?

 

No i jaki wybrać? Niby to wszystko jedno, bo przecież cyfrowy sygnał, ale jakość wtyczek, oplot... a przede wszystkim czytałem, że większość tych kabli dostępnych w sklepach ma działający ten "20. pin" służący do zasilania urządzeń przez DP, co jest całkowicie niezgodne z podstawową specyfikacją i nie wolno takich kabli używać np do spinania karty z monitorem.

Niestety, w opisach ciężko nawet znaleźć o tym informację, o jednym na który się początkowo zdecydowałem napisał to dopiero nabywca w komentarzu...

 

To co, żeby dostać kabel muszę kupić nowy monitor?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam monitor podpięty pod DP i kabel jest dobre 2x cieńszy niż dvi-d dl, z tymi kablami jest, że najlepiej brać jakiś najtańszy i bd git. Bo większość i tak z 1 fabryki idzie, ale można poszukać jakiegoś amphenola, albo za 30 50 zł już od delock`a. Tylko nwm jak jest teraz z jego dostępnością.

https://www.morele.net/delock-kabel-displayport-m-m-2m-gold-82585-356675/

Edytowane przez DevilQpaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, o tego delocka chodziło

 

"Kabel nie nadaje się do bezpośredniego połączenia karty z monitorem, grozi to spaleniem karty (jeżeli komuś działa to ma farta). Kabel ma podłączony pin 20 +3,3V (oczywiście ani wzmianki o tym w opisie), więc jeżeli trafi nam się monitor oraz karta, które próbują ustawić +3,3V na tym pinie nieszczęście gotowe. Radzę kupić taki który ma 19 pinów. Dla zainteresowanych: http://monitorinsider.com/displayport/dp_pin20_controversy.html"

 

w internetach są tacy, co piszą, że to dawny problem, ale jest masa postów z 2016 o tym samym, i o tym, że tanie kable maja ten problem... a 100-200 zł za kabel nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup monitor z takim od razu z DP ;D Albo zostać przy dvi-d dl, ale jak potrzeba więcej niż 2m to zainwestować w wzmacniacz sygnału i tyle.

Edytowane przez DevilQpaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:terefere:

monitor, w przeciwieństwie do posiadanego wcześniej szajsunga, nie padł zaraz po gwarancji

dodatkowych pierdół nie potrzebuję

 

oczywiście, jeśli nie znajdę nic pewnego, wszystko zostanie tak, jak jest, ale może ktoś jednak poleci coś pewnego:

 

pomyślałem nawet o tym:

http://www.logilink.org/Products_LogiLink/Cable_Adapters/Displayport_Cable/BDPM15_Premium_DisplayPort_Cable_DP_Male_auf_DP_Male_2m.htm

ale ile ma pinów nie napisali, za to tańszy brat bez ameliniowych wtyczek ma na pewno 20:

http://www.logilink.org/Products_LogiLink/Cable_Adapters/Displayport_Cable/DisplayPort_Connection_Cable-2_m_CV0030.htm

podejrzewam, że ten drugi tak samo

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze o tym slysze.

Podlaczalem swojego U2414H do wielu laptopow czy kompow na oryginalnym kablu i dzialalo ale nie zawsze.

 

Wczoraj podlaczalem GTX 1060 z Samsung S24E370DL na kablu Unitek za jakies 20zl. Zadzialalo bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nit nie kupował kabli DP/nikt nie miał problemów z podłączeniem monitora do PC? Wiem, że teraz dorzucają do monitorów, no ale może ktoś z takim starociem jak ja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi to wyglada na to ze ktos wypuscil jakas felerna serie a nie ze trzeba specjalny kabel kupowac.

Przeciez to o czym opisujesz to jak opowiesci z archiwum X. Przeciez dzisiaj prawie kazdy monitor ma Display port, podobnie z kartami graficznymi.

Jesli faktycznie jest taki problem o jakim piszesz to kazdy by slyszal o tym problemie bo ludziom by wrecz co chwile sie palily monitory kompy etc.

Jestem tez pewny ze wiecej osob posiada komputery podlaczone przez display port niz jest na swiecie uzytkownikow Galaxy Note 7.

 

Oryginalny kabel jaki dostalem do swojego Dell byl mini Display i Display. Na laptopie nie dzialal, na HD7770 dzialalo przez 2 dni i przestalo. Pozniej zmienilem grafike na HD7850 i tutaj dzialalo normalnie. Ogolnie kabel dosc cienki w porownaniu do tego Uniteka.

 

Na hurtowni nikt nawet nie slyszal o czyms takim. Jak dzwonilem przed kupnem tego Uniteka do handlowca to dostal info najtanszy Display - display 2m i nawet nikt nic nie wspominal.

Kable mini display port i displayport byly tansze troche ale GTX1060 ten ktorego mialem nie posiadal mini.

 

Serio nie chce mi sie wierzyc ze to taki problem jest bo ja osobiscie pierwsze o tym slysze, handlowiec tez nic nie wspominal, jak widac tutaj na forum tez nikt sie nie wypowiada na ten temat

 

Jeszcze bym zrozumial ze kable sa 19pin i cos specyfinczego nie dziala bo brakuje PIN'a przez oszczednosci chinczyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale ja nie twierdzę, ze producent monitora nie umie oddać dobrego kabla, a pewnie z 90% osób ma właśnie taki (ok, twój przykład temu przeczy... tak serio, pewnie był uszkodzony któryś przewód) :)

 

z tego co widzę w internecie, to problem nie jest wydumany, masz w moich linkach cytaty do poprzedniej wersji FAQ na stronie promującej standard DP i dyskusje na forum

 

ale oczywiście możliwe, że unitek jest ok. robią też chyba niezłe stacje dokujące dla dysków, więc mozę całą ich chińszczyzna jest dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania. Aktualnie jestem w trakcie zmiany komputera, dokupuję też drugi monitor Eizo (do którego dorzucają kabel DP). Do pierwszego nie otrzymałem kabla DP, typowo graficzny sprzęt. Wcześniej korzystałem z przewodu DVI-HDMI, ale zdaję sobie sprawę, że lepszą jakość i głębię kolorów zaoferuje mi tylko DisplayPort.

 

https://www.morele.net/kabel-gembird-cc-dp-6-284696/

Edytowane przez Danio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem ostatnio te dwa:

 

Mój link

 

Mój link

 

Asus ROG Swift 1440p 144Hz G-Sync i Dell P2314H 1080p 60 Hz, normalnie działają bez problemów, także nie ma się co zastanawiać, jakość wykonania jest dobra standard v1.2 czyli obsłuży też 2K i 4K.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DisconnecT - czyli wychodzi na to, że pan w komentarzu kłamie?... :hmm:

Tutaj fajny wątek, w pierwszym poście odnośnik do dokładnego wyjaśnienia o co chodzi.

https://hardforum.com/threads/displayport-cables-must-not-use-pin-20-warning.1803684/

 

Możliwe, że Unitek nie ma podłączonego ostatniego pinu, dziwna za to jest sytuacja z qolteciem

 

Sam myślałem w sumie o tych...

https://www.morele.net/kabel-ednet-84500-650920/

https://www.morele.net/kabel-sharkoon-displayport-v1-2-2m-czarny-941260/ (tylko ta dostępność :E)

 

Unitek ponoć sztywny, Gembird nie ma zatrzasków jak widzę.

Z dostępnych od ręki to jeszcze:

https://www.morele.net/kabel-digitus-dk-340100-020-s-792303/

https://www.morele.net/kabel-vakoss-tc-d746k-848988/

... no i jakiś mcab, eSTUFF, Delock (miałem już g...e SATA od nich, wiec raczej nie... aczkolwiek piszą wprost, że pin niepodłączony)

Tylko o wszystkich wyżej juz zero opinii

 

A może to także wina monitorów.

Na tego Delocka nikt nie narzeka http://www.komputronik.pl/product/107988/Akcesoria/Kable_i_adaptery/Kabel_DisplayPort_2m_Delock.html a on ma na pewno podłączone 3,3V - info ze strony producenta.

 

A ja nie chcę mieć problemów przez głupi kabel.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto to pisze, podejrzewam że banda pacanów która nasłuchała się czegoś i teraz powtarza gdzie się da, obydwu kabli 2m i 3m używam od miesiąca i wszystko chodzi i buczy.

 

Komentarze to najgorsze miejsce na edukację niestety, wypowiadają się tam ludzie którzy wiedzą że sprzęt trzeba podłączyć i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja większość zbudowanych kompów spinam z monitami przez dP od wielu lat najprzeróżniejszymi kablami. Najczęściej najtańszymi nonejmami. Nigdy z tego tytułu nie uświadczyłam jakiejkolwiek usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie zdziwiłeś tą wzmianka o pinie... Od wielu lat mam DP, kupiony najtańszy kabel, obleciał już 3 k. graficzne i dwa monitory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwu kabli 2m i 3m używam od miesiąca i wszystko chodzi i buczy.

Jak buczy to uwazaj bo wybuchnie :E

 

Moze monitory byly felerne?

 

Uniteka tez wybralem dlatego ze mam bardzo dobre z nim wspomnienia. Wszystkie adaptery USB-RS232 bez problemu dzialaja a z tym byl kiedys ogromny problem.

Inne adaptery czy pierdoly od nich zawsze mi dzialaly. Dodatkowo cena byla dobra.

 

Byl jakis przypadek u nas w PL?

 

Moze problem jest jak ktos nie ma gniazdka z pradu uziemionego? U mnie gdzie teraz mieszkam nie mam przy kompie gniazdka uziemionego i jak podlaczam HDMI do TV to widac ze iskra przeskakuje. Z kabla tez czasami kopnie troche. Mniej wiecej jak z kabla antenowego. Moze tutaj jest problem?

Edytowane przez Szczota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę, że to uziemienie. przecież prąd płynie od monitora, a nie z gniazdka.

 

Możliwe, że na zachodzie jest/było więcej złych kabli, ale inna sprawa to ten Delock z Komputronika - dwa na dwa komentarze pozytywne, a na stronie producenta jak byk stoi, że w tym konkretnym "modelu" 20 pin podłączony.

 

Może nowe monitory to obchodzą.

A może wcale nie działa to dobrze - nikt przecież nie napisał, ze karta od razu wybucha albo się psuje. Co prawda pojawić się powinny wtedy problemy z uśpieniem monitora, jak rozumiem z licznych wątków, ale to chyba też nie musi być reguła. Gdyby problemy niebyły obligatoryjne, a karty nie wybuchały od razu, to co może świadczyć o tym, że prąd płynie do karty? Działające podświetlenie? Czy każda karta je posiada?. No właśnie...

 

Pozostaje albo ryzyko i zaufanie tym co liczniejszym komentarzom (Ednet ma ich sporo, to jakaś "niemiecka" firma od kabli i innego brandowanego chińskiego towaru, jak widzę, Sharkoon to znana marka itd.) albo kupno kabla za 50 zł, bądź to Delocka, bądź Accella z Amazona.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale zdaję sobie sprawę, że lepszą jakość i głębię kolorów zaoferuje mi tylko DisplayPort.

Gwoli formalności: masz Quadro/FirePro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę robić sobie takie problemy bo banda lajków pisze głupotki w komentarzach, gdybym ja się tym sugerował to pewnie nic bym już nie kupił ze strachu, jak chcesz mieć większą pewność to bierz Edneta, albo Sharkoona.

 

Mimo to nadal jestem pewien że większość to wyssane bzdury, zwłaszcza jak słucham że coś się po wyłączeniu świeci w komputerze, ba bo może się świecić, wszystko co jest pod SB +5v podłączone będzie się świecić w trybie standby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie problem jest imho zbyt specyficzny i mało znany w internecie, by jakiś internetowy troll czy inny obrażony kowalski pisał pierdoły o sprzęcie. ewentualne niesprawiedliwe komentarze to zwykle "dzień działało i przestało, g...o!"

 

cóż, problem nieznany, może wydumany, może niezauważony... kiedyś moze coś kupię, może nie :E fajnie, że ktos w ogóle się wypowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak bardzo się obawiasz to lepszej opcji nie widzę

 

Oryginalny przewód DP od della, dokładnie takie jakie dołączali do serii U i P

 

Ewentualnie może też być DP firmy Amphenol o ile dostaniesz (Asus takie przewody dostarcza do swoich monitorów)

 

Co ciekawe znalazłem no-name DP u siebie, najpewniej firmy Vitalco podłączyłem pod monitor 2560x1440 @ 144Hz i zonk, powyżej 2560x1440 @ 85 Hz nie wstaje :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Della nic nie pali jakby co ;). Właśnie dotarł i go sprawdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi może taki no-namowy przewód nie spalił karty ani monitora (na szczęście) ale przy podłączeniu takim przewodem komp mi nie bootuje się, a monitor potrafi się też dziwnie zachowywać przy np. przełączaniu sygnału (brak sygnału, jakieś zakłócenia). Żeby włączyć kompa muszę go odłączyć od kabla DP, odłączyć od zasilania na kilka minut i dopiero wtedy się uruchamia. Na DVI nie ma tego problemu zupełnie.

 

Dzięki za wątek, może uda mi się też coś znaleźć lepszego niż dokładnie ten przewód: http://allegro.pl/kabel-display-port-do-displayport-1-8m-adapter-m-m-i6207644817.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, okazało się że przewody Qoltec które posiadam jednak mają podłączony 20 pin, wykonałem wedle schematu złącza pomiary multimetrem.

 

Skąd nagle zainteresowałem się tematem ? Otóż zdarzają się sytuacje w niektórych grach obydwa monitory robią się ciemne i trzeba któryś zresetować aby obraz wrócił, ale zrobiłem też inny test w którym jeden monitor był podłączony DP bez 20 pin, a drugi przez DVI i problem się powtórzył, stawiam jednak na dupne sterowniki NV, bo znajomemu także się do zdarzało na DVI i HDMI.

 

Jednakże postanowiłem znaleźć przewody 19pin, tyle że niespecjalnie to idzie, chwalony Delock przez wielu w morele owszem ma opis o tym jako by 20 pin miał byś odłączony, jednak strona producenta wyraźnie temu przeczy, wręcz potwierdzając podłączenie 20 pinu (3.3v), zaczynam powoli się zastanawiać czy ta cała afera z 20 pinem ma sens, czy jest naciągana, a może jednak nie, nie mniej jednak przewody certyfikowanych marek dla VESA posiadają tylko 19pin, co pozostawia wątpliwości, chyba zostaje zamówić coś na test i najlepiej w sklepie multimetrem od razu zweryfikować.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...