Skocz do zawartości
Zas

Jaki kabel DisplayPort?

Rekomendowane odpowiedzi

Zagapiłem się i nie zamówiłem poleconego tutaj kabla, a potrzebuję go na dzisiaj.

Mam do wyboru:

SilverMonkey: https://www.x-kom.pl/p/510981-kabel-displayport-silver-monkey-kabel-displayport-14-displayport-3m.html?partnerid=100227881&sm12=NTI=&ts=1569861275&token=6353fd8699e68ec52530928b8a50fd2d&85

Unitek: https://www.x-kom.pl/p/495851-kabel-displayport-unitek-kabel-displayport-displayport-2m.html

 

Testowaliście któryś z nich? Który ma większą szansę na odłączony 20 pin?

Edytowane przez Yavimatuzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagapiłem się i nie zamówiłem poleconego tutaj kabla, a potrzebuję go na dzisiaj.

Mam do wyboru:

SilverMonkey: https://www.x-kom.pl/p/510981-kabel-displayport-silver-monkey-kabel-displayport-14-displayport-3m.html?partnerid=100227881&sm12=NTI=&ts=1569861275&token=6353fd8699e68ec52530928b8a50fd2d&85

Unitek: https://www.x-kom.pl/p/495851-kabel-displayport-unitek-kabel-displayport-displayport-2m.html

 

Testowaliście któryś z nich? Który ma większą szansę na odłączony 20 pin?

 

Ktoś tutaj twierdził że SilverMonkey ma odłączony 20pin, ale głowy sobie nie dam uciąć.

Uniteka mam, ale w wersji mDP do DP i wstępnie problemów nie widzę, choć wnikliwych pomiarów jeszcze nie robiłem.

 

Jeżeli dysponujesz multimetrem, nawet najtańszym z marketu to możesz samemu przeprowadzić test, w google jest schemat wtyczki wystarczy wsunąć do pinu 20 kawałek drucika po obydwu stronach, przyłożyć sondy w teście brzęczyka i wyjdzie, poprawnie zrobiony przewód na pinie 20 nie ma przewodności.

 

Ewentualnie Ednet i Delock które są pewne i sprawdzone pod kątem braku 20 pinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pixel clock / 4 nie da częstotliwości sygnału na linii DisplayPort.

Oczywiście że da, trzeba tylko wiedzieć jak policzyć wartość kodowania i jakie składowe mierzyć.

A nie na zasadzie przytknę sobie sondę do druta i udowodnię że słońce jest niebieskie.

 

Zresztą kogo obchodzi Twój oderwany od rzeczywistości punkt widzenia, GPU/Monitor/Sterownik GPU i System opierają się o wartość pixel clocka która jest wymienna 1:1 względem zegara TMDS który się się zasłaniasz.

Gdybyś nie był tak zadufany w sobie, to zadał byś sobie minimum trudu, aby przejrzeć specyfikację DVI z 1999 roku i HDMI z 2002 roku, to byś wiedział że masz racji.

 

Nie czytałem wcześniej wszystkiego ale różne błędne informacje napisałeś, np. :

DSC to kompresja, ale nie ma nic wspólnego z "obcinaniem kwantyzacji koloru" (kwantyzacja koloru, to np. 8bpp, albo 10bpp). Tam nie było "obcinania kwantyzacji koloru", tylko zachodził subsampling koloru, a to co innego i co najważniejsze, nie jest powiązane z DSC.

To że Ty sobie czytasz i interpretujesz wedle własnej radosnej twórczości to nie moja sprawa, DSC nie ma nic wspólnego z kompresją koloru i obciętą kwantyzacją.

DSC jest w stanie kompresować cała zawartość sygnału włącznie z informacjami o rozdzielczości i odświeżaniu, problem polega na tym że owe dziadoswo jest tak drogie w implementacji że nawet sprzęt za 11k potrafi go nie posiadać :lol2:

 

A tak wygląda gołe DP 1.4 w przypadku wyświetlania treści 4K w HDR/SDR i wysokim odświeżaniu

 

SDR:
98Hz, RGB (4:4:4), 10-bit color depth
120Hz, RGB (4:4:4), 8-bit color depth
144Hz, YCbCr 4:2:2, 8-bit color depth

HDR:
98Hz, RGB (4:4:4), 10-bit color depth
120Hz, YCbCr 4:2:2, 10-bit color depth
144Hz, YCbCr 4:2:2, 10-bit color depth 

 

"Najnowocześniejszy" we wszech świecie port, nie jest w stanie nawet wyświetlić pełnych 100Hz w 4K z HDR bez kompresji i obciętej kwantyzacji koloru.

I to jest najdroższa wersja DP 1.4, bo są dwie, ta tańsza jest używana w sprzęcie 1440p, pewnie zapomniałem o tym wspomnieć, ale kolega uznaje się z takiego eksperta, więc czekałem aż sam dojdzie do właściwych wniosków, zamiast to wymyślać coraz lepsze wzory na policzenie obwodu księżyca. :E

 

Tutaj z kolei kolejne manipulacje:

Czyli to jest obrazek pokazujący parametry dwóch monitorów o tych samych parametrach (2560x1440 165Hz), ale jeden na porcie DP1.2 a drugi obsługujący DP1.4. Z możliwościami DP1.4 (max "pixel clock" osiąganym przy pomocy DP 1.4) jako standardu DP1.4, nie ma to nic wspólnego. To podane monitory mają jak to określiłeś "ścianę" dla pixel clock na 650MHz, a nie standard DP 1.4. Także manipulujesz, a tak na prawdę to sam nie rozumiesz co wklejasz i po co.

 

Ściana dla obydwu monitorów to 720 MHz, czyli tyle ile teoretycznie i labolatoryjnie jest w stanie wysłać DP.

Pozwoliłem sobie pozyskać pewne informacje z not katalogowych ze swoich źródeł odnośnie sterowników użytych w tych Aorusach, w jednym i drugim jest tam sama matryca, ten sam sterownik matrycy i ten sam chip od Freesync 2.0, różni się tylko kontroler DisplayPortu i co mnie bardzo nie zaskoczyło, owe 650 MHz to wartość graniczna dla DP, nie płyty głównej, co oczywiste bo 2560x1440 @ 165Hz przy CVT-RB czyli 48x3, 32x5 =/= 2720x1559 = ~ 700 MHz, dla 8 bitowej głębi koloru, model z DP 1.4 potrafi przy tych samych parametrach wysłać 10 bitową głębie, Tyle że obydwa monitory są obcięte na polaryzacji o połowę wyciągając 640-653MHz w zależności od dzielnika, Lenovo Y27Q, choć ma inny kontroler i to nawet DP 1.4 wystrojony na 680 MHz, to cięcia są w tym samym miejscu i monitor nie przekracza 640 MHz. Najlepsze jest to że żaden producent nie wpadł na to aby zaoferować dzielnik 155Hz który sobie sam dodałem, obcięcie odświeżania o zaledwie 10 Hz daje na tyle dużą oszczędność przepustowości że pełne CVT nagle się mieści, wystarczy sobie pulpit trzymać na 155Hz a w grach skonfigurować autmatyczne przełączane na pełna częstotliwość, w tym wypadku 165Hz.

 

Generalnie nie chciałem zawracać dupy chłopakom z tak durnego powodu, ale nie żałuje, bo dzięki tym informacjom przynajmniej utwierdziłem się w fakcie że bredzisz i naginasz rzeczywistość pod własne teorie.

Dlatego zakończę ten temat i nie zależnie od dalszego spamu, go zignoruję. ;)

 

PS. Jeszcze mały cytacik z testu Asusa PG27UQ na labie:

 

Wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację: PG27UQ zostaje kupiony przez zapalonego gracza, posiadacza w miarę dobrze wyposażonego komputera z kartą graficzną Nvidia GTX 980. Dziewięćsetosiemdziesiątka to przecież wciąż przyzwoita karta, prawda? Niestety, na wyjściu DisplayPort generuje ona (a przynajmniej model referencyjny Nvidii, z którego użyciem analizowaliśmy ten scenariusz) sygnał zgodny ze specyfikacją DisplayPort 1.2–1.2a. W efekcie stabilny, nieskompresowany chromatycznie obraz Ultra HD w takim przypadku uzyskamy jedynie przy częstotliwości... 75 Hz.

 

Wniosek? Najdroższa wersja DP 1.4 bez DSC = 98Hz w 2160p z RGB 4:4:4, natomiast DP 1.2a = 75Hz w 2160p z RGB 4:4:4. Całe 23 Hz więcej przy sporej dopłacie do kontrolera. Lepiej przy innym dzielniku obciętej polaryzacji nawet 80 Hz na DP 1.2a się daje zmieścić na styk! DP 1.4 to jest zacofany i kosmicznie drogi syf, prawdy nie zmienisz, na szczęście lada moment wejdzie HDMI 2.1 i DP 2.0 dzięki którym nikt o syfie nie będzie pamiętać.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek? Najdroższa wersja DP 1.4 bez DSC = 98Hz w 2160p z RGB 4:4:4, natomiast DP 1.2a = 75Hz w 2160p z RGB 4:4:4. Całe 23 Hz więcej przy sporej dopłacie do kontrolera.

Po DisplayPort 1.4 idzie max 3840x2160 4:4:4 8bpp 120Hz, co daje różnicę 45Hz.

 

98Hz 4K 4:4:4 to jest przy 10bpp po DP1.4 (lekko przekraczając standard), podczas gdy na DP 1.2a jest 60Hz w tym trybie.

 

Ściana dla obydwu monitorów to 720 MHz, czyli tyle ile teoretycznie i labolatoryjnie jest w stanie wysłać DP.

Pozwoliłem sobie pozyskać pewne informacje z not katalogowych ze swoich źródeł odnośnie sterowników użytych w tych Aorusach, w jednym i drugim jest tam sama matryca, ten sam sterownik matrycy i ten sam chip od Freesync 2.0, różni się tylko kontroler DisplayPortu i co mnie bardzo nie zaskoczyło, owe 650 MHz to wartość graniczna dla DP, nie płyty głównej, co oczywiste bo 2560x1440 @ 165Hz przy CVT-RB czyli 48x3, 32x5 =/= 2720x1559 = ~ 700 MHz, dla 8 bitowej głębi koloru, model z DP 1.4 potrafi przy tych samych parametrach wysłać 10 bitową głębie, Tyle że obydwa monitory są obcięte na polaryzacji o połowę wyciągając 640-653MHz w zależności od dzielnika, Lenovo Y27Q, choć ma inny kontroler i to nawet DP 1.4 wystrojony na 680 MHz, to cięcia są w tym samym miejscu i monitor nie przekracza 640 MHz. Najlepsze jest to że żaden producent nie wpadł na to aby zaoferować dzielnik 155Hz który sobie sam dodałem, obcięcie odświeżania o zaledwie 10 Hz daje na tyle dużą oszczędność przepustowości że pełne CVT nagle się mieści, wystarczy sobie pulpit trzymać na 155Hz a w grach skonfigurować autmatyczne przełączane na pełna częstotliwość, w tym wypadku 165Hz.

 

Generalnie nie chciałem zawracać dupy chłopakom z tak durnego powodu, ale nie żałuje, bo dzięki tym informacjom przynajmniej utwierdziłem się w fakcie że bredzisz i naginasz rzeczywistość pod własne teorie.

Dlatego zakończę ten temat i nie zależnie od dalszego spamu, go zignoruję. ;)

Sam bredzisz ... o rzeczach nieistotnych, bo nie dyskutujemy o "AORUS'ach", tylko o max możliwościach STANDARDU DisplayPort 1.2 vs 1.4 (i, a wręcz przede wszystkim kablach, które spełniają te standardy) ;)

 

Zresztą kogo obchodzi Twój oderwany od rzeczywistości punkt widzenia, GPU/Monitor/Sterownik GPU i System opierają się o wartość pixel clocka która jest wymienna 1:1 względem zegara TMDS który się się zasłaniasz.

Gdybyś nie był tak zadufany w sobie, to zadał byś sobie minimum trudu, aby przejrzeć specyfikację DVI z 1999 roku i HDMI z 2002 roku, to byś wiedział że masz racji.

Panie "nieoderwany", dyskusja jest o DisplayPort i o wyższości DisplayPort 1.4 nad 1.2 (a nie DVI z 1999roku czy HDMI z 2002), czego nie akceptujesz, bredząc, że pixelClock maksymalny jest ten sam dla standardu DP1.2 jak i 1.4, na podstawie ... monitora. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja, do Acera Z301C dostałem przewód DP który potrafi raz na jakiś czas zresetować kompa albo wywalić magistralę USB. Pytanie czy użytkowanie jego jest bezpieczne, nieszczególnie mi to przeszkadza bo problemy są rzadko, zazwyczaj jak włączam/wyłączam monitor albo jakkolwiek ingeruje w kolejność włączania sprzętu (jak monitor jest uspany i włączam komputer to problemu nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu sprawdził bym ten pin, czy jest połączony. Jeśli tak, to bym nie ryzykował używania tego kabla.

 

Pytanie czy kabel displayport 1.2 Ednet 19pinowy obsłuży monitor 1440p 144hz? :P

Przy 8bpp standard DisplayPort 1.2 nie ma problemu z 2560x1440 144Hz. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver Monkey 1.4 3m (SM-DP30-1.4) z xkom pin 20 jest odłączony. Właśnie kupiłem i sprawdziłem multimetrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając tę dyskusję ładnie można się pogubić :)Pytanie czy kabel displayport 1.2 Ednet 19pinowy obsłuży monitor 1440p 144hz? :P

Obsłuży, DP 1.2 przy 1440p maksymalnie jest w stanie wyciągnąć 165Hz przy 8bpc i włączonym nawet HDR.

Przy głębi 10bpc odświeżanie spada do 120Hz i żeby ten limit przeskoczyć trzeba mieć sprzęt z DP 1.3/1.4.

 

Ciekawa sytuacja, do Acera Z301C dostałem przewód DP który potrafi raz na jakiś czas zresetować kompa albo wywalić magistralę USB. Pytanie czy użytkowanie jego jest bezpieczne, nieszczególnie mi to przeszkadza bo problemy są rzadko, zazwyczaj jak włączam/wyłączam monitor albo jakkolwiek ingeruje w kolejność włączania sprzętu (jak monitor jest uspany i włączam komputer to problemu nie ma)

Jeżeli wywala magistralę USB to oznacza że kabel DP jest 20pinowy, a GPU zasilanie 3.3v najprawdopodobniej bierze z pomocą regulatora napięcia z linii 5v.

Przerabiałem ten temat już na kilku płytach z mostkiem Z170, kabel jest obowiązkowo do wymiany w przeciwnym razie prędzej czy później doprowadzisz do uszkodzeń od strony układu sterowania linią 3.3v w GPU albo w monitorze.

 

Szkoda,że nie ma wersji 2m tego Silver Monkey :)

Masz w ogóle urządzenie zgodne z DP 1.4? Sam kabel Ci niczego nie da.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli wywala magistralę USB to oznacza że kabel DP jest 20pinowy, a GPU zasilanie 3.3v najprawdopodobniej bierze z pomocą regulatora napięcia z linii 5v.

Przerabiałem ten temat już na kilku płytach z mostkiem Z170, kabel jest obowiązkowo do wymiany w przeciwnym razie prędzej czy później doprowadzisz do uszkodzeń od strony układu sterowania linią 3.3v w GPU albo w monitorze.

Na Twoim miejscu sprawdził bym ten pin, czy jest połączony. Jeśli tak, to bym nie ryzykował używania tego kabla.

No to mam ciekawy temat, właśnie rozebrałem mój kabel, 20 pin nie jest fizycznie połączony (nie ma w ogóle przewodu), temat dziwny o tyle że tydzień był spokój a dzisiaj przez dobre pół godziny nie mogłem ogarnąć zestawu, ciągłe resety albo brak obrazu, po czym wszystko wróciło do normy. Monitor mam od ok. 2 tygodni, wcześniej problem nie wystąpił ani razu (BenQ na DVI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam ciekawy temat, właśnie rozebrałem mój kabel, 20 pin nie jest fizycznie połączony (nie ma w ogóle przewodu), temat dziwny o tyle że tydzień był spokój a dzisiaj przez dobre pół godziny nie mogłem ogarnąć zestawu, ciągłe resety albo brak obrazu, po czym wszystko wróciło do normy. Monitor mam od ok. 2 tygodni, wcześniej problem nie wystąpił ani razu (BenQ na DVI)

 

Skoro 20pin jest odpięty, to asekuracyjnie sprawdź jak wygląda kwestia z pinem 19, to jest powrót zasilania, ten pin jest zgodny ze specyfikacją i ma być podłączony, ale możliwe że gdzieś jest zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://www.nvidia.com/content/DriverDownload-March2009/confirmation.php?url=/Windows/uefi/firmware/1.0/NVIDIA_DisplayPort_Firmware_Updater_1.0-x64.exe&firmware=1&lang=us&type=Other

Znalazłem jeszcze takie cuś od Nvidii, poprawka firmware dla serii 900/1000 dla displayportu. Sprawdzę jutro dokładnie kabel, natomiast w tej aplikacji mam komunikat "update required" i przy okazji błąd (spowodowany pewnie tym, że modyfikowałem BIOS karty... ale to się wyprostuje)

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta poprawka w teorii podnosi wersję DP do wyższej, w praktyce obsługa nie jest pełna a część funkcji DP 1.3 i 1.4 wprowadzono na zasadzie programowej.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kabel wygląda raczej w porządku, nie sądzę aby gdzieś było zwarcie, polutowany dość dokładnie. Zrobiłem też update biosu karty, na tą chwilę jest spokój ale za rzadko miałem ten problem, nie potrafię też go "wywołać" więc wypowiem się za jakiś czas

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli chcę zastosować kabel DisplayPort - HDMI DisplayPort od strony komputera - HDMI po stronie monitora to też mam zwracać uwagę czy ten nieszczęsny 20 pin jest odłączony czy tego typu kabla ten problem nie dotyczy. Z tego co się orientuję HDMI w ogóle ma tylko 19 pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji pin 20 będzie i jest wymagany, kabel DP->HDMI ma wbudowany we wtyczce konwerter sygnału który pobiera zasilanie z 20pinu, tutaj wszystko jest poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sorry nie ten temat :P

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel wygląda raczej w porządku, nie sądzę aby gdzieś było zwarcie, polutowany dość dokładnie. Zrobiłem też update biosu karty, na tą chwilę jest spokój ale za rzadko miałem ten problem, nie potrafię też go "wywołać" więc wypowiem się za jakiś czas

Wracam po miesiącu, od aktualizacji BIOS'u GPU problem nie wystąpił ani razu, wychodzi na to że jednak coś tam istotnego przestawia. Za to po ostatniej aktualizacji sterowników monitor sam się przełącza ze 120Hz na 60 np. przy pełnoekranowym wideo... Ku*wicy szło dostać bo wyłącza mi to blur reduction więc podnosi znacznie jasność ekranu, pomogło niestandardowe ustawienie - ręczne wklepanie 120.01Hz w panelu nvidii zamiast wybranie 120Hz z listy

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeczytałem wątek ponieważ też jestem zainteresowany kablem DP.

Myślę o takim 2m w wersji 1.4.

Założenia pod kątem uniwersalności i aby sprawdził się w przypadku zmiany monitora - teraz mam LG 29uc88-b - by w przyszłości móc wykorzystać potencjał.

Przyglądam się goobey, delock, assman, unitek. Purelink czy lindy to chyba przerost formy nad treścią.

Gryziecie Panowie temat już długo, stąd postanowiłem zapytać.

Pozdrawiam w tym covid czasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

a co z takim kablem?

https://allegro.pl/oferta/kabel-displayport-1-4-dp-dp-dp-8k-60hz-4k-240-2m-9264885957

Wg opisu ma odłączony 20 pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Kilka dni temu kupiłem nowy monitor (Viewsonic vx3276-2k-mhd), podłączyłem go kablem HDMI, który był dołączony w zestawie. Zauważyłem (albo to tylko moje wrażenie), że obraz nie jest tak ostry i kolory też nie są tak dobre jak na poprzednim 24-calowym Dell-u. Wyczytałem, że może to być wina połączenia przez HDMI. Zamówiłem więc taki kabel DisplayPort: https://www.ceneo.pl/56643610  Kabel jest właśnie w drodze do mnie, ale teraz trafiłem na ten temat i jak czytam o tych problemach z "20-pinowymi" wtyczkami to już totalnie zgłupiałem ;) Czy ktoś może używał tego kabla Unitek i czy on będzie w porządku? Jaki ewentualnie inny kabel DP byście polecili, o którym na pewno wiadomo, że ma wyłączony ten "20" pin?    

Edytowane przez san_chez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się jak kolega wyżej. Nabyłem ostatnio monitor Dell S2721DGF (165hz, DP 1.4, 10bit, Freesync Premium Pro) i działa on w połączeniu z RX580 Nitro+ od Sapphire, kabel stockowy z pudła. Po zapoznaniu się z tematem tu i troszkę w sieci (i biorąc pod uwagę moje "mini-problemy" z ekranem) chciałbym się wyposażyć w odpowiedni certyfikowany kabel DP 1.4 taki 2 metrowy (żeby standing desk nadal dało się uzywac). Co dokładnie wybrać? Bo jest tego masa ale nic nie jest dokładnie opisane czy ma certa i wszystko dokładnie spełnia. Najlepiej sklepy w PL albo niemiecki amazon. Dzięki z góry.

EDIT: czy coś takiego będzie w porządku?

Edytowane przez Farod_01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem Lindy Anthra DisplayPort o długości 2 metry (jest na Amazon z którego chcesz kupować) - także ten jest pewny (m.in. miernikiem sprawdzałem czy nie ma zwartego pinu, który powinien być rozwarty). Kabel u mnie pracuje w 3840x2160 60 Hz 10bpc - choć wg. spec, dla tego kabla to pikuś, ale niestety monitora 4K z większym odświeżaniem przy 10 bit kolorze nie mam .

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest TEN kabel? A co myślicie o marce Lanberg? Według tego co producent podaje ich kable mają odłączony 20 pin i cenowo też wypadają całkiem nieźle. Myślałem jeszcze od kablu Delock, też podobno 20 pin nieaktywny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, san_chez napisał:

Czy to jest TEN kabel?

Tak, ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Jestem skłonny go zamówić, ale jest taka sprawa, że wczoraj doszedł do mnie kabel Unitek i mam dylemat co z nim zrobić ;). Przewertowałem internet w poszukiwaniu informacji i według autoryzowanego (chyba) sklepu Unitek-a w PL kabel ma odłączony 20 pin - cytat z TEJ strony: "20. pin, który sprawia problemy niektórym użytkownikom, w tych przewodach jest nieaktywny". Na allegro różni sprzedawcy różnie piszą, tzn. na niektórych aukcjach tego kabla jest napisane, że 20 pin nieaktywny, na innych nie ma tej informacji. Jeden ze sprzedawców odpisał mi, że ten pin na pewno jest odłączony. Oficjalna strona Uniteka natomiast nie podaje takiej informacji: 4K 60Hz DisplayPort 1.2 Cable — UNITEK (unitek-products.com)  I teraz pytanie, komu wierzyć? Poprzednio w tym wątku przeczytałem, że komuś kabel Unitek bodajże popalił porty DP w monitorze. Miał ktoś jeszcze takie niemiłe doświadczenia z tym kablem? Najwyżej go zwrócę dla świętego spokoju. 

Edytowane przez san_chez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...