Skocz do zawartości
Zas

Jaki kabel DisplayPort?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko on twierdzi też, że na tym nowy kablu DP delocka ma żywsze kolory niż na oryginalnym kablu DP Della dodanym do jego monitora Della w co akurat mi ciężko uwierzyć.

 

źle napisałem

wcześniej miałem 1 displayport od della, 1 hdmi od della i 1 hdmi jakiś z szafy wytargałem

ten od delocka jest czwarty, nowy

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupić monitor 27" 1080p 144Hz.

I czytam że displayport 20pin nie nadaje się do łączenia gpu z monitorem że tylko 19pinowe stosować.

czy może hdmi wystarczy dla tego monitora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdym monitorze HDMI będzie w stanie pociągnąć 144Hz, wszystko zależy od użytego kontrolera. DP 19pin jest tutaj najpewniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdym monitorze HDMI będzie w stanie pociągnąć 144Hz, wszystko zależy od użytego kontrolera. DP 19pin jest tutaj najpewniejszy.

 

Czy cena kabli ma znaczenie jak w hdmi ? W sensie że kabel za 19 zł da taki sam efekt jak kabel za 100zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma wielkiego znaczenia, najczęściej to sama jakość wykonania jest inna, teoretycznie zgodnie ze specyfikacją VESA każdy przewód powinien osiągać te same parametry, w praktyce niestety tak nie jest, bezwzględnie przewód w budżecie 30-50 zł zapewni wszystko co potrzeba.

 

Najważniejsze aby to była wersja 19pin, bo w przypadku 20pin nie wiadomo jak się sprzęt zachowa, u mnie wystarczyła wymiana GPU z 980Ti na 1080Ti aby nagle przewody 20pin przestały być tolerowane, a wręcz nawet zaczęły stwarzać zagrożenie dla płyty głównej komputera.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O, mój wątek nadal żyje :E

 

Mój Delock na szczęście też - dzięki, że wtedy napisałeś, iż druga para kabli działała ci poprawnie, po tym poście zamówiłem swój, i to dwa metry. Bangla bez problemu, ja mogę wreszcie wyciągać obudowę spod biurka bez cofania monitora, wszyscy zadowoleni :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzecie, ze sygnaturki zrobilem aktualizacje nie zauwazylem roznicy i komp nie wybuchl :D

Kabel DP to oryginalny od Asusa (LMT PG27AQ CABLEDP QISDA/5K.1FN03.501) ktory jest w standardzie DP1.2 i ma 20 pinow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, Nvidia wydała coś takiego.

 

LINK

 

To akurat nie ma nic wspólnego z problemem opisywanym w tym temacie, jedynie naprawia drobne błędy i podwyższa standard złącza.

W dalszym ciągu kable z połączonym 20pinem mogą sprawiać problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć czy ten kabel http://allegro.pl/kabel-displayport-1-2-m-m-3m-4k-19-pin-delock-i7106429338.html?snapshot=MjAxOC0wNi0wNlQxMjowNjoyMi42NzdaO2J1eWVyO2U4YWMwNmE0YjQyN2FkODdkMzkzNWJhM2RmMzhlMjhlNDdhNWYwNjhmNTc3N2VkMTk2NTBkNTUxNGVkMmI3Nzg%3D powinien obsłużyć 144HZ przy rozdzielczości 2560x1440? Bo wygląda że u mnie maks to 120 Hz.

 

Edit: po przeinstalowaniu sterów wszystko działa jak powinno.

Edytowane przez Walker1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię temat. Miałem w sumie zamówionego delocka, ale anulowałem przez długi czas oczekiwania i zamówiłem Silver Monkey Kabel DisplayPort 1.4 - DisplayPort 3m, bo jest od ręki.

 

Teraz pytanie czy to dobry przewód czy nie. No i jak poznać czy ten 20 pin jest odłączony? Widać to?

 

Jaki kabel 3m kupić wreszcie pod 1440p 144Hz? Szczerze mówiąc to też się gubię w tych standardach. Czy jest jakikolwiek sens inwestować w coś powyżej 1.2 czy też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak poznać czy ten 20 pin jest odłączony? Widać to?

Niestety nie widać. Ja to sprawdzałem miernikiem. Tylko sondy muszą mieć dosyć ostry kąt, by dotknąć tych styków.

 

Jaki kabel 3m kupić wreszcie pod 1440p 144Hz? Szczerze mówiąc to też się gubię w tych standardach. Czy jest jakikolwiek sens inwestować w coś powyżej 1.2 czy też nie.

Do tego to v1.2 wystarczy (przy 8 bit / kanał). Natomiast v1.4, gdybyś chciał kupić na zasadzie "może kiedyś się przyda", to powyżej długości 2m robi się bardzo drogi.

 

zamówiłem Silver Monkey Kabel DisplayPort v1.4 - DisplayPort 3m

Podejrzanie tani ten kabel (42zł za 3 metry). Możliwe, podkreślam MOŻLIWE, że v1.4 ma tylko namalowane. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mam mierzyć ciągłość obwodu?

 

To po obu stronach wygląda tak samo?

 

w9QAaLQ.png

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie wygląda jak każdy inny przewód DP, grubość pozwala sądzić że jest oparty o żyły AWG28, co jest oczywiście plusem.

Obecność podłączonego 20pinu nie jest często opisywana przez producenta, trzeba sprawdzić, najprościej multimetr z pomiarem ciągłości.

Sprawdzasz schemat wtyczki i przytykasz sondy do obydwu stron, jeżeli zapiszczy to znaczy że jest przelot, jak sondy nie wchodzą, a nie wejdą to najprościej wsadzić kawałek cienkiego ale sztywnego drucika.

 

Kabel nie ma żadnego oficjalnego certyfikatu, w przeciwnym razie byłby wymieniony na stronie VESA, co nie oznacza że nie puszcza parametrów 1.4, cert to tylko dodatek, bez tego kabel też może spełniać wszystkie normy, ale nie musi.

 

Jak by się okazało że ten przewód ma 20pin, to jeszcze masz dostępny po za Delockiem przewód marki EDNET DP 1.2, z odłączonym 20pinem, 3m w oplocie z żyłami AWG28 kosztujący ~40 zł i bez problemu puszcza 1440p@144Hz i 2160p@60Hz.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni ten w oplocie za 40 zł od tego bez za 55? Opleciony normalnie powinien być chyba droższy.

 

Zależy mi na wytrzymałości na zagięcia przewodu przy samej wtyczce. Jak co chwila się rusza ramieniem monitora, to jest to miejsce mocno narażone.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie są te czasy że oplecione okablowanie DP/HDMI kosztuje po 150-300 zł. Oplot kosztuje grosze. Czemu jest tańszy? Bo jest certyfikowany na standard 1.2.

Używam obecne takich dwóch Ednetów po 3m i nie ma problemów, pod względem wytrzymałości nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o te 2 delocki, które są 1.2 no i ten w oplocie jest tańszy o dziwo.

 

Tzn. ednet w oplocie, a delock bez.

 

 

Edit.

Podobno ten ednet nie działa poprawnie przy 4k i 60Hz przy długości powyżej 2m, ale to jakieś opinie sprzed 3 lat.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o te 2 delocki, które są 1.2 no i ten w oplocie jest tańszy o dziwo.

 

Tzn. ednet w oplocie, a delock bez.

 

Delock się najwyraźniej bardziej ceni, ale ja nie miałem do tych kabli szczęścia, ciągle któryś po 0.5/1 roku padał i musiałem je reklamować, wziąłem Edneta na test i jak na razie wszystko śmiga.

 

Podobno ten ednet nie działa poprawnie przy 4k i 60Hz przy długości powyżej 2m, ale to jakieś opinie sprzed 3 lat.

 

Działa bez problemu, czasami się zdarza uwalona sztuka i nie jest to nic nowego.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Delckach też niektórzy piszą, że padają. I to właśnie te dłuższe.

Jeśli Ednet jest równie dobry, to bardzo cenna informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Delckach też niektórzy piszą, że padają. I to właśnie te dłuższe.

Jeśli Ednet jest równie dobry, to bardzo cenna informacja.

 

Mi w pierwszej kolejności sypały się 2m, potem przerzuciłem się na 3m, które działały dłużej, mimo wszystko padały wkurzyłem się i wziąłem Edneta, kumpel go używa od 2 lat i nic się nie dzieje.

We wszystkich delockach działo się to samo, czyli wtyczki zaczynały łapać luzy i przerywało obraz na kilka sek.

 

Generalnie z kabli przerzuciłem się teraz na Edneta i Uniteka, jak na razie śmigają bez zająknięcia, od Edneta też są fajne kable USB Type A -> MiniUSB Type B.

Unitek ma to za tanie i solidne przedłużki USB 3.0, podobno kable HDMI i DP też są dobre, ale nie miałem okazji sprawdzić czy w DP jest 20pin.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Delock 1,5 działa już na szczęście blisko trzy lata bez problemów, no ale ja po prostu podłączyłem nim wtedy monitor i tak stoi podłączony do dzisiaj :E

Teraz tylko raz odłączałem go od strony PC przy rozbudowie sprzętu, no i w 2017 przy zmianie GPU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia jak to tym multimetrem zmierzyć. Raz, że ta wtyczka to lustrzane odbicie, ale to i tak widać, który pin, a dwa, to dźgam tymi sondami i nie jestem w stanie zamknąć obwodu. Może te sondy zbyt grube, chociaż wydaje mi się, że pina dotykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie 5 stron tego wątku, przekopałem internet w poszukiwaniu konkretnych informacji technicznych o kablach DisplayPort i dalej jestem w kropce. Proszę, pomóżcie dobrać mi konkretny kabel do moich preferencji. Nie chcę ryzykować uszkodzenia nowego sprzętu. Chcę w pełni wykorzystywać freesync i 144hz w rozdzielczości 1440p. Wyczytałem że kable wersji 1.2 nie będą wspierać freesync bo na to trzeba wersji 1.2a+ a nigdzie nie mogę znależć kabli z odłączonym 20stym pinem o wersji wiekszej niż 1.2a+.

 

Jak kolega wyżej też zamówiłem kabel Silver Monkey Kabel DisplayPort 1.4 ... Dopiero później przeczytałem ten watek, dlatego nawet nie zamierzam go użyć, tylko od razu wyrzucę.

 

Karta RTX2080s , monitor Acer Nitro VG270UPBMIIPX (144hz, 1440p, freesync-g-sync compatybile).

Edytowane przez umerrav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia jak to tym multimetrem zmierzyć. Raz, że ta wtyczka to lustrzane odbicie, ale to i tak widać, który pin, a dwa, to dźgam tymi sondami i nie jestem w stanie zamknąć obwodu. Może te sondy zbyt grube, chociaż wydaje mi się, że pina dotykam.

Pisałem wcześniej że to się nie uda, wsadź cienki drucik/igłę w otwór 20pinu po obydwu stronach i wtedy do tego drucika/igły przytknij sondy, inaczej tego nie zrobisz.

 

Przeczytałem wszystkie 5 stron tego wątku, przekopałem internet w poszukiwaniu konkretnych informacji technicznych o kablach DisplayPort i dalej jestem w kropce. Proszę, pomóżcie dobrać mi konkretny kabel do moich preferencji. Nie chcę ryzykować uszkodzenia nowego sprzętu. Chcę w pełni wykorzystywać freesync i 144hz w rozdzielczości 1440p. Wyczytałem że kable wersji 1.2 nie będą wspierać freesync bo na to trzeba wersji 1.2a+ a nigdzie nie mogę znależć kabli z odłączonym 20stym pinem o wersji wiekszej niż 1.2a+. Jak kolega wyżej też zamówiłem kabel Silver Monkey Kabel DisplayPort 1.4 ... Dopiero później przeczytałem ten watek, dlatego nawet nie zamierzam go użyć, tylko od razu wyrzucę.Karta RTX2080s , monitor Acer Nitro VG270UPBMIIPX (144hz, 1440p, freesync-g-sync compatybile).

 

Tak jak wyżej już linkowałem Ednet DP 1.2 w oplocie z odłączonym 20pinem.

 

2m: Mój link

3m: Mój link

 

 

Alternatywnie Delock 1.2 bez oplotu z odłączonym 20pinem (Tutaj radzę uważać bo istnieją kable 20pin i 19pin, te z mojego linku są 19pin. Ednety wszystkie mają 19pin)

 

2m: Mój link

3m: Mój link

 

Wersja przewodu nie ma znaczenia, każdy przewód 1.2 obsłuży Freesync i 1440p przy 144Hz, wymogi odnośnie standardu VESA tyczą się kontrolerów w urządzeniach, a nie kabli które budową nie różnią się nawet między 1.2 i 1.4.

 

PS. Jeżeli ktoś ma przewód DP 20pin i nie chce go oddawać to zawsze istnieje nieco bardziej "ordynarne" rozwiązanie, wystarczy wziąć pęsetę i zwyczajnie wyrwać rzeczony pin, wtedy problem też zostanie rozwiązany. ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej że to się nie uda, wsadź cienki drucik/igłę w otwór 20pinu po obydwu stronach i wtedy do tego drucika/igły przytknij sondy, inaczej tego nie zrobisz.

 

Jutro ogarnę i dam znać, bo już dziś nie mam weny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...