Skocz do zawartości
Zas

Jaki kabel DisplayPort?

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś przyda się ta informacja - kable displayport Unitek mają odłączony 20 pin. Kontaktowałem się z Unitek Polska i to potwierdzili. TAK wygląda schemat tego kabla. Inna sprawa, że po podłączeniu tym kablem monitora osobiście nie dostrzegam żadnej różnicy względem HDMI. Teoretycznie chyba tak właśnie powinno być (tzn. brak różnicy), skoro jedno i drugie to połączenie cyfrowe. 

Edytowane przez san_chez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam 

potrzebny mi kabel DP do monitora https://www.morele.net/monitor-asus-vg248qe-90lmgg001q022b1c-573766/

obecna karta to https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1080-armor-oc-8gb-gddr5x-256-bit-3x-dp-hdmi-dvi-d-box-gtx-1080-armor-8g-oc-774453/

w niedalekiej przyszłości planuje zakup karty RTX więc takie pytanko czy zakupiony kabel do 1080 będzie potem pasował do RTX ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable DP zawsze mają takie same końcówki, więc będzie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję 3 metry kabla hdmi (monitor) - mini displayport (karta), który jest sensowny i nie zrujnuje budżetu. Ktoś coś poleci? :)

Edytowane przez Raiven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy kabel PP200B dołączany do monitorów Eizo ma nieaktywny 20 pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mi polecić jakiś niedrogi w miarę solidny i krótki (do 1m) kabel DP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2020 o 15:09, MarioDee napisał:

Kable DP zawsze mają takie same końcówki, więc będzie pasował.

Do karty tak, Ale jak wtyczka ma grubszą obudowę, jak mój Delock, to do niektórych monitorów nie wejdzie (tzn. chyba tylko do Momentum z idiotyczną obudową... ale może nie tylko?) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem po zmianie kabla z HDMI na DisplayPort, komputer nie zawsze od razu wykrywa źródło wyświetlania obrazu, na przykład jak usypiam komputer i po chwili znowu włączam to komputer startuje normalnie a na monitorze jest komunikat "Brak sygnału", muszę wyłączyć i włączyć monitor i wtedy się wyświetla obraz. Także się tak dzieję gdy wchodzi w tryb oszczędzania energii kiedy nie jestem przy komputerze jakąś chwilę i chcę go wybudzić. Na HDMI nie było takich problemów,  troszkę to uciążliwe.Testowałem na obydwu portach w karcie graficznej, na obu to samo. Czy to wina kabla? Widzę, że niektórzy mają większe problemy z kablem, chcę go odesłać na gwarancje, jednak nie mam pewności czy jest to na pewno spowodowane aktywnym pinem 20. 

Monitor: LG 24MP59G-P
Grafika: Sapphire Radeon RX 580 PULSE 8GB GDDR5

Zasilacz SilentiumPC Vero L3 500W
Płyta główna Gigabyte GA-A320M-S2H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Nervous79 napisał:

nie mam pewności czy jest to na pewno spowodowane aktywnym pinem 20.

To znaczy nie masz pewności czy kabel ma aktywny pin 20? Czy może wiesz, że kabel przewodzi na pinie 20, ale nie masz pewności czy to generuje problem?

Tak czy inaczej przewodzący pin 20 w zwykłym kablu DP = kabel wadliwy, więc go wymień, jeśli przewodzi na tym pinie, niezależnie czy to jest powodem problemu, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Kyle_PL napisał:

To znaczy nie masz pewności czy kabel ma aktywny pin 20? Czy może wiesz, że kabel przewodzi na pinie 20, ale nie masz pewności czy to generuje problem?

Tak czy inaczej przewodzący pin 20 w zwykłym kablu DP = kabel wadliwy, więc go wymień, jeśli przewodzi na tym pinie, niezależnie czy to jest powodem problemu, czy nie.

Nie mam pewności czy kabel ma aktywny pin 20 ale objawy na to wskazują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z opisu:

8K 60Hz

to i 1440p przy 240Hz powinien obsluzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się może orientuje jaki kabel DisplayPort jest dokładany do monitorów iiyama? Dokładniej chodzi mi o G-Master GB3266QSU-B1 32" 144Hz. 19 pin czy 20 pin? Zapytałem sklep bo kupowałem w oficjalnym ale może tu ktoś szybciej odpowie. 

Otrzymałem odpowiedź od iiyamy i do monitorów dokładany jest kabel 20 pin więc kupując monitor iiyamy albo trzeba kombinować z usuwaniem pinu albo kupić inny kabel 19 pin. 

Edytowane przez Mark1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Mark1991 napisał:

Otrzymałem odpowiedź od iiyamy i do monitorów dokładany jest kabel 20 pin

W sumie, to każdy kabel ma 20 pin, tylko że prawidłowo zrobione kable nie przewodzą na tym pinie. Zmierzam do tego, że albo panowie z Iiyama przyznali że dodawane przez nich kable są wadliwe, albo inaczej zrozumieli pytanie, ew. nie wiedzą co dodają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kyle_PL napisał:

W sumie, to każdy kabel ma 20 pin, tylko że prawidłowo zrobione kable nie przewodzą na tym pinie. Zmierzam do tego, że albo panowie z Iiyama przyznali że dodawane przez nich kable są wadliwe, albo inaczej zrozumieli pytanie, ew. nie wiedzą co dodają.

Dlatego dopytałem wczoraj i jasno odpisali, że jest podłączone 20 pin. Ja bym nie powiedział, że są wadliwe tylko nie nadają się do połączenia monitora z PC. :) Ogólnie to olałem to bo mam Ednet 2m w oplocie a ten z monitorem to i tak jakiś najtańszy chińczyk. 

Edytowane przez Mark1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mark1991 napisał:

Ja bym nie powiedział, że są wadliwe tylko nie nadają się do połączenia monitora z PC.

Zgodnie ze specyfikacją pin 20 ma nie być podłączony w kablach pasywnych DP<->DP. ... taka specyfikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, pewnie większość producentów robi to samo.... Mój kabel na szczęście ciągle działa (co ja kupiłem wtedy, Uniteka? Edit: A nie, już widzę, Delocka :)), tylko do Philipsa Momentum 32" nie pasował przez kształt jego obudowy wokół gniazd :E, ale ten monitor to szrot, do LG kabel pasuje...

Cholera, wypadałoby się poświęcić i jaką listę zrobić jak w prawilnych wątkach, albo co... :E 

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2021 o 14:50, danthelos napisał:

Kabel SilverMonkey z linku powyżej kupiony - niestety okazał się wadliwy, nie rozwiązał problemu z wybudzaniem monitora.

Szczegóły problemu w tym wątku:

Niestety nie mam czym zmierzyć czy 20-PIN przewodzi.

Natomiast kabel HAMA który miałem wcześniej (dostępny w RTV Euro AGD za 49PLN) okazał się problematyczny - powodował problemy opisane powyżej. 

 

Edytowane przez danthelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawdopodobnie 1,5 Silver Monkey tez jest OK. Poprzednio w wątku sprawdzano chyba tylko 3m wersję. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak mój monitor obsługuje dp 1.2 full hd 144hz to będzie też obsługiwał dp 1.4 ? czy to tak nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Korleon napisał:

Mam pytanie czy jak mój monitor obsługuje dp 1.2 full hd 144hz to będzie też obsługiwał dp 1.4 ? czy to tak nie działa

Tak to nie działa.

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, kamilos69 napisał:

 

Tak to nie działa.

Ale teraz mam podłączony dp 1.4 tylko nie mogę ustawić więcej jak 80hz bo wyskakują artefakty czyli to wina kabla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróżką nie jestem.
A czy masz dp 1.2 lub 1.4 zależy od monitora i karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2020 o 16:31, DisconnecT napisał:

 

Ktoś tutaj twierdził że SilverMonkey ma odłączony 20pin, ale głowy sobie nie dam uciąć.

Uniteka mam, ale w wersji mDP do DP i wstępnie problemów nie widzę, choć wnikliwych pomiarów jeszcze nie robiłem.

 

Jeżeli dysponujesz multimetrem, nawet najtańszym z marketu to możesz samemu przeprowadzić test, w google jest schemat wtyczki wystarczy wsunąć do pinu 20 kawałek drucika po obydwu stronach, przyłożyć sondy w teście brzęczyka i wyjdzie, poprawnie zrobiony przewód na pinie 20 nie ma przewodności.

 

Ewentualnie Ednet i Delock które są pewne i sprawdzone pod kątem braku 20 pinu.

Witaj,

czy udało ci się sprawdzić czy kabel Uniteka mDP DP działa prawidłowo? Przeczytałem cały temat, ale nie widziałem odpowiedzi albo mi umknęło :)

Ogólnie potrzebuje kabla do mDP DP. Ogólnie z tego wątku wynika że powinienem zainteresować się:

1. Delockiem - trwałość kabli pod znakiem zapytania

2. Ednet

3. HP i Dell

4. Unitek?

Niestety oprócz jednego posta (dotyczy Della), nie znalazłem żadnego przypadku zastosowania mDP DP. Jeśli ktoś ma pewność polecenia takiego kabla to byłbym wdzięczny za podanie konkretnej sztuki. Super jakby był biały :)

Edytowane przez OczkO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...