Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piotreq15

Dysk ssd 128gb wystarczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy dysk 128gb będzie wystarczający jako systemowy? Zdjęć i gier na nim nie będę trzymać ;) Bo mogę wziąć 128 zamiast 240 gb dysk i dołożyć do 16gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile kto potrzebuje. Ja mam taki dysk podzielony na 2 partycje; 45GB na system (win7), reszta na grę jakąś. Mi starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zajmuje Win10 pro 23 GB. Z antywirem, przeglądarką, openoffice i pare innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek wystarczy,spokojnie zainstalujesz system,najpotrzebniejsze programy.Natomiast z biegiem czasu będą nowe aktualizacje,folder systemowy będzie się rozrastał.Dyski o większej pojemności są nieco wydajniejsze,a pamięć RAM zawsze możesz powiększyć dokupując za jakiś czas drugi moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 120 i stoję przed zakupem 240. Powiem tylko tyle 120 jak na 4 rok użytkowania to za mało. Na początku jest ok ale z czasem się uzbiera rzeczy których nie chcesz skasować lub nie chcesz przenosić na HDD i jest problem. Chcąc zainstalować Dooma potrzebuje ponad 60Giga na instalacje a posiadam 46. Natomiast gra na hdd wczytuje się tak długo i tnie ze sobie odpuściłem granie do czasu zakupu nowego 240.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie ale z dyskiem 250GB, windows 7, Battlefield 4, DOOM, FIFA16, nieduzo smieci, jakies 3D marki, libre office i koniec miejsca, kupiłem Battleield Hardline i nie ma gdzie zainstalować. Intensywnie rozglądam się za czymś w okolicy 500GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten dylemat i dopłaciłem 80 zł do Goodrama 240GB i nie żałuje. Chociaż już miejsce powoli się kończy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up. No to trzeba posprzątać, powywalać niepotrzebne programy, pliki z tempa itp. trochę zaangażowania i można zwolnić kilkanaście nawet GB. No chyba że grasz w kilka większych (objętościowo) gier na raz, no to wtedy nic nie zdziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość kupić dysk o pojemności 240GB to kupuj,tu będzie większy przyrost w szybkości uruchamiania programów niż z większej pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważalne różnice są przy konwersji plików czy rozpakowywaniu spakowanych archiwów, czas uruchamiania systemu/programów czy ładowania poziomu gry jest bardzo podobny. także najbardziej przemawia za większym dyskiem głównie pojemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży dysk to szybki zapis. Wersję 500gb i większe wypadają dlatego lepiej w testach. Jednak wszystkie 480gb i większe ssd w atrakcyjnych cenach to już obecnie tylko tlc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...