Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maxell25

Pomoc w konfiguracji BIOS pod HyperX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy forumowicze, na wstępie chciałbym się przywitać :)

Sprowadza mnie na forum pewien problem. Padła mi wczoraj bateria podtrzymująca BIOS i cała konfiguracja się skasowała (była to konfiguracja ustawiona przez firmę składającą komputer). Niestety nigdzie tych ustawień nie zapisałem a pamiętam, że kilka rzeczy było tam ustawione manualnie a obecnie jest na auto. Jeśli chodzi o procesor to może nie będę kombinował, bo CPU-Z pokazuje dobrze (taktowanie 800 a pod obciążeniem wzrasta do 3200), natomiast martwi mnie pamięć RAM, CPU-Z pokazuje w polu Max Bandwidth PC3-10700 (667MHz) podczas gdy pamięć powinna pracować na 1600 (czyli 2x 800 bo jest to moduł pracujący w dual channel). Czy wystarczy zmienić opcję DRAM Frequency na 1600 czy trzeba zmieniać opcje dla poszczególnych opcji pamięci?

Poniżej konfiguracja:

 

Płyta główna: Asus M4A77TD PRO

Procesor: AMD Phenom X4 955 Black Edition

Karta graficzna: Asus GeForce GTX 460

Pamięć RAM: Kingston HyperX (KHX1600C9D3K2/4G) czyli 2 moduły po 2GB.

 

Bardzo proszę o pomoc w konfiguracji, jeśli to pomoże to załącze zdjęcia opcji w bios a teraz załączam printscreeny z CPU-Z

 

Pozdrawiam

post-566548-147431786086_thumb.jpg

post-566548-147431787224_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona nie pracuje czasem teraz na 1333 panowie? Bo to się mnoży x2 w DRAM Frequency

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie "Jumper free configuration" i "Dram frequency" przestawiasz na 1600Mhz. To jest w instrukcji!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W której instrukcji są takie dane? Znalazłem na stronie producenta, że nominalnie te pamięci pracują na 1333MHz ale były testowane na 1600 z podniesionym napięciem na 1,65V, więc sam już nie wiem. Czy jeśli ustawie je w biosie na 1600 to napięcie automatycznie się zmieni? sznib mógłbyś mi wskazać taką instrukcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.kingston.com/datasheets/KHX1600C9D3K2_4G.pdf

Tutaj podają parametr JEDEC standard 1.5V. Może więc jest to nominalne napięcie pracy tych kości? Na kościach widnieje napis 1.7-1.9V więc zgłupiałem już jak to ma być ustawione... Czy jeśli ustawie 1600MHz to zmieniam jeszcze jakieś parametry typu cas latency itd czy zostawiam to w biosie na auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5V jest standardowo dla 1333mhz, na 1600 trzeba podnieść napięcie. Także sugeruje ustawić 1,65V i testować na Memtest. Timingi ja zawsze ręcznie ustawiam, tak dla pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ustawiłem pierwsze 4 parametry na 9-9-9-24, napięcie na 1.65V i 1600MHz. Jest znacząca poprawa w everest dla odczytu i zapisu do pamięci. Ale jeszcze martwi mnie, że wszędzie jest podane SPD 1333MHz dla tej pamięci mimo że z nazwy jest 1600. Czy nic z czasem się nie stanie? Może bezpieczniej byłoby zostawić wszystko na auto?

Mam jeszcze pytanie, chcę dokupić pamięć RAM, niestety nie widze już w sprzedaży HyperX 2x2GB, są tylko 2x4GB a dobrze, gdyby drugi komplet pracował też w dual channel. Jaką więc pamięć szukać? Chyba, że jeden dodatkowy moduł 4GB nie ograniczy zbytnio wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...