Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sznib

Scam na Allegro, uwaga!

Rekomendowane odpowiedzi

Często, kiedy kupujemy przedmioty na OLXie czy na giełdach forumowych itp. prosimy o wystawienie towaru na Allegro, tak dla bezpieczeństwa. Wykorzystują to oszuści podając linki do aukcji na podrobionych stronach "Allegro", a po przelewie o pieniądzach i towarze można zapomnieć. Dokładny opis procederu:

 

https://niebezpiecznik.pl/post/kupujesz-na-olx-uwazaj-na-scam-na-allegro/

 

Tutaj, na giełdzie można też dodawać ogłoszenia z linkami do OLX/Allegro, także oszust może mieć używanie, także proszę moderację o przyklejenie tematu w celu ostrzeżenia użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem jego profil na allegro i z tego co zauważyłem, to jego konto ma negatywy już od 2000 roku - doświadczony typek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrobione, choć ja na te linki bym się nie nabrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego warto płacić przez payu.

jeśli ktoś twierdzi że nr.konta poda po aukcji to niech się nabije w strzelbę.

wpłacający też.

u nas chyba jest przyzwolenie na brak myślenia,dwie zety taniej i goście sobie garściami włosy z dupy wyrywają bo 'okazja' :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic nie kupowałem na OLX i tak już zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego warto płacić przez payu.

jeśli ktoś twierdzi że nr.konta poda po aukcji to niech się nabije w strzelbę.

wpłacający też.

 

+1

nie ma payu, już się powinna lampka zapalić, szczególnie jeżeli ktoś ma 500 komentarzy

 

druga opcja to kupowanie przez samo olx, ale pobranie z możliwością sprawdzenia zawartości (pakowane z protokołem np. na poczcie). Chyba że mamy obawę że może nam wysłać ktoś uszkodzony sprzęt, który trudno na szybko przetestować. Ale cegły nikt nie wyśle, bo otworzysz i grzecznie podziękujesz.

Nie mylić ze zwykłym pobraniem, np. u kuriera, bo tam nie mamy oficjalnie żadnych praw do sprawdzania zawartości przed zapłatą. Musi być specjalnie dodatkowo płatna usługa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olx olx olx....

 

Tylko trzy opcje:

 

1. Odbiór osobisty.

2. Wysyłka za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości.

3. Zakup przez allegro i wpłata tylko i wyłącznie przez payu (tłumaczenia payu mi nie działa, nie mam czy inne pierdoły sprzedawca niech sobie w tyłek wsadzi).

 

Numer 3 to częste wałki z kradzieżami kont allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olx olx olx....

 

Tylko trzy opcje:

 

 

2. Wysyłka za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości.

 

 

Dzień dobry mam dla Pana paczkę, proszę sprawdzić zawartość przed odebraniem.

-Dzień dobry, już sprawdzam, ooo jaki ładny procesor za 1500zł, miał być procesor i jest, wszystko ok, dziękuje.

 

Wsadzasz do kompa a tam :zadek:

 

Co Ci da sprawdzenie zawartości jak rzecz okaże się uwalona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem ochrony jest płacić kartą i wykorzystać chargeback. Najlepsze że jest całkiem spora grupa kupujących którym się wydaje że pobranie ma na celu ochronę przed oszustwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mam dla Pana paczkę, proszę sprawdzić zawartość przed odebraniem.

-Dzień dobry, już sprawdzam, ooo jaki ładny procesor za 1500zł, miał być procesor i jest, wszystko ok, dziękuje.

 

Wsadzasz do kompa a tam :zadek:

 

Co Ci da sprawdzenie zawartości jak rzecz okaże się uwalona ?

Dokładnie, scenariusz powinien wyglądać tak:

 

Idziesz do sprzedającego po procka, dzwonisz po taksówkę, zawiązujesz sprzedającemu oczy i mówisz mu żeby wziął ze sobą procesor, podajesz taksówkarzowi swój adres na kartce i w tym czasie piszesz sms'a do swoich łysych kumpli aby byli w pogotowiu, przyjeżdżasz na chatę, wyciągasz sprzedającego, wpychasz go do mieszkania i przy swoich łysych kolegach dokonujesz transakcji, koledzy przytrzymują jeszcze 10 minut sprzedającego, abyś miał czas na sprawdzenie procesora. Po wszystkim znów zamawiasz taksówkę, zawiązujesz oczy sprzedającemu i odwozisz go na miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry ale trzeba być idiotą żeby się nabrać na taki link. A kto ma się nabrać ten się nabierze i przypłaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idiotą trzeba być żeby komuś wpłacić na konto z ogłoszenia OLX żeby wysłał. Tutaj cały proceder jest cwany i sporo osób się nabiera. Trzeba pościć info i ostrzegać ludzi, zamiast od razu brać za idiotę jak ktoś się natnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...