Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartasek94

GTX 1060 3gb czy RX 470 4gb

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie posiadam radeona 6850hd z 1 gb vram, więc dla mnie te 3 gb, będzie i tak wystarczające. Full HD, nie mam planów zmiany na wyższą rozdzielczość. Nie muszę także grać na najwyższych ustawieniach. Chcę kartę, która wystarczy do high przez parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje przejrzeć cały wątek a nie tylko post R4zen. Gdzie przewaga GTX 3GB wynosi raptem 5%, a czasem

http://www.pcgameshardware.de/Deus-Ex-Mankind-Divided-Spiel-55470/Specials/Benchmarks-Test-DirectX-12-1204575/

Natomiast w tytułach gdzie się pamięć kończy jak powyższy 3GB gtx może stracić nawet 18% wydajności na średnich, i 22% w minimalnych. Wiec jak chcesz unikać problemów w przyszłości lepiej dopłacić do normalnego gtx1060 6GB lub wybrać kartę z bardziej typową wielkością pamięci jak rx470. Bo gier jak powyższa będzie przybywać, tylko nieliczne z nich będą się zadowalać małą ilością vramu na grafice.

 

PS. Temat do zamknięcia, bo w 2 innych wątkach roztrząsana jest taka opcja co wybrać do 1k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje przejrzeć cały wątek a nie tylko post R4zen. Gdzie przewaga GTX 3GB wynosi raptem 5%, a czasem

http://www.pcgameshardware.de/Deus-Ex-Mankind-Divided-Spiel-55470/Specials/Benchmarks-Test-DirectX-12-1204575/

Natomiast w tytułach gdzie się pamięć kończy jak powyższy 3GB gtx może stracić nawet 18% wydajności na średnich, i 22% w minimalnych. Wiec jak chcesz unikać problemów w przyszłości lepiej dopłacić do normalnego gtx1060 6GB lub wybrać kartę z bardziej typową wielkością pamięci jak rx470. Bo gier jak powyższa będzie przybywać, tylko nieliczne z nich będą się zadowalać małą ilością vramu na grafice.

 

PS. Temat do zamknięcia, bo w 2 innych wątkach roztrząsana jest taka opcja co wybrać do 1k zł.

Co ty za bzdury wypisujesz... Przecież w tym teście to RX 470 4GB nawet ma mniejszą wydajność od GTX1060 3GB! Tam gdzie pamięć będzie ograniczeniem dla tej karty to taka sama sytuacja spotka RX 470 4GB i GTX 970 4GB (3,5GB+0.5GB) co już na guru3d udowodnili. Dodatkowo do radeona przy posiadaniu słabszego procesora niż mocno podkręcony Core i7/i5 Haswell/Skylike należy odjąć z kilkanaście % spadku wydajności w większości gier w miejscach zależnych od CPU, a w niektórych przypadkach jak np. Crysis 3 nawet w GPU. Oczywiście ze warto dopłacić do GTX z 6gb VRAM bo zyska się od 10 do 15% średnią wyższą wydajność ( w zależności od tytułu ta różnica może być większa lub mniejsza) ale z ograniczonym budżetem do ~1k nie ma nic lepszego od GTX1060 3GB.

 

Z jednym się tylko z tobą zgodzę, wątek do zamknięcia bo już wałkowany kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie warto.Chyba, że ktoś planuje kartę na pół roku, ale nie na kilka lat. 3GB vram już dzisiaj to jest mało. W większości nowych gier trzeba się będzie nagimnastykować z ustawieniami aby uzyskać zadowalającą płynność bez stutteringu.

 

W deusie x już wersja 1060 3 GB jest wolniejsza od gtx 970, a do gtx 1060 8GB tracie ponad 10fps i w średnim i minimalnym

 

Karta na kilka lat(2-3) to najlepiej 6GB vram a minimum 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje przejrzeć cały wątek a nie tylko post R4zen. Gdzie przewaga GTX 3GB wynosi raptem 5%, a czasem

http://www.pcgameshardware.de/Deus-Ex-Mankind-Divided-Spiel-55470/Specials/Benchmarks-Test-DirectX-12-1204575/

Natomiast w tytułach gdzie się pamięć kończy jak powyższy 3GB gtx może stracić nawet 18% wydajności na średnich, i 22% w minimalnych. Wiec jak chcesz unikać problemów w przyszłości lepiej dopłacić do normalnego gtx1060 6GB lub wybrać kartę z bardziej typową wielkością pamięci jak rx470. Bo gier jak powyższa będzie przybywać, tylko nieliczne z nich będą się zadowalać małą ilością vramu na grafice.

 

PS. Temat do zamknięcia, bo w 2 innych wątkach roztrząsana jest taka opcja co wybrać do 1k zł.

 

W grze jak powyższa którą zlinkowałeś GTX 1060 3GB dalej ma przewage nad RX 470 4GB, tak żebyś to zobaczył to wstawiam screena tylko z tymi kartami, bo nie wiem jak wyczytałes że RX 470 ma większa wydajność, no chyba że mówisz o RX 470 8GB ale on już chodzi w cenie GTX 1060 6GB. Także czy 3GB czy 4GB nie ma znaczenia, różnice dopiero robi 6GB, ale te karty kosztują już po 1300 czyli dokładnie 30% wiecej niż GTX 1060 3GB i RX 470 4GB, bo je można kupić za 999plnów.

 

2ike6og.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w teście masz wersje nitro 470 :)

 

I platformę Core i7-6700K @ 4,5 GHz, której pewnie nikt nie ma w zestawie z "tanią" karta graficzną :)

 

RXy jeszcze więcej by straciły gdyby testować go na średniej półce procków.

 

Aczkolwiek jeżeli komuś nie robi różnicy czy zapłaci za kartę, 999 plnów czy 1150 plnów to lepiej wziąść RX 470 8GB tylko, że wtedy niewiele droższe są: RX 480 8GB i GTX 1060 6GB, które są lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że rx470 8GB dostanie za 1160zł , przy czym lepiej by pasowała jej cena 1100zł. Natomiast wybór 480 nie jest prosty bo są tylko referenty i to mało gdzie dostępne. Natomiast większość dostępnych 1060 6GB to cena 1300zł (sprzed paru dni). Taniej wychodzą wersje 1060 z jednym wiatrakiem ale tutaj można zrezygnować z OC dla własnego dobra.

470 4GB

nitro 470 8gb

GB 1060 6GB

evga 1060 6GB

1060 6GB GB

 

Produkty na zamówienie pomijam, bo czas realizacji może odbiegać od tego co podają jak i cena. Ogólnie mały wybór jest kart w szczególności czerwonych, a niektóre karty bywają wręcz w niezrozumiałych cenach. Wiec wybór się też organiczna do tego co się uda upolować.

 

E: sprawdzałem w 3 sklepach tylko dostępne oferty

470 4GB gigus

1060 6GB gigusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie warto.Chyba, że ktoś planuje kartę na pół roku, ale nie na kilka lat. 3GB vram już dzisiaj to jest mało. W większości nowych gier trzeba się będzie nagimnastykować z ustawieniami aby uzyskać zadowalającą płynność bez stutteringu.

 

W deusie x już wersja 1060 3 GB jest wolniejsza od gtx 970, a do gtx 1060 8GB tracie ponad 10fps i w średnim i minimalnym

 

Karta na kilka lat(2-3) to najlepiej 6GB vram a minimum 4GB.

Bez_tytu_u.jpg

Brawo, jedna gra na 8 gdzie GTX 970 3,5GB+0,5GB jest minimalnie lepszy, gdzie w większości przegrywa z nowszym bratem. Zrozumcie wreszcie, że nikt tutaj nie zaprzecza opłacalności dołożenia więcej pieniędzy do kart z większą ilością VRAM, ale rozmawiając o budżecie cenowym 1k (Bo to o nim mowa w temacie) najlepszą to opcją jest GTX1060 3GB. Tam gdzie tej karcie zabraknie pamięci i straci na wydajności to taka sama sytuacja spotka GTX970 jak i RX 470 4GB co już przedstawiają testy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to myślisz że gier takich jak powyższa ile wyjdzie jeszcze jedna? Takich gier będzie coraz więcej, ja sam osobiście myślę zakupić 480 8GB, chyba że do połowy wcześnie się nie ogarną to zostanie 470 8GB wersja nitro lub inna z tą samą ilością.

 

Jak autor wytrzymał z kartą 6850 tyle lat to na ile mu polecasz 1060 3GB? Tym bardziej że pamięć przydaje się na tekstury które jak mieszczą się w ramie to nie obciążają karty prawie w cale. A jakieś upiększacze zawsze można wyłączyć bo często psują efekt całości.

 

Większość użytkowników tej ankiety nie poleca 1060 3GB bo rozmiar ten jest niestety nietypowy dla komputerów (2,4 8 są typowe) a takie rozmiary się sprawdzają do momentu aż rozmiar typowy jej nie przeskoczy (obecnie to 4GB, kiedyś 2GB, wcześniej 1GB), a dwa ilość tytułów wymagających większej ilości będzie przybywać.

http://forum.pclab.pl/topic/1163855-Karta-za-oko%C5%82o-1k/

 

Wiec każdy może przedstawić swoje wnioski i przemyślenia, ale to autor zakupi kartę. My możemy odgadywać co będzie lepszym wyborem na przyszłość.

 

@R4zen

szkoda że uciąłeś tabelkę co wstawiłeś w tamtym wątku, dla FHD

RX 470 4GB - 105,98%

GTX 970 4GB(3,5GB+0,5GB) - 100,00%

GTX 1060 3GB - 110,38%

5% niecałe przewagi gtx to niewiele, na tle przyszłych tytułów

co innego 15% do wersji gtx 6GB

GTX 1060 6GB - 120,23%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam radeona 6850hd z 1 gb vram, więc dla mnie te 3 gb, będzie i tak wystarczające. Full HD, nie mam planów zmiany na wyższą rozdzielczość. Nie muszę także grać na najwyższych ustawieniach. Chcę kartę, która wystarczy do high przez parę lat.

 

radeony zyskują z czasem więc rx 470, + 1gb przyda się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brawo, jedna gra na 8 gdzie GTX 970 3,5GB+0,5GB jest minimalnie lepszy, gdzie w większości przegrywa z nowszym bratem. Zrozumcie wreszcie, że nikt tutaj nie zaprzecza opłacalności dołożenia więcej pieniędzy do kart z większą ilością VRAM, ale rozmawiając o budżecie cenowym 1k (Bo to o nim mowa w temacie) najlepszą to opcją jest GTX1060 3GB. Tam gdzie tej karcie zabraknie pamięci i straci na wydajności to taka sama sytuacja spotka GTX970 jak i RX 470 4GB co już przedstawiają testy!

 

Dokładnie ! koniec kropka.

 

@Markiz88

 

Czego się nie robi żeby udowodnić swoją wątpliwą rację, wystarczy jedna gra gdzie i tak rx 470 4gb przegrywa, a ma 1gb więcej pamięci, następnie pisanie że 3gb to za mało :)

 

Typowe trollowanie, szkoda czasu i nerwów, wszystkie testy mówią jedno i to samo.

 

3 vs 6gb gta v very high

 

Następny test vs rx 470 red devil

"Core i7 5960X (Haswell-E) 4.4 GHz" - nie pomógł.

 

END.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że uciąłeś tabelkę co wstawiłeś w tamtym wątku, dla FHD

RX 470 4GB - 105,98%

GTX 970 4GB(3,5GB+0,5GB) - 100,00%

GTX 1060 3GB - 110,38%

5% niecałe przewagi gtx to niewiele, na tle przyszłych tytułów

co innego 15% do wersji gtx 6GB

GTX 1060 6GB - 120,23%

Nie-chciałem już wszędzie tym spamować jak już odnośnik jest do mojego postu. Poza tym jakie przyszłe tytuły? Jak na razie to tylko w Doom i Hitmanie zauważalnie lepiej wypada radeon, poza nimi jak na razie tendencja poniżej GTX'a.

radeony zyskują z czasem więc rx 470, + 1gb przyda się

Tak i kolejny, który ślepo wierzy w magiczną moc DX12, która to boostuje również GTX'a... Uświadomcie sobie, że do Radeona trzeba mieć mocny CPU! Jeśli go nie posiadasz to nawet taki DX12 ci nie pomoże co już pokazuje dobitnie Hitman!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie-chciałem już wszędzie tym spamować jak już odnośnik jest do mojego postu. Poza tym jakie przyszłe tytuły? Jak na razie to tylko w Doom i Hitmanie zauważalnie lepiej wypada radeon, poza nimi jak na razie tendencja poniżej GTX'a.

Tak i kolejny, który ślepo wierzy w magiczną moc DX12, która to boostuje również GTX'a... Uświadomcie sobie, że do Radeona trzeba mieć mocny CPU! Jeśli go nie posiadasz to nawet taki DX12 ci nie pomoże co już pokazuje dobitnie Hitman!.

 

 

Czy i5-4460 to mocny cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX470 będzie lepszym wyborem tylko znajdź kartę w normalnej cenie do 1000zł to będzie cud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy i5-4460 to mocny cpu?

 

W którym tescie? podaj wyniki w miejscu cpu z kartą radka, ja wszędzie widzę srogo kręcone i7.

 

 

1060 3gb już za 999zł http://proline.pl/?p=NE51060015F9D

 

Następny test vs rx 470 red devil
"Core i7 5960X (Haswell-E) 4.4 GHz" - nie pomógł.

 

Tak to mocny cpu :)

 

 

Bajki o zbyt małej ilości vram

 

3 vs 6gb gta v very high

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy i5-4460 to mocny cpu?

 

 

Dla RX'ów za słaby, co dobitnie potwierdza test na PurePC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla RX'ów za słaby, co dobitnie potwierdza test na PurePC

 

to chyba czytaliśmy inne testy, bo z testu dobitnie wynika że mocno średni 4460 to wystarczający cpu żeby nie wystepował mityczny narzut z miejsc "procesorowych", ktore stanowią max 10% czasu gry? o testach zależnych od gpu to nawet nie wspominam bo niektórzy zaczeli by już toczyć piane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nic tego nie zmieni do 1 tysiaka 1060 3gb to najlepsza opcja znowu zaczyna sie papka ze 3gb nie starczy ale juz 4 gb tak :E za chwilke koniec sielanki szkolka sie zaczyna wiec sie troche przerzedzi od bzdurnych wpisow.jak sie patrzy na gierki to jedna na 20 doslownie pobiera tej pamieci moze troche wiecej niz 4gb i to pewnie przez schrzaniony silniczek czyli konsolowa papka.co za problem 2 suwaczki przesunac w lewa strone??? tekstury z very high na high lub srednie i juz mamy gre bez spadkow fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur#a co jest z tymi cenami w Polsce :mad: Jakim cudem 470 jest u nas droższy of 1060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba czytaliśmy inne testy, bo z testu dobitnie wynika że mocno średni 4460 to wystarczający cpu żeby nie wystepował mityczny narzut z miejsc "procesorowych", ktore stanowią max 10% czasu gry? o testach zależnych od gpu to nawet nie wspominam bo niektórzy zaczeli by już toczyć piane

 

i5 4460

 

Narzut nr 1. Mój link

Narzut nr 2. Mój link

Narzut nr 3. Mój link

Narzut nr 4. Mój link

Narzut nr 5. Mój link

 

Źle szukasz albo nie chcesz znaleźć, narzut w dx 11 na kartach amd w miejscach cpu to powszechna sprawa, wstyd że tego nie wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur#a co jest z tymi cenami w Polsce :mad: Jakim cudem 470 jest u nas droższy of 1060?

 

Konkurencja miedzy sklepami, Rxow 470 jest mało, a GTXow 1060 od cholery, to i ceny szybciej lecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...