Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dominicz3k

Jakie hantle dla 16 latka?

Rekomendowane odpowiedzi

Weź hantle, najlepiej o średnicy 25mm wtedy łatwiej dokupić dodatkowe obciążenia. Obciążenia najlepiej żeliwne a nie bitumiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże! Ja juz nie wiem hantle, siłownia, basen, drążek, skakanka, piłka nożna do tego szkoła i sprawdziany 3GIM :E

Powiem tak szczerze mi te hantle i drążek ew. wystarczą a potem najwyżej napisze brzuch zrobię coś takiego i tyle. Chce być normanlnym człowiekiem który tylko coś trenuję a nie pchać się w diety, srety, i inne bzdety :E

Ja nie mam zamiaru być jakimś kulturystą :D zwykły człowiek który chociaż troszkę trenuję taki przykładowo Isamu gdzie gimby jaraja sie że to paker itp itd. to zwykły człowiek który trochę trenuje i tyle :D A ja chce mieć tylko fajne ciało np. na plaże albo gdzieś :D Nie potrzebuję sylwetki Pudziana :lol2: zwykły gimbus z brzuchem i jak trzeba łape napiąć albo sie posiłować to jest czym ;)

Brzuch jaki chce mieć trochę wiecej niż to co na zdjęciu ;)

Mój link

 

Opcji jest dużo. Wybierz to co odpowiada Tobie i prowadzi do tego co chcesz mniej więcej osiągnąć. Na początek i z racji twojego wieku bym nie przekombinowywał i ćwiczenia stosunkowo lekkie wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł na siłownie na twoim miejscu. Będziesz miał wszystko co potrzeba do odpowiednich ćwiczeń. Samymi pompkami nie wyrobisz pleców, barków, bicepsa, nóg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podciąganie, przysiady, mostki, planki etc. itd. Kwestia co dla kogo znaczą odpowiednie ćwiczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jesteś za młody na duże dźwiganie (o ile nie trenujesz od malutkiego albo nie pracujesz w gospodarstwie)

Jesteś w idealnym wieku by zacząć dźwiganie - zanim chwycisz konkretne ciężary będziesz już miał idealną technikę by się nie połamać.

 

G**** prawda. Znam gości naturalnych, co w wieku 16-17 lat cisnęli 100kg na klatę. Żaden nie miał problemów. Nogi tak silne, że tylko koleś ćwiczący zawodowo sprint 400m przez płotki był w stanie ich dogonić.

Po prostu przykładali się do treningu i trzymali dietę. W wieku 17-18 lat (liceum) wyglądali po prostu epicko - wszyscy niczym leszcze na 1 strzał przy nich. Barki szerokie, talia wąska, nogi solidne jak dęby.

 

Nie wiem o jakiej siłowni ty też mówisz - ja trenuję w miejscu, gdzie magnezja jest czymś normalnym, zaś pas ubiera się tylko do siadów i ciągów (lub żeby przywiesić coś pomiędzy nogi, bo masa ciała to za mało do podciągania). Reszta - bidny, shakery, odzież - pełny freestyle, każdy nosi co lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszyscy niczym leszcze na 1 strzał przy nich. Barki szerokie, talia wąska, nogi solidne jak dęby.

Każdy jest na 1 strzał wystarczy trafić w odpowiednie miejsce na szczęce :)

 

Boże! Ja juz nie wiem hantle, siłownia, basen, drążek, skakanka, piłka nożna do tego szkoła i sprawdziany 3GIM :E

Powiem tak szczerze mi te hantle i drążek ew. wystarczą a potem najwyżej napisze brzuch zrobię coś takiego i tyle. Chce być normanlnym człowiekiem który tylko coś trenuję a nie pchać się w diety, srety, i inne bzdety :E

Ja nie mam zamiaru być jakimś kulturystą :D zwykły człowiek który chociaż troszkę trenuję taki przykładowo Isamu gdzie gimby jaraja sie że to paker itp itd. to zwykły człowiek który trochę trenuje i tyle :D A ja chce mieć tylko fajne ciało np. na plaże albo gdzieś :D Nie potrzebuję sylwetki Pudziana :lol2: zwykły gimbus z brzuchem i jak trzeba łape napiąć albo sie posiłować to jest czym ;)

Brzuch jaki chce mieć trochę wiecej niż to co na zdjęciu ;)

Mój link

 

No to dieta i ćwicz jak ćwiczyłeś do tej pory. Jak ktoś napisał z niczego się mięśnie nie wezmą. Dużo piersi z kurczaka ryżu i sałatek :)

 

I jeszcze było kaloryfer u szczupłego to jak duże cycki u grubej baby xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie zbije masy i tak będę ćwiczył przynajmniej będą jakieś zarysy na brzuchu ;) Dzieki all za pomoc będę to czytał pewnie jeszcze dużo razy i jakoś sobie dam rade teraz ide zjeść kurczaka z ryżem i sałatka :lol2: - serio to nie sarkazm ani żaden joke ! Dzieki jeszcze raz mordeczki ! :) Pozdrawiam cieplutko wszystkich trzymajcie się ! YO !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weźcie nie piszcie że siłka bo jaokś w starożytnych atenach nie było siłki i ludzie ćwiczyli kalistenikę i było git i każdy był wyrzeźbiony że hoho. A to był trudne czasy i chyba mało kto miał dostęp do siłowni, więc ludzie robili pompki itp. i się wyrzeźbili. Więc spokojnie hantelki wystarczą na co siłownia.

 

:E

ciezary byly- i metalowe, i kamienne. "kazdy byl wyrzezbiony"- przestan popuszczac wodze wyobrazni.

 

ps. jakoś w przedwojennej polsce tez chyba nie było siłki a ludzie mieli duże mięśnie.Niestety ale teraz jest moda na siłownię więc każdy ja poetrzeba jest taki gościu na youitubie domownia i on zrobił takie mięśnie jak niejeden by chciał i on to zrobił chyba tylko w domu.

 

moda na kulturystyke jest starsza niz "przed wojną" (chociaz obecne wzory dobrze zbudowanego ciala sa stosunkowo mlode).

i tak- miesnie jak najbardziej mozna sobie wyrobic w domowej silowni. sztanga + laweczka + poprzeczki by sztange zalozyc (chociazby po przysiadach), dobra dieta i mozna jechac.

natomiast na silowni jest lepiej, bo po pierwsze jest duzo wiecej przyzadow do uzywania (oczywiscie trzeba wiedziec jak sie je uzywa) + jeszcze mozna spotkac ludzi ktorzy doradza/pomogą. a w najgorszym przypadku zawsze sie mozna na dupy napatrzec ;)

 

Boże! Ja juz nie wiem hantle, siłownia, basen, drążek, skakanka, piłka nożna do tego szkoła i sprawdziany 3GIM :E

Powiem tak szczerze mi te hantle i drążek ew. wystarczą a potem najwyżej napisze brzuch zrobię coś takiego i tyle. Chce być normanlnym człowiekiem który tylko coś trenuję a nie pchać się w diety, srety, i inne bzdety :E

Ja nie mam zamiaru być jakimś kulturystą :D zwykły człowiek który chociaż troszkę trenuję taki przykładowo Isamu gdzie gimby jaraja sie że to paker itp itd. to zwykły człowiek który trochę trenuje i tyle :D A ja chce mieć tylko fajne ciało np. na plaże albo gdzieś :D Nie potrzebuję sylwetki Pudziana :lol2: zwykły gimbus z brzuchem i jak trzeba łape napiąć albo sie posiłować to jest czym ;)

Brzuch jaki chce mieć trochę wiecej niż to co na zdjęciu ;)

Mój link

 

ja bym polecil kettlebelle jako najbardziej "uniwersalne" narzedzie. z tym ze sobie popatrz na technike, olej wszystko co z crossfitem zwiazane i obejrz sobie instrukcje np Fedorenki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże! Ja juz nie wiem hantle, siłownia, basen, drążek, skakanka, piłka nożna do tego szkoła i sprawdziany 3GIM :E

Powiem tak szczerze mi te hantle i drążek ew. wystarczą a potem najwyżej napisze brzuch zrobię coś takiego i tyle. Chce być normanlnym człowiekiem który tylko coś trenuję a nie pchać się w diety, srety, i inne bzdety :E

Ja nie mam zamiaru być jakimś kulturystą :D zwykły człowiek który chociaż troszkę trenuję taki przykładowo Isamu gdzie gimby jaraja sie że to paker itp itd. to zwykły człowiek który trochę trenuje i tyle :D A ja chce mieć tylko fajne ciało np. na plaże albo gdzieś :D Nie potrzebuję sylwetki Pudziana :lol2: zwykły gimbus z brzuchem i jak trzeba łape napiąć albo sie posiłować to jest czym ;)

Brzuch jaki chce mieć trochę wiecej niż to co na zdjęciu ;)

Mój link

Wiesz wystarczy nabrać dobrych nawyków żywieniowych, po prostu nie jeść samego gówna ;) Najsensowniejszym wyjściem zawsze jest siłownia, bo na dobrze wyposażonej możesz robić co ci się żywnie podoba. A jeśli w domu to tak jak już pisałem, pompki, podciąganie, ABS 2 i nic więcej ci nie potrzeba.

 

Osobiście polecam: http://www.miesniebrzucha.pl/miesnie-brzucha-cwiczenia/abs-2-dla-zaawansowanych/harmonogram-abs2 5-10 min zajmuje dziennie i zobaczysz co się robi z brzuchem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłka. Mamusię weź ze sobą, bo dzieci na siłownię tak po prostu nie wpuszczają. Chyba, że są jakieś siłownie, które wpuszczają. Chyba, że mamusia nie wyraża zgody, to rób siłkę w domu. Jak książek nie czytasz to zrób z nich ciężary, obejrzyj wszystkie części Rockyiego, tam będziesz miał plany treningowe i dasz radę synek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tu sami strongmani 150kg żywej wagi, jeżeli dla kogoś swieżak na siłowni powinien zaczynać od 10+kg na łape robiąc bicka, to najwidoczniej jesteście jednymi z tych którzy biorą dwa razy za duży ciężar, żeby zarzucać później go całym ciałem co z treningiem danego mięśnia ma tyle wspólnego co stolarz z baletem. Powolny płynny ruch z maksymalnym przypięciem mięśnia i "paker" schodzi na 2-3x mniejszy ciężar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...