Forum PCLab.pl: Jakie hantle dla 16 latka? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jakie hantle dla 16 latka? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Dominicz3k 

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 24 Wrzesień 2016 - 22:31

Witam !
Mam pewien problem otóż chcę zacząć ćwiczyć łapska :E i tutaj nasuwa się problem iż samymi pompkami łap sobie takich nie wyrobie fakt ćwiczę pompki codziennie po 30 wieczorkiem taki light trening.
No i myślałem nad 5KG ale nie wiem czy to nie za mało, i potrzebuję pomocy w wyborze.

Waga: 64KG
Wzrost: 175CM

#2 Użytkownik jest niedostępny   1357 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Wrzesień 2016 - 22:51

Zakupy mamie ponos, na poczatek wystarczy.

#3 Użytkownik jest niedostępny   msb156 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Wrzesień 2016 - 22:53

5 kg to na pewno za mało, no chyba że będziesz robił po 30 powtórzeń
http://allegro.pl/ha...6413334269.html

#4 Użytkownik jest niedostępny   Push-up3k 

• 1945-2015 RIP Lemmy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Wrzesień 2016 - 22:59

Zobacz postDominicz3k, o 24 Wrzesień 2016 - 23:31, napisał(a):

Mam pewien problem otóż chcę zacząć ćwiczyć łapska :E i tutaj nasuwa się problem iż samymi pompkami łap sobie takich nie wyrobie fakt ćwiczę pompki codziennie po 30 wieczorkiem taki light trening.

Ja tam ekspertem nie jestem, ale możesz systematycznie zwiększaj ilość pompek. Jak dojdziesz do 100 dziennie to daj znać.

#5 Użytkownik jest niedostępny   kryndor 

• szlachic polski
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Wrzesień 2016 - 23:00

tak daj mu może i 1 tone na start.
słuchaj weź se 10 kg na start, bądź 20 jak masz więcej hajsu ale jak masz 16 lat to zacznij od 5k g na jedną rękę (sam ustawisz ciężar) i to ci spokojnie wystrarczy tymbardziej że nie tylko bicka robisz ale też ramie i tricka. i potem bedziesz sobie zwiekszal ciezar. po prostu rób 3 serie po 10 lub po 15 i tak żebyś czuł repetę, ale żebyś się nie zajechał za mocno. sam wykryj odpowiedni dla siebie ciężar.

Ten post był edytowany przez kryndor dnia: 24 Wrzesień 2016 - 23:01

#6 Użytkownik jest niedostępny   Dominicz3k 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Wrzesień 2016 - 23:59

Własnie w tym sęk że chce sobie wyrobić wizualnie jak i fizycznie mięsień ;) Wezme 5KG na początek najwyżej wyrobię sobie forme a nie katując łape 20KG po 10 razy po 2 serie :D Czy coś takiego nie dzieki.
Jeszcze jedno pytanie a na brzuch ten trening według was będzie dobry ? :D
Mój link

A 7,5KG będzie w sam raz w sumie w DECATLONIE zobacze ale tak tylko pytam żeby łapy nie skatować na początek :D

#7 Użytkownik jest niedostępny   PwnT^ 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Wrzesień 2016 - 00:06

Idz lepiej na siłownie - 60 zl/miesiac beacive, jak sa jakies promocje to jeszcze mniej, niedawno kupiłem w promocji na 4 miesiące i wychodziło jakieś 30-40zl.
Tez próbowałem treningu w domu ale to jest nic nie warte.
No i musisz zaczac jesc bo chyba chudy jestes, a miesnie z wody sie nie zrobia

#8 Użytkownik jest niedostępny   Pentium D 

• Fetyszysta mlecznych ząbków.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Wrzesień 2016 - 00:06

Po taniości obczaj najpierw 5 litrowe baniaki na wodę a jak za lekko będzie to piachu wsyp.

#9 Użytkownik jest niedostępny   kryndor 

• szlachic polski
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Wrzesień 2016 - 00:22

no a czym się różni dom od siłowni w domu tez można wyrobić bardzo dobrą sylwetkę na siłowni ma się specjalisytczne narzędzia ale one młokosom nie są potrzebne ( według mnie)
jedyne w czym siłownai bęzie dobra to jak np na plecy weźmiesz więcej niż na bicka, zeby nie tracić czasu na dokrecanie ciężaru.

#10 Użytkownik jest niedostępny   PwnT^ 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Wrzesień 2016 - 00:27

No własnie o to chodzi. Więcej czasu traciłem na zmianę ciężaru niż "treningu" - cudzysłów, bo w porównaniu z tym co robię na siłowni to jest śmiech. No i nogi ciężko zrobić - chyba ze chce mieć patyki.
A, bez ławeczki, na samych pompkach, to on klaty nie wyrzeźbi.

Ale niech robi co chce. To tylko moja rada :)

Ten post był edytowany przez PwnT^ dnia: 25 Wrzesień 2016 - 00:30

#11 Użytkownik jest niedostępny   kryndor 

• szlachic polski
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Wrzesień 2016 - 00:39

ja nie móię ze siłownai jest zła, tylko że w domu równie dobrze mozna osiągnąc dobry efekt, lecz miejscami na to trzeba poświęcić więcejc zasu. Ale jak sie zaczyna to nie odczuje się za bardzo tej różnicy czasowej.

#12 Użytkownik jest niedostępny   PwnT^ 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Wrzesień 2016 - 00:49

No spoko. Ja po własnych doświadczeniach uważam ze lepiej iść na normalna siłownie, zamiast kombinować z tym sprzętem z allegro, nawet jak się zaczyna.

Ten post był edytowany przez PwnT^ dnia: 25 Wrzesień 2016 - 00:51

#13 Użytkownik jest niedostępny   Dominicz3k 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 25 Wrzesień 2016 - 01:31

Co do nóg nie nogi mam ok, 100m w 12,30sekundy 1km w 3.14sekundy wiec jest Ok a patyki to nie są :P
Tak jestem dosyć szczupły a co najlepsze pół roku nie trenuję obficie tak jak kiedys klub treningi nogi pompki, brzuch itp, a potem 3KM do domu z buta :D Po prostu mam dobrą przemiane materii i to nie jest tak że ja mało jem jem dosyć dużo, ale i tak nie przybywam na wadze aby troszkę brzuszek ale to zaraz go nie będzie z programem 6PACK :)
Tak wiec 7.5KG hantle biorę.
Co do baniaków - wole wydać 50ZŁ i mieć coś łatwego i poręcznego.

PS: Wczesniej robiłem łapy wiadrem :E tak wiadrem z piaskiem i cegła :D dokładnie cegłą obsypaną piachem :D Ale to nie jest dosyć fajne na dłuższą metę :D. I też nie wygodne do końca !
Siłkę zacznę jak pójdę do szkoły średniej czyli za rok ;)

Ten post był edytowany przez Dominicz3k dnia: 25 Wrzesień 2016 - 01:32

#14 Użytkownik jest niedostępny   aleck156 

• .net
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Wrzesień 2016 - 06:02

Tak jak piszą wyżej - karnet na siłkę bierz. Do domu to możesz co najwyżej kamizelkę z obciążeniem kupić by robić cardio rano.

Siłkę zaczynaj teraz, gdy masz mega wysoki poziom hormonów - szybsze przyrosty!

Odpuść sobie programy na "brzuszek" - nawet najzwyklejszy PPL na początek będzie lepszy niż katowanie abs chorą ilością serii i powtórzeń - tylko kręgosłup sobie rozwalisz.

Ten post był edytowany przez aleck156 dnia: 25 Wrzesień 2016 - 06:04

#15 Użytkownik jest niedostępny   qdyn 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Wrzesień 2016 - 08:07

Co do hantli warto wybrać większą wagę, jeżeli na prawdę będzie ci szło to dorzucasz. Jak nie to po prostu robisz małe skoki co jakiś czas.
Mówisz o 30 pompkach, a czy patrzyłeś jak wykonane mają być pompki? niektórzy robią błedy w tym ćwiczeniu, polecam ustawić telefon nagrać parę dla przykładu i porównać ze wzorcem :E
Wtedy może się okazać że te 30 pompek da wymierny przyrost.
Z innych domowych ćwiczeń warto robić pompki, może ćwiczenia z gumą, różne przysiady, brzuszki.
Ogólnie urozmaicać bo potem człowiek ma mocną łapę ale innych ćwiczeń nie wykona :E

#16 Użytkownik jest niedostępny   resistance 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Wrzesień 2016 - 08:22

Ja polecam kupienie Skazanego na trening zamiast hantli. Wiele ponad jakas sciane, lawke, miejsce do podciagania nie potrzebujesz. Dosc mam zapasionych miskow z silowni bez wiekszej motoryki i wladzy nad wlasnym cialem. Poza tym podejscie duzo zryj duzo dzwigaj nie jest najzdrowsze.

I odpusc sobie cwiczenia na miesnie plazowe i postaw na ogolnorozwojowe wielostawowe.

Ten post był edytowany przez resistance dnia: 25 Wrzesień 2016 - 08:29

#17 Użytkownik jest niedostępny   Dami@ 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 25 Wrzesień 2016 - 08:27

Kto Ci naopowiadał żeby robić codziennie pompki? - kiedy dajesz mięśniom czas, żeby się zregenerowały? No i ważna jest prawidłowa technika.
Kup sobie hantle z większym ciężarem, 5 kg to nie jest dużo. Zacznij wzmacniać plecy: Plank, przysiady (ważna prawidłowa technika).

#18 Użytkownik jest niedostępny   kryndor 

• szlachic polski
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Wrzesień 2016 - 12:53

weźcie nie piszcie że siłka bo jaokś w starożytnych atenach nie było siłki i ludzie ćwiczyli kalistenikę i było git i każdy był wyrzeźbiony że hoho. A to był trudne czasy i chyba mało kto miał dostęp do siłowni, więc ludzie robili pompki itp. i się wyrzeźbili. Więc spokojnie hantelki wystarczą na co siłownia.
ps. jakoś w przedwojennej polsce tez chyba nie było siłki a ludzie mieli duże mięśnie.Niestety ale teraz jest moda na siłownię więc każdy ja poetrzeba jest taki gościu na youitubie domownia i on zrobił takie mięśnie jak niejeden by chciał i on to zrobił chyba tylko w domu.

#19 Użytkownik jest niedostępny   Dominicz3k 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 25 Wrzesień 2016 - 13:05

Nie wiem o co problem :E mówiłem że nawet gdybym chciał to nie mam bardzo dostępu do siłki aktualnie :)
Za rok owszem pójdę a w domu chce poćwiczyć żeby nie wejść tam jak jakiś leszcz ale i w jakiś rytm wpaść tych treningów.
Co do pleców o co wam chodzi że brzuszki mi coś zaszkodzą ? :lol2:
Brzuch chcę robić tym programem > Mój link
:)

#20 Użytkownik jest niedostępny   Keyser_Soze 

• 21:37 do Smoleńśka
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Wrzesień 2016 - 13:10

Zobacz postkryndor, o 25 Wrzesień 2016 - 13:53, napisał(a):

weźcie nie piszcie że siłka bo jaokś w starożytnych atenach nie było siłki i ludzie ćwiczyli kalistenikę i było git i każdy był wyrzeźbiony że hoho. A to był trudne czasy i chyba mało kto miał dostęp do siłowni, więc ludzie robili pompki itp. i się wyrzeźbili. Więc spokojnie hantelki wystarczą na co siłownia.
ps. jakoś w przedwojennej polsce tez chyba nie było siłki a ludzie mieli duże mięśnie.Niestety ale teraz jest moda na siłownię więc każdy ja poetrzeba jest taki gościu na youitubie domownia i on zrobił takie mięśnie jak niejeden by chciał i on to zrobił chyba tylko w domu.

Wygrał. :lol2:

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2