Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dominicz3k

Jakie hantle dla 16 latka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam pewien problem otóż chcę zacząć ćwiczyć łapska :E i tutaj nasuwa się problem iż samymi pompkami łap sobie takich nie wyrobie fakt ćwiczę pompki codziennie po 30 wieczorkiem taki light trening.

No i myślałem nad 5KG ale nie wiem czy to nie za mało, i potrzebuję pomocy w wyborze.

 

Waga: 64KG

Wzrost: 175CM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Mam pewien problem otóż chcę zacząć ćwiczyć łapska :E i tutaj nasuwa się problem iż samymi pompkami łap sobie takich nie wyrobie fakt ćwiczę pompki codziennie po 30 wieczorkiem taki light trening.

Ja tam ekspertem nie jestem, ale możesz systematycznie zwiększaj ilość pompek. Jak dojdziesz do 100 dziennie to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak daj mu może i 1 tone na start.

słuchaj weź se 10 kg na start, bądź 20 jak masz więcej hajsu ale jak masz 16 lat to zacznij od 5k g na jedną rękę (sam ustawisz ciężar) i to ci spokojnie wystrarczy tymbardziej że nie tylko bicka robisz ale też ramie i tricka. i potem bedziesz sobie zwiekszal ciezar. po prostu rób 3 serie po 10 lub po 15 i tak żebyś czuł repetę, ale żebyś się nie zajechał za mocno. sam wykryj odpowiedni dla siebie ciężar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie w tym sęk że chce sobie wyrobić wizualnie jak i fizycznie mięsień ;) Wezme 5KG na początek najwyżej wyrobię sobie forme a nie katując łape 20KG po 10 razy po 2 serie :D Czy coś takiego nie dzieki.

Jeszcze jedno pytanie a na brzuch ten trening według was będzie dobry ? :D

Mój link

 

A 7,5KG będzie w sam raz w sumie w DECATLONIE zobacze ale tak tylko pytam żeby łapy nie skatować na początek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz lepiej na siłownie - 60 zl/miesiac beacive, jak sa jakies promocje to jeszcze mniej, niedawno kupiłem w promocji na 4 miesiące i wychodziło jakieś 30-40zl.

Tez próbowałem treningu w domu ale to jest nic nie warte.

No i musisz zaczac jesc bo chyba chudy jestes, a miesnie z wody sie nie zrobia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po taniości obczaj najpierw 5 litrowe baniaki na wodę a jak za lekko będzie to piachu wsyp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a czym się różni dom od siłowni w domu tez można wyrobić bardzo dobrą sylwetkę na siłowni ma się specjalisytczne narzędzia ale one młokosom nie są potrzebne ( według mnie)

jedyne w czym siłownai bęzie dobra to jak np na plecy weźmiesz więcej niż na bicka, zeby nie tracić czasu na dokrecanie ciężaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie o to chodzi. Więcej czasu traciłem na zmianę ciężaru niż "treningu" - cudzysłów, bo w porównaniu z tym co robię na siłowni to jest śmiech. No i nogi ciężko zrobić - chyba ze chce mieć patyki.

A, bez ławeczki, na samych pompkach, to on klaty nie wyrzeźbi.

 

Ale niech robi co chce. To tylko moja rada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie móię ze siłownai jest zła, tylko że w domu równie dobrze mozna osiągnąc dobry efekt, lecz miejscami na to trzeba poświęcić więcejc zasu. Ale jak sie zaczyna to nie odczuje się za bardzo tej różnicy czasowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko. Ja po własnych doświadczeniach uważam ze lepiej iść na normalna siłownie, zamiast kombinować z tym sprzętem z allegro, nawet jak się zaczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nóg nie nogi mam ok, 100m w 12,30sekundy 1km w 3.14sekundy wiec jest Ok a patyki to nie są :P

Tak jestem dosyć szczupły a co najlepsze pół roku nie trenuję obficie tak jak kiedys klub treningi nogi pompki, brzuch itp, a potem 3KM do domu z buta :D Po prostu mam dobrą przemiane materii i to nie jest tak że ja mało jem jem dosyć dużo, ale i tak nie przybywam na wadze aby troszkę brzuszek ale to zaraz go nie będzie z programem 6PACK :)

Tak wiec 7.5KG hantle biorę.

Co do baniaków - wole wydać 50ZŁ i mieć coś łatwego i poręcznego.

 

PS: Wczesniej robiłem łapy wiadrem :E tak wiadrem z piaskiem i cegła :D dokładnie cegłą obsypaną piachem :D Ale to nie jest dosyć fajne na dłuższą metę :D. I też nie wygodne do końca !

Siłkę zacznę jak pójdę do szkoły średniej czyli za rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą wyżej - karnet na siłkę bierz. Do domu to możesz co najwyżej kamizelkę z obciążeniem kupić by robić cardio rano.

 

Siłkę zaczynaj teraz, gdy masz mega wysoki poziom hormonów - szybsze przyrosty!

 

Odpuść sobie programy na "brzuszek" - nawet najzwyklejszy PPL na początek będzie lepszy niż katowanie abs chorą ilością serii i powtórzeń - tylko kręgosłup sobie rozwalisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do hantli warto wybrać większą wagę, jeżeli na prawdę będzie ci szło to dorzucasz. Jak nie to po prostu robisz małe skoki co jakiś czas.

Mówisz o 30 pompkach, a czy patrzyłeś jak wykonane mają być pompki? niektórzy robią błedy w tym ćwiczeniu, polecam ustawić telefon nagrać parę dla przykładu i porównać ze wzorcem :E

Wtedy może się okazać że te 30 pompek da wymierny przyrost.

Z innych domowych ćwiczeń warto robić pompki, może ćwiczenia z gumą, różne przysiady, brzuszki.

Ogólnie urozmaicać bo potem człowiek ma mocną łapę ale innych ćwiczeń nie wykona :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kupienie Skazanego na trening zamiast hantli. Wiele ponad jakas sciane, lawke, miejsce do podciagania nie potrzebujesz. Dosc mam zapasionych miskow z silowni bez wiekszej motoryki i wladzy nad wlasnym cialem. Poza tym podejscie duzo zryj duzo dzwigaj nie jest najzdrowsze.

 

I odpusc sobie cwiczenia na miesnie plazowe i postaw na ogolnorozwojowe wielostawowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci naopowiadał żeby robić codziennie pompki? - kiedy dajesz mięśniom czas, żeby się zregenerowały? No i ważna jest prawidłowa technika.

Kup sobie hantle z większym ciężarem, 5 kg to nie jest dużo. Zacznij wzmacniać plecy: Plank, przysiady (ważna prawidłowa technika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weźcie nie piszcie że siłka bo jaokś w starożytnych atenach nie było siłki i ludzie ćwiczyli kalistenikę i było git i każdy był wyrzeźbiony że hoho. A to był trudne czasy i chyba mało kto miał dostęp do siłowni, więc ludzie robili pompki itp. i się wyrzeźbili. Więc spokojnie hantelki wystarczą na co siłownia.

ps. jakoś w przedwojennej polsce tez chyba nie było siłki a ludzie mieli duże mięśnie.Niestety ale teraz jest moda na siłownię więc każdy ja poetrzeba jest taki gościu na youitubie domownia i on zrobił takie mięśnie jak niejeden by chciał i on to zrobił chyba tylko w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co problem :E mówiłem że nawet gdybym chciał to nie mam bardzo dostępu do siłki aktualnie :)

Za rok owszem pójdę a w domu chce poćwiczyć żeby nie wejść tam jak jakiś leszcz ale i w jakiś rytm wpaść tych treningów.

Co do pleców o co wam chodzi że brzuszki mi coś zaszkodzą ? :lol2:

Brzuch chcę robić tym programem > Mój link

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weźcie nie piszcie że siłka bo jaokś w starożytnych atenach nie było siłki i ludzie ćwiczyli kalistenikę i było git i każdy był wyrzeźbiony że hoho. A to był trudne czasy i chyba mało kto miał dostęp do siłowni, więc ludzie robili pompki itp. i się wyrzeźbili. Więc spokojnie hantelki wystarczą na co siłownia.

ps. jakoś w przedwojennej polsce tez chyba nie było siłki a ludzie mieli duże mięśnie.Niestety ale teraz jest moda na siłownię więc każdy ja poetrzeba jest taki gościu na youitubie domownia i on zrobił takie mięśnie jak niejeden by chciał i on to zrobił chyba tylko w domu.

Wygrał. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wyrobić sobie bezpiecznie brzuch to proste- ABS 2, same hantle bez sensu, tym bardziej jeśli ułożysz sobie taki "program" jak z tymi pompkami. Zamiast kombinować kup sobie po prostu drążek, przejdź 100pompek.pl (nwm. czy to nie podchodzi pod reklamę, no ale co tam) i się podciągaj, do tego więcej jedz, z tym że mięsa, warzyw, kasz itepe.

 

@Poza tym, jeśli już miałbyś "masować" hantlami. To już przy twojej wadze nawet 7,5k na łapę to za mało, wyjdzie bardziej fitness, niż przy dobrze wykonywanych pomkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra z pompkami codziennie był zły pomysł nie pomyślałem ale inaczej to sobie ustawie a co do drążka - :hmm::hmm: w sumie może i to też kupie do hantli :P

Co do ABS2 to:

o tym mówisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz lepiej na siłownie - 60 zl/miesiac beacive, jak sa jakies promocje to jeszcze mniej, niedawno kupiłem w promocji na 4 miesiące i wychodziło jakieś 30-40zl.

Tez próbowałem treningu w domu ale to jest nic nie warte.

No i musisz zaczac jesc bo chyba chudy jestes, a miesnie z wody sie nie zrobia

 

Ta idz na siłownie koksy powiedzą co brać żeby szybko rosnąć. Za 2 lata zostaniesz z brzuszkiem 40 latka.

 

Wejdziesz na siłownie i będzie: jak ty możesz ćwiczyć bez rękawiczek,bez izotonika,bez koszulki under armor-e przecież zwykła zaraz mokra i zimno źle na mięśnie działa, albo siadasz na mokrej ławeczce po kij wie kim.

 

Jesteś za młody na duże dźwiganie (o ile nie trenujesz od malutkiego albo nie pracujesz w gospodarstwie)

Pompki za łatwe? przybliż ręce nie na szerokość barków, a to że pompkami nie zrobisz klaty czy prawdziwej sylwetki to nie wiem jakim ignorantem trzeba być.

 

Dla ciebie najważniejsza jest dieta teraz! Ja przy 71 kg i 170cm jem bez mała 3000kcal dziennie i nie mogę przytyć. Więcej mi trudno ogarnąć na razie za dużo na głowie i brak czasu.

 

Zamiast w hantle zainwestowałbym w skakankę, jak da radę basen i drążek opanowanie wagi własnego ciała to nie jest prosta sprawa. A najczęściej to kontuzje są właśnie wynoszone z siłowni czy to nóg czy pleców barków zazwyczaj rzadziej, wszystko przez chęć założenia szubko dużego ciężaru i błędy w technice wykonywania ćwiczeń.

 

Wrócę jeszcze do diety jeśli coś ćwiczysz np piłkę nożną i do tego ćwiczysz dla ciebie musisz bardzo mądrze zarządzać posiłkami, do tego musisz dać mięśniom czas na regenerację o ile brzuch nie potrzebuje zbytnio przerw o tyle nogi/plecy/bicepsy/barki już tak więc dobrze jest to wszystko mieszać(chodzi mi o dni np. PN nogi/WT barki/SR wolna/CZW plecy). Na tych śmiesznych koksików to nie patrz bo albo ktoś jest genetycznie obdarzony dobrą posturą, albo ktoś naprawdę zrzucał z dużej wagi na ładną sylwetkę a jest to naprawdę mały ułamek ludzi. Szczupli z dobrą przemianą mają przerąbane nabrać odpowiedniej masy i wyrzeźbić (chyba że zawód syn i nic cię nie interesuje oprócz chwilowej zajawki)

Znam przypadek osoby i obdarzonej genetycznie zarąbistą sylwetką i osobę która pracowała na wygląd 3lata wynikiem czego w technikum prześlizgiwała się z klasy do klasy, o osobach wspomagających się to szkoda gadać 3/4 po 6 miesiącach na siłowni albo zrezygnowali (brak czasu,efektu[nie chodzili regularnie]) albo się wspomagali reszta chodziła pooglądać kobitki i dla siebie żeby mieć wolne od domu (raczej siedzieli w saunie na basenie niż ćwiczyli na siłce)

 

 

Ja pomysł na trening biorę stąd : Paul Wade Trener - Skazany na trening

Poszukasz na necie na pewno znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże! Ja juz nie wiem hantle, siłownia, basen, drążek, skakanka, piłka nożna do tego szkoła i sprawdziany 3GIM :E

Powiem tak szczerze mi te hantle i drążek ew. wystarczą a potem najwyżej napisze brzuch zrobię coś takiego i tyle. Chce być normanlnym człowiekiem który tylko coś trenuję a nie pchać się w diety, srety, i inne bzdety :E

Ja nie mam zamiaru być jakimś kulturystą :D zwykły człowiek który chociaż troszkę trenuję taki przykładowo Isamu gdzie gimby jaraja sie że to paker itp itd. to zwykły człowiek który trochę trenuje i tyle :D A ja chce mieć tylko fajne ciało np. na plaże albo gdzieś :D Nie potrzebuję sylwetki Pudziana :lol2: zwykły gimbus z brzuchem i jak trzeba łape napiąć albo sie posiłować to jest czym ;)

Brzuch jaki chce mieć trochę wiecej niż to co na zdjęciu ;)

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...