Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kamila19

czy w kablu od netu i tv jest prąd?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam psa szczeniaka który lubi gryźć kable.Większość udało się pochować ale kabel od netu i od cyfry plus(ten łączący antene z balkonu z dekoderem)sa na widoku i boje sie ze pies je pewnego dnia przegryzie.Czy jest tam prąd i czy w związku z tym jest to niebezpieczne dla psa albo dla nas jeśli byśmy dotkneli takiego uszkodzonego kabla?

Dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ofkors że "jest prąd", przecież informacje przez takie kable nie są przesyłane dzięki magii;)

ale nie jest to taki prąd, aby miał zwierzęciu zrobić krzywdę. szczypnie go lekko w język i już.

 

...zakładając ofkors że cała instalacja w domu jest ok, nie ma żadnych przebić itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebic?tzn co to są te przebicia bo nie bardzo sie orientuje?

czyli moge spac bezpiecznie?a jesli ja bym dotknęła w miejscu gdzie pies nadgryzie/przegryzie kabel to też nic mi się nie stanie?

Sory za głupie pytania ale jakoś nigdy się nie interesowałam problemem gryzienia kabli:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebic?tzn co to są te przebicia bo nie bardzo sie orientuje?

czyli moge spac bezpiecznie?a jesli ja bym dotknęła w miejscu gdzie pies nadgryzie/przegryzie kabel to też nic mi się nie stanie?

Sory za głupie pytania ale jakoś nigdy się nie interesowałam problemem gryzienia kabli:)

"przebicia", w dużym uproszczeniu, gdyby instalacja elektryczna w domu, czy same urządzenia jak telewizor, miały.... "wyciek", wtedy napięcie się może pojawić tam, gdzie go być nie powinno.

jeśli sama dotkniesz, możesz zupełnie nic nie poczuć. co innego dotknąć takiego nadgryzionego kabla językiem;) przykładałaś kiedyś do języka 9-voltową bateryjkę? nic przyjemnego, ale też nic groźnego.

 

 

tylko z kablami zasilającymi urządzenia ostrożnie - bo jak te pies przegryzie, to już solidnie może go prąd porazić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kot raz przegryzł kabel od lampek choinkowych prawie przy samej wtyczce ,stracił wszystkie 9 żyć w ułamku sekundy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek od internetu/telefonu ma małe napięcie więc z jego strony nic psinie nie grozi. Zastanowił bym się jednak nad kablem od anteny bo w nim może być zasilanie anteny, zwykła antena telewizji naziemnej ma 12v 500mA a to już zaboli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...