Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kwietas

Windows 10 - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

od wczoraj przesiadłem się z Win 7 na Win 10. Nie robiłem czystej instalki tylko upgrade.

Sprzęt:

i5 6600k @ 4.5 Ghz

16 gb ram ddr4

GTX 1060 6GB

SSD na system

HDD na gry

 

Pytanie 1:

Na pasku zadań mam ikonę wyświetlającą w jakim języku jest ustawiona klawa. Jak to na stałe wyłączyć? Jak wejdę w opcję paska zadań i ikon systemowych to odznaczenie "wskaźnika wprowadzania" niewiele daje, bo po ponownym uruchomieniu komputera powraca jak bumerang...

 

Pytanie 2:

Chcę ściągnąć ze sklepu GoW 4. Gra ma 73gb. Po ściągnięciu ponad 45gb zapchał mi się... RAM. WTF? Przyglądałem się tak w menedżerze zadań na jego użycie i systematycznie ono rosło. Powoli, ale cały czas rosło aż do momentu zapchania się ramu i... zwiechy. Po ponownym uruchomieniu systemu muszę (!) pobrać cały plik od nowa! Co jest grane? Niby pokazuje na tym pasku postępu ze ściągania, że mam ponad połowę gry ściągniętą, ale jak kliknę wznowienie ściągania to leci... 40mb i się zatrzymuje... zatrzymam i jeszcze raz wznowię i kolejne 40mb się nabija... WTF?!

 

Panowie pomóżcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p1: Ja zawsze z konfiguracji systemu wywalam języki i układy klawiatury których nie używam. Zostaje jedna, i po zastosowaniu takiej konfiguracji pasek języka znika.

 

p2: Nie masz przypadkiem płyty z pożal-się-boże sieciówką killer cośtam? One lubią mieć dziurawy sterownik powodujący wyciek pamięci w systemie. Rozwiązaniem jest pobranie paczki "driver only"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknę na te języki jeszcze, dzięki.

Tak, mam Killer Network Manager, czy coś takiego. Mówisz, by to wywalić i sam sterownik zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta powinieneś znaleźć dwie paczki ze sterownikiem LAN.

Jedna to pełny pakunek z killer network i resztą badziewia.

Drugie - sam goły sterownik do wgrania przez menedżer urządzeń. Waży bardzo mało.

Wybierz ten drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomoglo z przeinstalowaniem sterownika, bo jak na razie uzycie oscyluje w granicy 2.5gb - 3.0 gb ram.

Dzieki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...