Skocz do zawartości
pawkot

Seat Leon 1.5 130KM

Rekomendowane odpowiedzi

Seat w poście 373 http://forum.pclab.pl/topic/1172205-Seat-Leon-vs-Kia-Ceed/page__view__findpost__p__15373581

 

 

Ostatecznie mając budżet ~50.000 na auto z segmentu B zdecydowałem się dołożyć "trochę" i kupić kompakt. Pierwszy post dotyczący szukania auta zachowany w spoilerze.

Może komuś mój wątek pomoże podjąć podobną decyzję :)

 

 

Ze względu na opisywane przeze mnie ostatnio w dziale ogólnym niedomagania Fabii II jestem zmuszony rozpocząć poszukiwania nowego samochodu. Jestem zrażony do używanych aut, może mam pecha do nich, albo po prostu nie potrafię ich kupować, mniejsza o moje niedoskonałości ;) Wolę kupić mniejszy/gorzej wyposażony, ale nowy. Tak, wiem, że taki samochód też będzie sprawiał problemy, bo każde auto to skarbonka, ale chociaż będę znał dokładnie historię i będę mógł mieć tylko do siebie pretensje za ewentualne zaniedbania.

 

Planuję tym samochodem poruszać się 5-7 lat, w trakcie których nie powinienem przejechać więcej niż 100.000 km, więc raczej silnik benzynowy (zresztą na diesla w tym budżecie się nie załapię)

 

Wymagania:

 

- moc minimum 90 KM. Taka "rakieta" w zupełności mi wystarcza, ponieważ radzę sobie teraz w trasie Fabią, która ma 15 sekund do 100, wszystko to kwestia planowania wyprzedzania :E. Oczywiście im KM więcej tym lepiej, nie będę wybredny.

- klimatyzacja

- 4/5 drzwi

- bluetooth (integracja z telefonem)

- 4 poduszki + kurtyny

- tempomat

- bagażnik 300 l (jeśli HB), a idealnie jakby to było kombi, czyli około 500 l

 

Biorąc pod uwagę te wymagania będę musiał celować w segment B, ale podobnie jak z mocą na większe nie będę narzekał.

 

Moje pierwsze typy to:

 

- Fabia 1.2 TSI 90 KM, jest w kombi za co +

- Clio 0.9 90 KM - czy ten silnik nie jest zbyt wysilony? Ma marne 3 cylindry, jest w kombi za co +

- Tipo Sedan 1.4 95 KM - zdecydowanie z tej trójki najmniej mi się podoba i nie wiem, czy do końca roku bym nie musiał czekać, no i nadwozie sedan zdecydowanie mnie nie przekonuje

- Podoba mi się też nowe Polo, ale zdrowie kilka tysięcy wybiega ponad budżet i ma najmniejszy bagażnik z wymienionych przeze mnie aut

 

Jestem pod wrażeniem kolektywnej wiedzy użytkowników forum dotyczącej wytrzymałości silników/ogólnej jakości poszczególnych modeli i liczę na Waszą pomoc :)

 

 

Żeby nie śmiecić na forum będę kontynuował temat eksploatacji samochodu w tym wątku.

 

UWAGA! Ford bez podgrzewanej przedniej szyby, przepraszam zawiedzionych tym faktem :(

 

Motor: 1.6 Ti-VCT 105 KM

 

Laczki zimowe: Semperit Speed Grip 2

Laczki letnie: Continental ContiPremiumContact 2

 

Wersja wyposażenia Trend, co ciekawsze elementy i dodatki:

 

-Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESC) zawierający układ kontroli trakcji (TA), układ wspomagania awaryjnego hamowania (EBA), układ poprawiający stabilność na zakrętach (TVC)

-Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA)

-System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS)

-Ford MyKey

-Klimatyzacja

-Światła do jazdy dziennej w technologii LED

-Tylne światła w technologii LED

-Przednie światła przeciwmgielne

-Czujniki parkowania

-Radio CD/MP3 Ford Sync 2 8" ekran dotykowy, zestaw głośnomówiący bluetooth, 6 głośników

-Funkcja sterowania głosem

-Sterowanie z kierownicy

-Rozbudowana konsola centralna

-Reflektory automatyczne

-Automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu

-Automatycznie ściemniające się lusterko wewnętrzne

-Światła "follow me home"

-Kolor metalizowany Magnetic Grey

 

Fotka (więcej w poście #261):

 

Be46WtQ.jpg

 

 

Edytowane przez pawkot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciągając bo brakuje 6KM i 12L bagażnika:

Kia Rio 1.2 84KM L+Business Line za ~51500zł?

 

Całość wypisanego wyposażenia jest + prosty 1.2 benzyniak bez turbo itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seat Ibiza do wyboru hatchback, bo kombi widzę już wycofali, może uda się jeszcze gdzieś trafić w salonie.

 

Sprawdzona konstrukcja od 8 lat na rynku, nie ma żadnych chorób wieku dziecięcego, 4 lata gwarancji. Silnik pasuje do tego gb ma według testu motory bagażnik o pojemności 320 litrów.

 

Za 50k będzie wersja Style z 1.2TSI 90 koni. Tak tak to TSI ale po mocnych ulepszeniach i udoskonaleniach (16 zaworów, pasek zamiast łancucha). Po gwarancji bezproblemowy chip na 105 koni :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje typy to:

twingo : w tej cenie bedzie full opcja

https://www.renault.pl/content/dam/Renault/PL/pdf/pricelists/twingo-price.pdf

 

jak za małe to clio nowe:

https://www.renault.pl/content/dam/Renault/PL/pdf/pricelists/clio-nowe-price.pdf

lub pug 208

http://media.peugeot.pl/file/07/1/208-cennik.72071.pdf?lcdv16=1PIAA5LKQ5K0A0E1

 

 

 

pochodź, pojeździj sam sie przekonaj.

celuj w droższe auto o te 5-10k bo tyle urwiesz na wyprzedaży roczników.

 

 

 

 

Przy tych kryteriach chyba najchętniej wybrałbym to:

 

http://otomoto.pl/oferta/renault-fluence-1-6-16v-115km-rabat-12-900zl-ID6yzG7N.html

 

Dość długo jeździłem takim na zastępczaku i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

 

 

Do listy możesz dorzucić Opla Corsę.

Ale wiesz ze to w 100% to samo co megane tylko ze z kufrem? juz rozumiesz dlaczego byłem tak pozytywnie zaskoczony ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się koniec roku to za 50k spokojnie można będzie dostać skode rapid, seata toledo a nawet i Octavię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom w tamtym roku za 52 latały rapidy (co prawda spaceback) z 1.2 TSI 90 koni

Tylko one są cięższe ciut, więc i silnik będzie się mocniej męczył.

 

 

Ewentualnie można też Fiestę.

Edytowane przez maslak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje.

 

Siedziałem już w kilku samochodach i na początku odpadły Fiesta, i20, Rio oraz C3 (wtedy jeszcze sprzedawali stare C3). Po prostu źle się czułem w nich czułem, a 5-7 lat to za dużo czasu żeby siedzieć w czym się czego się nie lubi.

Najlepiej jeździło mi się Fabią i Corsą. Niestety ten drugi ma tylko 285l bagażnika.

Do Rapida zajrzę, ale wydaje mi się, że jest gorzej wykonany niż nowa Fabia, a jakbym znalazł Octavię za 50k, to chyba totalną bieda wersję.

W Corsie zapewne musiałbym wybrać silnik 1.4 90KM - ktoś nim jeździł? Ma 13,5 sekundy do setki, a Fabia przy 90 KM ma 11 sekund, spora różnica.

 

A co sądzicie o takim wynalazku (wiem, 82KM, ale niecałe 13 sekund :E):

http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-cactus-promocyjny-pakiet-pelnego-ubezpieczenia-w-cenie-1zl-ID6yACS5.html

Edytowane przez pawkot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z fabii na fabie chcesz?

naprawde?

\Mam nie przyjemnośc jeździć tym obecnie jako zastępczą i to w pełnej opcji monte carlo a nadal to taki syf ze aż głowa boli a plecy bolą po godzinie siedzenia.

Idź w strone francuzów pug 208 308 reno clio cytrynka jakaś co kolwiek ale daj spokój z tym plastikowym dziadostwem.

 

 

/

 

kaktus to fajne auto ale projektowane jako na maxa budżetowe, przejedź się zobacz. każdy oczekuje czegoś inneog.

Edytowane przez PiotreQ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z fabii na fabie chcesz?

naprawde?

\Mam nie przyjemnośc jeździć tym obecnie jako zastępczą i to w pełnej opcji monte carlo a nadal to taki syf ze aż głowa boli a plecy bolą po godzinie siedzenia.

Idź w strone francuzów pug 208 308 reno clio cytrynka jakaś co kolwiek ale daj spokój z tym plastikowym dziadostwem.

 

 

/

 

kaktus to fajne auto ale projektowane jako na maxa budżetowe, przejedź się zobacz. każdy oczekuje czegoś inneog.

Mnie się ta fabia podoba choć nią nie jeździłem. Siedziałem w niej i fotele wydawały mi się wygodne. W megane najnowszym (IV) też siedziałem i tam w fotelach coś mi nie pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ta fabia podoba choć nią nie jeździłem. Siedziałem w niej i fotele wydawały mi się wygodne. W megane najnowszym (IV) też siedziałem i tam w fotelach coś mi nie pasowało.

Trzebo pojeździć dłużej.

nigdy nie siedziałem w tak wygodnych fotelach jak megane 3 i tak niewygodnych jak fabia 2015y

 

nowe megane [4] mi sie podoba ale sorry nie za 80 tysi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odrzucam Tipo jeśli dostanę coś "od ręki"

 

z fabii na fabie chcesz?

naprawde?

 

Myślałem, że jesteś fanem skody :( Jak na mój gust to wygodne auto, nie mam super wymagań, bo wiem, że budżet nie jest duży jak na nowy samochód.

 

Widzę też, że zaczynają się już wyprzedaże 2015, może warto dorzucić 5 tysi i wyrwać Focusa (aczkolwiek chyba 1.6 105KM nie jest zbyt dobrym silnikiem), Renault Captur (nawet za 50k, ale z silnikiem 0.9). Jestem w stanie odpuścić póki co tempomat, bo z tego co wiem często można go dołożyć później w ASO. Muszę się przejść po salonach i zobaczyć co im zalega na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem żadnej marki. Ale jak bym mi wskazać kogo obecnie najmniej lubię wskazał bym vaga.

Naprawdę te fotele są tragiczne. Naprawdę na wyprzedażach coś fajnego dorwiesz. Ciekaw jestem jak z jakością wykończenia w clio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok waże 119kg i napewno jak bym ważył 6- było by wygodniej. Ale przy tej wadze w meganie było wygodnie i trase 9h przejechałem bez wysiadania, podejrzewam że po takiej trasie w fabii wylądował bym na wózku na dwa dni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem fanem żadnej marki. Ale jak bym mi wskazać kogo obecnie najmniej lubię wskazał bym vaga.

Naprawdę te fotele są tragiczne. Naprawdę na wyprzedażach coś fajnego dorwiesz. Ciekaw jestem jak z jakością wykończenia w clio

Bez przesady, fotele to kwestia gustu w dużej mierze. Rodzice kupili właśnie nowego Rapida i moim zdaniem nie jest źle (choć są brzydkie:P), z kolei mi zupełnie nie pasują fotele z Toyoty (jeździłem Aurisem w hybrydzie i Yarisem).

Rapid jest dość przyjemny - w sedanie to bagażnik ma całkiem spory - rodzice za wersje 1.2 (105KM) z jakimiś tam pakietami nawigacji, czujników przód tył, dodatkowymi zimówkami i jeszcze paroma bajerami oraz darmowymi przeglądami na 3 lata dali 60K (ale zwykle pewnie drożej bo dostali jakieś zniżki lekarskie i tego typu pierdoły)

Choć na wyprzedaży rocznika powinno dać się trochę ugrać może.

 

Z mniejszych samochodów po wypożyczalniach (w delegacjach mi się zdarza) to najbardziej przypadł mi do gustu Clio>Fiesta>208>Yaris>500L zdecydowanie Clio się najprzyjemniej prowadziło.

Renault Captur (nawet za 50k, ale z silnikiem 0.9).

Captur z tym silnikiem to muł, też raz miałem z wypożyczalni. Lekko pod górkę na autostradzie za Marsylią i nie dawał rady się do 110 rozpędzić... Poza tym w mojej opinii mniej przyjemniej się to auto prowadzi od Clio. Jak już inna renówka to polować na jakąś wyprzedaż Meganki.

 

Ciekaw jestem jak z jakością wykończenia w clio

Jest ok. Choć w tej wersji co ja miałem za dużo trochę było czarnego gładkiego plastiku który się kurzył.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus 1.6 to bdb opcja. Donry, wytrzymaly i bezproboemowy silnik, ilosc miejsca wobec seg. B.

No i suzuki baleno czy jak mu tam tez bym zobaczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus 1.6 to bdb opcja. Donry, wytrzymaly i bezproboemowy silnik, ilosc miejsca wobec seg. B.

 

Który 1.6 masz na myśli? O 105KM poczytałem i rzekomo mułowaty, ale jeśli to jego jedyna wada to nie będę wybrzydzał.

 

Megane 3 combi limimited 1.5 dci będzie za 50-55 tys bi się pozbywaja tego

 

Widzę, Megane znalazła się w opcjach ;)

 

Podzwoniłem po salonach i chyba zrezygnuję z segmentu B. Po dołożeniu 5 tysięcy spokojnie można kupić Focusa/Megane/Astrę - w tych trzech zapewne będę wybierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojeździj i sam zdecyduj, nie sugeruj się 20 minutową jazdą próbuj wyrwać auto na cały dzien / weekend zeby sie upewnić ze bedziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...