Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Guli17

Słuchawki dla dziewczyny do laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuję słuchawek na mały prezent na sobotę (więc niestety allegro odpadnie :/ i zostaną media markty, komputroniki itd)

 

wymagania hm pomyślmy ;p

1. "dobry" :P dźwięk

2. wygląd taki bardziej jak dla dziewczyny oczywiście milee widziany, ale to mniej ważne.

 

Słuchawki będą używane za pewne sporadycznie do filmów czy muzyki.

 

Cena hm ja mam parę lat już dosyć dobre słuchawki Sennheisery hd 555, jakość jak dla mnie rewelacja i pewnie jak włożę takie za 100 zł to pewnie odczuję straszną różnicę, ale myślę, że dla niej do laptopa takie tańsze wystarczą więc budżet to załóżmy wstępnie 100 zł, mogę dołożyć jeśli będzie warto, ale no ona audiofilem nie jest, a wiem, że częściej będzie używała głośnika w laptopie niż słuchawek więc myślę, że nie ma się co wykosztowywać jeśli chodzi o słuchawki.

 

popatrzę co tam mają w komputronikach itp i wkleję jakąś propozycje

 

Dziękuje/my ;) z góry za pomoc.

 

p.s

myślałem też o bezprzewodowych, ale pewnie za 100-150zł to by była mega kaszana więc niech będą na kabelku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superlux HD330 lub HD660 może wyglądają mało kobieco, ale dźwięk jest naprawdę dobry w stosunku do ich ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauszne portable, które mogą kobiecie przypaść także z wyglądu (mojej się podobają ;)) - AKG K518

Czysto dźwiękowo to wszelakiej maści Superluxy, których to jednak nie dostaniemy w takich sklepach. Ponadto te sklepy są jednymi z najdroższych, co warto mieć na uwadze.

Do audiofila brakuje przynajmniej dwóch zer w budżecie, a i tak można by się jeszcze spierać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxell Retro DJ, Takstar HD2000, Superlux HD562 - takie moje propozycje :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKG K518 - dobrze przeczytałem to słuchawki zamknięte?

Kiedyś kupiłem sobie sennheisery za ~400 zł (zamknięte) i w podobnej cenie pół otwarte czy tam otwarte to różnica w dźwięku to było niebo, a ziemia :E

wiem, ze te nie są jakieś super drogie, ale oby nie miały takiej plastikowej jakości przez to, że są zamknięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarte - posiadają otwartą konstrukcję muszli (zwykle siateczka lub otwory na zewnątrz muszli), dzięki czemu membrana ma większą swobodę ruchu. Wyróżniają się największą przestrzenią, acz minusem jest to, iż wszyscy wokół słuchacza słyszą dźwięki ze słuchawek.

 

Półotwarte - podobny schemat budowy jak w konstrukcji otwartej, lecz w mniejszym stopniu - część muszli jest odsłonięta. Dźwiękowo występuje tu balans: mniejsza przestrzeń, niż w konstrukcjach otwartych, ale większa, niż w zamkniętych i to samo tyczy się dolnych rejestrów (mniej niż w zamkniętych, więcej niż w otwartych).

Zamknięte - posiadają zamkniętą konstrukcję muszli (jednolita plastikowa, metalowa, drewniana itp. - powierzchnia na zewnątrz muszli). Plusem tego jest niewyciekanie muzyki od strony muszli, dzięki czemu można słuchać nie przeszkadzając innym (z tego względu ta konstrukcja jest najczęściej stosowana w miejscach głośniejszych, np. w komunikacji miejskiej). Minusem zaś jest najczęściej bardziej skondensowany, bezpośredni dźwięk z mniejszą przestrzenią, lecz z większą ilością basu.

 

 

Jednak dużo zależy od klasy sprzętu i jego charakterystyki. Można się spotkać ze słuchawkami zamkniętymi, które renderują lepszą przestrzeń, niż konstrukcje otwarte, tak samo jak i można spotkać słuchawki otwarte o większej ilości basu, aniżeli konstrukcje zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...