Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gronek31

Windows 10 na nowym PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niebawem zakupię nowego Pc głównie do grania. Niestety z tego co słyszałem o Windows 10, to tylko same problemy.

 

Zaś problem w tym, że dla graczy wyjścia z tego chyba i tak nie ma. Póki co jeszcze gry wychodzą na 7 i w starsze tytuły też warto dalej grać bo wiele gier się jeszcze nie zestarzało graficznie ale niektóre najnowsze np GOW 4 lub FH3 odpalają już tylko na W10. W przyszłości sytuacja na pewno się powtórzy.

 

Microsoft to cwaniaczki, żeby instalacja ich systemu nie była wyborem lecz przymusem jeśli chodzi o graczy pecetowych.

 

Plusem jest tu też Dx 12 póki co chyba tylko Hitman dostaje dodatkowego kopa od tego ale patrzę w przyszłość i może później się to przydać.

Jeszcze jednym problemem o jakim słyszałem to to że gry działające na Dx11 chodzą wolniej ale zaś ustawione na Dx 9 chodzą lepiej, dziwne to trochę.

 

Ciekawi mnie też zakup samego W10 z tego co gdzieś przeczytałem to mimo, że kupię legalną wersję to i tak po kilkunastu aktualizacjach będzie koniec i za kolejne będę musiał płacić? Nie wiem o co chodzi bo się nie znam na tym, więc ktoś może mnie dokształci i powie jak jest naprawdę. Bo aktualizację w tym przypadku też są ważne np GOW 4 wymagały najnowszej aktualizacji która to zaś podobno ma pewne problemy, no ale co zrobisz, nic nie zrobisz.

 

Jest jeszcze jedna możliwość, zakup 2 dysków SSD i instalacja 2 systemów 7 i 10 :D choć mogło by to być trochę uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gier wymagających win10 jest tyle co kot napłakał. Tylko studia ,które siedzą w kieszeni M$ będą wydawać gry win10 only. Niezależne studia jak ci od Quantum Broken szybko podwineli ogonek i wydali grę na STEAM ,która w DX11 działa znacznie lepiej niż w tym przehypowanym DX12. Prędzej mi kaktus wyrośnie na lewym pośladku niż deweloperzy będą wymuszać przejście na ten zrąbany system. W skrócie. Nie panikuj tylko instaluj przewidywalny i sprawdzony win7. Win10 jest jak kobieta z okresem albo w ciąży. Nigdy nie wiesz czego się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gier wymagających win10 jest tyle co kot napłakał. Tylko studia ,które siedzą w kieszeni M$ będą wydawać gry win10 only. Niezależne studia jak ci od Quantum Broken szybko podwineli ogonek i wydali grę na STEAM ,która w DX11 działa znacznie lepiej niż w tym przehypowanym DX12. Prędzej mi kaktus wyrośnie na lewym pośladku niż deweloperzy będą wymuszać przejście na ten zrąbany system. W skrócie. Nie panikuj tylko instaluj przewidywalny i sprawdzony win7. Win10 jest jak kobieta z okresem albo w ciąży. Nigdy nie wiesz czego się spodziewać.

Okey, dzięki za info i ciekawe porównanie :D:lol2:

A co zrobić w przypadku gdy chcę zagrać w FH3 i GOW4 bo jedynym rozwiązaniem(jeśli nie instalacja Win 10) jest kupno XOne, więc trochę lipa.

Ja to raczej konsolowcem nie jestem, choć PS4 posiadam ale nawet go nie kupiłem tylko wygrałem i ograłem na nim tylko 2 tytuły w ciągu 2 lat jak go posiadam :P Od dzieciaka jak tylko zacząłem grać to tylko na Pc i dla mnie gałki w padzie w fpsach to jakaś maskara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gronek31, nie słuchaj bzdur, ani hejterów. Pan Atak_Snajpera jest znanym na całym PCLabie wyznawcą Linuxa, i prawdopodobnie ma z tego jakieś zyski finansowe.

Trzy fakty:

- Ponad 50% wszystkich graczy jest na Win10

- Nie ma żadnych problemów z Win10, wiec nie wiem co rozumiesz przez "słyszałem że Win10 to same problemy"

- Aktualizacje są i zawsze będą darmowe. To zwykle kłamstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Nie ma żadnych problemów z Win10, wiec nie wiem co rozumiesz przez "słyszałem że Win10 to same problemy"

Oooo odezwał się "Microsoft's Employee of the Month" :) Widzę że albo kłamiesz albo co dopiero wyszedłeś z groty.

 

- Ponad 50% wszystkich graczy jest na Win10

Osób co ma zainstalowanego STEAM i zgodziło się na branie udział w ankiecie. Kolejne twoje marketingowe kłamstewko. Gdyby Win10 był tak zajebiście popularny to by Quantum Broken nie wyszedł pod Win7/8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo odezwał się "Microsoft's Employee of the Month" :) Widzę że albo kłamiesz albo co dopiero wyszedłeś z groty.

 

 

Osób co ma zainstalowanego STEAM i zgodziło się na branie udział w ankiecie. Kolejne twoje marketingowe kłamstewko. Gdyby Win10 był tak zajebiście popularny to by Quantum Broken nie wyszedł pod Win7/8.

To nie ja spędzam godziny na forum, wyszukując każdego tematu o Win10, i wypisując bzdury.

 

Kolega zadał pytania, udziel na nie rzetelnych odpowiedzi, albo nie pisz wcale. "gówniany system" w co drugim zdaniu świadczy tylko o twojej nienawiści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raximus, a problem z trzymaniem skojarzen, od poczatku do najnowszej wersji 10 i aktualizacji na dzien dzisiejszy? Taki elementarny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie też zakup samego W10 z tego co gdzieś przeczytałem to mimo, że kupię legalną wersję to i tak po kilkunastu aktualizacjach będzie koniec i za kolejne będę musiał płacić? Nie wiem o co chodzi bo się nie znam na tym, więc ktoś może mnie dokształci i powie jak jest naprawdę. Bo aktualizację w tym przypadku też są ważne np GOW 4 wymagały najnowszej aktualizacji która to zaś podobno ma pewne problemy, no ale co zrobisz, nic nie zrobisz.

Totalna bzdura powielana nawet przez portale branżowe jakieś 15 miesięcy temu i widzę ma się dobrze w mitologii o win10.

 

Tak na prawdę to jaki system będziesz mógł kupić zależy przede wszystkim od tego na jakich podzespołach oparty będzie komputer, bo obecnie nie do wszystkiego znajdzie się sterowniki np. pod win7.

 

@up system mam zainstalowany już rok czasu i problem ze skojarzeniami plików miałem raz, po jednej z aktualizacji, to było jakoś na początku roku. Od tamtej pory się nie powtórzył. Trzeba umieć je po prostu przypisać, albo nie korzystać z programów, które nie współpracują z win10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba już wiem wszystko :D

Dzięki wszystkim za udzielenie odpowiedzi.

Widzę, że jak są fanboye Vs Pc master race to są też Win 7 Vs Win 10 :P

Już podjąłem decyzję, instaluje Win 10 i tyle.

Problemy są zawsze we wszystkim. A czym by było życie bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez strachu przed Win10.Sam używam i na drugim kompie mam wciąż 7.MS po cichu "zmusza" producentów płyt do blokady instalek Win7 i sprawia to czasami problemy.Nowsze procki mają mieć obsługę tylko Win10.Jak będzie to się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez strachu przed Win10.Sam używam i na drugim kompie mam wciąż 7.MS po cichu "zmusza" producentów płyt do blokady instalek Win7 i sprawia to czasami problemy.Nowsze procki mają mieć obsługę tylko Win10.Jak będzie to się okaże.

Podobno, że Kaby Lake właśnie tak ma mieć, że tylko Win 10. Ale kupno 7gen nie ma sensu nic nie wnosi przynajmniej w grach różnicy nie zrobi raczej żadnej, a cena pewnie będzie wyższa. Lepiej już do grafy dołożyć niż na procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto szuka kłopotów ten je znajdzie ! W10 za rok , może dwa zostanie dopracowany (+ sterowniki i programy) to wtedy tak . Ludzie z natury obdarzeni są wolną wolą , więc każdy podejmuje decyzje na własne ryzyko i ponosi konsekwencje dokonanego wyboru . Jak ktoś lubi być "królikiem doświadczalnym" to jego sprawa . Ale jak będą problemy (a będą) to mam nadzieje , że doradcy Cię w potrzebie nie opuszczą i rozwiążą je w "try miga" . Ja osobiście uwierzę w w to jak ... urodzę się jutro !

Na mnie oferta darmowej aktualizacji nie zrobiła najmniejszego wrażenia i powróciłem do W7 z lustrzanej kopii zapasowej na zewnętrznym HDD . Dla mnie jest ważne to czego ja oczekuję i pragnę , a to co chce MICROSOFT nie znaczy dla mnie kompletnie nic , ponieważ komputer jest moją prywatną własnością i nikt moich prerogatyw z tego wynikających naruszać nie może .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat powraca jak bumerang przy każdej przesiadce z systemu na nowy system. Podobnie było z przejściem 95/98, 98/XP. Vista była totalną kaszaną i w sumie nie oferowała nic co zmusiło by do przesiadki, WIn ~8 pomijam bo też nic nie wnosi. Win 10 pomimo, że nie jest świetnie dopracowanym systemem, ale jak ma być WIN 7 też nie był idealny od pierwszego roku wymagało to czasu. aż stał się tak popularny.

 

Dzisiaj co przemawia za Win 10? Gry i wsparcie w sterownikach. Bez WIn 10 nie zagrasz w coraz więcej gier. A jeśli chodzi o szybkość pracy. Jest tak szybki, albo i nawet szybszy niż win 7. Oczywiście na odpowiednio mocnym komputerze. Dla mnie Win 7 już się skończył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że 2 gry + wsparcie w sterownikach uważasz za zaletę win 10...skoro automatyczne aktualizacje tychże (sterowników) to największy problem tego systemu i przez to się sypie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KAZDAN63

Czyli nie polecasz Win10 bo nie lubisz i nie ufasz MS? Fajny argument.

 

@Atak-Snajpera

Czyli nie polecasz Win10 bo w Biedronce coś tam coś tam(nawet nie chciało mi się czytać)? Fajny argument.

 

@amp41

Czyli nie polecasz Win10 bo sam aktualizuje sterowniki na najnowsze? Nie słyszałem o czymś takim, może przez to że mam kartę AMD, ale wątpię że NVIDIA ma toć takiego.

 

Tak mniej więcej wyglądają argumenty przeciwników Win10. Bo zupa była za słona. Fajne argumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki do żadnej karty graficznej prócz tych Intelowskich nie aktualizują się automatycznie dopóki nie zmienimy tego w ustawieniach załączonych do nich programów. Do pozostałych podzespołów owszem, ale to jest proces wręcz niezauważalny, bo obecnie odbywa się zazwyczaj tylko przy instalowaniu aktualizacji, a te są instalowane przy ponownym uruchomieniu komputera, więc "argument" o automatycznej aktualizacji sterowników jest trochę wyssany z palca. Chyba że ktoś sobie sam je aktualizuje bo np producent płyty głównej wydaje nowe sterowniki i aktualizację robi oprogramowanie producenta tej płyty.

 

@Atak_Snajpera A jak tam ma się Googlowski projekt Abacus i Vault? Słyszałeś w ogóle o nich? :)

 

@KAZDAN63 To że Ty miałeś problemy, nie oznacza że ma je każdy, a większość da się rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudowny Windows 10 (najnowszy build+łaty, każdy build jaki instalowałem od początku 10 miał ten problem)

 

8897584700_1476567684.png

 

... i tak w koło macieju, sypie tymi komunikatami do znudzenia i na nowo trzeba uczyć by dany format był skojarzony z konkretną aplikacją, żenada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po formacie i czystym w10 (ostatnie wersje) nie mam ani jednego problemu (prócz wyłączenia opcji w aplikacji xbox - spowolniającej mi cs go). Teraz błędy pojawiają się zwykle po instalacji nowszej wersji w10 (przez aktualizację poprzedniej - chyba się przeproszę z media tool i będę formaty robił co pół roku)... ostatnio nie mogłem zmienić przeglądarki domyślnej.

 

Ale co ciekawe - windows 10 to chyba pierwszy windows który można zostawić po formacie i sam się "poinstaluje"... ostatnio tak zostawiłem 6 letniego lenovo laptopa i sam zainstalował wszystko co potrzebne. Ogólnie wracać do windowsa 7 niezamierzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-update/resetowanie-ustawień-domyśnych-aplikacji/928eebd1-afb6-4bdf-aeb4-ca16c34e99bb?page=2

 

Patrzcie nawe u źródła nie radzą sobie z problemem i żenujące porady. Ten system pod tym względem jest gniotem. Chodzi jak żyleta ale co z tego jak za każdym uruchomieniem pliku musze go skojarzac na nowo. Dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raximus

Ty w ogóle rozumiesz co ja napisałem ?

1 . Po pierwsze ubezpieczyłem się (lustrzana kopia zapasowa na zewnętrznym HDD bo "ja już taka głupia to nie jestem" a dysków ci u mnie dostatek) .

2. Zainstalowałem W10 . Zobaczyłem jak to wygląda i jakie to ma "ułatwienia" itd . Wrażenia były negatywne , ale to jeszcze byłoby pół biedy . Następnie zajrzałem tam gdzie Ty i większość z zachwalaczy W10 nie zagląda tj. przeczytałem wszystkie dzienniki zdarzeń (~140 , komu by się chciało ? , a żeby rozwiązać choć jeden sygnalizowany problem to szkoda mówić) i ... niestety tu już była "tragedia" . Trzeba Ci wiedzieć , że w moim W7 liczba sygnalizowanych tam problemów wynosi zero (a nawet całe zero) ! Mnie takie "handełe" nie interesuje . To że coś "działa" wcale a wcale nie oznacza , że działa poprawnie . Problemy z W10 przecież z niczego się nie biorą . Nauczony przypadkiem W7 (mam go od drugiego dnia rozpoczęcia jego sprzedaży) postanowiłem , że tym razem nie będę "królikiem doświadczalnym" i poczekam aż MICROSOFT dopracuje system , producenci sprzętu sterowniki a programiści programy . Nie bardzo wiem dlaczego miałbym zaufać Twoim wywodom i sugestiom jak moje własne spostrzeżenia przemawiają do mnie bardziej bo ich doświadczyłem i widziałem to co widziałem na oczy własne ?

"Czucie i wiara silniej mówią do mnie niż mędrca szkiełko i oko ." Zwłaszcza "mędrca" takiego jak Ty !

Komu ja ufam ? Sobie na pewno i może mamie .

MICROSOFT ? To jest "wartość" która nie należy do "dziedziny tej funkcji" .

 

@LeBomB

Już ja widzę "orle" Ty mój jak mi rozwiązujesz te dziesiątki problemów sygnalizowanych w Podglądzie Zdarzeń . Ty nie jesteś w stanie rozwiązać ani jednego z nich ! Prędzej ja trafię szóstkę w LOTTO niż Ty podołasz takiemu zadaniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudowny Windows 10 (najnowszy build+łaty, każdy build jaki instalowałem od początku 10 miał ten problem)

 

... i tak w koło macieju, sypie tymi komunikatami do znudzenia i na nowo trzeba uczyć by dany format był skojarzony z konkretną aplikacją, żenada...

Bo masz problem w rejestrze wynikający z tego że prawdopodobnie nie instalowałeś systemu na czysto, a jedynie uaktualniłeś. Od ponad roku wałkuje się ten temat, że najlepiej było po wykonaniu uaktualnienia wykonać czystą instalacje, lub jak już wprowadzili taką możliwość to instalować od razu na czysto wpisując klucz z win7/8.1.

Druga opcja to korzystałeś z jakiegoś programu czyszczącego typu ccleaner i on zrobił bałagan w rejestrze i systemie.

 

@up zdziwiłbyś się. Niektóre problemy nie wymagają aż zaglądania do dziennika zdarzeń. Tam odnajdziesz często skutek a nie przyczynę problemu. Tak jak napisałem przed chwilą, wystarczy użyć ccleanera i oczyścić nim rejestr i problemy gotowe. W dzienniku zdarzeń dojdziesz co jest nie tak, owszem, po czym to naprawisz a potem i tak ktoś użyje ccleanera i zrobi to samo i tak będziesz sobie błądził az trafisz na jakiś ślad jego użycia. Przykładów jest więcej na to że na dzienniku zdarzeń swiat się nie kończy i nie zawsze jest on niezbędny.

Lecz jak się uważasz za takiego speca, to proszę. W sieci są komputery z win xp, win 7 i win 10 (z uaktualnienia). Z jednego z nich z win 7 udostępniane są pliki. Win xp otwiera wszystko bez problemu. Drugi komputer z win7 i ten z win10 potrafi plik mający 0,5MB otwierać nawet 5 minut. Dotyczy to głównie plików office, czasem pdf, ale rzadko. W dziennikach zdarzeń nie ma nic niepokojącego. Co więcej win10 tez udostępnia kilka katalogów. Win7 łączą się bez problemu, winxp po każdym ponownym uruchomieniu widzi ale nie łączy sie z win10 dopóki na win10 nie udostępni się ponownie katalogu. Dzienniki zdarzeń również niczego specjalnego nie pokazują, xp pokazuje jakby bkomputer nie posiadał uprawnień a posiada. Pomysły? Ja już wiem co jest nie tak a miałem taki sam zestaw informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KAZDAN63

Mógłbym Ci jeszcze podpowiedzieć, że problem zaczął występować po przeinstalowaniu xp na czysto i po uaktualnieniu jednego win7 do win10 co miało miejsce mniej więcej w tym samym czasie, a z punktu widzenia sieci nie ma żadnych konfliktów ani usterek, ale właśnie pokazałeś że po prostu jesteś zwykłym ignorantem i nic więcej, a z tym problemem byś sobie nie poradził i tyle, więc napisałeś jakąś pierdołę na odczepnego pokazując swoje buractwo. Zatem proszę, nie wypowiadaj się więcej skoro potrafisz jedynie korzystać z dziennika zdarzeń, bo zachowujesz się jak pierdołowaty mechanik samochodowy, któremu jak komputer nie zwróci konkretnego błędu to nie naprawi samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...