Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie daje mi to spokoju, nie wierzę zbytnio testy zwłaszcza digital foundry który robi testy wersji 4k a wrzuca filmik 1080p bez jaj.

 

Dzisiaj po pracy, może jutro wydam werdykt jaka jest prawda co do hdr jakości obrazu na pro i xbox x i czy serio jest się czym podniecać.

 

20181029-125756.jpg

 

:E

 

Kiedy będzie werdykt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia z gry na zwykłym PS4? Często zdarzają się jakieś lagi w zatłoczonych miejscach lub przy większej akcji? Od czasu jak grałem w W3 to żadnego singla nie ruszyłem a w RDR2 obejrzałem około 20 minutowy gameplay i klimat mnie przyciąga. Zastanawiam się mocno, żeby zapolować na zwykłe PS4 na black friday, ograć RDR2 i sprzedać. Chociaż z drugiej strony może lepiej ograć znowu wieśka z dodatkami, zajrzeć w każdą dziurę i zanim skończę to może RDR2 będzie już na PC.

Poza tym, że wentylator potrafi zawyć jak przy żadnej innej produkcji noe ma żadnych problemów póki co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że wentylator potrafi zawyć jak przy żadnej innej produkcji noe ma żadnych problemów póki co

 

Ja specjalnie przed premierą RDR 2 wyczyściłem i wymieniłem pastę termoprzewodzącą w konsoli po prawię 4 latach użytkowania i teraz jest cicho :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#reddeadredemption2

 

Rekordy pobite przez RDR2:

 

- najlepsze otwarcie (weekend) w sprzedaży detalicznej w całej branży rozrywkowej

- drugie największe otwarcie (trzy dni) w sprzedaży detalicznej w całej branży rozrywkowej

- najbardziej kasowa premiera w branży rozrywkowej w 2018

- najwięcej pre-orderów w historii (pełna gra) na PlayStation Network

- największa sprzedaż (pełna gra) w ciągu jednego dnia na PlayStation Network

- największa sprzedaż (pełna gra) w ciągu trzech dni na PlayStation Network

 

Gra zarobiła już $725 millionów na całym świecie - lepiej poszło tylko GTA V (okres trzech dni, 1 miliard).

 

Pozamiatane :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik jak dla mnie spektakularny, GTA to zawsze (teoretycznie) będzie marka z większą gamą odbiorców, mam wrażenie, że też więcej "dzieciarni" po taki tytuł sięgnie niż po western. 725 mln robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#reddeadredemption2

 

Rekordy pobite przez RDR2:

 

- najlepsze otwarcie (weekend) w sprzedaży detalicznej w całej branży rozrywkowej

- drugie największe otwarcie (trzy dni) w sprzedaży detalicznej w całej branży rozrywkowej

- najbardziej kasowa premiera w branży rozrywkowej w 2018

- najwięcej pre-orderów w historii (pełna gra) na PlayStation Network

- największa sprzedaż (pełna gra) w ciągu jednego dnia na PlayStation Network

- największa sprzedaż (pełna gra) w ciągu trzech dni na PlayStation Network

 

Gra zarobiła już $725 millionów na całym świecie - lepiej poszło tylko GTA V (okres trzech dni, 1 miliard).

 

Pozamiatane :cool:

Czytałem że nie mają szans pobić CoDa i Fify pod względem otwarcia :hmm: , skąd masz info?

"najbardziej kasowa premiera w branży rozrywkowej w 2018" - czyli pobił GoWa? GoW to okolice 3 milionów kopii po 72h :hmm:

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cod i fifa to tylko UK i tylko pudełka.

 

Z RDR masa ludzi porobiła preordery i do tego masa ludzi kupiła cyfrówkę.

 

Pewnie na bardziej szczegółowe wyniki przyjdzie poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie werdykt?

Ok wiec tak.

Wersja na xbox x zajmuje 106gb, wersja na ps4 niecałe 100, słyszałem opinie ze na xbox x w porównaniu do ps4 pro jest texure pack, kilka osób tutaj tez tak mówiło.

Dementuje ploki, nie ka żadnego tekstury 4k packa.

Lod, jakość cieni, tekstur, oswietlenia i cala reszta wygląda tak samo na ps4 pro i xbox x. (nie testowałem wersji na xbox s i ps4 zwykym)

 

Wdaje mi się ze xbox x częściej ma spadki animacji (digital foundry twierdzi ze oprócz jednego przypadku jest to najplynniejsza wersja, mysle ze bym się klucil tutaj i znalazł kilka przykładów spadków animacji na xboxmx) niż wersja ps4 pro (tutaj tez są ale mniej mi się rzuciły w oczy)

 

Przechodzac do gwoździa programu, samej rozdzielczości.

Xbox x rzeczywiście ma sporą przewagę, gra od samego poczatku ( prolog) ma dużo ostrzejszy obraz niż wersja na ps4 pro wykorzystująca szachownice i blisko 2 x mniej pikseli.

 

Tekstury na xbox x dzięki pełnej rozdzielczości 4k rzeczywiście wyglądają jak by miały lepsza, wyzsza jakość.

Gra jest dużo czystsza od wersji sony.

 

Rockstar zastosował TXAA wygładzanie który pierwsza zaczęła stosować nvidi na pc juz dawno temu, jest to rozwiazanie które genialnie wygładza krawędzi(zero schodkow, nawet na gęstej roślinności,trawie) jednak minusem jest duze zmiękczanie obrazu.

Krótko mówiąc czym niższa rozdzielczość tym bardziej miękki obraz dostajemy, dlatego według mnie wersja na ps4 pro pomimo szachownicy która notabene w innych tytułach zwlaszcza exach sony wygląda lepiej nie prezentuje się tak okazale, ostro na odbiornika 4k.

 

Myślę że jak by rockstar specjalnie dla wersji ps4 pro zastosował inny rodzaj AA efektem byłby ostrzejszy obraz bez takzwanego "mydla" jednak biorąc pod uwagę jak gęste jest zastosowanie roslinosci, drobnej trawy możliwe ze schodki na krawedziach obiektow były by bardziej widoczne bez txa.

Wydaje mi się ze rockstar wybrał mniejsze zło, i że jedynym teraz wyjściem jakie może dać użytkownika ps4 pro jest dodanie suwaka ostrości w opcjachdo trybu 4k (który notabene uaktywnia się gdy gramy w trybie 108p na ps4 pro).

 

Realnie patrząc myślę że nie ma szans na wprowadzenie innego rodzaju AA na tym etapie, jest już zbyt późno.

 

Wersja na xbox x działa jak zapewne już wszyscy wiedza w 4k ( ahh ci fanboje Microsoftu chociaż raz w tej generacji mają powód do radosci)generuje duzo czystszy obraz niż kurencja, która operuje na sporo niższej rozdzielczości.

Gdyby nie rodzaj AA myślę że różnica w ostrość nie była by tak zauważalna i płaczu bybyło mniej.

 

Sytuacja jest o tyle slaba ze na forach trwa duża gowno burza jakoby rockstar spapral wersje na ps4 pro, co jes niesprawiedliwe i prawda według mnie jest zupewnić inna. Rockstar dostarczył to co mógł dostarczyć, biorąc pod uwagę moc jaka mieli na ps4 pro.

 

Plejka jest jednak sporo słabsza od xbox x i dużo więcej podejrzewam ze nie dało się zrobić(niektórych rzeczy się nie przeskoczy) Sama gra wygląda na ps4 pro według mnie genialnie, i nie ma powodu do rozpaczania.

 

Podsumowywujac najładniejsza wersja to zdecydowanie ta z xboxa X różnica jest duża, widać że gra dostaje drugie życie i została zaprojektowana do działania w dużej rozdziclczosci .

Roznica jestwyraźną na pierwszy rzut oka, nie trzeba siedzieć z lupą, obraz jest dużo czystrzy.

Czy warto kupować xbox x dla jednej gry, imo zdecydowanie nie, wersja na ps4 pro wygląda na odbiornikach 4k genialnie, o ile nie będziemy jej zestawiać z czystym obrazem 4k.

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"najbardziej kasowa premiera w branży rozrywkowej w 2018" - czyli pobił GoWa? GoW to okolice 3 milionów kopii po 72h :hmm:

GoW był rekordzistą wśród ekskluzywów na PS4. I to tylko do premiery Spider-Mana.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje, że będzie to gra, którą będę miał najdłużej i najdłużej będę w nią grał :E

 

Staram się robić podoboczne questy, smaczków są tony :) na razie dorwałem najlepszego konia i oswoiłem (biały arab :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daje mi to spokoju, nie wierzę zbytnio testy zwłaszcza digital foundry który robi testy wersji 4k a wrzuca filmik 1080p bez jaj.

 

Dzisiaj po pracy, może jutro wydam werdykt jaka jest prawda co do hdr jakości obrazu na pro i xbox x i czy serio jest się czym podniecać.

 

20181029-125756.jpg

 

:E

 

Testuj zobaczymy co tam wymodzisz :D

 

Alex już wydał werdykt w piątek.

 

Tak ale na Alka to trzeba zawsze brać poprawkę ;)

 

Ok wiec tak.

Wersja na xbox x zajmuje 106gb, wersja na ps4 niecałe 100, słyszałem opinie ze na xbox x w porównaniu do ps4 pro jest texure pack, kilka osób tutaj tez tak mówiło.

Dementuje ploki, nie ka żadnego tekstury 4k packa.

Lod, jakość cieni, tekstur, oswietlenia i cala reszta wygląda tak samo na ps4 pro i xbox x. (nie testowałem wersji na xbox s i ps4 zwykym)

 

Wdaje mi się ze xbox x częściej ma spadki animacji (digital foundry twierdzi ze oprócz jednego przypadku jest to najplynniejsza wersja, mysle ze bym się klucil tutaj i znalazł kilka przykładów spadków animacji na xboxmx) niż wersja ps4 pro (tutaj tez są ale mniej mi się rzuciły w oczy)

 

Przechodzac do gwoździa programu, samej rozdzielczości.

Xbox x rzeczywiście ma sporą przewagę, gra od samego poczatku ( prolog) ma dużo ostrzejszy obraz niż wersja na ps4 pro wykorzystująca szachownice i blisko 2 x mniej pikseli.

 

Tekstury na xbox x dzięki pełnej rozdzielczości 4k rzeczywiście wyglądają jak by miały lepsza, wyzsza jakość.

Gra jest dużo czystsza od wersji sony.

 

Rockstar zastosował TXAA wygładzanie który pierwsza zaczęła stosować nvidi na pc juz dawno temu, jest to rozwiazanie które genialnie wygładza krawędzi(zero schodkow, nawet na gęstej roślinności,trawie) jednak minusem jest duze zmiękczanie obrazu.

Krótko mówiąc czym niższa rozdzielczość tym bardziej miękki obraz dostajemy, dlatego według mnie wersja na ps4 pro pomimo szachownicy która notabene w innych tytułach zwlaszcza exach sony wygląda lepiej nie prezentuje się tak okazale, ostro na odbiornika 4k.

 

Myślę że jak by rockstar specjalnie dla wersji ps4 pro zastosował inny rodzaj AA efektem byłby ostrzejszy obraz bez takzwanego "mydla" jednak biorąc pod uwagę jak gęste jest zastosowanie roslinosci, drobnej trawy możliwe ze schodki na krawedziach obiektow były by bardziej widoczne bez txa.

Wydaje mi się ze rockstar wybrał mniejsze zło, i że jedynym teraz wyjściem jakie może dać użytkownika ps4 pro jest dodanie suwaka ostrości w opcjachdo trybu 4k (który notabene uaktywnia się gdy gramy w trybie 108p na ps4 pro).

 

Realnie patrząc myślę że nie ma szans na wprowadzenie innego rodzaju AA na tym etapie, jest już zbyt późno.

 

Wersja na xbox x działa jak zapewne już wszyscy wiedza w 4k ( ahh ci fanboje Microsoftu chociaż raz w tej generacji mają powód do radosci)generuje duzo czystszy obraz niż kurencja, która operuje na sporo niższej rozdzielczości.

Gdyby nie rodzaj AA myślę że różnica w ostrość nie była by tak zauważalna i płaczu bybyło mniej.

 

Sytuacja jest o tyle slaba ze na forach trwa duża gowno burza jakoby rockstar spapral wersje na ps4 pro, co jes niesprawiedliwe i prawda według mnie jest zupewnić inna. Rockstar dostarczył to co mógł dostarczyć, biorąc pod uwagę moc jaka mieli na ps4 pro.

 

Plejka jest jednak sporo słabsza od xbox x i dużo więcej podejrzewam ze nie dało się zrobić(niektórych rzeczy się nie przeskoczy) Sama gra wygląda na ps4 pro według mnie genialnie, i nie ma powodu do rozpaczania.

 

Podsumowywujac najładniejsza wersja to zdecydowanie ta z xboxa X różnica jest duża, widać że gra dostaje drugie życie i została zaprojektowana do działania w dużej rozdziclczosci .

Roznica jestwyraźną na pierwszy rzut oka, nie trzeba siedzieć z lupą, obraz jest dużo czystrzy.

Czy warto kupować xbox x dla jednej gry, imo zdecydowanie nie, wersja na ps4 pro wygląda na odbiornikach 4k genialnie, o ile nie będziemy jej zestawiać z czystym obrazem 4k.

 

Ciekawe co na to hennepin :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^^??? Nie kumam pytania, przecież dobrze napisał, jakość obrazu widoczna gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz? Masz Pro że sprawdziłes?

 

Nie, nie ma ale pewnie jak większość ludzi na forach, krytykuje tego czego nie ma a chwali tylko to, co posiada :E

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^^??? Nie kumam pytania, przecież dobrze napisał, jakość obrazu widoczna gołym okiem.

 

No mówiłeś mi i pisałeś na forum że na XOX są lepsze textury bo gra więcej warzy. Masz potwierdzenie że poza ostrością obrazu wynikającą z wyższej rozdzielczości RDR2 wygląda identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają na wyższe niż by wynikało to tylko z czystej rozdziałki, nie kłócę się, że takie są, ot widziałem wiele razy tekstury takie same na prosiaku i x i mimo wyższej rozdziałki nie było takiej jakościowej różnicy jak w tej grze.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mówiłeś mi i pisałeś na forum że na XOX są lepsze textury bo gra więcej warzy.

Oczy szczypią :kwasny: Warzyć to piwo można, a gra to "waży", choć to i tak mało mądre określenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają na wyższe niże by wynikało to tylko z czystej rozdziałki, nie kłócę się, że są takie są, ot widziałem wiele razy tekstury takie same na prosiaku i x i mimo wyższej rozdziałki nie było takiej jakościowej różnicy jak w tej grze.

 

Te screeny z recenzji na PurePC z XBOX ONE X wygadają obłędnie obraz na nich jest tak ostry że można siedzieć z nosem w ekranie. Faktycznie można odnieść wrażenie że są lepszej jakości bo widać detale które gubią się na PS4Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec tak.

Wersja na xbox x zajmuje 106gb, wersja na ps4 niecałe 100, słyszałem opinie ze na xbox x w porównaniu do ps4 pro jest texure pack, kilka osób tutaj tez tak mówiło.

Dementuje ploki, nie ka żadnego tekstury 4k packa.

Lod, jakość cieni, tekstur, oswietlenia i cala reszta wygląda tak samo na ps4 pro i xbox x. (nie testowałem wersji na xbox s i ps4 zwykym)

 

Wdaje mi się ze xbox x częściej ma spadki animacji (digital foundry twierdzi ze oprócz jednego przypadku jest to najplynniejsza wersja, mysle ze bym się klucil tutaj i znalazł kilka przykładów spadków animacji na xboxmx) niż wersja ps4 pro (tutaj tez są ale mniej mi się rzuciły w oczy)

 

Przechodzac do gwoździa programu, samej rozdzielczości.

Xbox x rzeczywiście ma sporą przewagę, gra od samego poczatku ( prolog) ma dużo ostrzejszy obraz niż wersja na ps4 pro wykorzystująca szachownice i blisko 2 x mniej pikseli.

 

Tekstury na xbox x dzięki pełnej rozdzielczości 4k rzeczywiście wyglądają jak by miały lepsza, wyzsza jakość.

Gra jest dużo czystsza od wersji sony.

 

Rockstar zastosował TXAA wygładzanie który pierwsza zaczęła stosować nvidi na pc juz dawno temu, jest to rozwiazanie które genialnie wygładza krawędzi(zero schodkow, nawet na gęstej roślinności,trawie) jednak minusem jest duze zmiękczanie obrazu.

Krótko mówiąc czym niższa rozdzielczość tym bardziej miękki obraz dostajemy, dlatego według mnie wersja na ps4 pro pomimo szachownicy która notabene w innych tytułach zwlaszcza exach sony wygląda lepiej nie prezentuje się tak okazale, ostro na odbiornika 4k.

 

Myślę że jak by rockstar specjalnie dla wersji ps4 pro zastosował inny rodzaj AA efektem byłby ostrzejszy obraz bez takzwanego "mydla" jednak biorąc pod uwagę jak gęste jest zastosowanie roslinosci, drobnej trawy możliwe ze schodki na krawedziach obiektow były by bardziej widoczne bez txa.

Wydaje mi się ze rockstar wybrał mniejsze zło, i że jedynym teraz wyjściem jakie może dać użytkownika ps4 pro jest dodanie suwaka ostrości w opcjachdo trybu 4k (który notabene uaktywnia się gdy gramy w trybie 108p na ps4 pro).

 

Realnie patrząc myślę że nie ma szans na wprowadzenie innego rodzaju AA na tym etapie, jest już zbyt późno.

 

Wersja na xbox x działa jak zapewne już wszyscy wiedza w 4k ( ahh ci fanboje Microsoftu chociaż raz w tej generacji mają powód do radosci)generuje duzo czystszy obraz niż kurencja, która operuje na sporo niższej rozdzielczości.

Gdyby nie rodzaj AA myślę że różnica w ostrość nie była by tak zauważalna i płaczu bybyło mniej.

 

Sytuacja jest o tyle slaba ze na forach trwa duża gowno burza jakoby rockstar spapral wersje na ps4 pro, co jes niesprawiedliwe i prawda według mnie jest zupewnić inna. Rockstar dostarczył to co mógł dostarczyć, biorąc pod uwagę moc jaka mieli na ps4 pro.

 

Plejka jest jednak sporo słabsza od xbox x i dużo więcej podejrzewam ze nie dało się zrobić(niektórych rzeczy się nie przeskoczy) Sama gra wygląda na ps4 pro według mnie genialnie, i nie ma powodu do rozpaczania.

 

Podsumowywujac najładniejsza wersja to zdecydowanie ta z xboxa X różnica jest duża, widać że gra dostaje drugie życie i została zaprojektowana do działania w dużej rozdziclczosci .

Roznica jestwyraźną na pierwszy rzut oka, nie trzeba siedzieć z lupą, obraz jest dużo czystrzy.

Czy warto kupować xbox x dla jednej gry, imo zdecydowanie nie, wersja na ps4 pro wygląda na odbiornikach 4k genialnie, o ile nie będziemy jej zestawiać z czystym obrazem 4k.

czy na xox i odbiorniku FHD tez bedzie taki ostry obraz, robi upscaling?? zastanawiam sie jak by wypadlo nowy xbox z ps4 pod odbiornikiem FHD.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na xox i odbiorniku FHD tez bedzie taki ostry obraz, robi upscaling?? zastanawiam sie jak by wypadlo nowy xbox z ps4 pod odbiornikiem FHD.

Obraz będzie skalowany w dół z rozdziałki 4k do 1080p teoretycznie powinno to dać czystszy, bardziej wygładzony całkowicie pozbawiony AA obraz.

 

Na pewno nie będzie gorzej, ale czy różnią będzie duża? Nie sądzę, żeby była warta kupowania specjalnie nowej konsoli o ile masz ps4 np. Może w weekend jak będę miał więcej czasu podepnę xbox x pod sonego 1080p i napisze jak działa downsampling.

 

Jeśli przesiadka by była z xbox s to jak najbardziej nawet jeśli nie masz odbiornika 4k warto zdecydowanie, bł wersja na podstawowego x'a ledwo ciągnie grę nie odbijając nawet do 1080p

 

Według mnie przesiadka z xboxa na xbox x nawet pomimo braku odbiornika 4k ma sens, jak masz 4k to już w ogóle bajka ( choć nadal uważam ze dla nowego gracza to sony ps4 będzie lepszym wyborem ze względy na ilość intresujacych gier.

 

Jeśli natomiast posiadamy np zwykle ps4 i mamy tylko odbiornik 1080p nie warto brać X"a

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na xox i odbiorniku FHD tez bedzie taki ostry obraz, robi upscaling??

Ja gram na xox i Plazmie TXp42G30 1080p i obraz jest ostry i wszelkie niedoskonałości są bardzo dobrze wygładzone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalny bezsens, traci się cały fun z gry jak możesz sobie nabić od tak 10k, co w tej grze jest kupą forsy. No ale co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie nowy patch i to zlikwiduje, w R* juz pewnie o tym wiedzą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...