Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

30h to krótko w dzisiejszych standardach?

Poza tym było trochę rzeczy do robienia w singlu poza głównymi zadaniami.

30 godzin to dużo na każde standardy. Tylko ludzie mają jakieś wyolbrzymione wyobrażenia, często wypisując bzdury pokroju "kiedyś gry były dłuższe". Nie, nie były. To jest mit, a przykłady można mnożyć. Po prostu niektórzy grali kiedyś w coś i wydawało im się to długie, ale właśnie - tylko się wydawało (polecam zweryfikować po latach). :)

 

Pierwsza część RDR nawet nie starczała na tyle, sam ukończyłem w ok. 25 godzin, robiąc prawie wszystko, co się dało, plus kilka godzin na dodatek. Główny wątek był znacznie krótszy niż w GTA V, które ma też do zaoferowania znacznie więcej pobocznej zawartości.

Jak ktoś gra po 8-10 godzin dziennie, to dla niego każda gra będzie krótka, bo prawie każda pęknie po kilku dniach.

Standardowy czas dla gier z otwartym światem to zazwyczaj 20-35 godzin (plus małe odchylenia) i mogę się założyć, że RDR 2 będzie też w tych granicach. Jedynie RPG-i bywają dłuższe.

 

Jest szansa, że RDR2 będzie bardziej rozbudowane niż poprzednia część i pod względem zawartości zbliży się, a może nawet przewyższy GTA V, ale zawsze znajdzie się taki, co przelicza godziny rozgrywki na złotówki, nawet jeśli nie ma to nic wspólnego z jakością gry. Czasem odnoszę wrażenie, że dla części graczy liczy się tylko długość, reszta nie ma znaczenia. :E

 

Co za problem iść w momencie premiery sklepu? Jaki jest sens preorderow jeśli nie ma pewności ze się dostanie wczesniej

A co z tymi, którzy mają kilkadziesiąt km do najbliższego sklepu z grami? W jedną stronę.

Pomyślcie czasem, zanim coś napiszecie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

30 godzin to dużo na każde standardy. Tylko ludzie mają jakieś wyolbrzymione wyobrażenia

od sandboxów wymaga się więcej, Skyrim, GTA SA, GTA5, Oblivion - czy inne gry o takim charakterze to 48, 60, 89, 100 godzin. Pierwsza część RDR ~31h ale można by było jendak wymagać więcej - to sandbox.

Fallout 2 który nie jest sandboxem ale grą RPG pisaną z zaangażowaniem i poświęceniem przejście zajmuje 48h, Fallout 4 - 60h.

Kurde Diablo 3 to prawie 50h !

 

Wynik 30h przy tak olbrzymiej grze - to nie jest zbyt dobry wynik.

 

 

Edytowane przez hoodedman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, te 30-40 godzin to już jest więcej i to jest jak najbardziej dobry wynik, to jest standard dla gier sandboksowych (średni czas). I nie wiem, co musiałbym robić, żeby grać w GTA V (nie Online) 80-100 godzin, chyba że ktoś podziwia widoki godzinami, gra jedną ręką albo traci czas na szukanie gołębi jak w GTA IV (ja jednak bardziej cenię sobie swój czas). I tym samym można w tych grach spędzać więcej niż 30-40 godzin, przynajmniej w tych najbardziej rozbudowanych i pewnie też tak będzie w RDR 2, bo znając Rockstara i poprzednią część, to sama jazda konna będzie przyjemnością (i np. niektórzy nie będą korzystać z systemu szybkiej podróży, co siłą rzeczy wydłuży rozgrywkę).

Wyjątkiem są RPG-i, to też napisałem, one zwykle są dłuższe i niekoniecznie wynikają one z otwartości świata, bo na długość mają wpływ tez inne czynniki.

Standardowy czas dla gier bez otwartego świata albo z pseudootwartym to 5-20 godzin, gry z otwartym światem to 20-40 godzin, więcej w przybliżeniu ok. dwa razy więcej, więc wymagamy więcej i dostajemy więcej. Oczywiście generalizuję, bo są wyjątki. A to, że ktoś ma jakieś wyimaginowane oczekiwania, nie ma kompletnie zielonego pojęcia o faktycznej (średniej) długości gier z danego gatunku, jest słabym graczem i potrafi nawet grać w dana grę dwukrotnie dłużej niż jej średnia (nawet tu na forum są tacy wyjadacze) albo patrzy przez pryzmat 8-10-godzinnych sesji dziennie, to czyja to wina? Bo na pewno nie producentów gier.

 

Mogę się założyć, że RDR2 będzie miało odpowiednio dużo zawartości i zapewni satysfakcjonującą długość rozrywki dla tych, co mają normalne oczekiwania i wiedzą, ile mogą oczekiwać po grach tego typu, a nie jakieś dyrdymały pokroju 70-100 godzin (to nie znaczy, że nie będzie można spędzić tyle czasu przy grze, ale to nie jest normalny, średni czas rozgrywki!).

Mnie wystarczy, że nie będzie krótsze niż RDR (ok. 25 godzin) - osobiście zakładam, że zaoferuje więcej i grze będzie bliżej do GTA V, co już będzie bardziej niż satysfakcjonujące, zwłaszcza jeśli w parze z długością pójdzie jakość, jak to jest w zwyczaju produkcji Rockstara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten świat będzie przepiękny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę powtórka z Gta 5.

 

Tym lepiej - lubię GTA V :D Super się przy niej bawiłem, ukończyłem i na PS3 i na PC. R* nie zawiedzie - czuję to ]:->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten świat będzie przepiękny :D

 

VV1ZXVQ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę powtórka z Gta 5.

Głownie skupimy się na napadach na banki.

To, że w grze będą napady, to się rozumie samo przez się i wynika nawet z samego zarysu fabuły (wystarczy wspomnieć, kim jest główny bohater i w jakim obraca się towarzystwie), ale kto powiedział, że całość będzie sprowadzać się tylko do tego? Fabuła w grach Rockstara nie jest tak oczywista i choć może nie jest to nigdy najmocniejszy punkt ich gier (często wręcz przeciwnie - najsłabszy), to logiczne, że ziemniaków raczej sadzić członkowie gangu nie będą.

I nie, nie nazwałbym tego powtórką z GTA V, gdyż napady same w sobie są kluczową częścią gatunku, jakim jest western, nie w każdym wydaniu, ale na pewno w tym, jaki serwuje nam Rockstar, aż o to się prosi. Napiszę nawet więcej, tego właśnie brakowało mocno w pierwszym RDR, a jeśli dodatkowo jeszcze rozwiną to, co było w GTA V, to nic, tylko się cieszyć. Wszak GTA V to najlepsza odsłona serii i wciąż poziom nieosiągalny dla innych producentów i kto ma ich nie przebić, jak oni sami.

 

Tak naprawdę jedyną obawę co do RDR 2 mam względem historii (bynajmniej nie z powyższych powodów), bo mimo że Rockstar bryluje w dialogach, kreacjach postaci, to fabuła często zawodzi i jest co najwyżej przeciętna. Pod innymi względami gra będzie zapewne zachwycać, a dbałość o detale wręcz przyprawiać o zawroty głowy. To jest chyba jedyny tytuł w tym roku, na który naprawdę warto było ostrzyc sobie ząbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie widok z pierwszej osoby.

 

i odstrzeliwanie kończyn :E

 

Protagonista nie tylko odstrzeli swoim wrogom kończyny, lecz także dosłownie „rozsadzi” im głowy, co będzie możliwe choćby przy użyciu strzelby.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w temacie o PC potrafią docenić jak piękna będzie ta gra :P

 

Fotorealizm, na takich złomach shocked.gifred-dead-redemption-2-v1-564023.jpg

 

PS> Eurogamer.pl pisze że :E

 

Graliśmy w Red Dead Redemption 2 - kandydat na grę generacji

 

Rockstar znowu to zrobił.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

Widzę powtórka z Gta 5.

Głownie skupimy się na napadach na banki.

właśnie ze tego co czytałem to absolutnie nie ma takiego ryzyka. Gra ma swój własny charakter i odmienną mechanikę. Jest np. reputacja, możliwość zastraszania itp. R* by nie popełnił by tego błędu żeby w każdej recenzji przewijały się zarzuty "klon GTA"

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 dni :D

 

No też już mi się dłuży i też odliczam dni do premiery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam spokojnie czekam,choc to oczywicie numero uno dla mnie w 2018r. koncze Spidermana ,nier Automate ,Yakuze 0 i za miesiac bede gotowy.

To bedzie gra generacjii, gra ktorą kazdy zapamieta na dlugo,dlugo......

 

p.S jakbym mial tylko PC-ta to i tak bym nie wytrzymal i kupil sama konsole dla tej jednej gry :E

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie czekasz to masz nerwy :E Ja już od jakiegoś czasu nie mogę się doczekać i gryzę paznokcie oczekując na premierę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy RDR 2 ma być w jakiś sposób (bohaterowie itp) powiązana z 1 częścią? Pytam, ponieważ nie miałem styczności z gierką, a premiera "dwójki" mnie zainteresowała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest powiazana, a jak bardzo, to sie okaze po premierze. W jedynce bohaterem byl byly czlonek gangu Dutcha, ktory w duzym uproszczeniu mielismy zlikwidowac. W RDR2 akcja bedzie rozgrywac sie przed tymi wydarzeniami i wcielimy sie w aktualnego czlonka gangu Dutcha, tylko bedzie to inny bohater, ale pojawia sie znajome twarze. Tak wiec de facto staniemy po przeciwnej stronie barykady, choc to tez pewnie spore uproszczenie. Teoretycznie mozna zaczac od dwojki, bo to prequel, ale RDR jest na tyle dobra gra, ze warto ja ograc przed, tym bardziej ze pewnie po kontynuacji gra moze wydawac sie nieco podstarzala. W sygnaturce masz x360, wiec moze warto nadrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sygnaturce masz x360, wiec moze warto nadrobic?

 

Dzięki za odpowiedź, tak zrobię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostały 32 dni do premiery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat skończę odyssey :D

 

Zastanawia mnie gdzie reszta materiałów.. mieli jeszcze pokazać napady i inne rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie gdzie reszta materiałów.. mieli jeszcze pokazać napady i inne rzeczy :)

 

Ja stawiam że na 10-15 dni przed premierą będą nas zalewać tymi filmikami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

gdzie mogę kupić kod aktywacji wersji cyfrowej? Kurde szukam na allegro i tylko dostępy do kont a ja chcę wersję cyfrową indywidualnie dla mojego konta ale nie za 300zł :/ 

 

tej gry nie zamierzam odsprzedawać a cyfrę można sobie odpalić zawsze bez wkładania płyty :E

Edytowane przez hoodedman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...