Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę logika jak u @lukadd, który pisał podobne brednie na temat kart graficznych, opamiętajcie się bo Wasza "miłość" do tej gry przesłania zdrowy rozsądek i usprawiedliwiacie niedoróbki Rockstara na każdym możliwym kroku.

 

Żadne brednie, nie poprawnie ustawiona krzywa taktowań i napięcia i gre będzie wywalać :E

 

Również są znane przypadki, szczególnie na ryzenach gdzie gra wywalała na profilach XMP pamięci, zdjęcie o 200-300Mhz lub ręczne ogarnięcie timingów pomaga niektórym na crashe w RDR 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne brednie, nie poprawnie ustawiona krzywa taktowań i napięcia i gre będzie wywalać :E

 

Również są znane przypadki, szczególnie na ryzenach gdzie gra wywalała na profilach XMP pamięci, zdjęcie o 200-300Mhz lub ręczne ogarnięcie timingów pomaga niektórym na crashe w RDR 2.

A co powiesz na to ze przed patchem nie wywalalo a po patchu wywala na takim samym setupie bez jakichkolwiek zmian?? Bo ja do ferelnego patcha gralem bez bledow a w ten sam dzien po patchu nagle pojawily sie bledy i to nie tylko u mnie. Ja rozumiem ze zbyt wysokie OC moze niektorym robic problem ale nie jest to napewno glowny powod wywalania tego bledu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to ze przed patchem nie wywalalo a po patchu wywala na takim samym setupie bez jakichkolwiek zmian?? Bo ja do ferelnego patcha gralem bez bledow a w ten sam dzien po patchu nagle pojawily sie bledy i to nie tylko u mnie. Ja rozumiem ze zbyt wysokie OC moze niektorym robic problem ale nie jest to napewno glowny powod wywalania tego bledu.

Zapytaj naszego forumowego serwisanta :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to ze przed patchem nie wywalalo a po patchu wywala na takim samym setupie bez jakichkolwiek zmian?? Bo ja do ferelnego patcha gralem bez bledow a w ten sam dzien po patchu nagle pojawily sie bledy i to nie tylko u mnie. Ja rozumiem ze zbyt wysokie OC moze niektorym robic problem ale nie jest to napewno glowny powod wywalania tego bledu.

 

Tak samo ja ci mogę powiedzieć jak i ty możesz mi powiedzieć dla czego mi nie wywala, ani przed patchem ani po. Przyczynny mogą różne i może być ich wiele. Ja pisałem tylko o tych, o których słyszałem i znam.

 

Z tego co pamiętam w okolicy premiery też coś ci wywalało i pomogła ci zabawa z timingami czy taktowaniami RAM.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wywalalo ale to przez przekrecone memki a przekrecone memki nie powoduja bledu o ktorym mowimy tylko gra sie sypnie do pulpitu jak kazda inna przy zbyt mocnym OC memek, niemniej po korekatach nigdy juz nie wywalilo a byl to okres gdzie bylem jeszcze w trackie szuaknia optymalnych nastaw i zabawy z memkami.

 

Nie chcialbym zeby tu sie robily jakies strony i przepychanki od czego pojawia sie blad. Przyczyn moze byc wiele a kazdy doskonale zna swoj konfig i mi osobiscie nikt nie wmowi ze to od zbyt wysokiego OC czegokolwiek. Wiem jak gra chodzila do felernego patcha. Jedno jest pewne, blad jest nagminny a gra niedopracowana. No i gryzie mi sie to jesli Rockstar sam podal jaka komende trzeba wpisac tymczasowo zeby tego bledu nie wywalalo to jaki ma to zwiazek z OC>?? Rockstar bardzo dobrze wie co jest grane ale patalachy nie potrafia tego zalatac.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabula w tej grze to arcydzielo i motor napedowy tej gry.Jednak niekoniecznie kazdemu musi sie podobac. Jak jestes w 4akcie i nadal dla ciebie slabo to wiedz ze lepiej nie bedzie. Mnie gra wciagnela od samego poczatku do konca.

Arcydzieło i motor napędowy :) Fabuła dla mnie jest dość prosta i pozbawiona emocji. Brak zaskoczeń i ciekawych zwrotów fabularnych. Generalnie dość liniowa od początku do końca i dla tego dalej jak zauważyłeś lepiej nie będzie. Podobnie z muzyką. Raptem dwa razy nadała klimat grze i to wszystko miało miejsce pod koniec 6 rozdziału. Nie ma jakiegoś motywu przewodniego, który by wpadał w ucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ci tlumacze ze OC nie ma nic do tego, testowalem nawet na stock, rozne karty i znajomi tez. Polowe gry ogralem na takim samym OC, wywalac zaczelo po patchu o czym pisali wszyscy po zaladowaniu patcha i tak zostalo do dzis. Mi jakos na zawoalnie nie sypie bledami jak podbije zegar ;)Skala problemu jest ogromna i wystarczyw google wpisac ile jest roznych tematow poczawszy od reddita po steam. Wszyscy maja niestabilne oc :E

 

 

https://www.infoleria.com/how-to-fix-red-dead-redemption-2-err_gfx_state-error/

 

Tłumacz sobie jak chcesz - ja problemu aktualnie nie mam w weekend 6H chodziło i nic już nie wywala po zabiegu jaki zrobiłem. A że tematów dużo ? - zależy jak no to patrzeć wg mnie mało jak na ilość egzemplarzy jaka się sprzedała na świecie. Dużo kart jest fabrycznie podkręconych i takie osoby sądzą że nie podkręcają a mimo to używają podkreconej karty. Miałem swego czasu RX480 od Gigabyte wersja oc - ta karta fabrycznie była niestabilna nawet w windowsie a co dopiera w wymagającej grze - trzeba było poprawić fabrykę i zmniejszyć Mhz - i tak MSI AB załatwiał sprawę każdorazowo przy uruchamianiu systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do dziś nucę kawałek jak wracamy z wycieczki

 

 

A fabuła nie jest żadnym motorem tylko dobrym usypiaczem.

Jakby wywalić połowę zapychaczy i misji kurierski było by lepiej.

O tym właśnie pisałem. Dopiero coś klimatycznego wpadło w 6 rozdziale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Podobnie z muzyką. Raptem dwa razy nadała klimat grze i to wszystko miało miejsce pod koniec 6 rozdziału. Nie ma jakiegoś motywu przewodniego, który by wpadał w ucho.

To prawda.

Mam podobne odczucia.

Muzyka jest... poprawna.

Dupy nie urywa, w pamięć nie zapada.

Jest IMO tłem / dodatkiem.

 

 

 

 

Dużo kart jest fabrycznie podkręconych i takie osoby sądzą że nie podkręcają a mimo to używają podkreconej karty.

Mam wyjątkowy fart. 1080kę mam w wersji SUPER (czyli z założenia pogonionej przez fabrykę).

Cep - bez szarżowania, ale 4,5 Ghz zakręcony. Chyba ramki mam na defaultcie i... bangla wszystko w miarę ok.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każda fabrycznie podkręcona karta jest nie stabilna. Powiem więcej są to wyjątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumacz sobie jak chcesz - ja problemu aktualnie nie mam w weekend 6H chodziło i nic już nie wywala po zabiegu jaki zrobiłem. A że tematów dużo ? - zależy jak no to patrzeć wg mnie mało jak na ilość egzemplarzy jaka się sprzedała na świecie. Dużo kart jest fabrycznie podkręconych i takie osoby sądzą że nie podkręcają a mimo to używają podkreconej karty. Miałem swego czasu RX480 od Gigabyte wersja oc - ta karta fabrycznie była niestabilna nawet w windowsie a co dopiera w wymagającej grze - trzeba było poprawić fabrykę i zmniejszyć Mhz - i tak MSI AB załatwiał sprawę każdorazowo przy uruchamianiu systemu.

Daj juz sobie spokoj ja nie rozumiesz tego co sie pisze, gra do patcha dzialala bez problemu czy to po OC czy stock. Po patchu nawet stock jej nie ratuje wiec daruj sobie juz bo twoja opinie znam i nie musisz jej powtarzac 10x majac klapki na oczach bo widze ze twoja racja jest najmojsza. Dziala ci gra , super ale nie narzucaj na sile swojej opini. Mi tez gra potrafi dzialac dwa dni a na trzeci sie wysypie ;) Kolega ogral 80h bez problemu, po patchu nagle wywala a Ty dalej bedziesz twierdzil ze to OC :lol2:

 

Ja ponad polowe gry ogralem z gpu po OC i jakos nigdy nie wywalilo :E

 

Ty potrafisz uszanowac czyjes zdanie ?? Bo ja widze ze do ciebie zadne argumenty nie przemawiaja i na sile pchasz swoje zdanie.

 

Setki godzin przegrane na karcie po OC a przyjdzie taki ziutek jak Ty i bedzie mnie pouczal ze to wina OC tak jakbym nie potrafil odroznic co jest przyczyna.

 

teraz bedziesz klepal jedna i jedyna sluszna twoja racje :hmm: :hmm:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dupie mam czy ci działało przed patchem czy nie działało po patchu. Nie czytaj skoro wiesz swoje. Ja się dzielę tylko swoimi spostrzeżeniami dot. aktualnej wersji gry - mi pomogło to innym może też pomoże.

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzasz ludzi w błąd i sugerujesz im głupie zabawy z kartą graficzną kiedy winna jest gra, a nie producent karty graficznej.

 

A tymczasem... :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzasz ludzi w błąd i sugerujesz im głupie zabawy z kartą graficzną kiedy winna jest gra, a nie producent karty graficznej.

 

A tymczasem... :E

 

Mysle ze czas odpuscic i nie ciagnac przepychanek dalej, kazdy ma swoje zdanie wiec wystarczy bo widac ze koledze juz puszczaja lejce jak zaczyna epitetow uzywac :E

 

A jak widac bledow ciag dalszy :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że jak narazie fabuła mnie jakoś nie powaliła ale mam dopiero chapter 4 także może im dalej tym lepiej. Już pomijam fakt że po premierze to gry wgl nie ruszałem przez te wszystkie błędy.

 

Same związki fabularne i mnie niezbyt porwały. Opowieść jest bardzo przyzwoita ale co powtarzam do znudzenia -osoba oczytana taką fabułę przełknie bez większych emocji. W skrzynce "gry" i owszem, wybija się jakoś. Tyle, że w głowie nie daję rady odizolować tego od całej poznanej w życiu reszty. Jednak to ma być rozgrywka i jako jej ukorzenienie taka fabuła to jest... fabuła, a nie kilka bzdurnych związków(przyleciał statek obcych więc żona mu kazała wstąpić do wojska, a potem zaginęła) udających fabułę.

Co natomiast mnie cholernie zaskoczyło -ciężko mnie poruszyć klimatem, postaciami(pewnie ze względu na wiek hehehe) ale tej grze się udało w zasadzie od strzała. Klimat jest, postacie są wiarygodne i rodzą związek z graczem. To prawdziwy geniusz gry, ten nieśpieszny realizm i wiarygodność zamiast "co słup to łup, co kupa to dupa". "Dzika banda" mi się od razu przypomniała(bardzo polecam). A porównanie do Sama Peckinpaha... Powinni mi z R* za samo to skrzynkę Urquella podesłać :E

Już na początku jak Arczi gada z petem w gębie... :thumbup:

Poza tym ja lubię takie dłużyzny nieśpieszne w tego typu grach. ZAWSZE się w sandboxach szwędam bez celu szukając smaku w d... :lol2:

Nawet ścigałek bez jazdy dowolnej nie tknę.

Nie mam na PC, postanowiłem ostrożniej(po akcjach z np. Ghost Recon Analpoint) wydawać kasę i kupiłem na prosiaka.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy wyszedł ten patch po którym znowu coś nie działa ? Ja wywaliłem grę z dysku już jakiś czas temu, bo po 33 godzinach grania stwierdziłem, że rok po ograniu gry na Prosiaku to za wcześnie i wszystko za bardzo pamiętam jakbym grał wczoraj, i postanowiłem przejść grę od deski do deski dopiero gdzieś na jesień/zimę. Ale korci mnie żeby pobrać znowu i sprawdzić z ciekawości, czy w ogóle grę odpalę, czy taki ze mnie szczęściarz, bo przez te 33 godziny nie miałem było żadnych problemów.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: mam PS4 PRO oraz kompa Ryzen 1700 z RX570 4GB.

Którą wersję lepiej w tej sytuacji kupić - tj czy na takim sprzęcie RDR2 będzie lepiej chodził niż na PROsiaku czy gra niewarta świeczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: mam PS4 PRO oraz kompa Ryzen 1700 z RX570 4GB.

Którą wersję lepiej w tej sytuacji kupić - tj czy na takim sprzęcie RDR2 będzie lepiej chodził niż na PROsiaku czy gra niewarta świeczki?

Chyba lepiej brać na ps ale mówię to tylko dlatego że masz opcje położenia się na łóżku i grania a nie jak z pc że musisz siedzieć przy biurku i wgl, tak wiem niektórym to nie przeszkadza ale jakoś ja robiąc 8h przy kompie w robocie to czasami w domu aż ciężko mi się patrzy żeby usiąść znów do biurka i grać w rdr2 czy inne gry, także coraz bardziej przemawia do mnie opcja sprzedaży pc i kupna ps5.

Edytowane przez jarecki94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej brać na ps ale mówię to tylko dlatego że masz opcje położenia się na łóżku i grania a nie jak z pc że musisz siedzieć przy biurku i wgl, tak wiem niektórym to nie przeszkadza ale jakoś ja robiąc 8h przy kompie w robocie to czasami w domu aż ciężko mi się patrzy żeby usiąść znów do biurka i grać w rdr2 czy inne gry, także coraz bardziej przemawia do mnie opcja sprzedaży pc i kupna ps5.

Celowanie na padzie to katorga, spadki fps na ps4 pro bardzo odczuwalne, do tego masakryczny blur na tejze. Chyba ze tylko pod multi to lepiej ps4, na pc masa cheaterow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej brać na ps ale mówię to tylko dlatego że masz opcje położenia się na łóżku i grania a nie jak z pc że musisz siedzieć przy biurku i wgl, tak wiem niektórym to nie przeszkadza ale jakoś ja robiąc 8h przy kompie w robocie to czasami w domu aż ciężko mi się patrzy żeby usiąść znów do biurka i grać w rdr2 czy inne gry, także coraz bardziej przemawia do mnie opcja sprzedaży pc i kupna ps5.

Czyli pc, nie obsługuje padów i telewizorów, aha...

 

Gra ma bardzo dużo suwaczków graficznych i tak ja gram na i7 4770 z gtx970 na texturach high(ultra to spadki do 40fps) reszta mix high/med/low przy 60 fps z delikatnym czasem dropem, ale to wina pewnie 8gb ram i brak ssd...

 

 

 

Up

Dla nie których gra na padzie to przyjemność. Ja nie wyobrażam sobie gry na padzie w rdr2, choć rdr i gtaV przeszedłem na padzie ale było to traumatyczne przeżycie...

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram na ps4 slimie, czasem szarpnie ale jako zagorzaly PCtowiek kiedys uwazam ze gra sie bardzo przyjemnie, namierzanie ludzi w poscigu ktorzy sa za nami to smiech na sali jesli nie wcisniemy galki i obrocimy sie o 180 stopii to trwa to wieki :E

spadki oczywiscie sa i to widoczne ale nie przeszkadza mi to az tak bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dla nie których gra na padzie to przyjemność. Ja nie wyobrażam sobie gry na padzie w rdr2, choć rdr i gtaV przeszedłem na padzie ale było to traumatyczne przeżycie...

 

Ja gram na padzie i czuję się jakbym kombinerkami biegi zmieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj mam RDR2 i z góry zapytam co najbardziej wpływa na fpsy w grze, z czego najlepiej zrezygnować bo znacząco obniżyć ? Ciężko jest czytać 111 stron :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...