Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Cienie, większość dodatków wolumetrycznych, woda, teselacja drzew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej brać na ps ale mówię to tylko dlatego że masz opcje położenia się na łóżku i grania a nie jak z pc że musisz siedzieć przy biurku i wgl, tak wiem niektórym to nie przeszkadza ale jakoś ja robiąc 8h przy kompie w robocie to czasami w domu aż ciężko mi się patrzy żeby usiąść znów do biurka i grać w rdr2 czy inne gry, także coraz bardziej przemawia do mnie opcja sprzedaży pc i kupna ps5.

To wszystko jest kwestią zrobienia sobie odpowiedniego stanowiska do grania, bo nikt Ci nie każe siedzieć przy biurku, tylko trzeba mieć odpowiedni ekran, bo na małym monitorze nie da rady. Od roku już nie siedziałem przy biurku grając na PC, gram teraz dokładnie tak jak na konsoli, TV podpięte pod PC, siedzę równe 1,5 metra od ekranu w bardzo wygodnym fotelu w którym mógłbym w sumie spać :E Na leżąco nigdy nie gram, bo nie lubię, ale odsuwając fotel na bok mógłbym się położyć na łóżku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tej grze nie ma cudownych ustawień i stałych 60 fps. W miejscach gdzie jest blisko rzeka choćbyś jak nie kombinował będziesz miał spadki. Wbudowany benchmark jest niemiarodajny. Testuj ustawienia w miastach nocą lub blisko gdzie płynie woda. Na google znajdziesz wiele niby optymalnych ustawień, ale spróbuj się pobawić bo nie musisz restartować gry aby zobaczyć efekty. Zależy też jaką masz grafikę. bez min RX 580 lub GTX 1060 to ja bym nawet nie podchodził. Mój podkręcony gtx 1080Ti stęka w ustawieniach wysokich i 1440p. Ultra to nawet 2080 Ti ma problemy i niestety to bardziej kwestia optymalizacji. Widoki bywają piękne lecz oprawa wizualna nie rzuca na kolana...szczególnie wykonanie twarzy postaci i drzew

 

A ja mam inny problem. Na wulkanie mam duży spadek wydajności zarówno w Red Dead Redemption II jak i Detroit Become Human. Karta działa na 75% lub nawet 50% w przypadku Detroit. Choćbym ustawił low to dużej poprawy nie ma. W DX11,12 nie mam takiego problemu i po przestawieniu na DX12 w RDR2 uzyskuje 15-20 fps więcej. Niestety Detroit Become Human jest tylko na vulkanie. Wgrywałem nowy bios odinstalowałem do czysta sterowniki i nic to nie pomogło. GTX 1080Ti w połączeniu z Ryzenem 3600 i pamięciami 16GB 3333MHz to nie jest jeszcze taki trup. Za rady byłbym wdzięczny

Edytowane przez szymcio30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj juz sobie spokoj ja nie rozumiesz tego co sie pisze, gra do patcha dzialala bez problemu czy to po OC czy stock. Po patchu nawet stock jej nie ratuje wiec daruj sobie juz bo twoja opinie znam i nie musisz jej powtarzac 10x majac klapki na oczach bo widze ze twoja racja jest najmojsza. Dziala ci gra , super ale nie narzucaj na sile swojej opini. Mi tez gra potrafi dzialac dwa dni a na trzeci sie wysypie ;) Kolega ogral 80h bez problemu, po patchu nagle wywala a Ty dalej bedziesz twierdzil ze to OC :lol2:

 

Ja ponad polowe gry ogralem z gpu po OC i jakos nigdy nie wywalilo :E

 

Ty potrafisz uszanowac czyjes zdanie ?? Bo ja widze ze do ciebie zadne argumenty nie przemawiaja i na sile pchasz swoje zdanie.

 

Setki godzin przegrane na karcie po OC a przyjdzie taki ziutek jak Ty i bedzie mnie pouczal ze to wina OC tak jakbym nie potrafil odroznic co jest przyczyna.

 

teraz bedziesz klepal jedna i jedyna sluszna twoja racje :hmm: :hmm:

Wprowadzasz ludzi w błąd i sugerujesz im głupie zabawy z kartą graficzną kiedy winna jest gra, a nie producent karty graficznej.

 

A tymczasem... :E

 

 

 

I jak cyce? Rockstar be , wprowadził patcza i popsuł gre? ojoj jaka szkoda, niedobry Rockstar.. Ale to wy macie rację - sprzęcik u was przeca zacny i to niemożliwe by coś nie hulało przez taki wypas konfig :E

 

A u mnie już 9H bez errora, ale to przypadek, niebawem się na pewno pojawi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tej grze nie ma cudownych ustawień i stałych 60 fps. W miejscach gdzie jest blisko rzeka choćbyś jak nie kombinował będziesz miał spadki. Wbudowany benchmark jest niemiarodajny. Testuj ustawienia w miastach nocą lub blisko gdzie płynie woda. Na google znajdziesz wiele niby optymalnych ustawień, ale spróbuj się pobawić bo nie musisz restartować gry aby zobaczyć efekty. Zależy też jaką masz grafikę. bez min RX 580 lub GTX 1060 to ja bym nawet nie podchodził. Mój podkręcony gtx 1080Ti stęka w ustawieniach wysokich i 1440p. Ultra to nawet 2080 Ti ma problemy i niestety to bardziej kwestia optymalizacji. Widoki bywają piękne lecz oprawa wizualna nie rzuca na kolana...szczególnie wykonanie twarzy postaci i drzew

Gotowe presety są w tej grze do kitu.

Sama fizyka wody ustawiona zbyt wysoko potrafi zamordować każdą kartę (i to nawet w sytuacjach gdy wody nawet nie widać :) ).

Na początek wbij ustawienia od

(plus teselacja drzew wyłączona).

Na GTX1080Ti w 1440p powinieneś uzyskać co najmniej wydajność GTX1070 w 1080p, czyli w miarę stałe 60fps.

Jeżeli będziesz miał zapas, to możesz poeksperymentować z podbiciem niektórych detali.

 

A ja mam inny problem. Na wulkanie mam duży spadek wydajności zarówno w Red Dead Redemption II jak i Detroit Become Human. Karta działa na 75% lub nawet 50% w przypadku Detroit. Choćbym ustawił low to dużej poprawy nie ma. W DX11,12 nie mam takiego problemu i po przestawieniu na DX12 w RDR2 uzyskuje 15-20 fps więcej. Niestety Detroit Become Human jest tylko na vulkanie. Wgrywałem nowy bios odinstalowałem do czysta sterowniki i nic to nie pomogło. GTX 1080Ti w połączeniu z Ryzenem 3600 i pamięciami 16GB 3333MHz to nie jest jeszcze taki trup. Za rady byłbym wdzięczny

Z moich doświadczeń wynika że Vulkan na Pascalach działa lepiej w tej grze niż DX12.

Na początek wejdź w Dokumenty/Rockstar Games/Red Dead Redemption 2/Settings i usuń wszystkie pliki sga_vulkan (pliki .bin i system.xml zostaw).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak cyce? Rockstar be , wprowadził patcza i popsuł gre? ojoj jaka szkoda, niedobry Rockstar.. Ale to wy macie rację - sprzęcik u was przeca zacny i to niemożliwe by coś nie hulało przez taki wypas konfig :E

 

A u mnie już 9H bez errora, ale to przypadek, niebawem się na pewno pojawi :D

v6qJrI3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest kwestią zrobienia sobie odpowiedniego stanowiska do grania, bo nikt Ci nie każe siedzieć przy biurku, tylko trzeba mieć odpowiedni ekran, bo na małym monitorze nie da rady. Od roku już nie siedziałem przy biurku grając na PC, gram teraz dokładnie tak jak na konsoli, TV podpięte pod PC, siedzę równe 1,5 metra od ekranu w bardzo wygodnym fotelu w którym mógłbym w sumie spać :E Na leżąco nigdy nie gram, bo nie lubię, ale odsuwając fotel na bok mógłbym się położyć na łóżku.

Otóż to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to

Jeśli będę kupować własne mieszkanie to tak, na razie przy mojej kawalerce jedyną opcją jest konsola pod tv i leżenie bądź siedzenie na sofie :) a tak na marginesie to O'Driscolle to kawał ...

Edytowane przez jarecki94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie to O'Driscolle to kawał ...

Tępić ich :pistols: :pistols: :pistols:

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tępić ich :pistols: :pistols: :pistols:

Po takiej jednej misji związanej z nimi to gdzie ich spotkam to od razu robię z nimi czystkę :D

Edytowane przez jarecki94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takiej jednej misji związanej z nimi to gdzie ich spotkam to od razu robię z nimi czystkę :D

Ja to nawet specjalnie ich szukałem,gdzie widziałem ognisko i byli,to zaraz była rozpierducha :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ich nie nawidzę i przy każdej sposobności sprowadzam do parteru

 

ZkiDSfP.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę słabiej ;)

 

9725162800_1580320735_thumb.jpg

 

Ja do dziś nucę kawałek jak wracamy z wycieczki

 

 

Fajny jest ten kawałek :thumbup: I super pasuje do tego momentu w grze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do dziś nucę kawałek jak wracamy z wycieczki

 

 

Co do tego kawałka to tutaj dziadek daje na żywo

 

Jak nie widziałeś to obejrzyj/posłuchaj do końca.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego problemu ze stuteringiem przy aktywnym HT na i7 to juz rozwiazny problem. Pomoglo...wlaczenie trybu gry ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety już usuwałem wszystkie pliki sga_vulkan dlatego nie wiem co jest grane. Odinstalowanie i wgranie na nowo sterowników i vulkana nic nie daje. Wszyscy mówią, że Pasacale lepiej działają w tej grze lepiej . U mnie odwrotnie wymuszenie najwyższej wydajności w sterowniku tez bez skutku

 

Niestety nic nie pomogło w dx12 działa przyzwoicie a na vulkanie sa duże spadki i karta działa max 75%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up bardzo dziwna sprawa. Nie powinieneś mieć problemów z obciążeniem 1080Ti w 1440p na vulkanie i RDR2.

Detroit się nie sugeruj, bo ta gra faktycznie miewa humory odnośnie obciążenia GPU. Jak coś innego chcesz na Vulkanie przetestować to np. DOOM.

 

 

Co do mojego problemu ze stuteringiem przy aktywnym HT na i7 to juz rozwiazny problem. Pomoglo...wlaczenie trybu gry ..

Widzisz, gra ma działać poprawnie na wielu wątkach i działa to nie wina rockstara. A co do trybu gra to ja mam zawsze domyślnie włączony i już od dość dawna go nie musiałem wyłączać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego problemu ze stuteringiem przy aktywnym HT na i7 to juz rozwiazny problem. Pomoglo...wlaczenie trybu gry ..

Tryb gry windows 10 rozumiem? A czy dodawałeś rdr2 do aplikacji tam w opcjach czy tylko dałeś włączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tępić ich :pistols: :pistols: :pistols:

Po takiej jednej misji związanej z nimi to gdzie ich spotkam to od razu robię z nimi czystkę :D

Ja to nawet specjalnie ich szukałem,gdzie widziałem ognisko i byli,to zaraz była rozpierducha :E

Też ich nie nawidzę i przy każdej sposobności sprowadzam do parteru

I przypadkiem nie strzelać od razu w głowę, tylko strzelba automatyczna, najpierw po nogach i później korpus :pistols::E:boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb gry windows 10 rozumiem? A czy dodawałeś rdr2 do aplikacji tam w opcjach czy tylko dałeś włączone?

 

 

Tak dalem wlaczony w windows 10 w sekcji ustawienia-granie-tryb gry bo zawsze mialem to wylaczone tzn wylaczalem np po instalacji systemu itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze miałem off bo tak zalecali ludzie z reddit czy yt ale dziś dam na on i zobaczymy co to będzie.

Edytowane przez jarecki94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze miałem off bo tak zalecali ludzie z reddit czy yt ale dziś dam na on i zobaczymy co to będzie.

Od którejś tam aktualizacji Win10,działa już dobrze ;)

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie od premiery na rsl, przez miesiąc sporadycznie 2-3h jak czas pozwolił, crashy 0, po tym czasie i po paczu z grudnia, wróciłem dopiero teraz do gry(przezkrętarzowe złamanie nogi) siedzę z grą już 5 godzinę i bez błędów. Czytając ten topic, to najwięcej problemów mają ludzie z nowymi podzespołami, tzn nowe ryze, rtx. Np ja jadę na i7 4770 z gtx970 i 8gb, bez ssd i gra chula mi jak trzeba. Problem z crushami jest jaki jest, ale większość ludzi co z tym mają do czynienia to ryzeny i rtxy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...