Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest z tym Rockstarem? Ostatnio Rockstar games launcher zaczął się uruchamiać w trybie offline. Po przeinstalowaniu, launcher nie znalazł zainstalowanego RDR2. Skończyło się usunięciem wszystkiego co z rockstarem związane i ponowna instalacja launchera i RDR2. Teraz działa ok. Pozostał jeszcze ERR_GFX_STATE. Zauważyłem, że pojawia się on często po zmianach w pliku xml. Po jakiejkolwiek zmianie wali tym błędem i dopiero za trzecim razem uruchamia się normalnie. Rzadko też, ale wyskakuje ten błąd podczas gry. I tu przeważnie wystarczy ponowne uruchomienie. Widzę, że się pojawił fix, tylko w opisie wymienione są Pascale i starsze. A co z rtx? Dodam tylko, że jak już się uruchomi to działa bardzo fajnie i bez mydła (albo ślepnę i już go nie widzę).

Edytowane przez theza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale będą jaja jak to będzie to :E Co poniektórzy będą musieli przeprosić Rockstar za te bluźnierstwa w Ich kierunku ;)

Kek! Póki nie ma oficjalnego info od Rockstara + usunięcia wpisu o ERR_GFX_STATE z ich FAQ nikogo nie będę przepraszał! :E

 

Poza tym pojawiło się takie śmieszne "coś": https://support.rockstargames.com/pl/articles/360042861654/Aktualizacja-RDR2-1-17-PS4-i-Xbox-One

 

Nawet nie będę tego komentował bo jak mawiał klasyk - szkoda szczępić ryja! icon_stonoga.png

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kek! Póki nie ma oficjalnego info od Rockstara + usunięcia wpisu o ERR_GFX_STATE z ich FAQ nikogo nie będę przepraszał! :E

 

Poza tym pojawiło się takie śmieszne "coś": https://support.rockstargames.com/pl/articles/360042861654/Aktualizacja-RDR2-1-17-PS4-i-Xbox-One

 

Nawet nie będę tego komentował bo jak mawiał klasyk - szkoda szczępić ryja! icon_stonoga.png

Ale zainstalowałeś te nowe stery? Gra nadal wywala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się wertować wątku więc wybaczcie za pytanie - czy któryś z patchy przyniósł lepszą optymalizację? :lol2:

 

PS. Rockstar dobrze odrobił lekcje względem GTA V że gra dalej nie została scrackowana. Ciekawe kiedy się ta sztuka powiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic innowacyjnego nie zrobił. Raczej grupom hakerskim się nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię aby im się nie chciało. Dla nich taka gra do złamania to łakomy kąsek i sława po złamaniu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kek! Póki nie ma oficjalnego info od Rockstara + usunięcia wpisu o ERR_GFX_STATE z ich FAQ nikogo nie będę przepraszał! :E

Rozwiązanie podane przez R* naprawdę pomaga w niektórych przypadkach, mi pomogło na Windows 7 jak w pewnym momencie gra przestała się uruchamiać z w/w błędem :E

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powróciłem do RDR2 po jakiś 2 miesiącach bo raz, że nie miałem czasu na granie a dwa nie chciało mi się grać w zepsutą grę.

 

Nie wiem czy tu ktoś miał taki problem ale jak szukałem po necie jakiś poradników graficznych do rdr2 to nie napotkałem takiego problemu z cieniami jaki ja mam.

 

Otóż jak odpaliłem grę(nie wiem czy tak było czy po tych aktualizacjach coś się zmieniło) to tekstury na których jest cień zachowują się jakby jakieś robaki się poruszały, ciężko to opisać. Na jasnych oświetlonych przez słońce teksturach tego nie widać. Jak ktoś pamięta może w starych TV bo w nowych to już chyba tego nie ma, jak się przełączyło na program którego się nie odbierało i było tylko widać biało-czarne kropki które się tak szybko poruszały to tak mniej więcej wyglądają u mnie cienie czy po po prostu ciemne nie oświetlone miejsca. Nie da się tak grać bo strasznie jest to irytujące jak się na to dużej patrzy. Od jakich ustawień to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz włączone TAA? Jak nie to włącz. Ogólnie do do końca wiem o co ci może chodzić, ale podbij trochę też detale cieniowanie, AO na pełną rozdzielczość i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz włączone TAA? Jak nie to włącz. Ogólnie do do końca wiem o co ci może chodzić, ale podbij trochę też detale cieniowanie, AO na pełną rozdzielczość i sprawdź.

 

TAA strasznie mydli mi obraz, nie podoba mi się to, ale tak czy inaczej z TAA czy bez jest tak samo. Ogólnie dzięki ale już wpadłem na ustawienie, które to powoduje. Śmieszne to trochę bo tylko na średnich tak działa a na wył, wysokich i ultra już tego efektu nie ma, dlatego trochę zajęło aż na to trafiłem, chodzi tu o "Okluzja otoczenia przestrzeni ekranu" Jak ktoś chce niech sprawdzi jak u niego zachowuję się trawa, bo głównie to na trawie na którą pada cień coś takiego widać najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie AO ambient occlusion działające w niskiej rozdzielczości czy jakości może powodować takie anomalie. A co do TAA to dodaj wyostrzanie np. z sterownika i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AO są dwie opcje. Jak macie to ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wysoką jakość i pełna rozdzielczość na off.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jak bardzo spadnie wydajność przy włączonych obu i czy jest widoczna różnica jakości. Na początku miałem ustawione obie, ale w międzyczasie setki razy zmieniałem ustawienia i zostałem na podstawowym AO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jak bardzo spadnie wydajność przy włączonych obu i czy jest widoczna różnica jakości. Na początku miałem ustawione obie, ale w międzyczasie setki razy zmieniałem ustawienia i zostałem na podstawowym AO.

 

Pomiędzy ultra a high nie ma dużej różnicy w wydajności, w sumie jest raczej minimalna. Ja preferuję high bo zawsze mimo, że tylko kapkę wydajniej, to różnice jak na moje oko też są minimalne.

 

Co do pełnej rozdzielczości AO, to tutaj jak sam robiłem testy to zależy. Są miejsca gdzie ciężko dojrzeć różnice. Bywają też takie(ale raczej rzadziej), gdzie wyraźniej widać różnice. Np. pola naftowe błoto zmieszane z ropą. Tyle, że pełna rozdzielczość AO potrafi ubić nawet do ~8-10% fps w wymagających miejscówkach więc jak nie ma solidnego zapasu mocy to lepiej dać na off.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A obie opcje na raz? Ultra/High i On. Jak wtedy z jakością? Jak poprawia wyraźnie jakość, to można kombinować z innymi. Jedno wiem, że nie wrócę już do 1080p w RDR2.

Edytowane przez theza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pełnej rozdzielczości AO z tego co zaobserwowałem raczej warto włączyć ultra bo wtedy są lepiej wyciągane detale w cieniowaniu i lepiej widać różnice, ale to też zależy od miejscówki bo gra ma bardzo zróżnicowane otoczenie.

 

Gra ma przecudowne możliwości konfiguracyjne :D Można pomarudzić na wymagania, ale na prawdę grę można idealnie dostosować pod swoje preferencje i co najważniejsze pod moc swojego GPU, zachowując odpowiednią jakość obrazu i wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gra ma przecudowne możliwości konfiguracyjne :D Można pomarudzić na wymagania, ale na prawdę grę można idealnie dostosować pod swoje preferencje i co najważniejsze pod moc swojego GPU, zachowując odpowiednią jakość obrazu i wydajność.

Dokładnie tak :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie opcje AO włączone naraz sprawdziłem. Zostaje przy pierwszej na Ultra. Co do opcji konfiguracyjnych, to pełna zgoda. Z jednym ale. Najpierw najlepiej poświęcić trochę czasu na ustawienie wszystkiego docelowo i dopiero wtedy zacząć właściwą grę. Wieczne grzebanie w ustawieniach, skutecznie psuje rozgrywkę. Teraz w sumie jest w sieci tyle przykładowych ustawień, że to trwa krótko. Tuż po premierze to była zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: Po zdobyciu wszystkich perfekcyjnych skór, ostatnią z nich chciałem oddać do rzeźnika, ale nie mogę tego zrobić ponieważ rzeźnik stał się nieaktywny. Na mapie przy ikonce rzeźnika widnieje kłódka.

 

Jakiś pomysł na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie misje poboczne typu zbieranie kart kolekcjonerskich, znajdowanie kości czy misje dla nieznajomych trzeba zrobić Morganem? Po 6 rozdziale będzie już na to za późno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie misje poboczne typu zbieranie kart kolekcjonerskich, znajdowanie kości czy misje dla nieznajomych trzeba zrobić Morganem? Po 6 rozdziale będzie już na to za późno?

Tak, będzie za późno bo wczoraj ukończyłem grę i już nie mam dostępu do misji pobocznych :(

Edytowane przez jarecki94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompik w sygnie, ustawiam detale Ultra, odpalam grę i...20fps. Dafak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie za późno bo wczoraj ukończyłem grę i już nie mam dostępu do misji pobocznych :(

Tylko do części nie ma dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...