Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

To jest to co powtarzam do zawsze, wyzsza rozdzialka nie niweluje bolaczek cpu, przeciez ilosc operacji na cpu zwiazancyh z fizyka itp nie zmniejsza sie wraz ze wzrostem rozdzielczosci ale duzo ludzi do dzis tego nie wie. Pytasz o RTX 30XX jak ci juz gtx 1080ti nie wyrabia.....

Ale ja mam świadomość w/w - tyle tylko, że wydawało mi się, że procek 8 wątków i 4,5Ghz to nie jest jeszcze padło, które crapi grę.

 

Po drugie IMO "wyzsza rozdzialka nie niweluje bolaczek cpu, przeciez ilosc operacji na cpu zwiazancyh z fizyka itp nie zmniejsza sie wraz ze wzrostem rozdzielczosci"

jakiś błąd logiczny (?), bo należałoby przypuszczać (jak już i też błędnie), że OBNIŻANIE rozdzielczości nie będzie skutkowało poprawą fps, bo tutaj dławi je CPU i czy 4K, czy 720p - za dużo się dzieje tematów procesorowych.

 

Po trzecie, troszkę przeczysz, bo... pytanie o RTX 30xx było "retoryczne", bo mój "wywód dowodzi, że czkawki nie powoduje GPU, tylko CPU, więc nawet jak wsadzę w budę RTX 40xx, to w tej grze w i tym miejscu będzie kaszel, bo cep je dusi. Zatem nie 1080ti nie wyrabia, tylko wydolność CPU IMO dusi grę. ;)

 

Ale "uczulając na (mój) problem" chętnie usłyszę opinię userów 10, 12, 16 wątków - kto ma i komu chce się sprawdzić - poproszę info. ;)

 

PS. Na marginesie.

Jak chwaliłem RDR2 (I NADAL CHWALĘ - to arcydzieło jest! - choć troszkę baboli fabularnych złapałem :)), to jednak trzeba zweryfikować opinię o optymalizacji i... coś raczej nie jest halo, gdy proc 4 jaja / 8 wątków 4.5 Ghz dusi gierkę ;)  - bo innymi słowy mając nawet rtx 30xx z tym cepem i7 i z tą optymalizacją RDR2 poprawy w zadymkach nie będzie. Pewnie trasy i przejazdy spacerowe podskoczą z 70 fps na 120 fps, ale w zadymce nadal będzie lipa i dropy (jak dobrze kumam). Czyli coś jednak zyebali. ;)

 

Wspomniałeś o W3 i miejscach procesorowych, którym jest np Novigrad. Właśnie takie miejsce wczoraj nagrałem dla kogoś;)

Masz locka na 60 fps?

 

 

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Red Dead Redemption 2 Update - June 9, 2020 Patch Notes

General / Miscellaneous (PC) -

 

Stability

 

Fixed a crash that could occur when launching the game on certain hardware configurations

Fixed a crash that could occur when switching between output devices on system configurations with multiple graphics cards

Fixed an issue that prevented the game from launching on some system configurations that used a dedicated AMD graphics card alongside an unsupported Intel integrated graphics device

Fixed an issue that prevented the game from launching on some low-end system configurations when using DirectX 12

Fixed an issue with a memory leak when using DirectX 12, leading to increased RAM usage and potential crashes during extended game sessions

Fixed several random crashes that occurred during gameplay in Story Mode and Red Dead Online

 

Improvements and Bug Fixes

 

Added command line arguments allowing the player to limit processor threads/affinity when booting the game. Using both arguments in combination may increase performance and reduce stalls on some systems when third-party applications with significant CPU usage are running in the background

Fixed an issue with hardware detection that caused the ‘hardware/driver check’ startup message to display incorrectly when running on some systems

Fixed an issue with missing smoke effects on trains when the Particle Quality graphical setting was set to Ultra/High

źródło: dailystar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie (i Panie), mam pytanie. Zbliżam się do końca 6 rozdziału. W końcu problemy z er_gfx poszły w niepamięć. Bardzo proszę bez spojlerów fabularnych powiedzieć czy misje poboczne tj znaki zapytania, oraz inne misje po za tymi związanymi z obozem mogę potem dalej robić w epilogu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie (i Panie), mam pytanie. Zbliżam się do końca 6 rozdziału. W końcu problemy z er_gfx poszły w niepamięć. Bardzo proszę bez spojlerów fabularnych powiedzieć czy misje poboczne tj znaki zapytania, oraz inne misje po za tymi związanymi z obozem mogę potem dalej robić w epilogu?

Możesz.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź

Proszę. :)

 

Musisz jednak liczyć się z tym, że kontynuacja zadań w epilogu wiąże się z pewnymi kuriozalnymi sytuacjami :).

I tutaj też maleńki minusik dla R*, że dopracowano tyle "zbytecznych" detali, a tu... bywa zabawnie / dziwnie / kuriozalnie (dla tych, którzy analizują historię i zżywają się z bohaterami).

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę. :)

 

Musisz jednak liczyć się z tym, że kontynuacja zadań w epilogu wiąże się z pewnymi kuriozalnymi sytuacjami :).

I tutaj też maleńki minusik dla R*, że dopracowano tyle "zbytecznych" detali, a tu... bywa zabawnie / dziwnie / kuriozalnie (dla tych, którzy analizują historię i zżywają się z bohaterami).

Ja jestem na razie w 6 rozdziale przy końcu ale już widzę pewne fabularne skróty np (uwaga spoilery)

przez 3/4 gry Artur sobie zabija bez opamiętania a potem nagle zmienia front. To wszystko jest zbyt zero-jedynkowe. Ja rozumiem że gruźlica oto ale Wg mnie dużo lepiej byłaby widoczna zmiana jego postrzegania moralnego trwająca przez wszystkie rozdziały. Od zabijaki do pełnej empatii

 

Edytowane przez Aduduius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę otwierać spoilerów,też tak macie? Nie było pytania,przez Chrome jest OK,przez Edge nie działa tylko

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już po 6 rozdziale. Teraz epilog. Po ostatnim update coś zmienili. Nie tylko na Vulcan już err_gfx_state w ogóle mi się nie pojawia to zauważyłem że temperatura karty spadła mi o kilka stopni co w przypadku laptopa ma duże znaczenie. Nawet pokusiłem się o zaprzestanie stosowania podkładki chłodzącej pod zasilacz i pod laptop. Swoją drogą zakończenie rozdziału piękne i na prawdę mnie wzruszylo (uwaga spoiler)

śmierć Artura poetycka, płakałem jak dziecko bo bardzo się z nim zzylem ale śmiać mi się trochę chciało przy śmierci mojego konia którego złapałem na początku 2 rozdziału przy jeziorze Izabellę. Naraz puścili muzykę dupy nie trzymająca się klimatu i tak naraz bez przejścia. Choćby siekiera ciosana zmiana motywu muzycznego

Edytowane przez Aduduius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już po 6 rozdziale. Teraz epilog. Po ostatnim update coś zmienili. Nie tylko na Vulcan już err_gfx_state w ogóle mi się nie pojawia to zauważyłem że temperatura karty spadła mi o kilka stopni co w przypadku laptopa ma duże znaczenie. Nawet pokusiłem się o zaprzestanie stosowania podkładki chłodzącej pod zasilacz i pod laptop. Swoją drogą zakończenie rozdziału piękne i na prawdę mnie wzruszylo (uwaga spoiler)

śmierć Artura poetycka, płakałem jak dziecko bo bardzo się z nim zzylem ale śmiać mi się trochę chciało przy śmierci mojego konia którego złapałem na początku 2 rozdziału przy jeziorze Izabellę. Naraz puścili muzykę dupy nie trzymająca się klimatu i tak naraz bez przejścia. Choćby siekiera ciosana zmiana motywu muzycznego

 

 

Ja bardziej przeżyłem śmierć konia(też miałem tego białego przez całą grę),bo do śmierci Artura gra nas już przygotowywała od jakiegoś czasu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden serwis testował RDR2 i do tej gry starcza CPU 4/8. Gra mimo wielu patchy i rekomendowanych ustawień wciąż cierpi na bolączki wydajnościowe. Na dzień dzisiejszy nie ma pojedynczego GPU, który udźwignie ta gra w 4K/60 Ultra. Żeby to jeszcze był opad szczeki odnośnie oprawy graficznej, ale tak nie jest. Gra wygląda ładnie ma urokliwe miejsca, ale patrząc na modele postaci, tekstury to jakby krok wstecz względem reszty. O dziwo na Pascalu 1080Ti teraz jest odwrotnie i wyższa wydajność jest na dx12 niż Vulcan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden serwis testował RDR2 i do tej gry starcza CPU 4/8. Gra mimo wielu patchy i rekomendowanych ustawień wciąż cierpi na bolączki wydajnościowe. Na dzień dzisiejszy nie ma pojedynczego GPU, który udźwignie ta gra w 4K/60 Ultra. Żeby to jeszcze był opad szczeki odnośnie oprawy graficznej, ale tak nie jest. Gra wygląda ładnie ma urokliwe miejsca, ale patrząc na modele postaci, tekstury to jakby krok wstecz względem reszty. O dziwo na Pascalu 1080Ti teraz jest odwrotnie i wyższa wydajność jest na dx12 niż Vulcan

Poruszasz dwie kwestie, ale w żadnej nie dotykasz tego, o czym mówię.

 

Nie jeden serwis testował RDR2 i do tej gry starcza CPU 4/8.

Ty mówisz o testach (często błędnych - dlaczego będzie niżej), a ja mówię o tym, co widzę na ekranie.

Chętnie zobaczę takie testy, gdzie będzie nacisk na, teraz często bagatelizowaną kwestię miejsc procesorowych, a nie te testy, w których większość testerów napina się na "ogólne" testy wydajnościowe - głównie GPU (czyli, jak dana gra "chodzi" na danym zestawie = procku i grafie).

 

Wydajność wydajnością, optymalizacja optymalizacją, a miejsca newralgiczne - to inna bajka! (często pomijana w testach). Wystarczy w większości gier (RDR2 też) zjechać z detalami i czarodziejsko "odzyskujemy" FPS, wystarczy zjechać z rozdzielczością i też czarodziejsko odzyskujemy kolejne FPS, ale... taki ogólny FPS. W miejscach spacerowych. A ja mówię o sytuacjach ekstremalnych, które nie są testowane. Grę mam wysterowaną na 1440p na 65 - 75 klatek i tak sobie pykam komfortowo. Ale tak mam przez 90% gry i... nagle pojawia się miejsce ZADYMY (dużo przeciwników, fizyki, strzałów, cząsteczek, obliczeń) jednocześnie na ekranie i 4 jaja / 8 wątków klękają mi do 50... 45 fps. Co więc robię? Pauza (w czasie zadymy) i zjeżdżam z rozdziałką do 1080p i... o dziwo zero poprawy. NIC nie zyskuję. Ani klatki. Ewidentnie nie chrupie GPU, tylko CPU nie ogarnia (skoro obniżam rozdziałke niemal  o połowę i nie dostaje 1 fpsa w zamian). Kończy się zadyma i... wskakuje 100 fps (bo już jest GPU w akcji, a cep leży odłogiem).

 

Wszystkie testy, jakie oglądam, to po prostu odtwarzane kolejno sejwy z różnych miejsc, terenów, miast, pogody itd. ale jednak miejsc głównie GPU (gdzie CPU sobie truchta na luzie). Nie da się w tej grze zrobić sejwa w czasie zadymy, żeby można go było późnij odtworzyć na różnych cepach. Zatem, to że gra (i testy) chodzi całkiem ładnie w miejscach spacerowych, nie znaczy, że przy miejscach procesorowych nie czka. Zatem, po co robią testy CPU w miejscach NIE_CPU. Tego nie wiem i nie rozumiem. To traci troszkę sens i zakłamuje test, bo później są tacy jak Ty, którzy uważają - że "jakoś testy mówią, że 4/8 wystarczy". No to pograj proszę i zbadaj sam (jeżeli masz cepa 4/8).

 

 

 

 

Na dzień dzisiejszy nie ma pojedynczego GPU, który udźwignie ta gra w 4K/60 Ultra.

  

Ale ja mówię o 1440p i sensownym zjechaniu z detalami do zadawalającego +/- 70 fps w grze i padaczce w miejscach procesorowych.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja sprawę mam panowie.Też macie tak że dzwięk w grze jest taki jakby się zacinał ? Patrzyłem na opcję w grze opożnienie dzwięku ale nic to nie zmienia.Nie jest tak cały czas ale jest to denerwujące.W ogóle w opcjach gry nie mogę wybrać przestrzennego dzwięku tylko jest stereo lub słuchawki.I jeszcze tak mam że wydajność nie spada klatki trzymają się a mam takie jakby rwanie obrazu po poruszaniu myszką.Znacie odpowiedzi na te dwa problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja sprawę mam panowie.Też macie tak że dzwięk w grze jest taki jakby się zacinał ? Patrzyłem na opcję w grze opożnienie dzwięku ale nic to nie zmienia.Nie jest tak cały czas ale jest to denerwujące.W ogóle w opcjach gry nie mogę wybrać przestrzennego dzwięku tylko jest stereo lub słuchawki.I jeszcze tak mam że wydajność nie spada klatki trzymają się a mam takie jakby rwanie obrazu po poruszaniu myszką.Znacie odpowiedzi na te dwa problemy?

Na pierwsze Ci nie odpowiem bo gram zawsze na słuchawkach i póki co problemu takiego nie miałem. A przy tym drugim miałem tak w dwóch przypadkach. Pierwszy to wyłączona vsync. Wtedy przy rwaniu masz takie dziwne wrażenie że obraz migocze przy ruchu. Po załączeniu synchronizacji z poziomu gry było już go. Miałem też podobne problemy przy próbach odpalania na dx12. Przejście na Vulcan mi pomogło. Ale być może u cb problem leży gdzie indziej. Ciężko stwierdzić po takim ogólnym podaniu problemu

Edytowane przez Aduduius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dzwiękiem dałem radę wyłączyłem w ustawieniach rejestrowanie dzwięku w zakładce granie-ujęcia i pomogło.

Edytowane przez special5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już około 1/4 epilogu za mną. Powiem szczerze że z wszystkich lokacji w grze, okolice strawberry a w szczególności rancho pogehorn (czy jak ku tam) to najpiękniejszy region. No normalnie chocbym zasiadł do Skyrim wersja definitive ultra HD permament w kosmos edition:) i ten wrzos na łąkach. Mam na liczniku już z 50 godzin a ta gra dalej mnie zadziwia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50h i już w epilogu? Ja mam 180h i jestem w połowie rozdziału VI :P

Ale ja biegam po całej mapie jak porąbany i wyszukuję smaczków oraz wykonuję zadania (zbieractwo) ;)

Jednak zaczynam już łapać lekkie znużenie i wracam pomału na ścieżkę głównego wątku.

Edytowane przez Janke5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także tak biegałem, co było niepotrzebne, bo główny wątek później robiłem tak trochę na siłę przez te znudzenie materiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powie mi ktoś CZEMU to rdr2 jest takie rozmazane ? gta 5 miało wyraźną grafike a tutaj jest jakby wszystko było lekko zamazane,, grafika na high wygłąda bardzo przecietnie, gta 5 wygląda duzo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powie mi ktoś CZEMU to rdr2 jest takie rozmazane ? gta 5 miało wyraźną grafike a tutaj jest jakby wszystko było lekko zamazane,, grafika na high wygłąda bardzo przecietnie, gta 5 wygląda duzo lepiej

Chyba coś masz źle ustawione bo graficznie gta5 to daleko do RDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powie mi ktoś CZEMU to rdr2 jest takie rozmazane ? gta 5 miało wyraźną grafike a tutaj jest jakby wszystko było lekko zamazane,, grafika na high wygłąda bardzo przecietnie, gta 5 wygląda duzo lepiej

Wyostrzanie na max w opcjach?

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyostrzanie na max w opcjach?

 

jak wybrałem opcje high i tektury ultra wyostrzenie TAA na full to nadal ta gra wygla na lekko rozmazana, nie wiem czemu tak jest, wyglada to jakby było odpalone na xbox 360 xD masakra jest, nie wiem czemu ktoś zachwyca sie tą grafiką widoki ok ale grafika tak blizej no jest rozmazana.. mam rtx 2060 srednie 62 klatki na high i tekstury na ultra, woda na niksie, msaa wyłączone, niemozliwe żeby to była jakaś opcja wyłączona przestawiona bo z 10 razy patrzyłem i ta grafika nie jest tak wyrazna jak w gta.. jest taka rozmazana, nawet jak skalowanie ustawiłem 1.5 to dalej było lekko rozmazane choc minimalnie jakby lepiej, tragedia no, poza tym optymalizacja tego to jest jakiż żart, ustawioenia high a to wyglada jak gra z sprzed 5 lat, no gta wyglada lepiej..

Edytowane przez tomek1717

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam okulistę, u mnie na gtx970 obraz ostry jak żyleta, więc na to wychodzi że Ty masz problem. Gładkość czy coś w tym rodzaju nie masz ustawionej jakoś dziwnie? A pulpit też rozmazany? W gfe nie namieszane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam okulistę, u mnie na gtx970 obraz ostry jak żyleta, więc na to wychodzi że Ty masz problem. Gładkość czy coś w tym rodzaju nie masz ustawionej jakoś dziwnie? A pulpit też rozmazany? W gfe nie namieszane?

 

... po pierwszych dwóch słowach nie trzeba czytać dalej Twojej wypowiedzi, w dupie byłeś gówno widziałeś i się nie odzywaj jak nic mądrego nie umiesz napisać :D Dziwne że w każdej inne grze i wszędzie jest idealnie tylko rdr2 tak wygląda źle.

Edytowane przez tomek1717

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...