Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gra się instaluje, menu i opcje są po polsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko poradniki odnośnie ustawień po angielsku...   a od poradnika hardware unobxed mogło coś się pozmieniać w tej kwestii. 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście Moreli z listopada 2019 pokazywali, że na RTX 2080TI w 1440p na ultra jest ok. 60 kl, minął niemal rok, są patche i nowe sterowniki, spróbuję na ultra z wyłączonymi opcjami o których tu była mowa i się zobaczy, jak będzie źle to się jeszcze zejdzie niżej.

Czym można sprawdzić FPS na Epicu? Ponoć MSI Afterburner ale jak? Nie używałem nigdy tych opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie na youtube jak uruchomić OSD w MSI afterburner, na google też znajdziesz poradniki. To jest kilka kliknięć.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem pierwszy, śnieżny rozdział, na razie, gra chodzi ok, część opcji dałem na ultra, część na wysokie a niektóre, jak teselacja, wyłączyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizyka wody o oczko niżej, teselacja drzew na off. Tą normalną teselację możesz zostawić włączoną, zresztą zalecam abyś zostawił na ON, odbicia/ślady w śniegu etc. za takie sprawy odpowiada..

Dodatkowo co można luzować, aby mieć jeszcze więcej fps.
Jakość odbić chropowatych i błyszczących powierzchni, cienie czy poziom detali trawy, MSAA odbić.

 

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, ombre070 napisał:

To nie jest tak jak myślisz. Przeszedłem tą grę na ps4.Kupiłem na Pc i jestem gdzieś w połowie. Więcej ustawiania niż grania. Gra sama w sobie jest bardzo dobra, ale niestety jest też optymalizacyjnym gniotem. 

Dla mnie jedna z najlepiej zoptymalizowanych gier jakie wyszły w zeszłym roku, od początku do końca nie miałem ani jednego problemu a po ustawieniach z YouTube działa perfekcyjnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, ombre070 napisał:

To nie jest tak jak myślisz. Przeszedłem tą grę na ps4.Kupiłem na Pc i jestem gdzieś w połowie. Więcej ustawiania niż grania. Gra sama w sobie jest bardzo dobra, ale niestety jest też optymalizacyjnym gniotem. 

 

Jak ktoś jest chory na punkcie licznika fps i że musi mieć zawsze możliwe max to ustawia zamiast grać. Kupiłem, wklepałem pasujące mi ustawienia i grałem. I to było na premierę i wszystko mi działało lux.

Grając obserwowałem jak ten temat puchnie od takich właśnie chorych graczy, którzy tygodnie po premierze nadal grali w menu ustawień zamiast w samą grę.  Temat ma już prawie 500 stron i w kółko idzie to samo, wieczne szukanie ustawień. Leczcie się.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, ombre070 napisał:

To nie jest tak jak myślisz. Przeszedłem tą grę na ps4.Kupiłem na Pc i jestem gdzieś w połowie. Więcej ustawiania niż grania.

Na ps4 nie ma problemu, bo dostajesz co dali i... grasz. Na PC masz wybór, więc gmerasz. Jeżeli to boli, to zapomnij o tym. Zrób to co na ps4. 1x klik w opcje = low (czy med). Nie wnikasz w to "co by tu zamieszać" i grasz. Nie widzę problemu. Nie wiń wer. PC za mnogość możliwości ustawień. Jeżeli Cię męczą -  nie ustawiaj. Graj na jakimkolwiek autoprefsie z automatu i tyle. Masz wtedy ps4 i jego prostotę. 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Na ps4 nie ma problemu, bo dostajesz co dali i... grasz. Na PC masz wybór, więc gmerasz. Jeżeli to boli, to zapomnij o tym. Zrób to co na ps4. 1x klik w opcje = low (czy med). Nie wnikasz w to "co by tu zamieszać" i grasz. Nie widzę problemu. Nie wiń wer. PC za mnogość możliwości ustawień. Jeżeli Cię męczą -  nie ustawiaj. Graj na jakimkolwiek autoprefsie z automatu i tyle. Masz wtedy ps4 i jego prostotę. 

Może jego pc na to nie pozwala :D

Gracie online po przejściu wątku fabularnego, czy sprzedaliście gry dalej? Pół roku temu przeszedłem fabułę na pc, teraz myślę nad sprzedażą konta dalej, albo zostawić i pograć online :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, mati17 napisał:

Może jego pc na to nie pozwala :D

Gracie online po przejściu wątku fabularnego, czy sprzedaliście gry dalej? Pół roku temu przeszedłem fabułę na pc, teraz myślę nad sprzedażą konta dalej, albo zostawić i pograć online :D

Takich tytułów się nie sprzedaje.
Przeszedłem fabułę. Online nie tknąłem i czekam na... 3080, by znów zagrać. ;)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mati17 napisał:

Może jego pc na to nie pozwala :D

Gracie online po przejściu wątku fabularnego, czy sprzedaliście gry dalej? Pół roku temu przeszedłem fabułę na pc, teraz myślę nad sprzedażą konta dalej, albo zostawić i pograć online :D

Ja mam cyfrówkę kupioną przedpremierowo na PS4 i na PC. Teraz dalej pogrywam(głównie single) tylko, że już na RTX 3080 w znacznie lepszych detalach i płynności niż na wcześniejszym RTX 2070 :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości o Ultra pewnie dalej można pomarzyć na RTX 3080? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, caleb59 napisał:

Z ciekawości o Ultra pewnie dalej można pomarzyć na RTX 3080? :E

caleb - google i YT w remoncie? ;)
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli dalej porażka i dropy fps nawet na karcie za grube tysiące. :E No brawo, super port bulwy z rockstara, kolejne gówno na mistyczne już "komputery przyszłości". Jak widzę dropy fps do 60 i niżej to mi się słabo robi, mając monitor 144Hz to już w ogóle będzie "komfort" na poziomie deski od sracza.

Tak, tak - ściąć sobie kilka detali i będzie git - takie coś to mogę ja zrobić mając GTX 1070 - nie sądzicie, że karta z tak dużą mocą jak RTX 3080 za tak dużą sumę pieniędzy powinna ten port wciągać nosem?

Dla mnie osobiście upadek i najgorszy port na przestrzeni ostatnich lat uwłaczający segmentowi PC ogólnie.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie widzę żadnego problemu. W GTA V też do dziś będziesz miał dropy z trawą na ultra :E nawet na 3080.

RDR2 w najwyższym presecie ultra(poziom 20) śmiga, aż miło. A co do maksowania to jak już wiele razy było pisane nie ma to sensu nawet na najmocniejszych GPU bo już tylko dwie opcje czyli fizyka wody o oczko i teselacja drzew na off dodają nawet ponad 40-45% fps. Tylko idiota by włączył te opcje do grania, szczególnie, że one wizualnie praktycznie nic nie zmieniają.

Tak samo MSAA x8 odbić to bezesns.

 

 

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka, tylko idiota (programista z rockstara) by je dodawał do gry mając przecież pojęcie jak negatywny skutek mają na ogólny fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są opcje dodatkowe wykraczające poza najwyższy preset Ultra. Więc opcjonalne. Chcesz włączasz, nie chcesz nie włączasz ;)

Nie dodadzą to źle, dodadzą też źle. Nie dogodzi wszystkim na raz :E

Ta gra ma chyba najlepsze możliwości personalizacji pod swój sprzęt z wszystkich na rynku. Samych gotowych presetów masz 20 przygotowanych od rockstara. A dla graczy którzy lubią ustawiać po swojemu wszystko pod ręką w opcjach, bez grzebania w plikach ini i ludzie jeszcze marudzą :E

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2020 o 21:10, JeRRy_F3D napisał:

Takich tytułów się nie sprzedaje.
Przeszedłem fabułę. Online nie tknąłem i czekam na... 3080, by znów zagrać. ;)

 

To samo :) Przechodziłem na 27" 1440p teraz będzie na 34" 21:9 :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, caleb59 napisał:

Poprawka, tylko idiota (programista z rockstara) by je dodawał do gry mając przecież pojęcie jak negatywny skutek mają na ogólny fps.

Trza się było uczyć, zostać programistą, a nie zza monitora nazywać ludzi idiotami na temat na który się nie ma zielonego pojęcia. Napisz swoje wywody na forum r* ale sądząc po Twoich  wypowiedziach angielski stoi na bardzo miernym poziomie, więc swoje żale zostaw najlepiej dla siebie, bo to już jest nudne i głupie. Miłej niedzieli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ketiw555 napisał:

To samo :) Przechodziłem na 27" 1440p teraz będzie na 34" 21:9 :D

Też czekam na 3080, z tą różnicą, że będę przechodzić ją pierwszy raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Trza się było uczyć, zostać programistą, a nie zza monitora nazywać ludzi idiotami na temat na który się nie ma zielonego pojęcia. Napisz swoje wywody na forum r* ale sądząc po Twoich  wypowiedziach angielski stoi na bardzo miernym poziomie, więc swoje żale zostaw najlepiej dla siebie, bo to już jest nudne i głupie. Miłej niedzieli 

Brzmi jak tania prowokacja. :E Po czym wnosisz, że mój angielski stoi na niskim poziomie? Smarowałem tym śmieciom tyle wiadomości na support dotyczących ERR_GFX_STATE (tak, po angielsku) swego czasu, że mój wkład w próbę naprawy tego errora był chyba jednym z największych. Poza tym programiści rockstara są idiotami bo nie wrzuca się do gry opcji, których żaden obecny sprzęt nie pociągnie, nie ważne czy są opcjonalne czy nie (tak na marginesie w grze zero info o ich hehe opcjonaloności więc równie dobrze można sądzić, że są to opcje ważne). Ich największy błąd to właśnie udostępnienie 10000000000000000000 opcji graficznych i osranie optymalizacji bo przecież user sobie sam ustawi, a że userzy na PC z reguły zawsze chcą masę opcji to wilk syty i owca cała, po co się pocić przy optymalizacji kodu - z perspektywy programisty rockstara i ew. nakładu dodatkowej pracy jest sytuacja win = win dla niego, a naiwny user będzie cieszył michę bo ma przecież więcej opcji.

Ja tylko przypominam ile ten Wasz hehe "diament" miał błędów i jakim był ścierwem od premiery, przypominam za cenę 250zł! To bezczelność, że wypuszcza się port w tak żenującym stanie ale moim zdaniem większą bezczelnością jest bronienie wtedy tego gówna przez fanbojów tej gry, co zresztą przerabiałem sporo stron temu i jak zwykle wyszła moja racja (dowody w changelogach), a wciskane mi przecież było przez wiele osób tutaj, że błędy są z mojej winy i jak to (głupio) często określa @lukadd przez "brak umiejętności skonfigurowania własnego sprzętu" :E

Ogólnie obecnie to już na szczęście nie ten czas, gra jest połatana i można ją spokojnie kupić, jednak nigdy nie zapomnę czym to coś było na premierę i nieco później (kupiłem osobiście później) to było jakieś delikatnie mówiąc nieporozumienie, smród zawsze przy niej pozostanie czy to się komuś podoba czy nie - mam na myśli świadomych graczy, a nie zaślepionych maniaków.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko najlepsze w tym jest to, że od premiery gry na pc opluwasz ją, nie mając jej ? o to się rozchodzi. Gram od premiery i może dwa razy mi grę wywaliło do pulpitu ? przy czym bez żadnego info, i wielu ludzi ograło ją bez problemu lub nigdy nie zobaczyli błędu GFX. Ale Ty uważasz, że KAŻDY tak ma i z tego mam beke straszną, co kilka stron piszesz swoje żale, to już jest nudne poprostu. Rozumiesz? No ale jak się gry nie miało i się ją hejtuje od samego początku to tylko i wyłącznie Twoja sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caleb59

Wcale nie głupio ERR_GFX_STATE czy wywalenia właśnie często są spowodowane źle ustawionym hardware.

Sam po zmianie na rtx 3080 i zabawą w różne nastawy krzywej/napięć miałem dobre kilkanaście razy ERR_GFX_STATE i nie tylko w RDR2, również w Control, Metro czy w Wieśku(który szczególnie w 4k ma mocne wymagania odnośnie stabilności GPU).

Wiele razy ci pisałem, abyś zmienił krzywą w nastawach gpu czy sprawdził na innych taktach. To samo XMP pamięci, to że w większości gier działa poprawnie nie znaczy, że w każdej będzie. Ustawienia XMP to są nastawy OC wklepane przez producenta, zawsze timingi w takich trybach są nie optymalnie dobrane i czasami na niektórych płytach/konfigach mogą powodować niestabilności. U mnie, na mojej płycie XMP w ogóle nie działa :E zresztą nawet gdyby działało to nie ma sensu ich używać bo są to mega lipne nastawy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...