Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, lukadd napisał:

Jak ktoś lubi żeby było jasno to będzie, same kolorki da się jeszcze ogarnąć przyzwoicie z HDR w tej grze.

Ale nie ma opcji aby ustawić dobrze HDR w tej grze. Niestety, a próbowałem na kilku wyświetlaczach np. Oled, q90R od Samsunga czy Momentum, później jeszcze sprawdzałem na kolejnych patchach. Sprawdzałem na konsoli i na PC, zawsze jest to samo. Ustawisz HDR pod jedną scenę, już czujesz, że jest przyzwoicie i grywalnie, ale przejdziesz do innej sceny, warunki oświetleniowe się zmienią i czar pryska :E. Bo, albo tracisz detale w szarościach, albo scena jest niepoprawnie rozświetlona itd. I tak w sumie to trzeba by co scenę i zmianę warunków oświetleniowych wchodzić do menu i zmieniać ustawienia HDR pod daną scenę, aby to przyzwoicie wyglądało. Bez sensu.

Na szczęście SDR w tej grze jest zrobiony wyśmienicie :D

Dokładnie, to samo pisałem stronę wcześniej, zresztą czytałeś ;) 

21 godzin temu, MarcoSimone napisał:

A mnie chodzi o to abym nie musiał tego robić i ciągle przełączać gry w ustawieniach na pełny ekran...bo po przejściu do pulpitu przeskakuje na okno bez ramek :P

Niestety ja nie znalazłem rozwiązania i robię to za każdym razem jak uruchamiam grę. Nawet już nie wracam na pełny ekran, chodzi tak samo w oknie bez ramek.  Po tym patchu który schrzanił dźwięk, lubi mi wykrzaczyć grę jak wracam z okna bez ramek na pełny ekran, a dawniej mogłem to robić w kółko i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie tą gre po roku na monitorze UW i 3060 Ti, matko bosko częstochowsko jak ta gra wygląda, klimat się wylewa z monitora eh zazdroszczę tym którzy grają w to pierwszy raz :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się nie zgodzić, samo to jak ujawniony zostaje wygląd naszego bohatera to istny majstersztyk wyjęty żywcem z jakiegoś bardzo dobrego filmu. W kwestii otwartego świata i jego projektu widać ogromne doświadczenie Rockstara.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ketiw555 napisał:

Odpaliłem sobie tą gre po roku na monitorze UW i 3060 Ti, matko bosko częstochowsko jak ta gra wygląda, klimat się wylewa z monitora eh zazdroszczę tym którzy grają w to pierwszy raz :)

FENOMENALNA GRA pod względem świata, klimatu, dialogów i fabuły, ale graficznie (dziś) już musi ustąpić tron AC:V (IMO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A IMO dalej pierwsze miejsce. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, crush napisał:

A IMO dalej pierwsze miejsce. 

DEMOKRACJA ;). IMO mówi wszystko.
Jednak obiektywnym okiem zerknij na tekstury detalu. Niestety (bo nie przepadam) AC:V to na dziś IMO perełka wykonawcza. W RDR2, całokształt, klimat, "cały kadr" wygląda przednio, ale po najeździe na detal, widać, że to jest gra "nie z dziś". Co nie zmienia faktu, że gdyby taki magik, jak Hulk Hogan od HDReworked z W3 usiadł i podzióbał (= odświeżył tekstury do dzisiejszego poziomu), albo sam R* wydał patch / łatę textures 4K, to IMO byłby graficzny cukierek nawet na teraz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

FENOMENALNA GRA pod względem świata, klimatu, dialogów i fabuły, ale graficznie (dziś) już musi ustąpić tron AC:V (IMO).

Nie grałem w ac:v ale aż nie chce mi się wierzyć po filmikach że wygląda lepiej niż rdr2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ketiw555 napisał:

Nie grałem w ac:v ale aż nie chce mi się wierzyć po filmikach że wygląda lepiej niż rdr2. 

Zaufaj, albo sprawdź. ;)
Na filmikach to można gameplay albo "ogólny kadr" ocenić.
Detalu raczej nie złapiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Zaufaj, albo sprawdź. ;)
Na filmikach to można gameplay albo "ogólny kadr" ocenić.
Detalu raczej nie złapiesz.

Zagram jak spadnie do 40 zł bo żadna gra od ubi nie jest dla mnie warta więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ketiw555 napisał:

Zagram jak spadnie do 40 zł bo żadna gra od ubi nie jest dla mnie warta więcej ?

Słusznie!
Sam wyssałem z free promo MSI. ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą nie śledziłem tematu ale nikt się nie wziął za pełne konwersje rodem z GTAV? Teksturki, "RT" itp?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, crush napisał:

Swoją drogą nie śledziłem tematu ale nikt się nie wziął za pełne konwersje rodem z GTAV? Teksturki, "RT" itp?

Do tej pory nic mi nie wiadomo na ten temat.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ketiw555 napisał:

Nie grałem w ac:v ale aż nie chce mi się wierzyć po filmikach że wygląda lepiej niż rdr2. 

jako fan AC też jakoś nie widać, żeby to lepiej wyglądało, nawet bym powiedział dużo gorzej niż rdr2, ale spokojnie czekam na spadek valhalli i wtedy ocenię już ładnie połataną grę

wracając do hdr to przez tego przecież nawet słońca nie widać, tylko wielka plama światła, a przy hdr piękne kółko, jakoś mnie nikt nie przekona że lepiej wygląda gra bez hdr, ale wiadomo, jeden lubi jak mu orkiestra gra, a drugi jak mu skarpety śmierdzą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde odpaliłem to na 3060 Ti w rozdzielczości 3440x1440 i jednak ta karta nie daje rady, mam spadki poniżej 55 klatek na ustawieniach ultra/high chyba będę musiał wrócić do ustawień z hardware unboxed bo na takich ustawieniach grałem w 2560x1440 na 5700 XT i trzymało cały czas 60 fps. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5M pixeli vs 3.7M pixeli. Wiadoma sprawa, ze 3060Ti nie da rady w takiej rozdzielczosci przy ustawieniach ultra/high.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ketiw555 napisał:

Kurde odpaliłem to na 3060 Ti w rozdzielczości 3440x1440 i jednak ta karta nie daje rady, mam spadki poniżej 55 klatek na ustawieniach ultra/high chyba będę musiał wrócić do ustawień z hardware unboxed bo na takich ustawieniach grałem w 2560x1440 na 5700 XT i trzymało cały czas 60 fps. 

daj wode na srednie, wylacz teselacje drzew i cienie trawy na srednie reszta wysokie/ultra i bedzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fizyka wody najbardziej ubija wydajność, odbicia wody mogą zostać spokojnie wyżej, teselacja drzew też jest spaprana jakoś bo ubija że hej niczym trawa na ultra w GTA V :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2021 o 10:49, ketiw555 napisał:

Kurde odpaliłem to na 3060 Ti w rozdzielczości 3440x1440 i jednak ta karta nie daje rady, mam spadki poniżej 55 klatek na ustawieniach ultra/high chyba będę musiał wrócić do ustawień z hardware unboxed bo na takich ustawieniach grałem w 2560x1440 na 5700 XT i trzymało cały czas 60 fps. 

No cośty? Trochę żenada?

Jaki proc? Nie masz butelki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2021 o 08:32, goly napisał:

jako fan AC też jakoś nie widać, żeby to lepiej wyglądało, nawet bym powiedział dużo gorzej niż rdr2, ale spokojnie czekam na spadek valhalli i wtedy ocenię już ładnie połataną grę

wracając do hdr to przez tego przecież nawet słońca nie widać, tylko wielka plama światła, a przy hdr piękne kółko, jakoś mnie nikt nie przekona że lepiej wygląda gra bez hdr, ale wiadomo, jeden lubi jak mu orkiestra gra, a drugi jak mu skarpety śmierdzą :E

Już chyba wszystko zostało powiedziane na te temat, a @lukadd  najlepiej to wyjaśnił stronę wcześniej. Tutaj masz porównanie po patchu, niech sobie każdy gra jak chce ;) Dla mnie i chyba większości którzy to testowali, tylko SDR wygląda naturalnie, a szkoda, bo taki tytuł jak RDR2 zasługuje na bardzo dobrze zaimplementowany HDR, choć jest dużo lepiej po tym patchu.

3 godziny temu, Sponsi napisał:

No cośty? Trochę żenada?

Jaki proc? Nie masz butelki?

Ultra/High to nic dziwnego w 3440x1440, nawet w 1440p na Ultra 3060Ti nie da rady w 60 klatkach, a w Saint Denis będą spadki nawet do 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2021 o 10:49, ketiw555 napisał:

Kurde odpaliłem to na 3060 Ti w rozdzielczości 3440x1440 i jednak ta karta nie daje rady, mam spadki poniżej 55 klatek na ustawieniach ultra/high chyba będę musiał wrócić do ustawień z hardware unboxed bo na takich ustawieniach grałem w 2560x1440 na 5700 XT i trzymało cały czas 60 fps. 

Gro z nas tutaj grało w 30 - 40 FPS także jak ty oczekujesz stabilnych 60 FPS i to jeszcze może w Saint Denis to pozostaje życzyć powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Kris194 napisał:

Gro z nas tutaj grało w 30 - 40 FPS także jak ty oczekujesz stabilnych 60 FPS i to jeszcze może w Saint Denis to pozostaje życzyć powodzenia ;)

Ja już tą grę ogralem dawno temu w 1440p na 5700XT ale chciałem sobie jeszcze raz zagrać, na ustawieniach z hardware unboxed trzyma te 55-80 fps w 3440x1440 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede mną już tylko epilogi. Zakończenie 6 rozdziału na jakiś czas odsunie mnie od grania, na pewno. Spodziewałem się czegoś innego, a na pewno nie tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sawyer1916 napisał:

Przede mną już tylko epilogi. Zakończenie 6 rozdziału na jakiś czas odsunie mnie od grania, na pewno. Spodziewałem się czegoś innego, a na pewno nie tego :)

trochę trwa epilog

polecam po zakończeniu, lewy dolny róg mapy, fajnie tam, a nie miałem żadnej misji, jest tam naprawdę kawał mapy do zwiedzania i sporo miejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić z tym obszarem gdzie jest na mnie wyrok „ poszukiwany żywy lub martwy „, zostały mi tylko tam misje. Czy jeśli tam wjadę i dam się złapać / zabić to wyrok minie? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...