Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Bo gra resetuje ustawienia po patchach i daje swoje domyślne dla danego GPU. U mnie totalna mieszanka i zmieniło rozdzielczość na 1440p :E, ale ja mam swoje presety pozapisywane, więc kilka sekund podmianka i dalej można grać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem tego białego araba i jakiś taki maławy jest :E Chyba bym wolał jakiegoś porządnego amerykańskiego mustanga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gra resetuje ustawienia po patchach i daje swoje domyślne dla danego GPU. U mnie totalna mieszanka i zmieniło rozdzielczość na 1440p :E, ale ja mam swoje presety pozapisywane, więc kilka sekund podmianka i dalej można grać.

 

Widzisz jakieś zmiany? Jakość obrazu, wydajność? Ja siedzę w tym świecie po uszy, ale już rzygam zabawą ustawieniami. U mnie jest jedna rzecz, z którą sobie nie mogę poradzić. Chodzi mi o rozmazywanie się obrazu przy jakimkolwiek ruchu. Wokół postaci może tak bardzo to nie razi, ale dalszy plan to tragedia. Rozmycie w ruchu wyłączone oczywiście.

Edytowane przez theza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo dopiero późnym wieczorem odpalę na dłużej i wrzucę swój preset. Teraz nie mam czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem co tam wysmarowali. Odnośnie immersji w grach fajny filmik znalazłem. Koleś omawia na podstawie RDR 2.

Edytowane przez theza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gra resetuje ustawienia po patchach i daje swoje domyślne dla danego GPU. U mnie totalna mieszanka i zmieniło rozdzielczość na 1440p :E, ale ja mam swoje presety pozapisywane, więc kilka sekund podmianka i dalej można grać.

Też mam pozapisywane ;) Pytanie tylko,czy wystarczy kopiuj/wklej :hmm: Czy po dzisiejszym patchu nie zostało coś zmienione w pliku xml jak ostatnio,i trzeba tam było zmienić version value z 35 na 36. No i doszła ostatnio dodatkowa opcja graficzna od teslacji drzew. Ktoś sprawdzał to już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie zmieniam na najnowszą wersję czyli aktualnie

<version value="37" />

 

A reszta opcji na pierwszy rzut oka to samo, nic nie dodali, nic nie ujęli. Więc wystarczy wkleić swoje stare ustawienia.

 

A dokładnie to wklejam stary system.xml i w nim zmieniam na wersje 37. Szybciej.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzies jakis patchnote??

 

5JWiY4J.jpg

wfecegB.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up Nie widziałem patch nodes, więc obstawiam, że to jakaś poprawka do wcześniejszego patcha.

Ciekawy jestem co tam wysmarowali. Odnośnie immersji w grach fajny filmik znalazłem. Koleś omawia na podstawie RDR 2.

Bardzo ciekawy materiał. Moja żona jak za pierwszym razem grałem zasłaniała oczy jak skórowałem zwierzęta, a jak przez przypadek jadąc powozem stratowałem innego konia to odebrała to bardzo dosadnie i mocno jej uderzyło do emocji, ale za każdym razem jak grałem z ciekawości zerkała na ekran i komentowała imersję jaką niesie ten świat gry.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A dokładnie to wklejam stary system.xml i w nim zmieniam na wersje 37. Szybciej.

I oto mi chodziło,dzięki :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie zmieniam na najnowszą wersję czyli aktualnie

<version value="37" />

 

A reszta opcji na pierwszy rzut oka to samo, nic nie dodali, nic nie ujęli. Więc wystarczy wkleić swoje stare ustawienia.

 

A dokładnie to wklejam stary system.xml i w nim zmieniam na wersje 37. Szybciej.

Ściągnąłem patcha, ale nie wchodziłem do gry, widzę, że mam po staremu ustawienia w tym pliku xml, a wersja to 36. Data edycji pliku na wczoraj. Może po wejściu do gry mi zmieni ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem patcha, ustawienia oczywiście się zmieniły, choć nie powiem by były zbyt dopasowane do mojego sprzętu, bo rozdzielczość zmieniło na 4K choć mam monitor 1440p. Po zmianie ustawień na takie jak miałem do tej pory w benchmarku mam średnio 4 FPS więcej. Zaraz potestuję w grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up Automat jest słaby, potrafi np. wyłączać snow glints czyli te wszystkie małe drobinki śniegu połyskujące pod wpływem światła sztucznego czy naturalnego. Bardzo mało zabiera mocy GPU, a dodaje realizmu i klimatu, nawet na konsolach jest ta opcja włączona. Na pc dostępna tylko z poziomu system.xml on/off, lub załącza się automatycznie od któregoś presetu high czy ultra, ale gra potrafi to i kilka innych rzeczy wyłączyć po resecie ustawień przy automatycznym dobieraniu ustawień pod dane GPU.

 

Ściągnąłem patcha, ale nie wchodziłem do gry, widzę, że mam po staremu ustawienia w tym pliku xml, a wersja to 36. Data edycji pliku na wczoraj. Może po wejściu do gry mi zmieni ustawienia?

Tak po wejściu i wyjściu z gry, chyba, że masz plik system.xml ustawiony tylko do odczytu.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[November 19, 2019] – New Content

 

A new Legendary Bounty has been added to Red Dead Online:

“Yukon” Nikoli Borodin

New Permanent Clothing items have been added to the Wheeler, Rawson & Co. Catalogue:

Cardenas Poncho

Chumley Flat Cap

Crutchfield Suspenders

Dress Shoes (Male Only)

Aguirre Boots (Female Only)

Fulbright Coat (Male Only)

Ballard Jacket (Female Only)

Salcedo Shirt (Male Only)

Goodale Shirtwaist (Female Only)

Bandanna (new tints)

Trimmed Bandana (new tints)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jak to jest ze gdy mam ustawione API na Vulkan to pokazuje mi tylko 2900MB pamięci na GPU a gdy przedstawię na DirectX12 to pokazuje już 3400?

 

Co przekłada się na to że mogę na DirectX12 ustawić tekstury na ultra bez przekraczania pamięci itp

Gdzie na vulkanie już tego nie mogę zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was gra działa na 6 rdzeniowych i 6 wątkowych procesorach? Sam mam i5 8500 i zastanawiam się jak gra będzie działać? Słyszałem że występują przycięcia trwające kilka sekund. Poprawiono to już czy dalej to występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jakieś zmiany? Jakość obrazu, wydajność? Ja siedzę w tym świecie po uszy, ale już rzygam zabawą ustawieniami. U mnie jest jedna rzecz, z którą sobie nie mogę poradzić. Chodzi mi o rozmazywanie się obrazu przy jakimkolwiek ruchu. Wokół postaci może tak bardzo to nie razi, ale dalszy plan to tragedia. Rozmycie w ruchu wyłączone oczywiście.

 

 

 

Tez tak masz? na reedicie wpisalem sobie txxa blurry ,i tez sa ludzie z tym problemem.Dobrze wiedziec,ale pewnie juz tego nie naprawią.To musi byc cos na zasadzie wpływu txaa na ostrosc tekstur,nie w statecznym obrazie bo moge fotke strzelic gdzie jest piekny,ale w momencie jakiegokolwiek ruchu padem czy myszką,takiego mydla nie widziałem jak gram 20 lat.

 

Ale wiem jedno ,tak sie grać nie da.

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[November 19, 2019] – New Content

 

A new Legendary Bounty has been added to Red Dead Online:

“Yukon” Nikoli Borodin

New Permanent Clothing items have been added to the Wheeler, Rawson & Co. Catalogue:

Cardenas Poncho

Chumley Flat Cap

Crutchfield Suspenders

Dress Shoes (Male Only)

Aguirre Boots (Female Only)

Fulbright Coat (Male Only)

Ballard Jacket (Female Only)

Salcedo Shirt (Male Only)

Goodale Shirtwaist (Female Only)

Bandanna (new tints)

Trimmed Bandana (new tints)

 

Aha czyli zajmują się pierdołami do Online :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rockstar Games Launcher Release Notes – 1.0.15.182

Created November 19, 2019Updated November 19, 2019Print

[November 19, 2019] General / Miscellaneous

 

Fixed an issue that resulted in an 'Activation Required' screen when attempting to run Red Dead Redemption 2 in offline mode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fixed an issue that resulted in an 'Activation Required' screen when attempting to run Red Dead Redemption 2 in offline mode

Nareszcie :)

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak masz? na reedicie wpisalem sobie txxa blurry ,i tez sa ludzie z tym problemem.Dobrze wiedziec,ale pewnie juz tego nie naprawią.To musi byc cos na zasadzie wpływu txaa na ostrosc tekstur,nie w statecznym obrazie bo moge fotke strzelic gdzie jest piekny,ale w momencie jakiegokolwiek ruchu padem czy myszką,takiego mydla nie widziałem jak gram 20 lat.

 

Ale wiem jedno ,tak sie grać nie da.

Nie ma co naprawiać w tej grze w porównaniu do wielu innych i tak jest dobra implementacja taa. Monitor 4k lub 1440p + skalowanie + odpowiednie wyostrzanie i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co naprawiać w tej grze w porównaniu do wielu innych i tak jest dobra implementacja taa. Monitor 4k lub 1440p + skalowanie + odpowiednie wyostrzanie i jest ok.

 

 

Tak ale szkoda ze nie ma czegos posredniego miedzy fxaa i txaa. Czyli smaa ;) tutaj widze ze gra nie moze sie obejsc bez txaa ,ale za cholere nie wiem czemu powoduje to takie rozmycie

 

az chyba odpale na tv 4k,ale z moim gtx 1070 to strach to odpalac :hmm:

 

edit

znalezione

 

 

Fix for blurry visuals on 1080TI + i5 7600K

Bug / Issue

I've been messing around in the settings xml file of the game and I've been able to make the game less blurry by increasing the LOD and max Tex upgrades per frame in the XML files

 

These are my settings:

 

<maxTexUpgradesPerFrame value="10" /> <lodScale value="1.300000" /> <pedLodBias value="0.200000" />

 

Not sure if this works, but tried it anyway

 

<taa>kSettingLevel_Ultra</taa>

 

https://imgur.com/vvKxkQY

 

https://imgur.com/XCOrvrT

 

This has fixed the blurriness for me, I hope it wil also help you! :) (playing at 1440p)

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...