Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Tym co gra się wywala. Nie wiem czy to może być powodem, ale sprawdźcie ustawienia swojego page file i ilość wolnego miejsca na dysku na którym go macie.

 

Właśnie zerknąłem i u mnie przy 16GB ramu Windows 10 po ~6h włączonego RDR, przeglądarka w tle z kilkoma kartami i w sumie żadnego softu w tle oprócz MSI zabiera sobie na plik wymiany z dysku ~20-25GB.

Oczywiście możliwe, że wszystko nie jest wykorzystywane, ale tyle sobie potrafi zarezerwować.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra poleciala z dysku, co miasto to mialem jakis crash nie wazne czy bylo to na sprzecie po oc czy przed. Do tego kompletnie mi nie dzialala nakladka nvidi a wyostrzanie ze sterownikow nie dziala na vulkan, port padaka i tyle, szkoda czasu na chwile obecna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra poleciala z dysku, co miasto to mialem jakis crash nie wazne czy bylo to na sprzecie po oc czy przed. Do tego kompletnie mi nie dzialala nakladka nvidi a wyostrzanie ze sterownikow nie dziala na vulkan, port padaka i tyle, szkoda czasu na chwile obecna.

Od premiery, jeden crash, więc nie port padaka, tylko śmietnik w systemie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nie działania experience i nakładki, to reinstal, a jak dalej nie działa to czyszczenie rejestru i upewnić sie się, że usługi Nvidii nie są blokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od premiery, jeden crash, więc nie port padaka, tylko śmietnik w systemie...

Oczywiscie, jestem jedynym przypadkiem ktory ma crashe i to wszystko przez moj zasyfiony system, nie zeby sam rockstar sie przyznal, ze gra przy niektorych setupach po prostu crashuje :E

 

Jeszcze jakies swietne uwagi?

 

Co do nie działania experience i nakładki, to reinstal, a jak dalej nie działa to czyszczenie rejestru i upewnić sie się, że usługi Nvidii nie są blokowane.

 

Szczeze? Nie chce mi sie, po prostu nie chce. Wszystko inne chodzi poczawszy od Civ VI, przez world of warcraft, Nowe star warsy, Modern warfare - konczac na BF v i forzie, wszystko dziala bez zajekniecia. Raz czy dwa mialem problem z nakladka w modern warfare ale to chyba bylo przez sterowniki i wtedy zwykly restart gry naprawil wszystko. Serio szkoda mi czasu ktorego nie mam wiele na gre zeby lazic i zmieniac w plikach gry cos reinstall windowsa robic itd.

 

BTW Zmienialem platforme miesiac temu, system jest nowy, ma same sterowniki, przegladarke 7zip, antywir i kilka malych programow. PLus wszystkie update do wingrozy, iwec jezeli mam "Syf" w systemie to jest to tylko i wylacznie wina microsoftu/rockstara, ze czegos brakuje. Tak jak mialem z tym DX12, gra sie nie odpalala na nim kompletnie bo nie bylo dodatkowej paczki do dx12 dogranej, serio ja mam o tym wiedziec ze jest potrzebna? :E

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym co gra się wywala. Nie wiem czy to może być powodem, ale sprawdźcie ustawienia swojego page file i ilość wolnego miejsca na dysku na którym go macie.

 

Właśnie zerknąłem i u mnie przy 16GB ramu Windows 10 po ~6h włączonego RDR, przeglądarka w tle z kilkoma kartami i w sumie żadnego softu w tle oprócz MSI zabiera sobie na plik wymiany z dysku ~20-25GB.

Oczywiście możliwe, że wszystko nie jest wykorzystywane, ale tyle sobie potrafi zarezerwować.

 

No właśnie ostatnio ni stąd ni zowąd zaczęło wywalać z błędem braku pamięci. O tyle dziwne, że wcześniej (przed ostatnim patchem) gra chodziła od rana do wieczora i nawet przy dłuższej przerwie od grania jej nie wyłączałem tylko alt+tab i bez problemu chodziło. Teraz po 3h potrafi się wysypać. A plik stronicowania mam od 2 do 8gb ustawiony. Zmienię do 30gb i zobaczymy. Z drugiej strony od ostatniego patcha używam geforce experience i filtru wyostrzania, może tu gdzieś leży problem i jest jakiś wyciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny klimat jak kiedyś z FH3 wielu działała idealnie nie licząc problemów z teredo :E

Ale sporo ludzi miało również crashe, często powodem były konflikty w systemie, softu, sterów, antywirusy etc. Rdr2 jest też bardzo uczulony również na OC, nawet ustawienia pamięci ram.

 

Ja też mam nakładkę experience. Plik wymiany polecam ustawić na auto i upewnić się, że mamy minimum 30GB wolnego na dysku na którym on się znajduje. A jak macie jakiś mały i wolny ssd, który lubi zwalniać przy zapełnieniu 80%+ to jeszcze więcej. Wtedy testować grę. 8GB na plik wymiany to może być stanowczo za mało dla windy i może się wtedy sypać.

 

W sumie około 8GB to mi sama winda zaraz po starcie alokuje. Po odpaleniu przeglądarki i rdr2 odrazu go powiększa.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh trzeba szybciej tego systemowego samsunga wymienić na jakiś nvme 1tb i będzie można poszaleć. Aczkolwiek przy 16gb ram, ustawianie takiego dużego pliku stronicowania, gdy ram trochę ponad połowę jest wykorzystany jest trochę chore..

 

Żeby nie offtopować- ostatnio coraz ciężej mi jest odpalić grę bo coraz mniej chce się do niej wracać. Jestem w 4 rozdziale, już wydaje mi się bliżej końca tego rozdziału i jakoś tak mniejsze chęci na granie. Ale jak już odpalę to znowu zamiast fabułę popychać do przodu to szukam bobra przez 2 godziny i nagle z 20.00 robi się 24.00 lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winda ma świra na punkcie pliku wymiany, dla tego ja olałem ustawianie go na stałe wartości. Na auto bierze sobie ile jej potrzeba. Czasami 10 czasami 20+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązowego Araba też dodali w wersji na PC

Znalazłem go :D

A obok było jeszcze stado Mustangów. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem go :D

A obok było jeszcze stado Mustangów. :E

 

Gratki. Lepszy jest od tego czarnego z Saint Denis? Jakiś screen jak wygląda i jakie ma statystyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki. Lepszy jest od tego czarnego z Saint Denis? Jakiś screen jak wygląda i jakie ma statystyki?

Jak będę w domu to wrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę w domu to wrzucę.

 

Możesz jeszcze dać namiary gdzie go zdobyć bo to unikat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze dać namiary gdzie go zdobyć bo to unikat :D

Ja go znalazłem kawałek na zachód od jeziora Owanjila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sporo czasu spędzilem w tych rejonach, ale nie trafiłem na niego. Dzisiaj spróbuję się dokładniej rozejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sporo czasu spędzilem w tych rejonach, ale nie trafiłem na niego. Dzisiaj spróbuję się dokładniej rozejrzeć.

Ja go specjalnie nie szukałem, jadę sobie i naglę patrzę w oddali na wzgórzu jakiś koń ledwo widoczny. Podjeżdżam bliżej lornetka badam a tam brązowy arab. No to musiałem go złapać :E Szkoda że w stajni można mieć tylko 4 konie. :(

 

PS. Ja dziś tam na pewno wrócę polować na mustanga :)

 

PS2. Podobno jest jeszcze jeden arab na PC taki prążkowany. A info o tym brązowym nigdzie nie mogę znaleźć.

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tam byłem też w innym celu, ale jak widzę dzikie konie to zawsze wyciągam lornetkę i sprawdzam co tam się ukrywa.

 

New Horses for Story Mode including:

 

Warped Brindle Arabian – a fast and agile mount

Few Spot Appaloosa – beautiful and hardy, ideal for cross-country journeys

Perlino Andalusian – a healthy, sturdy animal ideal for hunting (previously available in Red Dead Online only)

Red Chestnut Arabian – a fleet-footed beast with a distinctive coat (previously available in Red Dead Online only)

Plus 3 new wild horse variations – keep an eye out for wild herds featuring the Buttermilk Buckskin Kentucky Saddler, Liver Chestnut Morgan and Gold Palomino Tennessee Walker

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tam byłem też w innym celu, ale jak widzę dzikie konie to zawsze wyciągam lornetkę i sprawdzam co tam się ukrywa.

 

New Horses for Story Mode including:

 

Warped Brindle Arabian – a fast and agile mount

Few Spot Appaloosa – beautiful and hardy, ideal for cross-country journeys

Perlino Andalusian – a healthy, sturdy animal ideal for hunting (previously available in Red Dead Online only)

Red Chestnut Arabian – a fleet-footed beast with a distinctive coat (previously available in Red Dead Online only)

Plus 3 new wild horse variations – keep an eye out for wild herds featuring the Buttermilk Buckskin Kentucky Saddler, Liver Chestnut Morgan and Gold Palomino Tennessee Walker

Siedzę od godziny i szukam info o tym koniu i zero informacji w internetach lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Brązowy" to Red Chestnut

 

Prążkowany Warped Brindle Arabian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Brązowy" to Red Chestnut

 

Prążkowany Warped Brindle Arabian

No własnie chyba nie, te Red Chestnut ma białe akcenty w ubarwieniu a ten mój jest jednolity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wygląda kapkę inaczej niż ten z online, wygląda na to, że złapałeś Red Chestnut.

 

W grze single na konsole było 3 araby

Black

Rose Grey Bay

White

 

Do wersji PC single dodali kolejne dwa

Warped Brindle Arabian

Red Chestnut Arabian

 

 

Nie wytrzymałem i sprawdziłem w necie gdzie są te nowe konie w spoilerze info o przybliżonej lokalizacji.

 

 

The Red Chestnut Arabian can be found near the Obelisk (west of Owanjila), just south of there.

The Warped Brindle Arabian can be found just north-west of the Wapiti Reservation.

 

 

 

Tu masz fotkę tego araba Red Chestnuts i z tego posta również w spoilerze wrzuciłem lokalizacje.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wygląda kapkę inaczej niż ten z online, wygląda na to, że złapałeś Red Chestnut.

 

W grze single na konsole było 3 araby

Black

Rose Grey Bay

White

 

Do wersji PC single dodali kolejne dwa

Warped Brindle Arabian

Red Chestnut Arabian

 

 

Nie wytrzymałem i sprawdziłem w necie gdzie są te nowe konie w spoilerze info o przybliżonej lokalizacji.

 

 

The Red Chestnut Arabian can be found near the Obelisk (west of Owanjila), just south of there.

The Warped Brindle Arabian can be found just north-west of the Wapiti Reservation.

 

 

 

Tu masz fotkę tego araba Red Chestnuts i z tego posta również w spoilerze wrzuciłem lokalizacje.

Nom to jest dokładnie ten koń z fotki. Czyli wszystko jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy podstawowe staty konia wzrastają wraz z poziomem wzrostu więzi z nim?

 

Bo podstawowe staty tego Red Chestnuts(na fotce z reddit) są gorsze od mojego białego Araba(poziom więzi 4), który jest najsłabszym arabem z tej trójki arabów premierowej wersji RDR2.

 

 

Ale jakby nie było jak białemu arabowi zrobiłem fajne ulepszenia siodełko itd. To prawie pół mapy mogę przebiec na full gazie :E, w sumie w bardzo długiej trasie nie trzeba mu nawet dawać żadnych wspomagaczy, bo po jego dobrym wyposażeniu wystarczy zaledwie na chwilkę zwolnić a wskaźnik wytrzymałości momentalnie w oczach się odradza :D

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś aktualizacja się pojawiła 82mb.

W patch notes same naprawy crashow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Prawda taka że każdy producent ma swoje lepsze i gorsze sockety, lepsze i gorsze momenty itp. Pamiętam jak miałem asrocki p67 pro 3 i z170 extreme 4. Ale to były mega fajne płyty🙂 ok, może nie były z najnizszej półki cenowej ale super się je użytkowało, a z170 extreme 4 z 6600k podkręconym na 4,5 GHz działa u mnie bezproblemowo od 8,5 roku. Tak więc nie można generalizować że jedna marka jest lepsza od drugiej w każdym sockecie.
    • https://ithardware.pl/aktualnosci/naukowcy_wiedza_jak_wyeliminowac_problem_wypalania_sie_oledow-32278.html
    • Od trzech lat posiadam tablet graficzny  XP-PEN Artist 22R Pro z którym mam spore problemy, bo PC go nie wykrywa - tablet jest podłączony przez USB-C i muszę najpierw odpiąć kabel USB od PC, podłączyć do smartfona, ponownie podpiąć do PC, jest dźwięk, wychodzi komunikat, że system nie rozpoznał sprzętu, muszę jeszcze zmieniać w ustawieniach ekranu z "rozszerz te ekrany" na "Powiel te ekrany" i ponownie na rozszerz i dopiero wtedy działa Teraz chodzi mi o coś innego: korzystam głównie z darmowego programu Krita i jest sporo rysunków, których nie da się kolorować, po prostu cała paleta barw w programie jest szara i nie da się wybrać żadnego koloru, kupiłem sobie w PDF kilkanaście rysunków do pokolorowania i z nimi jest to samo, są to pliki JPG (jpg) i czy można coś zrobić, np. jakoś zmienić typ pliku, żeby Krita go widziała i dało się kolorować?
    • Sprzedać, zażądać okupu, szantażować osoby z wycieku że upubliczni ich choroby np weneryczne (HIV, rzeżączka, kiła itp). Takie dane są bardzo cenne. 
    • Jakby takie szkolenie trwało z 2 tygodnie i by zwalniało mnie ze stosunku pracy z zachowaniem wynagrodzenia, plus miałbym do wyboru kilka terminów, to w sumie chciałbym jechać na takie szkolenie.  Zawsze jakiś nowy experience. Pracownicy ochrony zdrowia mieli takie coś niedawno lub mają cały czas. Znajoma położna była na takim szkoleniu. Nie wiem ile ono trwało, ale chyba dobrze się bawili.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...