Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ok- dzięki.

55fps to nie jest jeszcze bardzo odczuwalne.

Szczególnie że z tego co czytam gra ma raczej powolne tempo.

 

Sprawdzałem jeszcze ustawienia z Xbox One X - śr. 75 fps w teście bez OC karty (1823MHz/8606MHz).

I wciąż wygląda to bardzo ładnie.

 

Gra mocno siedzi na karcie, praktycznie cały czas wykorzystanie na 99, 98% Ja w niepodkręconej wersji mam 73-74 stopnie, co by było w lecie, nie chcę myśleć.

Undervolta zrób.

U mnie 1823MHz chodzi przy 0.825V.

Temperatury mocno spadają w porównaniu do fabrycznych 1.043V i karta trzyma zadany boost przez cały czas.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok- dzięki.

55fps to nie jest jeszcze bardzo odczuwalne.

Szczególnie że z tego co czytam gra ma raczej powolne tempo.

 

Sprawdzałem jeszcze ustawienia z Xbox One X - śr. 75 fps w teście bez OC karty (1823MHz/8606MHz).

I wciąż wygląda to bardzo ładnie.

 

 

Undervolta zrób.

U mnie 1823MHz chodzi przy 0.825V.

Temperatury mocno spadają w porównaniu do fabrycznych 1.043V i karta trzyma zadany boost przez cały czas.

 

Bardzo prosiłbym Cię o wklejenie tutaj tej listy ustawień, której używałeś. W różnych miejscach w internecie są różne ustawienia z "niby Xboxa One X" :E

 

Ja użyłem tych z DF, ale bardzo słabe i widać straszne mydło.

Edytowane przez Filip454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sprawdzałem na ustawieniach od Hardware Unboxed (moim zdaniem najrozsądniejsze nastawy ze wszystkich poradników w necie) i powiem szczerze, że nawet w Saint Denis nocą nie miałem dropów niżej 60fps z vsync, fakt zdarzały się delikatne spadki podczas galopu przez lasy ale to było tak rzadkie zjawisko i często wyczuwalne specyficznie miejscami dopiero po zatrzymaniu się i poruszaniu kamerą w jednym określonym punkcie (czuć wtedy charakterystyczny "kisiel"), że nie będę twierdził iż przeszkadzało mi to w grze - bez przesady.

 

Jednak nie miałem czasu na głębsze testy typu Saint Denis nocą w deszczu podczas burzy dla większego obciążenia ale myślę, że nie powinno być problemu. Patche od Rockstara dużo zmieniły względem tego co miało miejsce na premierę i to mnie cieszy bo obawy miałem tęgie i ostro narzekałem na stan gry do niedawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie więcej o błędzie ERR_GFX_STATE? Trafiło mi się zadanie w 4 rozdziale gdzie mam to zawsze i nie mogę ukończyć tego zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sprawdzałem na ustawieniach od Hardware Unboxed (moim zdaniem najrozsądniejsze nastawy ze wszystkich poradników w necie) i powiem szczerze, że nawet w Saint Denis nocą nie miałem dropów niżej 60fps z vsync, fakt zdarzały się delikatne spadki podczas galopu przez lasy ale to było tak rzadkie zjawisko i często wyczuwalne specyficznie miejscami dopiero po zatrzymaniu się i poruszaniu kamerą w jednym określonym punkcie (czuć wtedy charakterystyczny "kisiel"), że nie będę twierdził iż przeszkadzało mi to w grze - bez przesady.

 

Jednak nie miałem czasu na głębsze testy typu Saint Denis nocą w deszczu podczas burzy dla większego obciążenia ale myślę, że nie powinno być problemu. Patche od Rockstara dużo zmieniły względem tego co miało miejsce na premierę i to mnie cieszy bo obawy miałem tęgie i ostro narzekałem na stan gry do niedawna.

A w tych ustawieniach od HU nie ma przypadkiem oświetlenia na medium? Dopiero od high pokazuje pazura wizualnego nocą w Saint Denis.

 

Patche nie wiele zmieniły jeśli chodzi o wydajność. Gra mi działa podobnie jak

działała na premierę, po prostu większość dopiero niedawno ogarnęła na podstawie poradników jakie ustawienia graficzne trzeba dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że coś zrobili z zasięgiem rysowania, teraz co chwilę mi się przed nosem dorysowują postacie/wozy, na premierę tego nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie więcej o błędzie ERR_GFX_STATE? Trafiło mi się zadanie w 4 rozdziale gdzie mam to zawsze i nie mogę ukończyć tego zadania.

 

Jaka to misja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie więcej o błędzie ERR_GFX_STATE? Trafiło mi się zadanie w 4 rozdziale gdzie mam to zawsze i nie mogę ukończyć tego zadania.

Może to ci pomoże https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fwww.reddit.com%2Fr%2FRDR2%2Fcomments%2Fdxlreb%2Ferr_gfx_state%2F&anno=2 .Znalazłem taki temat i wpisałem w przeglądarkę twój błąd. :hmm:

Edytowane przez Maryha145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że coś zrobili z zasięgiem rysowania, teraz co chwilę mi się przed nosem dorysowują postacie/wozy, na premierę tego nie miałem.

U mnie sie nic nie dorysowuje a gdyby tak bylo to wydajnosc by to odzwierciedlila na plus a jednak jest caly czas na tym samym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, obiekty pojawiają się często przed nosem i migają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie nic nie dorysowuje a gdyby tak bylo to wydajnosc by to odzwierciedlila na plus a jednak jest caly czas na tym samym poziomie.

W ogóle jest jakaś opcja odpowiedzialna za zasięg rysowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na moje konsoli i gra chodziła jak burza a na PC są problemy.Ktoś tutaj musi dostać ostre :whip:.

 

Spadki fps były chwilami mocne ale na konsolach to już standard :D

Edytowane przez Maryha145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jest jakaś opcja odpowiedzialna za zasięg rysowania?

Tak drzew i przedmiotow z osobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak drzew i przedmiotow z osobna.

Co i tak daje mizerne efekty bo widać doczytywanie jak jest mniej drzew na horyzoncie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tych ustawieniach od HU nie ma przypadkiem oświetlenia na medium? Dopiero od high pokazuje pazura wizualnego nocą w Saint Denis.

 

Patche nie wiele zmieniły jeśli chodzi o wydajność. Gra mi działa podobnie jak

działała na premierę, po prostu większość dopiero niedawno ogarnęła na podstawie poradników jakie ustawienia graficzne trzeba dobrać.

Tak, oświetlenie jest na Medium ale patrząc na fakt jak bardzo jest ta opcja zasobożerna to właśnie Medium wydaje się totalnie najrozsądniejszym wyborem, chociaż jak będę miał już własną kopię gry to sprawdzę High, podobnie jak Near Volumetric Resolution u Hardware Unboxed jest na Low a trzeba będzie sprawdzić na Medium.

 

p5HwGmC.jpg

ZL2gp3d.jpg

 

Nie wiem czy gra jest warta świeczki z tym oświetleniem, lekko ciemniej ale ~40% wzrost wydajności raczej nie jest wart ustawienia High, zresztą przyjdzie czas to sprawdzę co i jak.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również geometria z tego co pamiętam odpowiada za zasięg rysowania niektórych elementów. Ja to mam na maxa.

 

Na oświetleniu medium sporo się traci w SD. Medium jest sporo wydajniejsze, ale nie bez powodu. Dużo obcina w zasięgu oświetlenia co również wpływa na cieniowanie. Bo jak nie ma światła to i nie ma cieni.

 

W sumie ta opcja najbardziej tłucze GPU w SD nocą, ale wszystko wygląda mega już przy high.

 

Nie patrz na screeny różnice trzeba zobaczyć na żywo jak to światło pracuje, w różnych miejscach jest różny efekt.

 

Pomiędzy high, a medium realnie pewnie obetnie z 20% fps z tego co patrzyłem.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jednego pod uwagę nie wziąłeś - masz RTX 2070 a ja mam GTX 1070! :E

U mnie ta opcja na High zapewne zakatuje kartę na "amęt". :lol2:

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jednego pod uwagę nie wziąłeś - masz RTX 2070 a ja mam GTX 1070! :E

U mnie ta opcja na High zapewne zakatuje kartę na "amęt". :lol2:

Roznica w miescie miedzy Medium a high jest kosmiczna w jakosci oswietlenia, Ultra bezsens bo High zapewnia wysoka jakosc i nie ubija tak wydajnosci. To ujecie z HU jest slabe w kwesti pokazania roznic. Jednak na GTX 1070 to bym pozostal przy Medium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie więcej o błędzie ERR_GFX_STATE? Trafiło mi się zadanie w 4 rozdziale gdzie mam to zawsze i nie mogę ukończyć tego zadania.

 

 

 

Również miałem ten błąd.

Potwierdzam - usunięcie 3 plików sga tak jak w opisie powyżej, naprawiło problem.

Możesz zajrzeć na yt

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica w miescie miedzy Medium a high jest kosmiczna w jakosci oswietlenia, Ultra bezsens bo High zapewnia wysoka jakosc i nie ubija tak wydajnosci. To ujecie z HU jest slabe w kwesti pokazania roznic. Jednak na GTX 1070 to bym pozostal przy Medium.

 

Każdy to musi sam sobie sprawdzić i czy widzi w ogóle różnicę. Ja ustawiłem na Ultra i różnica w fps może około 2-3fps a jakość w 1440p po prostu miodzio :D (spadek w najgorszym miejscu - w miasteczku wieczorem z 55 na 52fps, gdzie poza miasteczkami leci cały czas 70+fps). Efekty wolumetryczne oraz światło na ultra jeśli tylko karta da radę. Nawet w lesie w nocy światło księżyca i mgła dają świetny efekt (wcześniej na 1060 tego nie widziałem po prostu, bo grałem na medium). Co kto lubi - mnie na przykład wcale nie interesuje max teselacja drzew czy max ustawienia dla trawy lub wody (tu akurat nie widać różnicy żadnej na ultra)... a w ustawieniach światła i wolumetrii widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy to musi sam sobie sprawdzić i czy widzi w ogóle różnicę. Ja ustawiłem na Ultra i różnica w fps może około 2-3fps a jakość w 1440p po prostu miodzio :D (spadek w najgorszym miejscu - w miasteczku wieczorem z 55 na 52fps, gdzie poza miasteczkami leci cały czas 70+fps). Efekty wolumetryczne oraz światło na ultra jeśli tylko karta da radę. Nawet w lesie w nocy światło księżyca i mgła dają świetny efekt (wcześniej na 1060 tego nie widziałem po prostu, bo grałem na medium). Co kto lubi - mnie na przykład wcale nie interesuje max teselacja drzew czy max ustawienia dla trawy lub wody (tu akurat nie widać różnicy żadnej na ultra)... a w ustawieniach światła i wolumetrii widać.

Jakosc oswietlenia w dzien sie nie rozni i nie powoduje spakdu fps, w nocy a konkretnie w miescie lub tam gdzie jest sporo zrodel swiatla jest to nawet 40% wiec pisanie ze spada ci tylko 2-3fps i ze ty nie widzisz roznicy swiadczy tylko o tym ze sprwdzales ale nie tam gdzie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok- poogarniałem sobie wstępnie ustawienia.

 

GTX1070 1924MHz/8606MHz/0.900V (u mnie najlepszy kompromis między wydajnością a temperaturami).

Vulkan, 1080p, detale z

, teselacja drzew wyłączona.

AsyncComputeEnabled = "false" w pliku ustawień (włączony zabiera 1-3fps na Pascalach).

Vsync i potrójne buforowanie w ustawieniach gry włączone.

Ustawiony w RTSS limit na 60 fps.

 

Efekt we wbudowanym benchmarku- gładziutki framerate, brak tearingu i stałe 60 fps:

 

fd49d20422ce.jpg

 

Przeszedłem również prolog przy ww. ustawieniach (do momentu dostarczenia rannego do obozu).

Przez większość czasu 60fps.

W zadymce spadki do 53fps, ale bez włączonego licznika bym tego pewnie nawet nie stwierdził.

Synchronizacja pionowa działa bardzo dobrze nawet poniżej 60fps.

Nie jest źle, bo ta zadymka w prologu to podobno jedno z najgorszych miejsc w grze pod kątem wydajności.

 

Ciężko cokolwiek poprawić w ustawieniach od HWU.

Dalsze obniżanie detali daje relatywnie niewielki wzrost wydajności w stosunku do utraty jakości.

Z kolei na podwyższenie szczegółowości nie ma za bardzo miejsca przy graniu na GTX1070. :D

 

Poza grafiką: ustawienia sterowania są dziwne, ale pewnie idzie się do nich przyzwyczaić.

Natomiast poruszanie Arturem przypomina jazdę czołgiem w serii GTA.

 

PS. Po wyłączeniu gry wpadła 3-gigabajtowa aktualizacja.

Sprawdziłem na szybko we wbudowanym benchmarku:

- średnia całego testu ze zdjętym limitem fps i bez vsynca nie zmieniła się- wciąż ~71.5fps

- w pierwszej scenie testu (tej ze śniegiem) jest 3-5fps mniej

- w trzech kolejnych jest nieco więcej (ale tam i tak było wcześniej ok. 80 fps)

- w ostatniej scenie testu (akcja w mieście) jest podobnie jak przed aktualizacją

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...