Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę - mógłbyś sprawdzić jaki wpływ na wydajność ma opcja Near Volumetric Resolution ustawiona na Medium? Jest to pierwsza opcja zaraz pod wyborem API (Vulkan, DX 12) w zaawansowanych opcjach graficznych.

Hardware Unboxed sugeruje ustawić ją na Low i ciekawi mnie jaki wpływ będzie miała na Medium przede wszystkim w mieście Saint Denis nocą na GTX 1070?

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - mógłbyś sprawdzić jaki wpływ na wydajność ma opcja Near Volumetric Resolution ustawiona na Medium? Jest to pierwsza opcja zaraz pod wyborem API (Vulkan, DX 12) w zaawansowanych opcjach graficznych.

Hardware Unboxed sugeruje ustawić ją na Low i ciekawi mnie jaki wpływ będzie miała na Medium przede wszystkim w mieście Saint Denis nocą na GTX 1070?

Dzięki!

Nie mam pojęcia kiedy dotrę do Saint-Denis. :)

 

Na razie porównałem oba ustawienia we wbudowanym teście.

Near Volumetric Resolution niskie vs średnie:

- średnia całego testu: 71.3fps vs. 70.2fps

- scena pierwsza (dzień ze śniegiem) - na oko 1-2 fps'y więcej (!) na średnich

- scena druga (nocny las z mgłami) - min. fps 70 vs 68

- scena trzecia (nocny krajobraz) - ok. 2-3 fps więcej na niskich

- scena czwarta (nocna osada) - min. fps 79 vs 76

- scena piąta (dzienna akcja w mieście) ok. 1 fps więcej na niskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wygląda na to, że można ustawić to na Medium a nie na Low jak sugeruje Hardware Unboxed.

Pozostaje jeszcze zabawa z Lighting Quality Medium vs. High bo jak pisali koledzy wyżej na High oświetlenie jest zdecydowanie lepsze tylko pytanie jak duża będzie strata w fps vs. Medium jak sugeruje Hardware Unboxed nocą w Saint Denis na GTX 1070.

 

Do Saint Denis dotrzeć to jest "pstryknięcie palcami" i to już od początku drugiego rozdziału, jeśli Cię to ciekawi to miasto leży na

południowym wschodzie mapy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc oswietlenia w dzien sie nie rozni i nie powoduje spakdu fps, w nocy a konkretnie w miescie lub tam gdzie jest sporo zrodel swiatla jest to nawet 40% wiec pisanie ze spada ci tylko 2-3fps i ze ty nie widzisz roznicy swiadczy tylko o tym ze sprwdzales ale nie tam gdzie trzeba.

 

40% między czym a czym? medium a high, czy medium a ultra? przemieliłem większość ustawień między medium a ultra (pojedynczo każde) i w żadnym nie zauważyłem aż takiej siekiery. To tylko MSAA x4 daje taki efekt

 

Ale masz rację - w Valentine jest jeszcze znośnie, ale w innym miasteczku (zapomniałem nazwy) różnica jest już większa w fps (ale to nadal coś 60 kontra 50fps, a nie 40% - bo wtedy by mi spadło do 35 klatek...)

 

Głównie chodzi mi o to, że lepiej pocisnąć światło i wolumetrię wyżej - kosztem innych mniej rzucających się w oczy ustawień (teselacja drzew (ostatnia opcja w ustawieniach) na przykład to już jest zupełnie "nieopłacalna", trawa na ultra również)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć na uwadze, że po tych optymalizacyjnych aktualizacjach Rockstara ta różnica mogła się zmniejszyć i nie wynosi już 40% straty wydajności dla oświetlenia, a Hardware Unboxed robili testy zdaje się na wersji premierowej lub jedną aktualizację po. Myślę, że trzeba by wykonać ponownie testy dla tej jednej opcji.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie sprawdzić czy tez tak macie? nie mogę się tego pozbyc zadnymi ustawieniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=xRAWUaxoB64

 

Nie śledzę tak dokładnie tematu, czyli jednak problem z wyczerpującymi się rdzeniami przez większą ilość FPS jednak istnieje ? Bo ktoś kiedyś testował i pisał, że nie. Tutaj mówią, że ktoś na redicie testował i przy 120 klatkach wyczerpuje się cztery razy szybciej w stosunku do konsolowych 30, przy 160 jeszcze gorzej. To jak to w końcu jest ? W przedziale 50-60 jest jednak szybciej do tego co było na konsoli ?

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie sprawdzić czy tez tak macie? nie mogę się tego pozbyc zadnymi ustawieniami

 

U mnie tego nie ma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tego nie ma..

to co ja mam karte graficzna zepsutą? o dobrej porze sprawdzales, jak slonce na nie swieci? dasz rade przeslac caly plik system.xml? z epica masz gre czy bezpośrednio od rockstar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=xRAWUaxoB64

 

Nie śledzę tak dokładnie tematu, czyli jednak problem z wyczerpującymi się rdzeniami przez większą ilość FPS jednak istnieje ? Bo ktoś kiedyś testował i pisał, że nie. Tutaj mówią, że ktoś na redicie testował i przy 120 klatkach wyczerpuje się cztery razy szybciej w stosunku do konsolowych 30, przy 160 jeszcze gorzej. To jak to w końcu jest ? W przedziale 50-60 jest jednak szybciej do tego co było na konsoli ?

Już dawno naprawione w jednej z poprzednich aktualizacji.

 

możecie sprawdzić czy tez tak macie? nie mogę się tego pozbyc zadnymi ustawieniami

 

Po pierwsze jakie masz opcje graficzne, zasięg generowania geometrii LOD na full (5/5)?

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno naprawione w jednej z poprzednich aktualizacji.

 

 

 

Po pierwsze jakie masz opcje graficzne, zasięg generowania geometrii LOD na full (5/5)?

tak na full, 5/5 mam i caly czas to jest nawet jak wszystkie ustawienia wymaksuje.

Edytowane przez dbdb424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tego nie ma..

U mnie tez tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie sprawdzić czy tez tak macie? nie mogę się tego pozbyc zadnymi ustawieniami

W RDR2 nigdy tego nie widziałem.

Natomiast w W3 (miasta, budynki) - nagminnie.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się tekstury wczytują, szczególnie jak jestem gdzieś w mieście to z low detali robi się ultra xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli karta graficzna zepsuta. za slaba nie jest bo to gtx 1080 wiec tak nie powinno być na każdych ustaweiniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć na uwadze, że po tych optymalizacyjnych aktualizacjach Rockstara ta różnica mogła się zmniejszyć i nie wynosi już 40% straty wydajności dla oświetlenia, a Hardware Unboxed robili testy zdaje się na wersji premierowej lub jedną aktualizację po. Myślę, że trzeba by wykonać ponownie testy dla tej jednej opcji.

W odpowiedniej miejscówce dalej potrafi wynieść nawet 40% pomiędzy medium a ultra w oświetleniu. To co pokazał HU na wykresie to jedna miejscówka, a nie średnia. Różnice mogą być diametralnie różne w zależności od miejsca testowego. Typowy przejazd uliczkami SD to średnio będzie spadek pewnie nie więcej niż 20% fps.

 

Ustawienia od HU to, żadna wyrocznia to ustawienia dobre dla start dla początkujących co sobie nie radzą z ustawieniami gry. Można je zarzucić na początek i później zająć się samemu za odpowiednie nastawy pod swoje preferencje.

 

Ta gra jest mega wielka i w każdej miejscówce będzie kapkę inaczej.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta zepsuta hehe, wątpię...

Sterowniki Nvidii najnowsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tylko w tej grze?

 

 

.

wlasnie tylko w tej. metro exodus gram, tez jest mocno wymagające a tam wszystko zawsze perfekcyjnie wyglada

 

Karta zepsuta hehe, wątpię...

Sterowniki Nvidii najnowsze?

najnowsze mam stery. starsze tez probowalem i tak samo. raz wyprobowalem najstarszy sterownik(368.25) do gtx 1080 i miałem 8fps w 1080p na średnich ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD, swap bez limitu na ssd? Gra miewa swoje dziwne doczytywania, ale to raczej sporadycznie się zdarza.

 

Obiekty typu powozy/postacie na horyzoncie potrafią być widoczne pop upy, zasięg ich wyskakiwania nawet na ultra nie poraża odległością, ale oglónie jest raczej przyzwoity i w większości sytuacji nie powinien zbyt inwazyjnie się rzucać w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD, swap bez limitu na ssd? Gra miewa swoje dziwne doczytywania, ale to raczej sporadycznie się zdarza.

 

Obiekty typu powozy/postacie na horyzoncie potrafią być widoczne pop upy, zasięg ich wyskakiwania nawet na ultra nie poraża odległością, ale oglónie jest raczej przyzwoity i w większości sytuacji nie powinien zbyt inwazyjnie się rzucać w oczy.

mam 2 dyski ssd. na jednym(120gb) jest system windows 10 i plik stronicowania 25gb a na drugim(240gb) jest gra. tylko ze jak inni nie maja a ja mam za każdym razem to jest cos nie tak ze sprzetem

Edytowane przez dbdb424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal GTA V na godzinkę/dwie i porównaj doczytywania.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40% między czym a czym? medium a high, czy medium a ultra? przemieliłem większość ustawień między medium a ultra (pojedynczo każde) i w żadnym nie zauważyłem aż takiej siekiery. To tylko MSAA x4 daje taki efekt

 

Ale masz rację - w Valentine jest jeszcze znośnie, ale w innym miasteczku (zapomniałem nazwy) różnica jest już większa w fps (ale to nadal coś 60 kontra 50fps, a nie 40% - bo wtedy by mi spadło do 35 klatek...)

 

Głównie chodzi mi o to, że lepiej pocisnąć światło i wolumetrię wyżej - kosztem innych mniej rzucających się w oczy ustawień (teselacja drzew (ostatnia opcja w ustawieniach) na przykład to już jest zupełnie "nieopłacalna", trawa na ultra również)

Miedzy Medium a High wrzucam ci przyklad 24% roznicy a na Ultra jest jeszcze wiecej co juz pokazal Hardware Unboxed, ktore potrafi dojsc do 40% roznicy. Wszystko zalezy od miejscowki bo 40% to sa najbardziej wymagajace miejsca.

 

Przyklad pozyczony od kolegi, ktory wlasnie testowal.

 

lPSHqCT.jpg

jtJogJt.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej karcie kolega robił testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej karcie kolega robił testy?

1080ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro na 1080Ti są takie dropy to kompletnie nie ma sensu na GTX 1070 próbować oświetlenia ustawiać na High - dzięki za testy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...