Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedaż na STEAM tragicznie słaba grę na tej platformie zdecydowało się nabyć raptem 12 tysięcy. Jak to leciało? "jedyna słuszna wersja" ;)

To jakim cudem, teraz gra w nią 28 tysięcy.

RDR22.jpg

Z d..y, te dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Internetu w kilku miejscach o tym trąbią ale teraz widzę że na GOL'u też podają 28K

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że RDR2 zadebiutuje na 1 miejscu sprzedaży steam a tu niespodzianka!

 

1. Master Chief Collection

2. Valve index VR Kit

3. RDR2

 

Rzucili się ludzie na klasykę i VR, widać magia HL działa, więc powiem tylko jedno Valve nie pi...lcie tylko do roboty z HL3

 

Sam byłem chętny na RDR2 ale po tych wszystkich problemach hajp opadł, R* ewidentnie nie uczy się na błędach i wyłożył się jak jakieś młode studio na wersji Steam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co oszukiwać ale ten cały DRM też ma wpływ na wydajność i działanie gry. Gdyby zastosowali tutaj coś lżejszego to na pewno nie byłoby takich cyrków. No i port też robi swoje. Gdyby tworzyli grę od podstaw na PC to wymagania byłyby na pewno mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co oszukiwać ale ten cały DRM też ma wpływ na wydajność i działanie gry. Gdyby zastosowali tutaj coś lżejszego to na pewno nie byłoby takich cyrków. No i port też robi swoje. Gdyby tworzyli grę od podstaw na PC to wymagania byłyby na pewno mniejsze.

GTA V nie było tworzone od podstaw na PC i chodzi super. Po prostu nie dali rady i robił to inny zespół, za pewne ci od portu GTA IV :E

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żeby zagrać to ktoś musiał najpierw ją kupić prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że RDR2 zadebiutuje na 1 miejscu sprzedaży steam a tu niespodzianka!

 

1. Master Chief Collection

2. Valve index VR Kit

3. RDR2

 

Rzucili się ludzie na klasykę i VR, widać magia HL działa, więc powiem tylko jedno Valve nie pi...lcie tylko do roboty z HL3

 

Sam byłem chętny na RDR2 ale po tych wszystkich problemach hajp opadł, R* ewidentnie nie uczy się na błędach i wyłożył się jak jakieś młode studio na wersji Steam

 

Absolutnie nie wierzę w to, że najdroższy zestaw VR index jest na 3-4 miejscu bestsellerów. Zwykła ściema marketingowa.

 

U mnie aktualnie tak to wygląda

gYN0FdS.png

 

A RDR 2 nie jest na topie bo większość kupiła po prostu bez pośrednika. Ja sam nawet gdybym dzisiaj kupował, to nie widzę powodu, aby płacić steamowi za pośrednictwo w zakupie gry.

 

Nie ma się co oszukiwać ale ten cały DRM też ma wpływ na wydajność i działanie gry. Gdyby zastosowali tutaj coś lżejszego to na pewno nie byłoby takich cyrków. No i port też robi swoje. Gdyby tworzyli grę od podstaw na PC to wymagania byłyby na pewno mniejsze.

Tylko kto teraz robi gry AAA od podstaw na PC? Chyba jedyna gra "AAA" tworzona od podstaw na PC to Star Citizen :lol2:

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w PL wygląda to tak

 

laex5NM.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lista często nie odzwierciedla sprzedaży typowych popularnych gier w pl w dłuższym okresie niż tydzień. To lista z tygodnia black friday/cyber monday wtedy były promocje np. ~70% na simsy, ~70% na UFC 3 itd. Na GTA V też było bardzo duże promo.

 

Zresztą ogólnie do polskiej topki wskakuje dużo gier, które są aktualnie w danym tygodniu w promo(polaki cebulaki, takiej listy jak w UK jeszcze długo się nie dorobimy :E), ale patrząc na RDR2 to wysoko, bardzo wysoko, co prawda też w tamtym BF tygodniu było poromo na RDR2, no ale to było ~190zeta więc jednak gra przyciąga jak magnes mimo dalej wysokiej ceny jak na polskie warunki.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 zł to raczej normalna cena jak na polskie warunki. Dodatkowo patrząc na zawartość/czas samej gry to nawet tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak to obie kluczowe gry R☆ są w TOP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 zł to raczej normalna cena jak na polskie warunki. Dodatkowo patrząc na zawartość/czas samej gry to nawet tanio.

Dla tego co zarabia ponad 3000 netto Więc dla garstki. Sprzedałem swoją kopie na Pc za 140 więc nie jestem stratny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 zł za grę na PC w dzisiejszych czasach to już niestety "normalna" cena. RDR2 jeszcze przed premierą był do wyrwania za mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy wiecie, jaka jest sprzedaż na Steamie? Jak mi ktoś wyjedzie z tym, że czytał na PPE (bo widziałem tamtego gówno newsa, którego autor nie nadaje się do przepisywania tekstu, a co dopiero do pisania czegoś od siebie) to padnę ze śmiechu. Nie ma możliwości sprawdzenia, ile się sprzedało. Na pewno nie jest to największa premiera na Steamie, bo to widać po liczbie graczy, ale RDR2 jest od miesiąca na PC, więc wersja steamowa to głównie dla fanbojów Steama po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sam się zastanawiam skąd np. ten cały "spirdol" ma te dane o dystrybucji cyfrowej. Steam, epic, RGL, EA itd. przecież oni się nie dzielą tymi danymi ot tak, a szczególnie z jakąś polską małą firemką.

 

A na golu podkreślają, że dane obejmują sprzedaż cyfrową

 

"Przypominamy, że dane obejmują sprzedaż cyfrową i pudełkową - uzyskaliśmy je dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPiDOR)."

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z pl rynku to najmniej istotne, bo pewnie biorą pudełka tak mniej więcej, a cyfrę estymują. Bardziej mnie ciekawi, skąd to stwierdzenie, że na Steamie się sprzedało słabo, skoro nie można tego w ogóle sprawdzić. A tu nawet Odin stwierdził, że 200k. Nie wiem jak on to wyliczył i chyba nawet nie chcę za bardzo wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba są to wyliczenia w przybliżeniu na podstawie odnotowanej ilości grających osób bo żeby zgrać musieli najpierw kupić wersję STEAM. Jeśli dobrze rozumiem to nie zliczają ogólnej bazy graczy (PC) z Rockstar Games Launcher oraz Epic Games Launcher tylko sama "ELITA" sklepu VALVE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że RDR2 zadebiutuje na 1 miejscu sprzedaży steam a tu niespodzianka!

 

1. Master Chief Collection

2. Valve index VR Kit

3. RDR2

 

Rzucili się ludzie na klasykę i VR, widać magia HL działa, więc powiem tylko jedno Valve nie pi...lcie tylko do roboty z HL3

 

Sam byłem chętny na RDR2 ale po tych wszystkich problemach hajp opadł, R* ewidentnie nie uczy się na błędach i wyłożył się jak jakieś młode studio na wersji Steam

 

Pewnie dlatego że w wersji STEAM dochodzą niechciane "gratisy" :P

 

1mVe4RA.jpg

 

zresztą na labie też był już o tym neaws (tak wiem że są osoby u których jest wszystko O.K)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem w google i tam są artykuły że tak wyliczyli na podstawie Steam charts.

200-500k

To nie czytaj takich bzdur, bo autorzy tych newsów nie znają się na tym, o czym piszą. Nie wiem jak z tego: https://steamcharts.com/app/1174180 można wywnioskować, że jest 200 - 500k. To co oni piszą pochodzi ze SteamSpy, które nie jest już rozwijane i nie wiadomo nawet, co tam za dane są obecnie zbierane. https://steamspy.com/app/1174180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 zł to raczej normalna cena jak na polskie warunki. Dodatkowo patrząc na zawartość/czas samej gry to nawet tanio.

Nom, grosze - za 250zł to ja waciki kupuję :E A tak serio to 250zł za możliwość grania w grę (bo to przecież nie jest jej kupno na własność...) to chora cena.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, grosze - za 250zł to ja waciki kupuję :E A tak serio to 250zł za możliwość grania w grę (bo to przecież nie jest jej kupno na własność...) to chora cena.

A chodzisz do kina, teatru itp. ? To jest dopiero drogo. Tyle kasy za obejrzenie czegoś raz co nie jest twoje na własność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chodzisz do kina, teatru itp. ? To jest dopiero drogo. Tyle kasy za obejrzenie czegoś raz co nie jest twoje na własność.

 

Rozumiem, że masz dostać kino gratis na własność? Idąc do kina nie potrzebujesz nic. Idziesz i oglądasz coś na ogromnym ekranie. To jest faktycznie usługa, bo dostajesz wszystko co umożliwia obejrzenie filmu w cenie biletu.

 

Do gier potrzebujesz wydać grubą kasę na PC i nie tylko. Przy grach kiedyś kupowałeś je na własność, a taki steam sobie wymyśla, że to tylko dzierżawa i jak nagle by się zwinęli, to nie masz nic do gadania. Jako, że gra nie jest własnością, to nie możesz jej odsprzedać.

 

Na konsolach dalej kupujesz gry na własność. Sam możesz zdecydować czy chcesz ową grę po przejściu zatrzymać czy może sprzedać, a w każdym razie te w formie fizycznej, bo w sumie nie wiem dokładnie jak z cyfrowymi.

 

Gdyby na PC była możliwość odsprzedaży gier, to coś takiego jak piractwo by umarło praktycznie umarło śmiercią naturalną, bo by nie miało sensu.

 

Mało tego... płacić taką kasę, a co dostajesz? Totalnie niedopracowany dziurawy produkt, bo obecnie gracze są traktowani jako beta-testerzy. Po co wydawać kasę na testerów, jak można zaoszczędzić i grę wydać szybciej, ludzie przetestują, będą zgłaszać, to się z czasem połata. Po prostu odwalą robotę za nich. Tak obecnie wygląda podejście devsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba tworzyć osobne konta i sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chodzisz do kina, teatru itp. ? To jest dopiero drogo. Tyle kasy za obejrzenie czegoś raz co nie jest twoje na własność.

Pytanie z dupy, następny proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...